Jump to content

Xperia X8 : Εισαγωγή στη συσκευή


jimdem582
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαγωγή στο Xperia X8

 

Ο οδηγός αυτός δημιουργήθηκε για να καταστήσει ικανούς τους χρήστες να μπορούν να τροποποιούν το κινητό και να εγκαθιστούν τα αγαπημένα στοιχεία στο κινητό τους. Περιέχονται ποικίλα θέματα και οδηγοί που δημιουργήθηκαν είτε από εμένα είτε από άλλους χρήστες στο ίντερνετ.

 

Κάντε κλικ εδώ, για να τον διαβάσετε.

For English version, click here.

http://img233.imageshack.us/img233/4522/jimdemxperia.png

 

Ο οδηγός έχει ολοκληρωθεί. Καλύπτει σχεδόν οτιδήποτε έχει σχέση με το κινητό. Οποιοσδήποτε θέλει να συνεισφέρει, μπορεί να συντάξει ένα έγγραφο, το οποίο ασχολείται με θέμα που δεν περιλαμβάνεται ήδη στον οδηγό, σε μορφή microsoft word και να μου το στείλει με pm για να το προσθέσω στον οδηγό μου. Οι προτάσεις και τα σχόλιά σας είναι ευπρόσδεκτα.

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Του εριξα μια ματια και ομολογω οτι εντυπωσιαστηκα! :clap::clap: Πολυ δομημενος οδηγος και με πολυ χρησιμες φωτογραφιες ωστε να καταλαβαινεις αν κανεις κατι σωστα ή οχι. Μακαρι να υπηρχαν τετοιοι οδηγοι modding για ολα τα κινητα. Σκεψου οτι εγω που δεν ηθελα να πειραξω το x8 μου με τον φοβο οτι θα κανω κατι λαθος και θα χαθω στις σελιδες του forum τωρα θα κατσω να το ρουταρω! :up:

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη δουλεια. οι εικονες που εχεις το κανουν πιο κατανοητο απο ολους :up:
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ -ΑΓΟΡΑΣΑ ΧΤΕΣ ΤΟ ΧPERIA X8 ΤΟ ΚΑΝΩ ROOT ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ Κ ΤΟ CLOCKWORD ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΒΑΖΩ ΚΑΙ TO CYANOGEN 7MOD ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΡΑΦΕΙ SONY ERICSSON ANEΒΑΖΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ CYANOGEN ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΧΕΤΕ???

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ -ΑΓΟΡΑΣΑ ΧΤΕΣ ΤΟ ΧPERIA X8 ΤΟ ΚΑΝΩ ROOT ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ Κ ΤΟ CLOCKWORD ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΒΑΖΩ ΚΑΙ TO CYANOGEN 7MOD ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΡΑΦΕΙ SONY ERICSSON ANEΒΑΖΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ CYANOGEN ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΧΕΤΕ???

 

Full wipe απο ClockWorkMod..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον οδηγό φίλε!

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οτι δν μπορώ σπασο το BootLoader...To debbuging στο κινητό μου είναι On,επίσης έβαλα on και το "Uknown Sources" γιατι σκέφτικα οτι μπορεί να φταίει αυτό αλλα και πάλι τίποτα..Έβγαλα μια εικόνα απο το πρόβλημα μου,νόμισα οτι μπορεί να σε βοηθήσει.

 

http://i.imgur.com/G5FUZ.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το τρέξεις ως διαχειριστής! Προσοχή με τον bootloader αν κάτι πάει στραβά θα πρέπει να το διορθώσεις μετά
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το τρέξεις ως διαχειριστής! Προσοχή με τον bootloader αν κάτι πάει στραβά θα πρέπει να το διορθώσεις μετά

 

Το προσπάθησα..Τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θελω να κανω root αλλα κατα το τρεξιμο της εφαρμογης εμφανιζει το παρακατω:

 

waiting for device

 

μενοντας εκει..

τι μπορει να φταιει??

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα εγκατέστησες όλους τους οδηγούς και σύνδεσες το κινητό με το usb debugging on?
Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα δεν εχει εγκαταστησει τους drivers. Και εμενα εκει εμενε οταν δεν ηταν εγκατεστημενοι.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πάρα πολύ καλό! Αν και είμαι κάτοχος Samsung Galaxy3 θέλω να κάνω αναβάθμιση στο Χ8 ενός φίλου. Από XDA δεν έβγαλα και πολύ άκρη γιατί θεωρούν αρκετά πράγματα δεδομένα. Με αυτόν τον οδηγό μου λύθηκαν αρκετές απορίες. Το μόνο που λείπει είναι το πως γίνεται η αναβάθμιση του baseband.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μέσω PC suite αναβαθμίζοντας στην τελευταία επίσημη έκδοση περνιέται και το πιο πρόσφατο baseband. Είναι κάτι που μένει δεν το χάνεις και custom ROM να βάλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα φίλε μου, προσπαθώ να κατεβάσω το x8toolbox κ δεν μπορώ. Κατεβαίνει πάρα πολύ αργά (5kb/s) και στο 1mb λέει ολοκληρώθηκε. Δοκίμασα σε 2 pc με chrome και firefox και η σύνδεσή μου είναι καλή.. μήπως υπάρχει κάποιο mirror? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Όλα καλά.. μετά από 2 ώρες προσπαθειών κατέβηκε.

Edited by blackmore

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, προσπαθώ να κατεβάσω το x8toolbox κ δεν μπορώ. Κατεβαίνει πάρα πολύ αργά (5kb/s) και στο 1mb λέει ολοκληρώθηκε. Δοκίμασα σε 2 pc με chrome και firefox και η σύνδεσή μου είναι καλή.. μήπως υπάρχει κάποιο mirror? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Όλα καλά.. μετά από 2 ώρες προσπαθειών κατέβηκε.

 

Γεια σου φίλε. Αυτό είναι το link του δημιουργού. Αφού αργεί θα το ανεβάσω σε δικό μου χώρο μετά. Ευχαριστώ για την παρατήρηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...