Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY MINI


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μικρός αδελφός του ανθεκτικού DEFY, είναι το DEFY MINI. Έχει οθόνη 3.2 ιντσών, λειτουργικό σύστημα Android Gingerbread 2.3.6, επεξεργαστή 600 Mhz και κάμερα 3,15 Mpix. Οι διαστάσεις του είναι 109 x 58.5 x 12.6 mm και το βάρος του 107 γραμμάρια. Τώρα γιατί το λένε MINI ενώ είναι σχεδόν ίδιο σε διαστάσεις με το DEFY+, το ξέρουν καλύτερα οι Αμερικάνοι... :O

 

http://www.motorola.com/Consumers/XW-EN/Consumer-Products-and-Services/Mobile-Phones/MOTOROLA-DEFY-MINI-XW-EN

 

Οδηγίες στα Ελληνικά για DEFY MINI root

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο μικρός αδελφός του ανθεκτικού DEFY, είναι το DEFY MINI. Έχει οθόνη 3.2 ιντσών, λειτουργικό σύστημα Android Gingerbread 2.3.6, επεξεργαστή 600 Mhz και κάμερα 3,15 Mpix. Οι διαστάσεις του είναι 109 x 58.5 x 12.6 mm και το βάρος του 107 γραμμάρια. Τώρα γιατί το λένε MINI ενώ είναι σχεδόν ίδιο σε διαστάσεις με το DEFY+, το ξέρουν καλύτερα οι Αμερικάνοι... :O

 

http://www.motorola.com/Consumers/XW-EN/Consumer-Products-and-Services/Mobile-Phones/MOTOROLA-DEFY-MINI-XW-EN

 

προφανώς λόγω οθόνης και επεξεργαστή!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχουμε κανένα νεότερα σχετικά με την άφιξη της συσκευής στα καταστήματα; Ψάχνω και δε βρίσκω τίποτα ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Η τιμη του νεου Motorola Defy Mini XT320 όπως ανακοινώθηκε πριν λίγες ημέρες στην Ιταλια είναι 179 ευρω οπως και του motoluxe 299 euro (τιμη του motoluxe επισης ελλαδα 299) http://www.mobilenetwork.it/motorola-xt-320.html σε διαφορα αλλα sites μπορεις να το βρεις μεχρι 170 ευρω exei τον ιδιο επεξεργαστή με το htc explorer μεγάλη αυτονομία με μπαταριά 1650,αντοχη κτλ... flash in browser,καμερα με led ....αλλα μου το χαλαει με το υψηλό SAR US 1.08 W/kg (head) 1.49 W/kg (body).Σε λίγο καιρό αναμένετε και εδώ λογικά στην ίδια τιμή.Αν ήταν να επιλέξετε ανάμεσα στο defy mini και στο explorer ποιο θα επιλέγατε? Edited by qash75
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ήταν να επιλέξετε ανάμεσα στο defy mini και στο explorer ποιο θα επιλέγατε?

 

Για αυτό καλύτερα απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμφανίστηκε στον Κωτσόβολο, "διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας",

& στον Γερμανό, για "προ-παραγγελία",

στα 170€.

Για όποιον χρειάζεται ένα ανθεκτικό-οικονομικό smartphone,

νομίζω ότι είναι μονόδρομος.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

Σκέφτομαι να αγοράσω σύντομα το νεο κινητό της Μοtorola Defy mini....η επιλογή γίνεται καθαρά για λόγους οικονομικούς και αντοχής, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφραρμογή γι ατο Android λειτουργικό του η οποία να εμφανίζει μεγαλύτερους τους χαρακτήρες του virtual πληκτρολογίου και επίσης κάποια εφαρμογή η οποία να "ευαισθητοποιεί" την αντοπόκριση της touch οθόνης,...σε πρόσφατη δοκιμή του Defy plus νομίζω οτι η οθόνη ήταν αργή....αν κάποιος γνωρίζει κατι θα με βοηθούσε πολύ...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα στο forum,

Σκέφτομαι να αγοράσω σύντομα το νεο κινητό της Μοtorola Defy mini....η επιλογή γίνεται καθαρά για λόγους οικονομικούς και αντοχής, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφραρμογή γι ατο Android λειτουργικό του η οποία να εμφανίζει μεγαλύτερους τους χαρακτήρες του virtual πληκτρολογίου και επίσης κάποια εφαρμογή η οποία να "ευαισθητοποιεί" την αντοπόκριση της touch οθόνης,...σε πρόσφατη δοκιμή του Defy plus νομίζω οτι η οθόνη ήταν αργή....αν κάποιος γνωρίζει κατι θα με βοηθούσε πολύ...

Ευχαριστώ

Γιατί δεν δίνεις 30-40 ευρώ παραπάνω να πάρεις το defy, έστω το παλιό?

Είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς.

Κατά τη γνώμη μου, το μίνι, με αυτά τα χαρακτηρισιτκά δεν έπρεπε να κάνει πάνω από 150 ευρώ μετά βίας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσημα στο Γερμανό στα 169.9€.

 

Το κακό με το παλιό Defy είναι ότι έχει "κολλήσει" επίσημα σε Froyo. Ίσως μετά από κάποιο διάστημα κυκλοφορίας του Defy+ να βγει και update για το Defy.

 

Αυτή τη στιγμή όμως δεν αξίζει να αγοράσει κάποιος συσκευή με Froyo. Εκτός και αν γνωρίζει τη διαδικασία του rooting...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσημα στο Γερμανό στα 169.9€.

 

Το κακό με το παλιό Defy είναι ότι έχει "κολλήσει" επίσημα σε Froyo. Ίσως μετά από κάποιο διάστημα κυκλοφορίας του Defy+ να βγει και update για το Defy.

 

Αυτή τη στιγμή όμως δεν αξίζει να αγοράσει κάποιος συσκευή με Froyo. Εκτός και αν γνωρίζει τη διαδικασία του rooting...

Και αξίζει να πάρει το Mini αντι για το defy?

Δεν νομίζω..

(σόρρυ και για το οφ τόπικ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όποιος έχει άκρες στην Αγγλία http://direct.asda.com/Motorola-Defy-Mini-Mobile-Phone/008720853,default,pd.html 79 λίρες μόνο
Float like a butterfly, sting like a bee
Link to comment
Share on other sites

Χωρις ακρες και μπερδεματα,πλεον στο αμαζον και με δωρεαν μεταφορικα.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B006Z37ZOU/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=motorola-defy-mini-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B006Z37ZOU

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Χωρις ακρες και μπερδεματα,πλεον στο αμαζον και με δωρεαν μεταφορικα.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B006Z37ZOU/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=motorola-defy-mini-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B006Z37ZOU

 

Χαίρεται, το συγκεκριμένο είναι άραγε συμβατό με ελληνικά δίκτυα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Σήμερα το παρέλαβα από amazon.co.uk! Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες!

 

λεω να το παρω και γω απο amazon

λιγο αναλυτικότερα εντυπωσεις? θετικα και αρνητικα?! :-)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

λεω να το παρω και γω απο amazon

λιγο αναλυτικότερα εντυπωσεις? θετικα και αρνητικα?! :-)

 

Σε τι τιμη το βρισκεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμη το βρισκεις?

 

79 λιρες

ξερει κανεις αν εχει ελληνικο μενου?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει το ίδιο με τα προηγούμενα μοντέλα της Motorola τότε, δεν έχει. Αλλά την ανησυχείς θα του περάσεις αυτή την ROM που είναι για Ελλάδα και θα έχεις Ελληνικα κανονικά! Και η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή, το ξέρω εκ πείρας, δεν θα έχεις πρόβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει το ίδιο με τα προηγούμενα μοντέλα της Motorola τότε, δεν έχει. Αλλά την ανησυχείς θα του περάσεις αυτή την ROM που είναι για Ελλάδα και θα έχεις Ελληνικα κανονικά! Και η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή, το ξέρω εκ πείρας, δεν θα έχεις πρόβλημα!

 

το πηρα ^_^ ελπιζω να ρθει συντομα (ρωτησα το παιδι παραπανω που παρελαβε και λεει πως ειχε ελληνικα κανονικα)

εψαξα αρκετα και προσφερει περισσοτερα απο καθε τι αλλο σε αυτο το budget των 105 ευρω..!! (top value4money)

αντε να δωσουμε λιγο ζωη στο thread τι ειναι αυτα τα πραγματα 2 σελιδες μονο!

τι κι αν δεν εχουμε custom roms! χαχαχα.. παιδια το βυθισε κανεις σε κανα ποτηρακι

αρχικα και αργοτερα σε θαλασσα? καμια υποβρύχια φωτο εχουμε? ανεβαστε αν ειναι! :happy:

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

το πηρα ^_^ ελπιζω να ρθει συντομα (ρωτησα το παιδι παραπανω που παρελαβε και λεει πως ειχε ελληνικα κανονικα)

εψαξα αρκετα και προσφερει περισσοτερα απο καθε τι αλλο σε αυτο το budget των 105 ευρω..!! (top value4money)

αντε να δωσουμε λιγο ζωη στο thread τι ειναι αυτα τα πραγματα 2 σελιδες μονο!

τι κι αν δεν εχουμε custom roms! χαχαχα.. παιδια το βυθισε κανεις σε κανα ποτηρακι

αρχικα και αργοτερα σε θαλασσα? καμια υποβρύχια φωτο εχουμε? ανεβαστε αν ειναι! :happy:

 

Με γεια, με γεια!!

Σε αυτα τα λεφτα ειναι καλη αγορα πιστευω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει πέσει το κανονικό ντέφι στη τουαλέτα μέσα.... Ευτυχώς το νερό ήταν καθαρό.... Εννοείται μετά το έκανα απολύμανση. Αλλά δεν έπαθε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει πέσει το κανονικό ντέφι στη τουαλέτα μέσα.... Ευτυχώς το νερό ήταν καθαρό.... Εννοείται μετά το έκανα απολύμανση. Αλλά δεν έπαθε τίποτα.

Εννοειται οτι δεν παθαινει τιποτα με κατι τετοια. Εγω το καθαριζω κατω απο τη βρυση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...