Jump to content

ZTE R236


mobile_32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.granvizzir.com.br/imagens/zte/04.jpg

Είδα αυτό το κινητό στο νέο φυλλάδιο της wind.

Στο ίντερνετ το βρήκα με αυτά τα χαρακτηριστικά (δεν ξέρω αν εισάγεται στη Ελλάδα και με δέκτη ΤV αναλογικό).

ΤΙΜΗ: 39€!!!!

 

Αν το έχει αγοράσει κανείς ας μας πει κανένα review.

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά

 

Δέχεται 2 Sim Κάρτες

GSM/GPRS

Ραδιόφωνο FM

Αναλογικός δέκτης τηλεόρασης

Οθόνη 2", 220*176 pixels

Κάμερα 0.3 MP

Βίντεο

Ατζέντα / Αριθομηχανή

QWERTY πληκτρολόγιο

Βάρος 90g

Διαστάσεις 107mm x 53mm x 13.5mm

Bluetooth

Παιχνίδια

Λευκό χρώμα

 

Διαθέσιμες γλώσσες:

Ελληνικά , Αγγλικά, Ρώσικα, Γερμανικά, Ιταλικά, Πολωνικά,

Ισπανικά, Γαλλικά, Τούρκικα κ.α.

 

Δίκτυα:

GSM 900 / 1800

 

Διαστάσεις:

107mm x 53mm x 13.5mm

 

Οθόνη:

2", 220*176 pixels

 

Κάμερα:

0.3 MP,

 

Δόνηση:

Ναι

 

Βίντεο:

3gp, Mp4

 

 

 

Μηνύματα:

SMS, MMS

 

Μεταφορά δεδομένων μέσω καλωδίου USB

 

Παιχνίδια:

ενσωματωμένα

 

Μπαταρία:

1000mah

Χρόνος αναμονής:

280 ώρες

 

Χρόνος ομιλίας:

9 ώρες

 

Αναλογικός δέκτης τηλεόρασης

ΝΑΙ

 

Bluetooth

ΝΑΙ

 

Χρώμα

Λευκό

 

Πληκτρολόγιο

QWERTY

 

Βάρος

90g

 

Η συσκευασία περιλαμβάνει:

1 χ συσκευή ΖΤΕ R236 Dual Sim TV

1 χ μπαταρία

1 χ σετ ακουστικά

1 χ φορτιστή

1 x Εγχειρίδιο χρήσης στα Ελληνικά

Edited by mobile_32
Συμπλήρωση τίτλου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

ξέρεις αν υπάρχει στην wind (τώρα) ή είναι από τις συσκευές που θα έρθουν;

 

οκ , ρώτησα, έχει τελείωσει , μετά τις 10 αυγούστου θα υπάρχει

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Γιατι η Wind και η Armaos εισαγουν τα πιο ασχημα χρωματα απ τα ΖΤΕ????Το μαυρο μπλε και μαυρο κοκκινο στο 236 ειναι πολυ ομορφο ενω και στο 222 το γαλαζιο του ταιριαζει απιστευτα!Αλλα το λευκο 236 και το μαυρο 222 που εισαγουν ειναι χαλια!
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Γιατι η Wind και η Armaos εισαγουν τα πιο ασχημα χρωματα απ τα ΖΤΕ????Το μαυρο μπλε και μαυρο κοκκινο στο 236 ειναι πολυ ομορφο ενω και στο 222 το γαλαζιο του ταιριαζει απιστευτα!Αλλα το λευκο 236 και το μαυρο 222 που εισαγουν ειναι χαλια!

 

καλή απορία :)

κι εγώ θα προτιμούσα άλλο χρώμα αλλά επειδή δεν ήθελα να περιμένω το πήρα σήμερα ( εντυπώσεις αργότερα)

Link to comment
Share on other sites

καλή απορία :)

κι εγώ θα προτιμούσα άλλο χρώμα αλλά επειδή δεν ήθελα να περιμένω το πήρα σήμερα ( εντυπώσεις αργότερα)

 

μπορεις να μου πεις εαν μπορουν να εγκατασταθουν java εφαρμογες στο κινητο ?

Link to comment
Share on other sites

καλή απορία :)

κι εγώ θα προτιμούσα άλλο χρώμα αλλά επειδή δεν ήθελα να περιμένω το πήρα σήμερα ( εντυπώσεις αργότερα)

 

περιμενουμε εντυπωσεις....φαινεται ενδιαφερον.....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , java δεν υποστηρίζει

 

Mp3 κλπ κλπ δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δεν αγόρασα sd κάρτα.

 

TV -> (δε τη χρειάζομαι αλλά υπάρχει :P) σε γενικές γραμμές μέτρια εικόνα (δοκιμασμένη στο κέντρο θεσσαλονίκης) αλλά μπορείς να δεις

Ράδιο -> μου φάνηκε να έχει χαμηλή ένταση (παίζει και χωρίς ακουστικά) σε σχέση με τα άλλα μου κινητά

SIM -> Aν μιλάς στην μια η άλλη δείχνει κλειστή

Bluetooth -> Δεν το δοκίμασα ακόμα.

SMS -> 160 χαρακτήρων (τα στέλνει κεφαλαία)

Μενού απλό , δυστυχώς δεν μπορείς να το παραμετροποιήσεις (έχει κάποια shortcuts στην κεντρική οθόνη και δεν μπορείς να δηλώσεις εσύ άλλα π.χ. τον φακό)

 

Προσωπικά για αυτά που το θέλω (dual sim, full qwerty , bluetooth) το θεωρώ ότι είναι καλή επιλογή για τα λεφτά του (εις αναμονή τουλάχιστον κάποιου καλύτερου μοντέλου σαν κι αυτό http://www.gsmarena.com/zte_v821-4042.php )

Link to comment
Share on other sites

Απιθανο το V821! Οταν ερθει θα γινει χαμος!!!!Απιστευτη για αλλη μια φορα η ΖΤΕ!!!!!Ας ελπισουμε η WIND να το εισαγει σε κανα ωραιο χρωμα και οχι σε τιποτα αθλια οπως τα μεχρι τωρα μοντελα της ΖΤΕ!!!!Αγαπαμε ΖΤΕ !!!!!!!
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Η wind το εφερε? 40 ευρω το εχει η 70 (οπως ειχε κανει με το alcatel ot710) ?

 

39 έχει , αν είσαι τυχερός θα το βρείς σε κανά ξεχασμένο κατάστημα , αλλιώς η wind θα φέρει άλλα κομμάτια μετά τις 8-10 αυγούστου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , java δεν υποστηρίζει

 

Mp3 κλπ κλπ δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δεν αγόρασα sd κάρτα.

 

TV -> (δε τη χρειάζομαι αλλά υπάρχει :P) σε γενικές γραμμές μέτρια εικόνα (δοκιμασμένη στο κέντρο θεσσαλονίκης) αλλά μπορείς να δεις

Ράδιο -> μου φάνηκε να έχει χαμηλή ένταση (παίζει και χωρίς ακουστικά) σε σχέση με τα άλλα μου κινητά

SIM -> Aν μιλάς στην μια η άλλη δείχνει κλειστή

Bluetooth -> Δεν το δοκίμασα ακόμα.

SMS -> 160 χαρακτήρων (τα στέλνει κεφαλαία)

Μενού απλό , δυστυχώς δεν μπορείς να το παραμετροποιήσεις (έχει κάποια shortcuts στην κεντρική οθόνη και δεν μπορείς να δηλώσεις εσύ άλλα π.χ. τον φακό)

 

 

Tο πηρα και γω...καλο φαινεται τελικα...

 

Nα συμπληρωσω και γω καποια πραγματα...

 

Mp3-καλο σχετικα,παιζει mp4(τραγουδια και βιντεο)δεν παιζει wma,το ηχειο του ''γρατζουναει'' καπως,αλλα με ενα καλο ζευγαρι ακουστικα ειναι κρυσταλλο(για τα λεφτα του).τα δικα του δεν εχουν καθολου μπασο...

 

του εβαλα 4αρα καρτα μνημης,ενημερωτικα,και δεν κολλαει πουθενα...

 

Καμερα-δεν το περιμενα μπορω να πω...1,3 megapixel!

 

Tv-δεν με συγκηνησε,αλλα αμα εισαι πουθενα και βαριεσαι βρηκες πως θα περασει η ωρα σου...

 

Pαδιο-οντως χαμηλο,πιο χαμηλο κι απο το r221...

 

Σιμ-δεν δοκιμασα να πω την αληθεια...

 

Bluetooth-στελνει κανονικοτατα....

 

Sms-αργει λιγο η πληκτρολογηση,αλλα αν ξερεις το qwerty κλαιν...

 

μενου-ευκολο,ανανεωμενο σε σχεση με τα r221/222,πιο ευχαριστο χρωματικα και με πιο ωραια εικονιδια...κλειδωνει με το space...

 

ποιοτητα κατασκευης-καλη,αλλα τα κουμπια δεν πατανε μαλακα(ακουγονται πολυ)...δεν ειναι και πολυ πλατυ,οποτε βολευει στο χερι...

 

Tο ασπρο ειναι αγαπησιαρικο τελικα...αξιζει πραγματικα σαν 2ο κινητο....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πραγματικα ωραιο κινητακι, αλλα φανταζομαι δεν συγχρονιζεται με outlook για τις επαφες ε?

 

Πολυ περιεργο οτι το πληκτρολογιο ειναι μονο ελληνικο! Πραγματικα θα το προτιμουσα μονο αγγλικο, αλλα να γραφει και ελληνικα.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: επαφές με bluetooth δέχεται από άλλες συσκευές;

 

Δεχεται κανονικα....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει γενικα?

Στα χαρτια δε φαινεται πολυ δυνατο και σα καλο φανταρακι θελω να το λιωσω.

Ειδικα αν μπορει να πει καποιος κατοχος ποσο γρηγορα σκοτωνει τη μπαταρια η τηλεοραση

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει γενικα?

Στα χαρτια δε φαινεται πολυ δυνατο και σα καλο φανταρακι θελω να το λιωσω.

Ειδικα αν μπορει να πει καποιος κατοχος ποσο γρηγορα σκοτωνει τη μπαταρια η τηλεοραση

 

οντως για φανταρικο κινητο θα ειναι οτι ναναι ιδιαιτερα με την τηλεοραση . εγω παντως πιστευω οτι ενας φανταρος θα πρεπει να εχει εκτος και απο αναλογικη τηλεοραση και ενα κινητο με wifi!! για να μπαινει δωρεαν στο ιντερνετ εαν μπορει δηλαδη, αρα αυτο δεν σε καλυπτει.. μου αρεσει που λεγανε οτι στο στρατο δεν επιτρεπονται τα κινητα με καμερα .. και ενας γνωστος μου που ειχα δει φωτο απο το στρατο ολοι ειχανε κινητο με καμερα εκει... καλα οτι ναναι.... προαφανως θα ειναι και θεμα περιοχης και αναλογα με τον ανωτερο εχεις πανω απο το κεφαλι σου.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mπορει καποιος να με βοηθησει;Γιατι δεν μου παιζει opera mini;ευχαριστω.

 

Δεν πρεπει να υποστηριζει εφαρμογες java...Γι'αυτο δεν στο ανοιγει...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηριζει opera;;!Aμαν την πατησα.Kαλα εδω τραβαει φωτο απο την tv και δεν εχει java εφαρμογες;opera εχω ακομα και στο c-65 του 2004!Tι να πω..:(
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηριζει opera;;!Aμαν την πατησα.Kαλα εδω τραβαει φωτο απο την tv και δεν εχει java εφαρμογες;opera εχω ακομα και στο c-65 του 2004!Tι να πω..:(

 

Nα πω την αληθεια δεν το ειχα δοκιμασει,αλλα κατα 90% δεν παιρνει εφαρμογες...θα κανω μια δοκιμη με την 1η ευκαιρια στο δικο μου και θα ποσταρω το αποτελεσμα....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Nα πω την αληθεια δεν το ειχα δοκιμασει,αλλα κατα 90% δεν παιρνει εφαρμογες...θα κανω μια δοκιμη με την 1η ευκαιρια στο δικο μου και θα ποσταρω το αποτελεσμα....

 

εχει ενσωματομενο opera αλλιως μπες στον explorer του κινητου και στην διευθυνση m.opera.com και κατεβασε την καινουργια εκδοση και κανε την εγκατασταση και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηριζει opera τελικα.Tο τσεκαρα εγω.Γενικα java δεν υποστηριζει.

 

μου φενεται οτι απο το εργοστασιο εχει ενσωματομενο opera τωρα αν δεν υποστηριζη java δεν το ξερω σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καθολου opera για οποιος ενδιαφερετε.Tο μονο μειον του,στα αλλα συμφωνα με την τιμη του του βαζω αριστα.Eπισης για να γραψει βιντεο ζηταει την καρτα μνημης.Aπ'το εργοστασιο εχει 3.9mb και οχι..32 που ανακοινωνει η wind.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE R236

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...