Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Acer CloudMobile


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://cdn.pocket-lint.com/images/F442/acer-cloud-mobile-smartphone-mwc-0.jpg?20120210-160437

 

Οι πρώτες πληροφορίες σχετικά με τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής κάνουν λόγο για οθόνη 4.3” ιντσών HD (720 x 1280 pixels), τεχνολογία ήχου Dolby και πολύ λεπτό πάχος, λιγότερο από 10mm. Επίσης είναι γνωστό ότι θα τρέχει το τελευταίο λογισμικό του Android 4 Ice Cream Sandwich.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3990387

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Δεν το εχει παρει κανεις???

 

Έδω το έχει κάνει review: http://www.phonearena.com/reviews/Acer-CloudMobile-Review_id3147

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το κινητό το πήρα χθες για τον συγκάτοικό μου κ γενικά εγώ το σέταρα για αυτον κτλ. Είναι πολύ γρήγορο, ανεπαίσθητα lag κ μόνο αν εκτελεις ενέργειες πολύ γρήγορα την μια μετά την άλλη...η οθόνη HD αρκετά φωτεινή, πολύ καλή ποιότητα σε βιντεο από youtube..γενικά αρκετά στιβαρό κ αρκετά ελαφρή, σε μέγεθος έιναι ακριβώς ιδιο με το galaxy S που έχω αλλά πιο λεπτό...από μπαταρία δεν ξερω να σας πω ακόμα..για 289 ευρώ είναι πολύ καλή επιλογή πιστεύω...βέβαια με το επερχόμενο Nexus 4 εννοείται ότι όλα τα κινητά σε αυτή την τιμή που είναι -50 ευρώ δεν αξίζουν...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα χθες για τον συγκάτοικό μου κ γενικά εγώ το σέταρα για αυτον κτλ. Είναι πολύ γρήγορο, ανεπαίσθητα lag κ μόνο αν εκτελεις ενέργειες πολύ γρήγορα την μια μετά την άλλη...η οθόνη HD αρκετά φωτεινή, πολύ καλή ποιότητα σε βιντεο από youtube..γενικά αρκετά στιβαρό κ αρκετά ελαφρή, σε μέγεθος έιναι ακριβώς ιδιο με το galaxy S που έχω αλλά πιο λεπτό...από μπαταρία δεν ξερω να σας πω ακόμα..για 289 ευρώ είναι πολύ καλή επιλογή πιστεύω...βέβαια με το επερχόμενο Nexus 4 εννοείται ότι όλα τα κινητά σε αυτή την τιμή που είναι -50 ευρώ δεν αξίζουν...

 

Απο που το πήρες 290€? 350€ δεν κάνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry, ξέχασα να διευκρυνίσω ότι μένω Βρυξέλλες κ τα Fnac το έχουν 289 κ ξεκίνησε να το διαφημίζει κ η Mobistar (ξεκλείδωτο εννοείται) στην ίδια τιμή..
Link to comment
Share on other sites

Sorry, ξέχασα να διευκρυνίσω ότι μένω Βρυξέλλες κ τα Fnac το έχουν 289 κ ξεκίνησε να το διαφημίζει κ η Mobistar (ξεκλείδωτο εννοείται) στην ίδια τιμή..

 

Για 290 πολύ καλό, και για 350 καλό είναι αλλά με τέτοια μπαταρία δεν πας πουθενά. Μόνο αν βγάλουν κάποια μεγαλύτερη θα το σκεφτώ για να το πάρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν ριξετε μια ματια στα φόρουμ του εξωτερικού απαντες αναθεματιζουν την ωρα και τη στιγμη που το πηραν λόγω αθλιας μπαταριας
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

8ελω μια συσκευη μεχρι 4,3 ιντσες και μου φαινετε πολυ καλο στα 290 αλλα με την μπαταρια ακουσα κατι παραπονα... ξερετε αν οντως ισχυουν? ειναι σαν το galaxy nexus η το s2?
Link to comment
Share on other sites

8ελω μια συσκευη μεχρι 4,3 ιντσες και μου φαινετε πολυ καλο στα 290 αλλα με την μπαταρια ακουσα κατι παραπονα... ξερετε αν οντως ισχυουν? ειναι σαν το galaxy nexus η το s2?

 

350€ κάνει το κινητό, η μπαταρία λογικό να μην κρατάει πολύ αφού ειναι μονο 1460mah. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στα σχόλια διαβάζω ότι στην ρουμανία κάνει 200€ και στην ολλανδία 290€. Οπότε για κανένα λόγο δεν θα δώσω 350€ που κάνει εδώ, έστω και αν είναι αρκετά καλή τιμή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
To expansys το έριξε στα 280€. Πολύ καλή τιμή.

 

Η τιμή μια χαρά αλλά απο μπαταρία δεν .... Ούτε μισή μέρα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή μια χαρά αλλά απο μπαταρία δεν .... Ούτε μισή μέρα

 

Άσε που υπάρχει πουθενά για να αγοράσεις μεγαλύτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θα μιλησω οσο πιο αντικειμενικα γινεται...............μιας και εχουν περασει παρα πολλα κινητα απο τα χερια μου πολυ μεγαλυτερης αξιας οικονομικης εννοω.........και δεν θα ειχα κανενα λογο να μην πω την αλληθεια....πανω στο θεμα της αυτονομιας που ειναι και το κρισημο στο συγκεκριμενο μοντελο καθως τα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι εξαιρετικα και δοκιμασμενα σε μεγαλο βαθμο...........λοιπον........... σχεδον τρεις μερες το εχω τωρα και του εχω κανει 2 φορτισεις..........νορμαλ πραγματα...............18-24 ωρες με κανονικη χρηση........wifi ανοικτο συνεχεια και το 3g ανοικτο................μπολικα τηλεφωνα.............παιχνιδια βεβαια εγω προσωπικα δεν παιζω για να εχω γνωμη.........αλλα οκ............τελικως............για της δικες μου αναγκες μια χαρα κραταει η μπαταρια..........δεν ειναι note 2 βεβαια που το φορτιζεις καθε 2 μερες.....................αλλα μια χαρα το βρισκω και απο αυτονομια..........στον μεσο ορο των smartphones.............αυτα μεχρι στιγμης.........ελπιζω να σας καλυψα.

 

 

 

Υ.Γ. Τελος , επιμενω οτι ειναι με διαφορα η καλυτερη οθονη που εχω δει.......ισως συγκριση μονο με το iphone 5...........επισης λογω επεξεργαστη παρα πολυ γρηγορο στα παντα............lag ξεχαστε το.......συγκριση μονο με τετραπυρινα.......και κατι extra με εχει εντυπωσιασει το user interface ειναι pure android με ελαχιστα πολυ ομορφα πειραγματα απο την acer (π.χ.πολυ καλαισθητη οθονη κλειδοματος που ανοιγει σαν κουρτινα)..........δεν ξερω παιδια.............απο την λιγη χρηση που του εχω κανει ως τωρα........θεωρω οτι εκανα μια εξαιρετικη αγορα...........και ναι θα την χαρακτηριζα value for money.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα, το ειχα γραψει και πριν καποιους μηνες.

Ειναι η καλυτερη αγορα σε αυτα τα χρηματα, hands down...

Καλοριζικο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα, το ειχα γραψει και πριν καποιους μηνες.

Ειναι η καλυτερη αγορα σε αυτα τα χρηματα, hands down...

Καλοριζικο... ;)

 

 

Φιλε Βαγγελη θα σου πω την αλληθεια........ειλικρινα αμφιταλαντευτικα παρα πολυ πρωτου το παραγγειλω........λογω της μπαταριας........καλα στα υπολοιπα τεχνικα χαρακτηριστικα δεν τιθεται θεμα ειναι τουμπανο αντικειμενικα.........τωρα πια που το εχω στα χερια μου.......μπορω να πω οτι δεν ειναι τραγικη η κατασταση οπως την παρουσιασαν καποιοι...........οπως ειπα και παραπανω ειναι στον μεσο ορο των smartphones..............καθε βραδυ φορτιση και εισαι κομπλε.....................παντως αυτα που λεγανε για 6 ωρες και τα λοιπα δεν ισχυουν 1000%...........μια μερα ανετα..............μια χαρα δηλαδη.........και το s3 μια μερα κραταει........το βραδυ θελει φορτιση.............;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Βαγγελη θα σου πω την αλληθεια........ειλικρινα αμφιταλαντευτικα παρα πολυ πρωτου το παραγγειλω........λογω της μπαταριας........καλα στα υπολοιπα τεχνικα χαρακτηριστικα δεν τιθεται θεμα ειναι τουμπανο αντικειμενικα.........τωρα πια που το εχω στα χερια μου.......μπορω να πω οτι δεν ειναι τραγικη η κατασταση οπως την παρουσιασαν καποιοι...........οπως ειπα και παραπανω ειναι στον μεσο ορο των smartphones..............καθε βραδυ φορτιση και εισαι κομπλε.....................παντως αυτα που λεγανε για 6 ωρες και τα λοιπα δεν ισχυουν 1000%...........μια μερα ανετα..............μια χαρα δηλαδη.........και το s3 μια μερα κραταει........το βραδυ θελει φορτιση.............;)

 

Εννοειται αυτο, το κατατασσω στο μεσο ορο των android smartphones, μετριο δηλαδη και καθε μερα φορτιση με moderate χρηση (ο,τι θα βρεις και στον ανταγωνισμο).

Κατα τα αλλα απλα καποιοι πετανε χρηματα στις "γνωστες" μαρκες, αλλα μερικες φορες η ποιοτητα κρυβεται αλλου. Ειχα παντα συμπαθεια στην acer γιατι εβγαζε ποιοτικες συσκευες και το cloudmobile ειναι μια τετοια.

ΥΓ Προσεξε τη γραφη σου, θα κουρασει αν επιμεινεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική αντιπροσωπεία υπάρχει γι αυτο το πράμα?η θα πρέπει να περιμένουμε μήνα και βάλε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική αντιπροσωπεία υπάρχει γι αυτο το πράμα?η θα πρέπει να περιμένουμε μήνα και βάλε.

 

Απο την στιγμή που δεν έχει έρθει επίσημα το κινητό στην Ελλάδα θα πρέπει να το στείλεις στο εξωτερικό για να το φτιάξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν έχει έρθει επίσημα το κινητό στην Ελλάδα θα πρέπει να το στείλεις στο εξωτερικό για να το φτιάξεις.

 

Κι ούτε και πρόκειται να έρθει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...