Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://pocketnow.com/html/portal/news/0000015591/evo3d2press.jpg

  • 4.3 inch qHD display
  • 960 x 540 pixels
  • autostereoscopic 3D display
  • 1.2 GHz dual core Qualcomm 8660
  • 1 GB RAM
  • 4 GB ROM
  • dual 5 MP cameras to shoot 3D video
  • HDMI out
  • 1080p HD & 720p 3D HD videos
  • Android 2.3 Gingerbread
  • HTC Sense UI
  • 1730 mAH battery
  • SAR: 0,516 W/kg ανα 10g

 

 

Edited by athanaso77
Ενημέρωση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλοριζικο σε οσους το πηραν. Υπαρχει καποιος πρωην κατοχος του οptimus 3d και να πηγε στο evo 3d??? Mπορει καποιος κατοχος να γραψει σε γενικες γραμμες τα συν και τα πλυν του evo 3d.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

(+)

+Ποιότητα κατασκευής

+Ανάλυση οθόνης

+Ποιότητα 3d

+Sense 3.0 (για άλλους θα ήταν αρνητικό, αλλά εμένα μου αρέσει πολύ το sense)

+Απίστευτα γρήγορος δέκτης gps

+ Χαρακτηριστικά (μνήμη, επεξεργαστής, κτλ)

(-)

-Μπαταρία (η οποία με μέτρια χρήση φτάνει το 50% το βράδυ, με χρήση wifi , 3d, κάμερα, κλήσεις βγάζει δεν βγάζει μια μέρα, αλλά, 4.3 ίντσες δεν θέλαμε?? :lol:)

 

Δεν έχω βρει άλλο αρνητικό. Όλα μου φαίνονται μια χαρά έως τώρα.:) Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

Ααααα και ο σπαστικός φορτιστής τοίχου!! :p Δεν κάνει γωνία, όπως ο παλιός, και γίνεται μακρύς με το usb.:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω : Το τηλ. αυτό HTC X515m EVO 3D (Black) είναι το ίδιο με το παραπάνω????

 

Ναι..

 

C is sprint

M is gsm

 

Πρόσεξε μην πάρεις το X515c.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα κιολασ να ρωτησω.....δυστυχωσ χωρισ μια υπερεπιδοτηση η τιμη του ειναι απαγορευτικη...ελπιζω να αλλαξει στο μελλον
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα κιολασ να ρωτησω.....δυστυχωσ χωρισ μια υπερεπιδοτηση η τιμη του ειναι απαγορευτικη...ελπιζω να αλλαξει στο μελλον

Αν δεν ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για το vodafone branded, ρίξε μια ματιά στο skroutz.;)

 

Σε κάποια reviews είχα δει δύο πραγματάκια που δεν μπορώ να τα κάνω στο δικό μου. Το πρώτο, με το home button πατημένο, έβγαζαν screenshot. Και με το πλήκτρο search πατημένο, έλεγες πιο πρόγραμμα θες να ξεκινήσεις και το άνοιγε! Μάλλον θα χρησιμοποιούσαν κανένα προγραμματάκι ε?:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για το vodafone branded, ρίξε μια ματιά στο skroutz.;)

 

Την εχω δει την τιμη στο skroutz, ειναι αστειο οταν μου ειπαν το ποσο που επρεπε να καταβαλλω στο παγιο των 50 ευρω :D, πιο ακριβα και απο την τιμη στο skroutz :lol::lol::lol:, δυστυχωσ μπορω να διαθεσω τα μισα τησ αξιασ του μονο οποτε ελπιζω σε μια υπερεπιδοτηση και 18αμηνο συμβολαιο ισωσ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

 

@greekscoucer η καταναλωση μπαταρια πρεπει να ειναι παραπλησια εκτος αν εχεις ενεργοποιημενο το 3D.

Παιδια,δε θα βρουμε android,δυπηρυνο και ποσο μαλιστα με sense να βγαζει ''official'' με κανονικη εως πολυ χρηση πανω απο 1-1,5 μερα.

 

 

Λοιπον,εχω μια ερωτηση επειδη εψαξα λιγο αλλα δε βρηκα σαφη απαντηση...:(

Αμερικη ποσο εχει, χωρις φυσικα συβολαιο?????εχω βρει διαφορες τιμες κι εχω μπερδευτει!:confused:

Νομιζω απ οτι μου ειπαν τα παιδια εδω οτι ξεκλειδωνει με καποιο τροπο,αρα με ενδιαφερει μονο η τιμη μιας και που ενας καλος φιλος παει Αμερικη next week.

 

Ευχαριστω και καλη συνεχεια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για το vodafone branded, ρίξε μια ματιά στο skroutz.;)

 

Σε κάποια reviews είχα δει δύο πραγματάκια που δεν μπορώ να τα κάνω στο δικό μου. Το πρώτο, με το home button πατημένο, έβγαζαν screenshot. Και με το πλήκτρο search πατημένο, έλεγες πιο πρόγραμμα θες να ξεκινήσεις και το άνοιγε! Μάλλον θα χρησιμοποιούσαν κανένα προγραμματάκι ε?:O

 

Για screenshoot κρατά πατημένο το home button και όσο το έχεις πατημένο πάτα το On/off και θα βγάλει screenshoot.

 

 

Αμερικη ποσο εχει, χωρις φυσικα συβολαιο?????εχω βρει διαφορες τιμες κι εχω μπερδευτει!:confused:

Νομιζω απ οτι μου ειπαν τα παιδια εδω οτι ξεκλειδωνει με καποιο τροπο,αρα με ενδιαφερει μονο η τιμη μιας και που ενας καλος φιλος παει Αμερικη next week.

 

Ευχαριστω και καλη συνεχεια.

 

δεν είναι θέμα ξεκλειδώματος, είναι θέμα hardware

 

 

 

1) δεν έχει gsm κεραία για να πιάνει στα δικά μας δίκτυα, ούτε παίρνει κάρτα sim

2) δεν θα έχεις εγγύηση

 

κατι άκυρο, δεν υπάρχει επιλογή να σβήσω κάποιο μήνυμα, γιατί έκανα 2 ποστ και ήθελα να τα συμπτύξω σε ενα.

Edited by Villis
Συνένωση μηνυμάτων!
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι θέμα ξεκλειδώματος, είναι θέμα hardware

 

 

 

1) δεν έχει gsm κεραία για να πιάνει στα δικά μας δίκτυα, ούτε παίρνει κάρτα sim

2) δεν θα έχεις εγγύηση

 

κατι άκυρο, δεν υπάρχει επιλογή να σβήσω κάποιο μήνυμα, γιατί έκανα 2 ποστ και ήθελα να τα συμπτύξω σε ενα.

 

1)για το X515m μιλάμε πάντα,αν υπάρχει βεβαίως στο αμερικα.

2)Αν έχει γύρω στα 300 θα το διακινδυνεψω στην εγγύηση...;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κατι άκυρο, δεν υπάρχει επιλογή να σβήσω κάποιο μήνυμα, γιατί έκανα 2 ποστ και ήθελα να τα συμπτύξω σε ενα.

Γι'αυτό είμαστε κι εμείς εδώ :p

Και όχι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή, για πολλούς λόγους. Σκέψου το πιο απλό... Θα μπορούσε ο καθένας να πάρει πίσω τα λεγόμενά του σε μια συζήτηση! Τέλος πάντως ας συνεχίσουμε στα του EVO 3D :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για screenshoot κρατά πατημένο το home button και όσο το έχεις πατημένο πάτα το On/off και θα βγάλει screenshoot.

Δεν μου βγάζει και πάλι. Κάτι θα κάνω λάθος.:( Όποτε πατήσω το on/off κλείνει η οθόνη. Και με πατημένο το home.:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει και πάλι. Κάτι θα κάνω λάθος.:( Όποτε πατήσω το on/off κλείνει η οθόνη. Και με πατημένο το home.:worry:

 

Όντως γιατί στο είπα ανάποδα. Κράτα πατημένο το On/off και μετά πάτα το home button

 

 

1)για το X515m μιλάμε πάντα,αν υπάρχει βεβαίως στο αμερικα.

2)Αν έχει γύρω στα 300 θα το διακινδυνεψω στην εγγύηση...;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

η αμερικάνικη/καναδέζικη gsm εκδοχή του evo είναι γύρο στα 500 δολάρια. Επίσης για να μην περάσεις τελωνείο πρέπει

να τον πείσεις να στο στείλει ως gift και δεν είναι εύκολο.. Καλύτερα να ψάξεις κάτι φτηνό εδώ σε ευρωπη

Edited by vasilismf
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) δεν έχει gsm κεραία για να πιάνει στα δικά μας δίκτυα, ούτε παίρνει κάρτα sim

 

Δεν είναι όλα τα αμερικάνικα έτσι. Εκτός από CDMA εκδόσεις μπορεί να βρει και GSM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα για να το πάρω και όχι μέσω internet?

Κοίταξα σε κάποια και δεν το έχουνε... :(

Και κάτι ακόμα, κάποιος που το έχει ήδη να μας πει αν αξίζει ο κόπος, γιατί κάπου διάβασα ότι το LG είναι καλύτερο αλλά δεν θέλω να φύγω απο το sense που ήδη είμαι και το γουστάρω με χίλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα για να το πάρω και όχι μέσω internet?

Κοίταξα σε κάποια και δεν το έχουνε... :(

Και κάτι ακόμα, κάποιος που το έχει ήδη να μας πει αν αξίζει ο κόπος, γιατί κάπου διάβασα ότι το LG είναι καλύτερο αλλά δεν θέλω να φύγω απο το sense που ήδη είμαι και το γουστάρω με χίλια.

 

καλημερα εγω το αγορασα απο το birdphone.gr και το αγορασα στα 600 ευρω τωρα στην ερωτηση σου ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο θα σου απαντησω την δευτερα που θα παω στο πλαισιο και θα δω το lg !

:p
Link to comment
Share on other sites

Όντως γιατί στο είπα ανάποδα. Κράτα πατημένο το On/off και μετά πάτα το home button

Tώρα μάλιστα.:D Eυχαριστώ πολύ!;)

 

Και κάτι ακόμα, κάποιος που το έχει ήδη να μας πει αν αξίζει ο κόπος

Αν αξίζειιιιιιιιιιιι λέειιιιιιιιιιιι!!:p:happy::D:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης για να μην περάσεις τελωνείο πρέπει

να τον πείσεις να στο στείλει ως gift και δεν είναι εύκολο.. Καλύτερα να ψάξεις κάτι φτηνό εδώ σε ευρωπη

 

Ο elthis ενδιαφέρεται για τη συγκεκριμένη περίπτωση γιατί θα πάει δικός του άνθρωπος εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι έτοιμος να το αγοράσω αλλά θα ήθελα μια βοήθεια! Ρώτησα στην ACE Hellas και μου είπαν ότι επίσημοι εισαγωγείς εκτός από τους ίδιους (που δε θα φέρουν όμως το EVO), είναι η Vodafone και η Cosmote. Την εγγύηση όμως θα την καλύπτουν (αν και με καθυστέρηση εφόσον δεν θα το εισάγουν άρα δεν θα έχουν στοκ ανταλλακτικών), αν είναι αγορασμένο από Ευρώπη. Το σημαντικό εδώ είναι ότι μου είπαν πως αν το αγοράσω από τα Ελληνικά μαγαζιά που φαίνονται π.χ. στο skroutz, εφόσον αυτά το αγόρασαν από Ευρώπη, το τιμολόγιο που θα μου δώσουν, δε θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως αποδεικτικό για να καλυφθεί η εγγύηση. Άρα, θεωρητικά, είναι μονόδρομος η αγορά είτε από Vodafone/Cosmote, είτε από επώνυμα Ευρωπαϊκά μαγαζιά (π.χ. Pixmania/Expansys) που είναι επίσημοι μεταπωλητές. Σκέφτομαι κι εγώ για Expansys. Τι λέτε εσείς ?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα τα αμερικάνικα έτσι. Εκτός από CDMA εκδόσεις μπορεί να βρει και GSM.

 

το ξέρω, αυτό είπα και πιο κάτω αν δεις για την αμερικανική/καναδέζικη gsm έκδοση, απλά είπα οτι δεν είναι θέμα απλού ξεκλειδώματος σε περίπτωση που είναι cdma έκδοση.

 

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι έτοιμος να το αγοράσω αλλά θα ήθελα μια βοήθεια! Ρώτησα στην ACE Hellas και μου είπαν ότι επίσημοι εισαγωγείς εκτός από τους ίδιους (που δε θα φέρουν όμως το EVO), είναι η Vodafone και η Cosmote. Την εγγύηση όμως θα την καλύπτουν (αν και με καθυστέρηση εφόσον δεν θα το εισάγουν άρα δεν θα έχουν στοκ ανταλλακτικών), αν είναι αγορασμένο από Ευρώπη. Το σημαντικό εδώ είναι ότι μου είπαν πως αν το αγοράσω από τα Ελληνικά μαγαζιά που φαίνονται π.χ. στο skroutz, εφόσον αυτά το αγόρασαν από Ευρώπη, το τιμολόγιο που θα μου δώσουν, δε θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως αποδεικτικό για να καλυφθεί η εγγύηση. Άρα, θεωρητικά, είναι μονόδρομος η αγορά είτε από Vodafone/Cosmote, είτε από επώνυμα Ευρωπαϊκά μαγαζιά (π.χ. Pixmania/Expansys) που είναι επίσημοι μεταπωλητές. Σκέφτομαι κι εγώ για Expansys. Τι λέτε εσείς ?:worry:

 

expansys με κλειστά μάτια.. θα το παραγγέλνεις και την επόμενη μέρα θα το έχεις.

Άσε που Vodafone και cosmote λογικά θα το έχουν σε Branded έκδοση μόνο

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα post. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος, εάν πάρω αυτό HTC X515m EVO 3D sim Free/Unlocked θα έχω ελληνικά και ελληνικό πληλτρολόγιο???

Μια απάντηση σωστή και γρήγορη....παρακαλώ από τους έμπειρους του είδους...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά αν δεν έχει μπορείς να βάλεις με το morelocales από το market. Τώρα για το πληκτρολόγιο δεν ξέρω αν έχει βγει το modαρισμένο της HTC για την ανάλυση του Evo.

Εναλλακτικά του περνάς μια custom rom και είναι κομπλέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...