Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια) 128 ψήφοι 19,22%
Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου... 238 ψήφοι 35,74%
Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; 176 ψήφοι 26,43%
Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο! 124 ψήφοι 18,62%
Δεν μπορείτε να συμμετέχετε σε αυτή τη δημοσκόπηση. Σύνολο ψήφων: 666
Απάντηση

rudy

rudy's Avatar: Sony Ericsson K770i
Mobile Member
Περιοχή: where the river flows
Δε μου αρέσει καθόλου το γυμναστήριο και αυτή η lifestyle αύρα που συνδέεται μαζί του.Προτιμώ να παίξω κανένα μπασκετάκι με φίλους αν είναι να γυμναστώ ή ό,τι γίνεται σπίτι,με καθρέφτες,να με καμαρώνω
Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...

stelios85

stelios85's Avatar: Ericsson T28s
HSCSD Member
Περιοχή: athens
Παράθεση από B_K_054 >
Ενας φιλος μου ειπε να τρωω τουλαχιστον 2 ωρες πριν παω γυμναστηριο.
Μπορω λίγο πριν φυγω για γυμναστηριο να τρωω και κανενα παστελι με αμύγδαλα?Η κανα ξηρο καρπό σκέτο?
το μονο που μπορω να σκεφτω απο τροφη ειναι η μπανανα....και αναγωγη να παθεις με ph 5 που εχει δε θα νιωσει και τπτ ο οισοφαγος σου ....

TheSmiths

no avatar
GPRS Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παιδια χαιρεται... Μολις μετακομισα Ελληνορωσων συνορα με Ν. Ψυχικο. Ειμαι λιγο ασχετος απο την περιοχη και ψαχνω κανενα γυμναστηριο κοντα μου, να μην κανω και ολοκληρο ταξιδι να παω... Υπαρχει τιποτα κοντα??? Ευχαριστω

sutzuk

no avatar
Mobile Newbie
Καλησπέρα!
Πάει κανείς στο Joe Weider στα Μελίσσια;
Εντυπώσεις;

j0hnn1e

j0hnn1e's Avatar: Sony Ericsson W810i
GPRS Member
Περιοχή: Καρδίτσα / Νεα Πεντέλη
Παράθεση από sutzuk >
Καλησπέρα!
Πάει κανείς στο Joe Weider στα Μελίσσια;
Εντυπώσεις;
Θα σου ελεγα, ΟΧΙ!

Και να σου δικαιολογησω το γιατι.
Πρωτα απ'ολα με το που μπαινεις, κολαει ενα στρομα μπιχλας και ιδρωτα πανω σου.
Γινεται χαμος εκει μεσα, εχει πααααρα πολυ κοσμο και επισης δεν εχει καποιον γυμναστη (συνηθως) οταν τον χρειαζεσαι.
Εγω δεν θα σου το προτεινα με τιποτα παντως. Εαν θες να ριξεις μια ματια μονος σου δεν χανεις τιποτα να πας μια βολτα

xai_1512

xai_1512's Avatar: Google Nexus One
Mobile Member
η καλυτερη γυμναστικη ειναι να παιρνεις το ποδηλατακι σου και οπου σε βγαλει... εξω στην φυση και στον αερα... οχι σε τεσσερις τοιχους... βεβαια αν μενεις και καπου που να εχεις και τη δυνατοτητα για αυτο. οχι μεσα στα καυσαερια και το κακο

andreas_dimit

andreas_dimit's Avatar: Vodafone 860 Smart II
GPRS Member
Παράθεση από j0hnn1e >
Θα σου ελεγα, ΟΧΙ!

Και να σου δικαιολογησω το γιατι.
Πρωτα απ'ολα με το που μπαινεις, κολαει ενα στρομα μπιχλας και ιδρωτα πανω σου.
Γινεται χαμος εκει μεσα, εχει πααααρα πολυ κοσμο και επισης δεν εχει καποιον γυμναστη (συνηθως) οταν τον χρειαζεσαι.
Εγω δεν θα σου το προτεινα με τιποτα παντως. Εαν θες να ριξεις μια ματια μονος σου δεν χανεις τιποτα να πας μια βολτα
Επειδή κι εγώ σκεφτόμουν να πάω στο συγκεκριμένο , έχεις κανένα άλλο να προτείνεις;
Τελευταία τροποποίηση από andreas_dimit: 11 Απρ. 2009, 14:36.

j0hnn1e

GPRS Member
Αναλογα για τι λεφτα μιλαμε και για τι ζηταει ο καθενας απο ενα γυμναστηριο.

Λιγο πιο κατω απο την ατικη οδο προς χαλανδρι στο δεξι σας χερι (οπως κατεβαινουμε την λεωφ. Πεντελης) εχει ενα μεγαλο, παρα πολυ καλο (μου διαφευγει το ονομα τωρα) αλλα εκει ειναι 60 ευρω τον μηνα.

Επισης του ΔΑΙΣ ειναι πολυ καλο εχει παρα πολυ καλα οργανα, ησυχια, καλους γυμναστες αλλα και αυτο ακριβουτσικο.

Το αλλο που μπορειτε να κοιταξετε ειναι το γυμναστηριο που εχει στο κολυμβητηριο των Μελλισιων που εχει ανοιξει σχετικα προσφατα (εχω ακουσει οτι ειναι καλο)

Αυτα απο εμενα

andreas_dimit

GPRS Member
Ξέρεις τιμές για το κολυμβητήριο;

j0hnn1e

GPRS Member
Επειδη τυχαινει να πηγαινω και κολυμβητηριο (μια απολα κανω)

Στα μελλισια ειναι 30 ευρω τον μηνα και αλλα τοσα (30) η εγγραφη. Εαν δεν κανω λαθος σε αυτα τα 30 που πληρωνεις συμπεριλαμβανεται η χρηση του γυμναστηριου.

Στο ΔΑΙΣ πηγαινα παλια, αλλα δεν θυμαμαι ποσο ειναι, παντως εαν δεν κανω λαθος ειναι πιο ακριβα (και δεν συμπεριλαμβανεται η χρηση του γυμναστηριου)

Τελος στο χαλανδρι οπου πηγαινω εγω (σε αυτο που ειναι επι της λεωφ. πεντελης πριν την αττικη οδο) ειναι 20 ευρω τον μηνα εαν δεν κανω λαθος. Και εχει και ενα μικρο γυμναστηριο (10 ευρω τον μηνα η χρηση του) αλλα δεν αξιζει και πολλα, εχει μονο οργανα για χερια.

Των Μελλισιων ειναι ανοιχτη η πισινα, του ΔΑΙΣ ειναι κλειστη και του Χαλανδριου κλειστη. Στο ΔΑΙΣ που ειχα παει για 1 - 2 χρονια ειχα παρατηρησει οτι γινεται χαμος στα αποδυτηρια. Δηλαδη ενω ειναι για (max) 15 - 20 ατομα και αν, μαζευοντουσαν 30 - 35 ατομα (μπαμπαδες και λοιποι) με αποτελεσμα να μην μπορεις να αλλαξεις.

Οσον αφορα το χαλανδρι, εχει πολλες διαδρομες (13 συνολικα) και σπανια να κολυμπησεις με παραπανω απο 1 ατομο στην ιδια διαδρομη. Τα αποδυτηρια ειναι μια χαρα και γενικα ειναι καθαρα. Δεν εχει παρα πολυ κοσμο (εκτος απο τις απογευματινες ωρες 6 - 8).

Οτι θελετε ρωτατε
Τελευταία τροποποίηση από j0hnn1e: 11 Απρ. 2009, 20:46.

andreas_dimit

GPRS Member
Παράθεση από j0hnn1e >
Επειδη τυχαινει να πηγαινω και κολυμβητηριο (μια απολα κανω)

Στα μελλισια ειναι 30 ευρω τον μηνα και αλλα τοσα (30) η εγγραφη. Εαν δεν κανω λαθος σε αυτα τα 30 που πληρωνεις συμπεριλαμβανεται η χρηση του γυμναστηριου.
Το κολυμβητήριο στα Μελίσσια έχει και γυμναστήριο;

j0hnn1e

GPRS Member
Ναι εχει. Αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος εαν η χρηση του συμπεριλαμβανεται στα 30 ευρω που πληρωνεις.
Για να μην σε καψω, παρτους ενα τηλεφωνακι και ρωτα τους απο Δευτερα

tseapis

tseapis's Avatar: ZTE R221
3G Member
Περιοχή: Αμπελόκηποι - Αθήνα
Γράφτηκα σε ένα γυμναστήριο στη γειτονιά μου που είχε προσφορά (υποτίθεται, αλλά συνεχώς την παρατείνει) 199€ για ένα χρόνο.
Αναλογικά με τα χρήματα που έχω δώσει είναι σούπερ: καθαροί και άνετοι χώροι, καινούργια (σχετικά) και πολλά τα μηχανήματα, φιλικοί και πρόθυμοι γυμναστές, πολιτισμένο περιβάλλον, όχι τρελό κόσμο της ώρες αιχμής (έχω δει και χειρότερα, δηλαδή), όλα μια χαρά!
Αλλά είναι δυνατόν να έχει μόνο 199€;
Δηλαδή 16,58€ το μήνα; Τόσα έδινα περίπου όταν πήγαινα γυμναστήριο πριν 20 χρόνια (ήταν νομίζω, 5000 δρχ το μήνα... ή μήπως ήταν 3000... τέσπα)!
Λες να ξεκινήσω να πάω καμιά μέρα και να το βρω κλειστό ;
Ή απλά τόσο πολύ καλά έχει δουλέψει ο ανταγωνισμός στο χώρο των γυμναστηρίων ;

nana300

no avatar
Mobile Newbie

gimnastirio sos

kalispera paidia!!!psaxno gia gimnastirio sto peristeri to opoio na einai oikonomiko (diladi mexri 300 euro etisio), na mhn exei poli kosmo, na einai anoixto toylaxiston mexri 12-1 to vradi kai kiriaki anoixto.....psaxno polla????????

arxika ithela na pao sto joe weider alla akousa polles mal***es kai den kseroo....

please an mporei kapoios na boithisi.....eyxaristo

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Τελευταία τροποποίηση από Nikos_s3: 22 Αύγ. 2009, 01:42.

Steve_athens

Steve_athens's Avatar: LG D821 Nexus 5
GPRS Member
Περιοχή: Αθηνα
Εγω παω στα joe weider παντως στη ν.ιωνια και δεν εχω παραπονο και ειναι μεχρι τις 2 ανοιχτο και κοσμος πλακωνει πολυ συγκεκριμενες ωρες.Ειχε και μια προσφορα με 150 ετησια νομιζω αλλα κυριακη δεν ειναι ανοιχτο(το χω και γω παραπονο...)
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης