Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;

Απάντηση

kavroulis

no avatar
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Σε προηγουμενη σελιδα του συγκεκριμενου τοπικ προτεινατε μια ενα σιτε για την αγορα του ainol aurora , συγκεκριμένα αυτοhttp://www.android-tablet-computer.co.uk/ , εχει ψωνησει κανεις σασ απο αυτο? εχω στηλει δυο μηνυματα για πληροφοριες και δεν απαντανε σε αντιθεση με το merimobiles που απαντησε κατευθειαν.

επισης πια η γνωμη σας για αυτο το Onda VI10 Elite ICS 7inch ?
και ακομη μηπωσ μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι σχετικα καλυτερος επεξεργαστης γιατι δεν βρισκω cpu benchmarks με τους συνκεκριμενους ALLWINNER 1.2-1.5 GHZ A10 ή ARM CORTEX-A9 1GHZ.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΎΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝεσ ΤΟ ΠΕΡΙΤΗΓΥΡΙΖΩ ΤΟ aurora και γενικα το θεματακι με τα ταμπλετ. αν εχει καποιος έμπιστο σιτε για αγορες ας το αναφέρει.

navystam

navystam's Avatar: Google Nexus S
GPRS Member
Παράθεση από kavroulis >
Σε προηγουμενη σελιδα του συγκεκριμενου τοπικ προτεινατε μια ενα σιτε για την αγορα του ainol aurora , συγκεκριμένα αυτοhttp://www.android-tablet-computer.co.uk/ , εχει ψωνησει κανεις σασ απο αυτο? εχω στηλει δυο μηνυματα για πληροφοριες και δεν απαντανε σε αντιθεση με το merimobiles που απαντησε κατευθειαν.

επισης πια η γνωμη σας για αυτο το Onda VI10 Elite ICS 7inch ?
και ακομη μηπωσ μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι σχετικα καλυτερος επεξεργαστης γιατι δεν βρισκω cpu benchmarks με τους συνκεκριμενους ALLWINNER 1.2-1.5 GHZ A10 ή ARM CORTEX-A9 1GHZ.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΎΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝεσ ΤΟ ΠΕΡΙΤΗΓΥΡΙΖΩ ΤΟ aurora και γενικα το θεματακι με τα ταμπλετ. αν εχει καποιος έμπιστο σιτε για αγορες ας το αναφέρει.
φιλε μου χωρις να σε παρω στον λαιμο μου εγω παραγγειλα ταμπλετ απο το merimobiles.το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα οτι τα μονα παραπονα ηταν οτι αργησανε λιγο να τους τα στειλουν.δεν εγραφε κανεις οτι δεν το ελαβε.

kavroulis

no avatar
Mobile Member
και εγω μονο απο merimobiles εχω ακουσει καλα λογια αλλα δεν εχει τωρα και καιρο το aurora.
ευχαριστω παντως , αν οποιοσδήποτε άλλος ξέρει κανενα έμπιστο σιτε ας το πει.

ainol novo elf 8gb η Onda VI10 ? υποστηριζουν και τα δυο mkv και avi video files?
Τελευταία τροποποίηση από kavroulis: 15 Μάρ. 2012, 15:22.

tropicalino

tropicalino's Avatar: LG D821 Nexus 5
Mobile Member
Περιοχή: Patra
Γειά σας θα ήθελα να μου προτείνεται ένα tablet μέχρι 200 ευρώ για χρήση περισσότερο skype για τους γονείς μου. Άρα θα πρέπει να έχει καλή μπροστινή κάμερα. Επίσης να ρωτήσω εξωτερική κάμερα δέχονται τα μοντέλα με usb θύρα.

Tabletistas

no avatar
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Tablets Republic of Android
Παράθεση από tropicalino >
Γειά σας θα ήθελα να μου προτείνεται ένα tablet μέχρι 200 ευρώ για χρήση περισσότερο skype για τους γονείς μου. Άρα θα πρέπει να έχει καλή μπροστινή κάμερα. Επίσης να ρωτήσω εξωτερική κάμερα δέχονται τα μοντέλα με usb θύρα.
Πόσες ίντσες και από που? Ελλάδα ή έξω?

Η πλειοψηφία ακόμα έχει 0.3MP κάμερα η οποία είναι μια χαρά για skype. Όσο καλύτερη η σύνδεση τόσο καλύτερη και η εικόνα.

Εξωτερική κάμερα θεωρητικά είναι εφικτό με την προυπόθεση ότι ή η κάμερα θα έχει drivers για android ή το android του tablet για εξωτερική κάμερα. Μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει ούτε και έχω διαβάσει για κάτι τέτοιο.
Tabletistas.blogspot.com

tropicalino

Mobile Member
Ιντζες 8-10. Θα προτιμουσα απο Ελλαδα λογω του επειγοντος. Να εχει την android ICS 4 και να συνεργαζεται βεβαια με το skype.

Tabletistas

no avatar
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Tablets Republic of Android
Ιντζες 8-10. Θα προτιμουσα απο Ελλαδα λογω του επειγοντος. Να εχει την android ICS 4 και να συνεργαζεται βεβαια με το skype.
To μόνο tablet που μου έρχεται στο μυαλό στα χρήματα που διαθέτεις είναι το Flytouch 6V ή SuperPad V10 και υποστηρίζει Skype. Έχει resistive οθόνη που όμως είναι πολύ καλή. Ακόμα έχει android 2.3 θα αναβαθμιστεί όμως σε android 4.0 σύντομα.
Tabletistas.blogspot.com

georgep

georgep's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
GPRS Member
Περιοχή: P.FALIRO
Asus Eee Pad Transformer Prime, απλα το καλυτερο

sakis0547

sakis0547's Avatar: Lenovo IdeaPhone K900
EDGE Member
Περιοχή: αλεξανδρουπολη
Παράθεση από georgep >
Asus Eee Pad Transformer Prime, απλα το καλυτερο
μεχρι 200 ευρω ειπε..
aoson m19,cube u30gt,pipo m9
samsung gti5500,sony ericsson e10 mini jelly bean
tengda n9500,thl w8,thl w100,zopo c2,zopo zp980,lenovo k900!

tropicalino

Mobile Member
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, τα μοντέλα είναι πολλά από ότι βλέπω αλλά προσανατολίζομαι προς το Cube U9GT2 ή το Onda VI40 Elite και μάλλον από το εξωτερικό αφού από Ελλάδα τα χτυπάνε στις τιμές. Τα έχει κανείς να μου πει εμπειρίες και αν τελικά το skype δουλεύει με το ICS 4.0.3 γιατί διαβάζω διφορούμενες απόψεις.

ogame23

ogame23's Avatar: Neonode N1
Mobile Member
Παιδιά,ποιό από τα 2 θα προτείνατε,g9 gemei ή onda vi40 elite?

http://www.merimobiles.com...p/meri0735.htm

http://www.merimobiles.com...p/meri0746.htm

Χρήση για διάβασμα,multimedia και gaming.

kodorevi8ulis

kodorevi8ulis's Avatar: Xiaomi Red Rice
EDGE Member
Παράθεση από ogame23 >
Παιδιά,ποιό από τα 2 θα προτείνατε,g9 gemei ή onda vi40 elite?

http://www.merimobiles.com...p/meri0735.htm
http://www.merimobiles.com...p/meri0746.htm

Χρήση για διάβασμα,multimedia και gaming.
δεν έχω κανένα από τα 2 , αλλά από ότι έχω διαβάσει το g9 είναι καλύτερο και μάλλον αν θα πάρω κάποιο στις 9.7 αυτό θα είναι

http://www.slatedroid.com/forum/306-gemei-g9/

bkan82

no avatar
GSM Phase 1 Member
είμαι μεταξύ αυτών των 2 κι εγώ εδώ και μέρες...σύμφωνα με παιδιά που ξέρουν εδώ μέσα το onda είναι το κορυφαίο.
το gemei είναι παραπλήσιο του cubeu9gt2 αλλά εμένα μου άρεσε οπτικά περισσότερο από το onda...
είμαι κιεγώ σε δίλημμα...

bkan82

no avatar
GSM Phase 1 Member
τελικά παρήγγειλα το gemei g9 μιας που και για μένα κέρδισε στα σημεία και στα...'ασχημα 3 κουμπιά του onda vi40 ( για μένα παντα!!! ).
άκουσα καλά reviews και από εξωτερικό οπότε ελπίζω να βγει καλό!
θα ενημερώσω όταν το πάρω σε 2-3 βδομάδες!

georgehh

georgehh's Avatar: LG E900 Optimus 7
3G Member
Περιοχή: Αθήνα

coby kyros???

Σκέφτομαι να πάρω απο amazon.de το coby kyros 7022 στα 112 ευρώ με μεταφορικά είναι καλή μάρκα έχει εμπειρία κάποιος? thanks
mobile fan user
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης