[iTunes] Προβλήματα - Απορίες

Απάντηση

nikoss17

no avatar
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από nikoss17 >
Το πρόβλημα συνεχίζεται,δεν βρήκα λύση.Κατέβασα τελευταία έκδοση Direct X και τίποτα.
Μόνο το δικό μου πρόβλημα δε λύνεται με τίποτα

sakiss

no avatar
HSUPA Member
Get ready for the new iTunes

http://www.apple.com/itune...ew-itunes.html

montoya_42

montoya_42's Avatar: Nokia N9 00
HSUPA Member
καλησπέρα
Άλλαξα Pc και δεν μπορώ να περάσω τα αρχεία (φωτο, βιντεο, επαφές, τραγούδια κλπ) από το iphone στο pc.
Επίσης, πως καταργώ τους παλαιότερους υπολογιστές μιας και χρησιμοποιώ 3 από τους 5 που έχω δικαίωμα?
SEX is like NOKIA (connecting people)
LUMIA 1020.....

soiramk

soiramk's Avatar: Nokia 6210
EDGE Member
Περιοχή: ...in front of a monitor
Παράθεση από montoya_42 >
Επίσης, πως καταργώ τους παλαιότερους υπολογιστές μιας και χρησιμοποιώ 3 από τους 5 που έχω δικαίωμα?
Αν δεν έκανες "Deauthorize This Computer..." πριν το φορματ ή όταν ήταν ακόμα ενεργό το iTunes στο εκάστοτε pc, δεν μπορείς πλέον.
Αν συμπληρώσεις τα 5 θα σου τα μηδενίσει και θα σου τα δώσει από την αρχή.
· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb, iPhone 2G 8Gb(sold), iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb
· MacBook Pro 15'' (mid '10)

montoya_42

HSUPA Member
Α τέλεια........
Τα αρχεία τού iphone που δεν μπορώ να τα περάσω στο pc αλλά και ούτε τα βλέπω στο itunes?
(τις φωτογραφίες τις πήρα αφού το pc "είδε" το iphone ως φωτογραφική κάμερα)
LUMIA 1020.....

soiramk

soiramk's Avatar: Nokia 6210
EDGE Member
Περιοχή: ...in front of a monitor
Παράθεση από montoya_42 >
Α τέλεια........
Τα αρχεία τού iphone που δεν μπορώ να τα περάσω στο pc αλλά και ούτε τα βλέπω στο itunes?
(τις φωτογραφίες τις πήρα αφού το pc "είδε" το iphone ως φωτογραφική κάμερα)
Πάντως με το Deauthorize-Authorize, δεν έγινε τπτ μη σε προβληματίζει. Είναι για να μην έχεις σε πάνω από 5
iTunes (και άρα iDevice) το ίδιο Apple ID ταυτόχρονα (για λόγους DRM φαντάζομαι).
Για τα αρχεία του iPhone (iTunes library; ) έπρεπε να τα είχες κρατήσει/μεταφέρει με κάποιο στο νέο pc.
· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb, iPhone 2G 8Gb(sold), iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb
· MacBook Pro 15'' (mid '10)

mpempoulinos

mpempoulinos's Avatar: Philips Ozeo
3G Member
Υπάρχουν νομίζω προγράμματα που βλέπεις και εξάγεις τα τραγούδια από το iPhone. Και μετά τα ξαναπερνάς στο νέο iTunes. Κάνε μια αναζήτηση στον γούγλη

montoya_42

HSUPA Member
Το θέμα είναι πως αν συγχρονίσω κάτι (πχ φωτογραφίες) θα χάσω όλα τα υπόλοιπα (επαφες τραγουδια κλπ) από το iphone. Μου βγάζει σχετικό μήνυμα και το έχω πάθει και στο παρελθόν.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
LUMIA 1020.....

godiva

godiva's Avatar: Apple iPhone 3GS
Mobile Member
Θέλω να κάνω μια "αφελή" ερώτηση, παρακαλώ παραπέμψτε με αν υπάρχει κάποιος σχετικός οδηγός:
Θέλω να κάνω "format" στο iphone, και μετά να το κάνω setup as new (βασικά για να ξεφορτωθώ "σκουπίδια" που ίσως έχουν μείνει μετά από 2 χρόνια χρήσης & ίσως το κάνουν πιο αργό)
1) Πώς το κάνω το τηλέφωνο "καθαρό", μόνο με τα βασικά;
Αν το κάνω setup as new και μετά κάνω restore ενός παλιού backup, μάλλον δεν έχει νόημα, έτσι; Θα ξαναπεραστούν όλα τα "σκουπίδια";
2) Αν τα ξαναπεράσω όλα από την αρχή, επαφές, ημερολόγιο κλπ τα περνάω από το iCloud, έτσι;
3) Τα προγράμματα που έχω αγοράσει & κατεβάσει, θα τα περάσω από το iTunes;

Γενικά, πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο μια τέτοια διαδικασία; Πράγματι βοηθάει στην απόδοση του τηλεφώνου; Ή τσάμπα κόπος;

Ευχαριστώ πολύ

dimtz

dimtz's Avatar: BlackBerry Z10
3G Member
Παράθεση από godiva >
Θέλω να κάνω μια "αφελή" ερώτηση, παρακαλώ παραπέμψτε με αν υπάρχει κάποιος σχετικός οδηγός:
Θέλω να κάνω "format" στο iphone, και μετά να το κάνω setup as new (βασικά για να ξεφορτωθώ "σκουπίδια" που ίσως έχουν μείνει μετά από 2 χρόνια χρήσης & ίσως το κάνουν πιο αργό)
1) Πώς το κάνω το τηλέφωνο "καθαρό", μόνο με τα βασικά;
Αν το κάνω setup as new και μετά κάνω restore ενός παλιού backup, μάλλον δεν έχει νόημα, έτσι; Θα ξαναπεραστούν όλα τα "σκουπίδια";
2) Αν τα ξαναπεράσω όλα από την αρχή, επαφές, ημερολόγιο κλπ τα περνάω από το iCloud, έτσι;
3) Τα προγράμματα που έχω αγοράσει & κατεβάσει, θα τα περάσω από το iTunes;

Γενικά, πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο μια τέτοια διαδικασία; Πράγματι βοηθάει στην απόδοση του τηλεφώνου; Ή τσάμπα κόπος;

Ευχαριστώ πολύ
1. με setup as new μια χαρα εισαι, αν ειναι να κανεις ρεστορ μη ξεκινας την διαδικασια τσαμπα κοπος
2. ναι
3.μπορεις να τα κατεβασεις παλι δε θα σου τα χρεωσει
κοιτα καλα ειναι να γινει ενα setup , θα φυγει ολη η σαβουρα, και θα γινει και πιο γρηγορο
Blackberry z10
iphone5 IOS 7 jb
xperia mini pro
X10mini MiniCM7-Gingerbread 2.3.7
Τελευταία τροποποίηση από dimtz: 14 Νοέ. 2012, 16:16.

godiva

godiva's Avatar: Apple iPhone 3GS
Mobile Member
Eυχαριστώ πολύ!
Το έκανα, πράγματι, χωρίς προβλήματα.

mgeorge

no avatar
Mobile Newbie
παιδια καλησπερα.
εκανα το λαθος να προσπαθησω να κανω αναβαθμιση μεσω itunes ενα i phone4
εγραψε ενα error
και το μονο που κανει πλεον το τηλ ειναι να εμφανιζει ενα εικονιδιο με ενα usb cable να συνδεθει με το i tunes.
συνδεοντας το τηλεφωνο με τον υπολογιστη λεει να κανω restore
δεν εκανα χειροκινητο back up.

πειτε μου σας παρακαλω οτι το εχει κανει μονο του και το βρισκω καπου..
δεν πρέπει να χαθουν τα αρχεια που εχει στο κινητο.

τι κανω?

σωστε με σας παρακαλω

φιλικα
Γιωργος

edit
ολα οκ τελικα!
everything counts...
Τελευταία τροποποίηση από sakiss: 27 Νοέ. 2012, 15:30.

REFEREE1980

REFEREE1980's Avatar: Apple iPhone 5
HSCSD Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη

Αλλαγή iPhone 4s με iPhone 5

Γειά σε όλους!
Θα ήθελα να ρωτήσω την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω στο iTunes ώστε να δώσω ''καθαρό" (σαν καινούριο) το iPhone 4s που έχω σε ένα φίλο και να περάσω φυσικά ότι έχω (μέσα στο 4s) στο νέο iPhone 5 μου.
Ευχαριστώ πολύ!
iphone 5 & iPad Air non jailbreak...

stendor

stendor's Avatar: Apple iPhone 6
Moderator
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από REFEREE1980 >
Γειά σε όλους!
Θα ήθελα να ρωτήσω την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω στο iTunes ώστε να δώσω ''καθαρό" (σαν καινούριο) το iPhone 4s που έχω σε ένα φίλο και να περάσω φυσικά ότι έχω (μέσα στο 4s) στο νέο iPhone 5 μου.
Ευχαριστώ πολύ!
Κανείς bkackup το 4S μέσω του itunes και μετά επιλέγεις restore. Θα σβήσουν τα πάντα και θα μπορέσεις να δώσεις καθαρό το 4S στον φίλο σου. Από εκεί και πέρα θα συνδέσεις το 5, θα το ενεργοποιήσεις και θα επιλέξεις να κάνεις restore from backup.
iPhone 5 iOS 8.0
MacBook Pro OS X Yosemite

oδηγοί: symbian - meego

moderator στα forum nokia - symbian - λοιπές πλατφόρμες @myphone.gr

REFEREE1980

REFEREE1980's Avatar: Apple iPhone 5
HSCSD Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από stendor >
Κανείς bkackup το 4S μέσω του itunes και μετά επιλέγεις restore. Θα σβήσουν τα πάντα και θα μπορέσεις να δώσεις καθαρό το 4S στον φίλο σου. Από εκεί και πέρα θα συνδέσεις το 5, θα το ενεργοποιήσεις και θα επιλέξεις να κάνεις restore from backup.
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!
Το νέο iPhone το συνδέω στο PC και μετά το ανοίγω? Ρωτάω γιατί αν το ανοίξεις ξεκινάει ενας οδηγός που ζητάει wifi κλπ...
iphone 5 & iPad Air non jailbreak...
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης