[Επίσημο] Alcatel OT-990

Απάντηση

jdo

no avatar
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
καλησπερα σε ολους..γνωριζει κανεις με ποιο τροπο μπορουμε να απεγκαταστησουμε τις προεγκατστημενες εφαρμογες, που εχει το 990 οπως (layar,parlingo,ubersocial,shazam) δεν τις χρησιμοποιω και πιανουν τζαμπα χωρο....ευχαριστω πολυ....

gms

gms's Avatar: Motorola RAZR V3i
GPRS Member
Θα χρειαστείς root access για να το κάνεις αυτό, αλλιώς δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις.

jdo

no avatar
Mobile Member
Παράθεση από gms >
Θα χρειαστείς root access για να το κάνεις αυτό, αλλιώς δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις.
και πως γινεται αυτο...λιγες πληροφοριες αν θελεις μου δινεις στο pm mou... ευχαριστω...

alexmi900

alexmi900's Avatar: Nokia 701
HSCSD Member
Περιοχή: Καλαμαρια, Θεσσαλονικη
Παράθεση από jdo >
και πως γινεται αυτο...λιγες πληροφοριες αν θελεις μου δινεις στο pm mou... ευχαριστω...
http://ot-990.blogspot.com...990-froyo.html

jdo

no avatar
Mobile Member
root το εχω κανει αλλα αυτες οι εφαρμογες που εχει προεγκαταστημενες δεν μετακινουνται στη καρτα sd....

gms

GPRS Member
Νόμιζα πως ήθελες να τις απεγκαταστήσεις. Με το Titanium Backup εκτός από απεγκατάσταση των system apps νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και μεταφορά στην sd.

jdo

no avatar
Mobile Member
εβαλα το τιτανιουμ οπως μου ειπες ,παω να κανω την απεγκατασταση και μου λεει αποτυχια εντοπισμου του αρχειου ΑPK ...UFFFF..

gms

GPRS Member
Μου φαίνεται πολύ περίεργο. Στο LG P500 που το έχω κάνει root δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα όταν αφαίρεσα μερικές εφαρμογές συστήματος. Έχεις κάνει σίγουρα root;

EDIT: Έχεις ενεργοποιημένο το USB Debugging? Χωρίς αυτό δεν δουλεύει το Titanium backup. Σου εμφανίζει και ένα αντίστοιχο μήνυμα όταν το τρέχεις αν το USB Debugging είναι απενεργοποιημένο.
Τελευταία τροποποίηση από gms: 2 Απρ. 2012, 12:49.

jdo

no avatar
Mobile Member
ενοεις τον εντοπισμο σφαλματων ναι το εχω ενεργοποιημενο...

gms

GPRS Member
Τότε δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Ξέρω πως υπάρχουν και άλλοι τρόποι να τις απεγκαταστήσεις άμα έχεις root (διαγραφή αρχειων με root explorer, μέσω υπολογιστή με adb command line) αλλά δεν έχω επιχειρήσει ποτέ κάτι από αυτά για να σου πω πως να το κάνεις. Ίσως αν τις κάνεις convert to user app μετά να γίνεται η απεγκατάσταση. Για παν ενδεχόμενο κράτα κανένα backup πριν πειράξεις οτιδήποτε.

jdo

no avatar
Mobile Member
σε ευχαριστω για την βοηθεια σου...το εκανα και αυτο που μου γραφεις το convert to user app αλλα τιποτα...τελος παντων αρκετα ασχοληθηκα....για χαρα σου...thanks a lot...

alexmi900

HSCSD Member
Παράθεση από jdo >
σε ευχαριστω για την βοηθεια σου...το εκανα και αυτο που μου γραφεις το convert to user app αλλα τιποτα...τελος παντων αρκετα ασχοληθηκα....για χαρα σου...thanks a lot...
Δες στο σιτε που παρεθεσα. Εχει οδηγο για το πως θα ξεφορτωθεις τις εφαρμογες της αλκατελ. Ειναι 5 λεπτα δουλεια. Θα σου παρεθετα και λινκ αλλα ειμαι απο το κινητο

jdo

no avatar
Mobile Member
φιλε αλεξη ,ευχαριστω για την βοηθεια σου,τελικα τα καταφερα και απεγκατεστησα τις εφαρμογες.... thankssssssss....

gms

GPRS Member
alexmi900 Ένα ευχαριστώ και από εμένα. Αν δεν το τόνιζες δεν θα το έβλεπα. Μήπως πρέπει να μπουν κάποια link στο πρώτο post σαν sticky για εύκολη εύρεση; Τι λέτε;

alexmi900

HSCSD Member
Παράθεση από gms >
alexmi900 Ένα ευχαριστώ και από εμένα. Αν δεν το τόνιζες δεν θα το έβλεπα. Μήπως πρέπει να μπουν κάποια link στο πρώτο post σαν sticky για εύκολη εύρεση; Τι λέτε;
σας ευχαριστω παιδια να στε καλα. ναι, θα πρεπει να μπουν απλως δεν βλεπω και κανας mod να παρακολουθει το θεμα. αλλωστε και μενα δεν ειναι δικο μου το τηλεφωνο, αλλα της κοπελας μου που της το κανα δωρο. μετα απο την διαγραφη των εφαρμογων της alcatel παρατηρησα σημαντικη διαφορα παντως στο ομαλο scrolling και σε καποια παιχνιδια
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης