Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;

Απάντηση

michalisgr1984

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
εβαλα + καρτα 16GB Και English Setting For Free, Shipping Damage Insurance - $4.99
Plug Type
Europe Plug - $0.99

+ 26 $ τα εξοδα αποστολης

συνολο 286$

junglist

junglist's Avatar: LG E960 Nexus 4
HSUPA Member
Περιοχή: RASTA CITY
Παράθεση από michalisgr1984 >
εβαλα + καρτα 16GB Και English Setting For Free, Shipping Damage Insurance - $4.99
Plug Type
Europe Plug - $0.99

+ 26 $ τα εξοδα αποστολης

συνολο 286$
Προσωπικά θα απέφευγα noname κινεζική κάρτα μνήμης
NEXUS 4 16gb: Hell b56, stock 4.4.4, Antutu 28.784
Onda v975m tablet 32gb: Custom rom 1.10
Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom
MAIN PC SYSTEM PHENOM x4 9950 @3.225MHZ WATERCOOLED, ASUS 6870 @1020/1150, ASUS M3A79-T, DELL SP2309W

michalisgr1984

no avatar
Mobile Newbie
no name βαζουν;; σημερα μου απαντησαν το εξης: Thank you for your mail.

We sent out your package this afternoon and will update the tracking number in 1 business days and email you, pls don't worry. Thanks.

Have a nice day.

Best regards
Yuki
Ainol Support Center
Any question about Ainol Novo,please contact us.
http://www.ainol-novo.com

valsam

valsam's Avatar: Coolpad F1
3G Member
Περιοχή: Θεσ/νικη
Xειαζομαι επιγοντος ταμπλετα γιατι θα μεινω απο κινητο ετσι οπως παει η κατασταση,οι 2 κορες μου μαλωνουν καθε μερα για το ποια θα παρει το κινητο μου να παιξει παιχνιδια και το εχουν ρημαξει, το psp ουτε να το βλεπουν δεν θελουν!
Πρωτα απ'ολα ποιοτικο και φθηνο κινεζικο μιας και τα λεφτα ειναι περιορισμενα(100-130 ευρω μαξ.)8ρα οθονη (η 7 ειναι μικρη και η 10ρες κοστιζουν παραπανω αρα 8ρα για gaming και καμια σερα οπως vampire που βλεπει η μεγαλυ)δοκιμασμενο με καλο επεξεργαστη(αληθεια ποιοι ειναι οι καλυτεροι επεξεργαστες και καρτες γραφικων για να σηκονουν τα βαρβατα παοιχνιδια δηλ. τι να προσεξω?)◦Android 4.1 για να μπορει να αναβαθμιστει στο μελλον και αν γινετε να παιζει και καμια custom πουθενα,
γρηγορο serfing και καλη οθονη με καμερα για skype και facebook,ας μου προτεινει καποιος κατι γιατι εχω μπερδευτει εντελος,
Ainol
Onda
Window
Eken
Ramos
Pipo
cube
Κ.Τ.Λ ,επισης απο που να γινει η αγορα αξιοπιστο site (να γλυτωσουμε και το τελωνειο)γιατι απ'οτι βλεπω με το ipadalternative κατα πασα πιθανοτητα την γλητονουμε με το τελωνειο αλλα ειναι τσιμπημενες οι τιμες του σε σχεση με το merimobiles που στο chat που εχει μου ειπε ο πωλητης οτι εχει στειλει πολλα για Ελλαδα και βαζει 30$ και δεν υπαρχει προβλημα(μην εχουμε κανα προβλημα εαν χαθει το πακετο ομως και αντι για 120 ευρω μας επιστρεψει 30$ ομως).

gerstavros2

gerstavros2's Avatar: ThL W8
Moderator
Περιοχή: /dev/zero
Παράθεση από valsam >
Xειαζομαι επιγοντος ταμπλετα γιατι θα μεινω απο κινητο ετσι οπως παει η κατασταση,οι 2 κορες μου μαλωνουν καθε μερα για το ποια θα παρει το κινητο μου να παιξει παιχνιδια και το εχουν ρημαξει, το psp ουτε να το βλεπουν δεν θελουν!
Πρωτα απ'ολα ποιοτικο και φθηνο κινεζικο μιας και τα λεφτα ειναι περιορισμενα(100-130 ευρω μαξ.)8ρα οθονη (η 7 ειναι μικρη και η 10ρες κοστιζουν παραπανω αρα 8ρα για gaming και καμια σερα οπως vampire που βλεπει η μεγαλυ)δοκιμασμενο με καλο επεξεργαστη(αληθεια ποιοι ειναι οι καλυτεροι επεξεργαστες και καρτες γραφικων για να σηκονουν τα βαρβατα παοιχνιδια δηλ. τι να προσεξω?)◦Android 4.1 για να μπορει να αναβαθμιστει στο μελλον και αν γινετε να παιζει και καμια custom πουθενα,
γρηγορο serfing και καλη οθονη με καμερα για skype και facebook,ας μου προτεινει καποιος κατι γιατι εχω μπερδευτει εντελος,
Ainol
Onda
Window
Eken
Ramos
Pipo
cube
Κ.Τ.Λ ,επισης απο που να γινει η αγορα αξιοπιστο site (να γλυτωσουμε και το τελωνειο)γιατι απ'οτι βλεπω με το ipadalternative κατα πασα πιθανοτητα την γλητονουμε με το τελωνειο αλλα ειναι τσιμπημενες οι τιμες του σε σχεση με το merimobiles που στο chat που εχει μου ειπε ο πωλητης οτι εχει στειλει πολλα για Ελλαδα και βαζει 30$ και δεν υπαρχει προβλημα(μην εχουμε κανα προβλημα εαν χαθει το πακετο ομως και αντι για 120 ευρω μας επιστρεψει 30$ ομως).
Cube U23GT, Hyundai X800.
Με ταχυδρομείο τίποτα δεν περνάει τελωνείο. Με ems περνάνει συνήθως, αλλά δεν πληρώνεις τίποτα 99% (κι αν πληρώσεις, είναι μικρό το ποσό). ΌΛΑ τα καταστήματα γράφουν χαμηλότερη τιμή στο πακέτο. Αν χαθεί το πακετο, εσύ παίρνεις όλο το ποσό πίσω. Προτίμησε το merimobiles ή minideal. Υπόψιν ότι στο merimobiles ακόμη κι αν επιλέξεις freeshipping, πλέον στέλνουν με singapore post αντί china post, οπότε μην δώσεις 8$ παραπάνω για την επιλογή singapore post

galanomatis_gr

no avatar
Mobile Member
καλησπερα σας,
θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει το Sanei N10 . Διαβάζω στο ιντερνετ και βλέπω βίντεο στο youtube και όλα είναι ενθαρρυντικά.

Υπάρχει κάποιος να μου πεί?

gerstavros2

Moderator
Παράθεση από galanomatis_gr >
καλησπερα σας,
θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει το Sanei N10 . Διαβάζω στο ιντερνετ και βλέπω βίντεο στο youtube και όλα είναι ενθαρρυντικά.

Υπάρχει κάποιος να μου πεί?
μέτρια ποιότητα, πολύ κατώτερο σ επιδόσεις απ τα άλλα διπύρηνα με rk3066 ή aml 8726-mx, αλλά έχει ικανοποιητικό gps και 3G, κι ανεκτή μπαταρία

valsam

3G Member
Παράθεση από gerstavros2 >
Cube U23GT, Hyundai X800.
Με ταχυδρομείο τίποτα δεν περνάει τελωνείο. Με ems περνάνει συνήθως, αλλά δεν πληρώνεις τίποτα 99% (κι αν πληρώσεις, είναι μικρό το ποσό). ΌΛΑ τα καταστήματα γράφουν χαμηλότερη τιμή στο πακέτο. Αν χαθεί το πακετο, εσύ παίρνεις όλο το ποσό πίσω. Προτίμησε το merimobiles ή minideal. Υπόψιν ότι στο merimobiles ακόμη κι αν επιλέξεις freeshipping, πλέον στέλνουν με singapore post αντί china post, οπότε μην δώσεις 8$ παραπάνω για την επιλογή singapore post
Tα εβλεπα μολις τωρα και βλεπω οτι και τα 2 φορανε τον ιδιο επεξεργαστη και ιδια κρτα γραφικων,το Hyundai X800 ειναι ακριβοτερο κατα 42 ευρω(το cube βγαινει 99 ευρω και το Hyundai 141)η διαφορα τους ειναι οτι το Hyundai εχει ips οθονη(αληθεια εχει τοση μεγαλη διαφορα στο ματι η ips σε σχεση με την απλη του cube?) ειναι ελαφρυτερο και λεπτοτερο εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια και μπροστα και πισω καμερα στα 2mpix(το cube μονο μια μπροστα στα 0,3)και bluetooth(χρειαζετε το bluetooth για να συνδεσουμε πληκτρολογιο η γινετε καπως αλλιος και μπορουμε να συνδεσουμε και στο στο cube?),αξιζει να δοσω τα παραπανω αυτα 42 ευρω για το Hyundai X800 ?

vagosofron

vagosofron's Avatar: ZTE Grand X Quad V987
HSCSD Member
Περιοχή: The moon...
Παράθεση:
Πρωτα απ'ολα ποιοτικο και φθηνο κινεζικο μιας και τα λεφτα ειναι περιορισμενα(100-130 ευρω μαξ.)8ρα οθονη (η 7 ειναι μικρη και η 10ρες κοστιζουν παραπανω αρα 8ρα για gaming και καμια σερα οπως vampire που βλεπει η μεγαλυ)δοκιμασμενο με καλο επεξεργαστη
Περιμένω από μέρα σε μέρα αυτό, στα 120€

Παράθεση:
Υπόψιν ότι στο merimobiles ακόμη κι αν επιλέξεις freeshipping, πλέον στέλνουν με singapore post αντί china post, οπότε μην δώσεις 8$ παραπάνω για την επιλογή singapore post
Αυτό το κάνουν μόνο στα κινητά ( λόγω αποσπώμενων μπαταριών). Το δικό μου το έστειλε με china post επειδή η μπαταρία είναι ενσωματωμένη ( σύμφωνα με τα λεγόμενά τους πάντα).

fuorigioco1981

fuorigioco1981's Avatar: Zopo ZP980
Banned
παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω ενα ταμπλετ οικονομικο μου εξηγειτε αν το 3g ειναι απαραιτητο?αν πχ παρω το ASUS NEXUS 7 το απλο που δεν εχει 3g υπαρχει τροπος μια στις τοσες με καποιο στικακι πχ να εχω συνδεση κινητης για να χρησιμοποιησω τα data που θα μου δωσει το πακετο που θα διαλεξω?
επισης βαζοντας μια σιμ μεσα(εαν εχει 3g modem) θα ειναι και σαν τηλεφωνο?
δηλαδη αλλο ειναι να εχω με εξωτερικο 3g μοντεμ δικτυο data, και αλλο εαν βαλω σιμ μεσα ?με την σιμ θα μπορω να χρησιμοποιησω τα data του πακετου που θα εχει η συγκεκριμενη γραμμη?

sleon

sleon's Avatar: Nokia 808 PureView
EDGE Member
Περιοχή: Αθηνα
Παράθεση από fuorigioco1981 >
παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω ενα ταμπλετ οικονομικο μου εξηγειτε αν το 3g ειναι απαραιτητο?αν πχ παρω το ASUS NEXUS 7 το απλο που δεν εχει 3g υπαρχει τροπος μια στις τοσες με καποιο στικακι πχ να εχω συνδεση κινητης για να χρησιμοποιησω τα data που θα μου δωσει το πακετο που θα διαλεξω?
επισης βαζοντας μια σιμ μεσα(εαν εχει 3g modem) θα ειναι και σαν τηλεφωνο?
δηλαδη αλλο ειναι να εχω με εξωτερικο 3g μοντεμ δικτυο data, και αλλο εαν βαλω σιμ μεσα ?με την σιμ θα μπορω να χρησιμοποιησω τα data του πακετου που θα εχει η συγκεκριμενη γραμμη?
Εγώ σαν γιδι κανονικό είχα πάρει το ipad1 με 3g.πληρωνα τσάμπα τα δεδομένα ένα χρόνο λόγω συμβολαίου. Αν εχεις σχετικά σύγχρονο κινητό μπορείς να δίνεις από εκεί ίντερνετ στην ταμπλέτα αν τύχει και χρειαστεί. Ανάλογα την χρήση και που κινείσαι συνήθως αλλά πλέον τα ασύρματα είναι πολύ συχνά σε σπίτια, καφέ, εργασιακός χώρος κλπ οπότε ενδεχομένως να μην σου είναι απαραίτητο. Παρε μια 32 άρα η και 64αρα κάρτα και γέμισε την με μουσική, ταινίες, κλπ και δεν θα σου λείψει το ίντερνετ. Για μια ανάγκη, ένα μειλ κλπ υποθέτω έχεις ήδη το κινητό.
On Nokia 808 White @ PureSlim (LE v3.0 by lagoskon) & Lumia 930 White.
Doro 615 (η μάνα. Power user) // iPad3 (η μπέμπα. Extreme user)//
Nokia 8850 (ο φαδερ. Σοφός user)// iPhone4 (η κυρά. Aschetos user)

fuorigioco1981

fuorigioco1981's Avatar: Zopo ZP980
Banned
Παράθεση από sleon >
Εγώ σαν γιδι κανονικό είχα πάρει το ipad1 με 3g.πληρωνα τσάμπα τα δεδομένα ένα χρόνο λόγω συμβολαίου. Αν εχεις σχετικά σύγχρονο κινητό μπορείς να δίνεις από εκεί ίντερνετ στην ταμπλέτα αν τύχει και χρειαστεί. Ανάλογα την χρήση και που κινείσαι συνήθως αλλά πλέον τα ασύρματα είναι πολύ συχνά σε σπίτια, καφέ, εργασιακός χώρος κλπ οπότε ενδεχομένως να μην σου είναι απαραίτητο. Παρε μια 32 άρα η και 64αρα κάρτα και γέμισε την με μουσική, ταινίες, κλπ και δεν θα σου λείψει το ίντερνετ. Για μια ανάγκη, ένα μειλ κλπ υποθέτω έχεις ήδη το κινητό.
ναι εχω κινητο και φυσικα πολλα data απο εκει.μπαινω συνεχεια νετ απο κινητο αλλα θα ηθελα μεγαλυτερη οθονη γιαυτο λεω για ταμπλετ.νετ απο κινητο σε tablet δινουμε με το λεγομενο tethering?ξερεικανεις πως γινεται?
κινητο εχω desire s με snapdragon 1ghz μονοπυρηνο καi 768 ραμ.δεν το εχω φορτωμενο και παει μια χαρα.
απλα ελεγα αντι να παρω ενα αλλο κινητο με 4 ιντσες που παλι θα μου ειναι μικρη η οθονη να παω σε ταμπλετ και να μεινω με το κινητο που εχω και ειμαι ικανοποιημενος.
anyway και με το λαπτοπ παλια μεσω wifi μονο εμπαινα .

sleon

sleon's Avatar: Nokia 808 PureView
EDGE Member
Περιοχή: Αθηνα
Παράθεση από fuorigioco1981 >
ναι εχω κινητο και φυσικα πολλα data απο εκει.μπαινω συνεχεια νετ απο κινητο αλλα θα ηθελα μεγαλυτερη οθονη γιαυτο λεω για ταμπλετ.νετ απο κινητο σε tablet δινουμε με το λεγομενο tethering?ξερεικανεις πως γινεται?
κινητο εχω desire s με snapdragon 1ghz μονοπυρηνο καi 768 ραμ.δεν το εχω φορτωμενο και παει μια χαρα.
απλα ελεγα αντι να παρω ενα αλλο κινητο με 4 ιντσες που παλι θα μου ειναι μικρη η οθονη να παω σε ταμπλετ και να μεινω με το κινητο που εχω και ειμαι ικανοποιημενος.
anyway και με το λαπτοπ παλια μεσω wifi μονο εμπαινα .
Μια χαρά κινητό έχεις. Μπορείς να δίνεις ίντερνετ από αυτό στην ταμπλέτα. Tether λέγεται όπως το έγραψες. Υπάρχουν εφαρμογές για αυτή τη δουλειά. Θα σου πουν λεπτομέρειες παιδιά που γνωρίζουν καθώς είμαι εκτός υπολογιστή για να σου δώσω Λίνκ με τις εφαρμογές.
On Nokia 808 White @ PureSlim (LE v3.0 by lagoskon) & Lumia 930 White.
Doro 615 (η μάνα. Power user) // iPad3 (η μπέμπα. Extreme user)//
Nokia 8850 (ο φαδερ. Σοφός user)// iPhone4 (η κυρά. Aschetos user)

gerstavros2

Moderator
Παράθεση από vagosofron >
Αυτό το κάνουν μόνο στα κινητά ( λόγω αποσπώμενων μπαταριών). Το δικό μου το έστειλε με china post επειδή η μπαταρία είναι ενσωματωμένη ( σύμφωνα με τα λεγόμενά τους πάντα).
ίσως. Και τα τάμπλετ μπλοκάρανε τα χριστούγεννα στην ems όμως!

valsam

3G Member
Παράθεση από vagosofron >
Περιμένω από μέρα σε μέρα αυτό, στα 120€

Ωραιο και 10 ιντσες αλλα απ'οτι βλεπω δεν εχει hdmi,και αμα χρειαστει να δουμε κατι στην τηλεοραση πως θα γινει?
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης