Jump to content

Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O διάδοχος του Galaxy Mini αναμένεται ότι θα κυκλοφορήσει μέσα στο[imgalign]http://www.techgear.gr/wp-content/uploads/2012/02/samsung_galaxy_mini_2.jpg[/imgalign]

Μάρτιο, χωρίς ακόμα να έχει γίνει γνωστή η τιμή του. Λίγες ημέρες πριν την παρουσίαση του στην MWC 2012, το GSMArena διερευσε φωτογραφίες και χαρακτηριστικά για το νέο entry-level smartphone της Samsung.

 

 

 

 

  • Οθόνη Super Amoled HVGA 3.3" TFT (320 x 480 πίξελ)

  • CPU 800MHz (Qualcomm MSM8260)

  • RAM 512MB

  • Αποθηκευτικός χώρος 4GB (επέκταση με microSD έως 32GB)

  • GPU Adreno 220

  • Κάμερα 3MP (2048x1536 πίξελ, LED Flash)

  • Sar 0.92 W/kg

  • Εφαρμογή Samsung ChatON

  • Android 2.3 Gingerbread

  • Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 2.1, GPS (+A-GPS), FM radio, 3G (+HSDPA)

  • Αξελερόμετρο, Proximity sensor, Πυξίδα

  • Μπαταρία 1300mAh

  • Διαστάσεις 58.6 x 109.4 x 11.9 mm

  • Βάρος 106.8gr

 

 

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αν αλλάξουν / οριστικοποιηθούν κάποια εκ των χαρακτηριστικών, θα ενημερώσουμε το πρώτο post αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μαρέσει πολύ λέω να το πάρω το καλοκαιράκι. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι έχει arm-v6 επεξεργαστή αλλά θα ζήσω. Ελπίζω να βγαίνει και με μαύρο καπάκι.

 

ΥΓ. Άλλα site λένε για Amoled άλλα για LCD. Μάλλον για LCD το κόβω, θα ήταν τέλειο αν είχε amoled. Επίσης flash δεν έχει εκτός αν βλέπω άλλο καπάκι. Και κάτι τελευταίο, μάλλον έχει gpu Andreno 200 αντί για 220, και θα πάρει ICS. ΑΑ και έχει bluetooth 3.0.

 

Τα χαρακτηριστικά του κινητού από το site της samsung: http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-S6500XKAVGR-spec

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
με καμια τιμουλα στο 150αρι καλα θα τα παει,για παραπανω δεν αξιζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρε ο αδερφος μου..

εχει απιστευτη διαχειριση ραμ ειναι μονιμως μεταξυ 190-220 ελευθερη!!!!

επισης η μπαταρια με πολλα τηλ και κανα 2ωρο παιχνιδια ειναι στο 43% και εχει κλεισει 73 ωρες!!!!!!!!!!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρε ο αδερφος μου..

εχει απιστευτη διαχειριση ραμ ειναι μονιμως μεταξυ 190-220 ελευθερη!!!!

επισης η μπαταρια με πολλα τηλ και κανα 2ωρο παιχνιδια ειναι στο 43% και εχει κλεισει 73 ωρες!!!!!!!!!!

 

190-220 απο πόσα?

Πόσες εφαρμογές?

Autokillers?

Link to comment
Share on other sites

190-220 απο πόσα?

Πόσες εφαρμογές?

Autokillers?

 

 

το κινητο εχει 512 mb αλλα ελευθερα ειναι τα 340..

απο αυτα εχει free ram 210mb..

εχει κανα 2 widgets για καιρο και search και επισης το battery indicator..

εχει κατεβασει μονο τον astro και 5-6 games..

κανενας task killer!!!!

κανενας launcher!!!

 

εγω με neo V ics tweaked&rooted πανω απο 165 με τιποτα δεν παω..

 

αα το κινητο εχει και nfc...

για οποιον δεν τον νοιαζει η καμερα αξιζει με χιλια!!!!

 

ειδικα η μπαταρια για 1300αρα και για τοσες ωρες που μιλαει ο αδερφος μου (gsm) ειναι απιστευτη θα του βγαλει ανετα 5ημερο... την εχει φορτισει μονο μια φορα απο οταν το αγορασε!!! αα και δεν εχει κανενα jiuce defender

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικό.

340 ραμ και δεσμεύει τα 130-140.

Είναι και αδειο από εφαρμογές-widget κλπ.

 

Για root/custoμιές κλπ δεν χρειάζεται να μου λες :p

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικό.

340 ραμ και δεσμεύει τα 130-140.

Είναι και αδειο από εφαρμογές-widget κλπ.

 

Για root/custoμιές κλπ δεν χρειάζεται να μου λες :p

 

ναι αλλα τρεχουν ενα σωρο μα***κιες της vodafone που πιανουν γυρω στα 20mb και δεν μπαινει στον κοπο να τις κλεισει..

εμενα 200αρι free ram μου επιασε το neo V μονο μολις το φλασαρα και το ρουταρα χωρις εφαρμογες και αυτο για τα πρωτα 5 λεπτα μεχρι ν παει στα 170... μετα για να το εχω στα 160 του εχω ριξει μπολικα tweaks..

 

μολις τωρα το αλλο εχει 225 free και απο την παρασκευη δεν το εχει κλεισει ουτε μια φορα!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία αυτό.

Με 70mb free ram το κινητό είναι κομπλέ.

Όλη η υπόλοιπη πρέπει να είναι cached.

Free ram is wasted ram ;)

(με προϋπόθεση να έχεις ~60mb free βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

καλησπερα παιδια, μολις αγορασα το galaxy s mini 2 και θελω να βγαλω αυτες τις σαχλαμαρες της vodafone... :wacko:

τι πρεπει να κανω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εγω ειμαι fan της Samsung αλλά μήπως το έχουν παραξεφτιλισει;

Τόσα πολλά entry level κινητα και χωρίς ουσιαστικές διάφορες τι νόημα έχουν;

Πάρε κόσμε:

Galaxy mini 2,

Galaxy Pocket,

Galaxy Fit,

Galaxy Y

το δικό μου το Galaxy 550 (ακόμα κυκλοφορεί)

 

Και σιγά τις διάφορες.

νομίζω ότι το παρακανουν

Edited by Nikos1972
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

με ψήνει να το αγοράσω αλλά έβλεπα στο κατάστημα 16.000.000 χρώματα ενώ στην επίσημη σελίδα λέει 256.000 και ψιλοξενέρωσα...

ειμαι βασικά ανάμεσα σε αυτό και στο ace, τι μπορούν να μου πουν οι κάτοχοι;

το ace μόνο την κάμερα έχει, κατα τ'αλλα δν έχει flash, δεν παίζει flac, βγάζει χαζο βίντεο και μου φάνηκε σε βίντεο ρεβιου αργό

 

nikos εγώ πάντως πιστεύω πως επειδή δεν μπορούν να διαθέσουν όλοι 500-800 ευρώ για κινητό βγάζει πχ η samsung διάφορες επιλογές entry level όπως λές με 100-200ευρώ το καθένα λίγο διαφορετικό ώστε αναλόγως τι θέλει ο άλλος να επιλέξει αυτό που τον βολεύει...

Link to comment
Share on other sites

με ψήνει να το αγοράσω αλλά έβλεπα στο κατάστημα 16.000.000 χρώματα ενώ στην επίσημη σελίδα λέει 256.000 και ψιλοξενέρωσα...

ειμαι βασικά ανάμεσα σε αυτό και στο ace, τι μπορούν να μου πουν οι κάτοχοι;

το ace μόνο την κάμερα έχει, κατα τ'αλλα δν έχει flash, δεν παίζει flac, βγάζει χαζο βίντεο και μου φάνηκε σε βίντεο ρεβιου αργό

 

nikos εγώ πάντως πιστεύω πως επειδή δεν μπορούν να διαθέσουν όλοι 500-800 ευρώ για κινητό βγάζει πχ η samsung διάφορες επιλογές entry level όπως λές με 100-200ευρώ το καθένα λίγο διαφορετικό ώστε αναλόγως τι θέλει ο άλλος να επιλέξει αυτό που τον βολεύει...

 

Ιδιος επεξεργαστης 800 MHz,

mini: μεγαλυτερη RAM, μεγαλυτερος αποθηκευτικός χώρος, νεότερο κινητό, θα παρει JB

ace: καλυτερη φωτογραφική μηχανη με LED και autofocus, λιγο μεγαλύτερη οθονη, 16 Μ χρωματα.

 

Δεν ξερω αν ξεχναω κατι. Διαλέγεις και παίρνεις. Εγω θα επαιρνα το mini γιατι ειναι νεότερο, νομιζω όμως ότι είναι αποκλειστικότητας vodafone. Δες το αυτό. Παντως βιντεο και τα δυο χαμηλης ποιοτητος

Edited by Nikos1972
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...