Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια) 131 ψήφοι 19,15%
Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου... 245 ψήφοι 35,82%
Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; 181 ψήφοι 26,46%
Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο! 127 ψήφοι 18,57%
Δεν μπορείτε να συμμετέχετε σε αυτή τη δημοσκόπηση. Σύνολο ψήφων: 684
Απάντηση

kostakiss

kostakiss's Avatar: Apple iPhone 5s
HSUPA Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
power plate??20min 30ευρω...μπαααααααα..

chryant

chryant's Avatar: Nokia N8
3G Member
Περιοχή: Κύπρος
Egw egw diadromo sto spiti alla den ton xrisimopoiw epidi paw gimnastirio 3-4 fores tin vdomada apote den ton xreiazome. Pantws to gym den toallazw me tipota !! paw edw kai ena xrono kai pragmatika niothw allos anthropws
Maybe you were right
But baby I was lonely
I don't want to fight
I'm tired of being sorry ...

mikel

mikel's Avatar: Toshiba TS808
3G Member
Περιοχή: thessaloniki
egw exw 2 vdomades pou arxisa gimnastirio!edaksi den perimenw trela apotelesmata alla pistevw kana dio killa tha exw xasei ews to 15avgousto!
paw 4 fores tin evdomada........
afta.............

kostakiss

HSUPA Member
να προσεχεις και την διατροφη σου..
that's the point

PowerPlace

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από mario_fit
ναι ρε παιδια αλλα 30 ευρω τα 20 λεπτα....
Ουτε με σφαιρες!
30 ευρω πληρωνω εδω τον μηνα gym!!!
Πολλα τα λεφτα και χωρις νοημα για μενα!
Anixa gimnastirio sto kolonaki me Power Plate.
I times pou anaferete edo ine exofrenikes. Meriki prospathoun na ploutisoun grigora. Ego hreone ta 30 lepta 15 Euro.
doulebo to PowerPlate edo ke 10 hronia(8 hronia sti germania)
Oti thelete na mathete ime sti diathesi sas.
Tasos

Παράθεση από PaRisC
θες να σου πω την αληθεια? ... οχι! και κανω γυμναστηριο πανω απο χρονο -καθημερινα και ξερω. απλα εκεινη την στιγμη ενοιωθες το σωμα σου παρα πολυ σκληρο και γυμνασμενο, μετα τιποτα. δεν ξερω. ισως να πρεπει να κανω περισσοτερες επισκεψεις. αλλα αν με βαλεις να διαλεξω αναμεσα στα βαρη/διαδρομο/pilates (αυτα που κανω δηλαδη) και power plate. θα διαλεγα σαφως το πρωτο, μιας που εχω δει -ηδη αποτελεσματα!
den mporis na sigrinis to PowerPlate me ta bari.
To PowerPlate to doulevis statika. Opote den exis to piasimo opos me ta bari.
mporis na kanis ke kapies askisis me kinisi ke tote tha ise sigoura piasmenos.
Τελευταία τροποποίηση από Βασίλης: 20 Ιούλ. 2006, 01:24. Αιτιολογία: Συνένωση 2 μηνυμάτων

PowerPlace

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από KCB
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα διάδρομο για το σπίτι. Ξέρει κανείς τι πρέπει να προσέξω, ποιοι είναι καλύτεροι, τιμές κλπ;
katarxin prepi na matho posa kila ise ,poso sihna thelis na ton hrisimopiis ke posa lefta thelis na xodepsis.

Παράθεση από amorphis
To power plate το έχει φέρει η Ελένη Πετρουλάκη στο γυμναστήριό της (ΑSANA) στη Γλυφάδα (Αθήνα) και είναι μάλιστα το μοναδικό όργανο γυμναστικής που έχει σε αυτό. Όλα τα άλλα είναι προγράμματα ομαδικά ή σε ατομικό επίπεδο. Για τιμή δεν το συζητώ...πανάκριβη η συνδρομή, σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται.

Επίσης, άνοιξε πρόσφατα και ένα γυμναστήριο επι της Βουλιαγμένης (ύψος Γλυφάδας) που έχει αυτό το μηχάνημα και στηρίζει το πρόγραμμά του σε αυτό. www.power3centerglyfada.com
ke anixe ke sto kolonaki. Poli ftino 30 lepta 15 euro
Τελευταία τροποποίηση από Βασίλης: 20 Ιούλ. 2006, 01:25. Αιτιολογία: Συνένωση 2 μηνυμάτων

KCB

KCB's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
EDGE Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από PowerPlace
katarxin prepi na matho posa kila ise ,poso sihna thelis na ton hrisimopiis ke posa lefta thelis na xodepsis.
Επιτέλους κάποιος που μπορεί να απαντήσει.
94 κιλά και 1,87 ύψος (το λέω γιατί στα γυμναστήρια έχω παρατηρήσει ότι δεν με βολεύουν μερικοί διάδρομοι λόγω μήκους ποδιών ). Τώρα για το πόσο συχνά, σαν να πήγαινα γυμναστήριο, 3-4 φορές την εβδομάδα. Από λεφτά δεν ξέρω ακόμα γιατί θέλω να δω πόσο-αξίζει-τι...
KCB

fabo114

fabo114's Avatar: BlackBerry Curve 8520
HSDPA Member
Περιοχή: Château de Versailles
Πηγα 1 μηνα (τι ενα μηνα...αντε να πατησα 4-5 φορες) πριν πολυ καιρο σε συνοικιακο...μετα βαρεθηκα. Παρολο που ητανε 3 τετραγωνα πιο κατω απο το σπιτι μου ειχε μια ανηφορααα οταν γυρνουσα...μου εκοβε τα ποδια...ασε που βαριεμαι να κανω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια
Ευτυχως που δεν εχω προβλημα βαρους

Τωρα που θα παω Λαρισα ισως μαζεψω κανενα € να παρω κανενα μηχανημα στο σπιτι....που μετα απο 2-3 μηνες θα το χρησιμοποιω για να ακουμπαω διαφορα πραγματα.

Αυτο το Power Plate τι ειναι και το πληρωνεις χρυσο;

kostakiss

HSUPA Member
διαβασε παραπανω..γυμναζει ολο το σωμα απλα..τωρα τι και πως δεν ξερω..ακουσα οτι κανει 3000 ευρω και παλι που επισης το διαβασα ειναι οτι στο 10λεπτο αρχιζεις και νιωθεις ψιλοπτωμα..

stixima

stixima's Avatar: Apple iPhone 4
EDGE Member
Περιοχή: Greece
PowerPlace χαιρομαι που εχεις γυμναστηριο και συγκεκριμενα και το power plate γιατι θα μας δωσεις εγκυρες απαντησεις.

Λοιπον θα ηθελα να μαθω εαν το συγκεκριμενο μηχανημα θα μου δωσει μυϊκη αυξηση (παντα σε συνδυασμο και με διατροφη), και επισης εαν θα εχω λυπο-διαλυση στους κοιλιακους μυες.

Ποσο καιρο θα πρεπει να κανει καποιος power plate για να δει ορατα αποτελεσματα; Συμφωνα με αυτα που ζητω εγω παραπανω. Τελος για να μην το κουραζω.. για να πετυχω τα παραπανω ειναι απαραιτητο μαζι με το power plate να κανω ΚΑΙ βαρη;

HellasLover

no avatar
HSCSD Member
Περιοχή: Το σωμα στην Αμερικη, η καρδια στη Λεσβο!
ithela na kanw mia erwthsh kai yia na mhn anoiksw kainourgio thema pisteuw edw tairiazei kalutera..
ginete na adunatiseis xwris na xaseis varos? yiati to varos mou paramenei sxedon to idio an kai exw xasei ta 'psomakia' kai aisthanomai kai elafruteros...episis to varos mou einai 207-210 pounds(kathe fora alla mou leei h zugaria) kai eno alloi stin hlikia mou kai sto upsos mou (6feet)pou zugizoun toso fenontai upervaroi egw de fenomai na zugizw toso..
I don't live in Greece, Greece lives in me...

Stephen

Stephen's Avatar: Siemens SL45i
Honored Member
Περιοχή: GR
Παράθεση από HellasLover
ithela na kanw mia erwthsh kai yia na mhn anoiksw kainourgio thema pisteuw edw tairiazei kalutera..
ginete na adunatiseis xwris na xaseis varos? yiati to varos mou paramenei sxedon to idio an kai exw xasei ta 'psomakia' kai aisthanomai kai elafruteros...episis to varos mou einai 207-210 pounds(kathe fora alla mou leei h zugaria) kai eno alloi stin hlikia mou kai sto upsos mou (6feet)pou zugizoun toso fenontai upervaroi egw de fenomai na zugizw toso..
Προφανως εχεις ριξει πολυ το ποσοστο λιπος σου.
Δεν εχεις χασει κιλα, αλλα λιπος για αυτο και σου φαινεται διαφορετικο το σωμα σου. Προς το καλυτερο εννοειται.
Κανε μια λιπομετρηση(σε καποιο γυμναστηριο ισως..αν διαθετει το καταλληλο οργανο) και πες μας το αποτελεσμα.

Καποιος στο βαρος σου(94kg) και στο υψος σου(1.82) με ποσοστο λιπους πανω απο 15% μπορει να δειχνει "χοντρος" και καποιος αλλος με αρκετα μυικα κιλα και ποστοστο λιπους κατω απο 12-13% μπορει να δειχνει "γυμνασμενος".
Ολα ειναι σχετικα.

HellasLover

no avatar
HSCSD Member
Περιοχή: Το σωμα στην Αμερικη, η καρδια στη Λεσβο!
thanks yia tin apantisi.alla otan kapoios xanei kila den ennoeite xanei lipos? diladi an exasa lipos de tha prepe na xasw k kila? kai epeidh oi perisoteres askiseis pou kanw einai me vari an arxisw na trexw h na kanw podilato perisotero na evlepa diafora kai sto varos? ..oxi oti me peirazei pou zugizw toso, apo ti stigmi pou de fenomai upervaros eimai ok
lipometrisei exw rantevou yia telos tou mhnos na kanw sto gumnastirio pou phgainw..otan paw tha dw to pososto kai kata poso normal einai..
xronia sou polla kiolas!
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Τελευταία τροποποίηση από HellasLover: 11 Αύγ. 2006, 04:59.

NoNaMe3

NoNaMe3's Avatar: Nokia N73
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Παράθεση από HellasLover
alla otan kapoios xanei kila den ennoeite xanei lipos?
Οχι βέβαια.Αν κανεις μία δίαιτα χαμηλών θερμίδων και καθόλουτ σωματική άσκηση το μεγαλύτερο ποσοστό απο τα κιλά που χάνεις είναι μυηκός ιστός και λιγότερο λίπος.
"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"

Mercyful_Fate

Mercyful_Fate's Avatar: Apple iPhone
3G Member
Περιοχή: Aθήνα
Επίσης ενδέχεται να χάνεις και υγρά και να νομίζεις ότι χάνεις βάρος. Π.χ. αν ζυγίζεσαι αμέσως μετά το γυμναστήριο, και μετά πιεις νερά/χυμούς ενδέχεται να έχεις λανθασμένη εικόνα του βάρους σου.
Ωστόσο πιθανό, και καθόλου ευχάριστο, ενδεχόμενο είναι και αυτό που είπε ο NoNaMe3.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης