Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

HTC Sensation

http://www.htc.com/uploadedImages/WWW/Product/HTC_Sensation/image5.jpg

 

Χαρακτηριστικά:

 

 

  • 1.2 GHz dual-core Qualcomm Snapdragon processor
  • 1 GB of internal phone storage
  • 768 MB of RAM
  • Expandable microSD card slot (up to 32 GB)
  • 4.3-inch qHD (960 x 540 pixels) SLCD display
  • 8 megapixel camera with autofocus and dual-LED flash
  • VGA fixed focus front camera
  • 1080p HD video recording
  • 1520 mAh battery
  • HSPA/WCDMA: Europe/Asia/T-Mobile USA 900/AWS/2100 MHz
  • Quad-band GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
  • 3G: up to 14.4 Mbps download speeds/5.76 Mbps upload speed
  • WiFi IEEE 802.11 b/g/n
  • Bluetooth 3.0 with A2DP wireless stereo audio
  • GPS
  • USB and WiFi tethering
  • Sensors: Gyroscope, G-Sensor, Digital compass, proximity, ambient light
  • SAR: 0,358 W/kg@10g (head)

 

Οδηγός αναβάθμισης σε ICS για s-off συσκευές.

Οδηγός s-off σε Sensation με android 4.0.3.

Edited by kollatos

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από τη στιγμή που η συσκευή εμφανίστηκε επίσημα, πλέον θα συζητάμε εδώ για το HTC Sensation σε συνέχεια του [Προς κυκλοφορία] HTC Sensation θέματος.

 

Παρακαλώ να διατηρηθεί το θέμα όσο το δυνατόν με λιγότερες off topic συζητήσεις και να επικεντρωθούμε σε ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με την εν λόγω συσκευή.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του desire hd είμαι και το μόνο που μου την σπάει λίγο είναι η Ραμ για μένα είναι ψυχολογικό τα 768.Κατά τα αλλά οι κριτικές που ακούγονται για το τηλ είναι πολύ καλές.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

H Ram κάτω από 110ΜΒ δεν μου έχει πέσει ποτέ..Η συσκευή παρά το ελάχιστο της Ram που έχει διαθέσιμη δεν έχει κανένα πρόβλημα ούτε κολλήματα

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

H Ram κάτω από 110ΜΒ δεν μου έχει πέσει ποτέ..Η συσκευή παρά το ελάχιστο της Ram που έχει διαθέσιμη δεν έχει κανένα πρόβλημα ούτε κολλήματα

 

Από εφαρμογές όμως πως πάει?

Πόσες εφαρμογές έχεις περίπου με αυτά τα MB?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από εφαρμογές όμως πως πάει?

Πόσες εφαρμογές έχεις περίπου με αυτά τα MB?

 

Και σε πόσες μέρες λειτουργίας χωρίς restart?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το κινητό μπορούν να κοιτάξουν αν υποστηρίζει λειτουργία με τις κάρτες sim (2 σε 1);

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Από εφαρμογές όμως πως πάει?

Πόσες εφαρμογές έχεις περίπου με αυτά τα MB?

Και σε πόσες μέρες λειτουργίας χωρίς restart?

 

Έχω καμιά 80ρια εφαρμογές έχω να κάνω restart 4 μέρες

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να εκφρασω αρνητικα αυτο που θελω, και χωρις διαξιφισμο, θελω να πω το εξης.

Ειχα το galaxy s II για 2 μερες δοκιμαστικα. το φορτωσα με καμια 60αρια εφαρμογες και παιχνιδια μαζι. το ελιωσα 2 μερες με πολυ χρηση και πολυ τεσταρισμα. η ελευθερη ραμ δεν επεσε ΠΟΤΕ κατω απο 450-480mb (χρησιμοποιουσε κατα μεσο ορο περιπου 350mb απο τα διαθεσιμα 833mb).

Οταν καποια στιγμη το τεσταρα για να δω πως τα παει η διαχειριση μνημης και το Multitasking, ανοιξα 7 παιχνιδια, τα οποια ηταν ολα πολυ βαρια (gt racing, need for speed, pes2011, κ.τ.λ), και τα αφησα ανοιχτα στην μνημη να τρεχουν πατωντας το κεντρικο πληκτρο και κανωντας τα minimise. Οταν μπηκα να δω ποση μνημη χρησιμοποιουσε εκεινη την στιγμη εμεινα εκπληκτος βλεποντας οτι χρησιμοποιουσε 530Mb απο τα διαθεσιμα 833mb (τα υπολοιπα 1024mb - 833mb = 191mb τα χρησιμοποιει η samsung για την gpu). Θεωρω λοιπον οτι οταν λες οτι δεν εχει πεσει κατω απο 110mb, οτι σαν μεγεθος γενικα μνημης για μενα ειναι λιγο. Στο galaxy s 1 που εχω, η ελευθερη μνημη μου κυμαινεται απο 80-120mb περιπου και μιλαμε για συσκευη που κυκλοφορει ηδη ενα χρονο. θεωρω, οπως το εχω γραψει και αλλες φορες, οτι τουλαχιστον ειναι "απαραδεκτο" απο την htc να μην βγαζει το sensation με 1gb ram !!!!

 

Παιδιά μην την ψάχνεται το sense είναι πολυυυ "βαρύ" και αδικεί το τηλ σαν hardware.. το μόνο τώρα είναι να γίνει ροοτ και να μπει καμία άλλη ρομ

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω δηλαδη οτι το sensation θα ναι το κινητο χωρις προβληματα,γιατι εδω στο φορουμ δεν εχω βρει κανενα χωρις προβληματα...κι εγω σκεφτομουνα για το sg2,αλλα αν η htc ανακαλυψε την τελειοτητα τοτε να παρω αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε όποιο νομίζεις ..Κιτρινιλες στην οθόνη και ροζ απόχρωση σε Video Recording δεν πρόκειται να δεις στο HTC Sensation πάντως;)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

καλό είναι να επανέλθουμε στα του sensation λοιπόν, μπορεί να μας πει κάποιος που το έχει για ποιότητα και ένταση ηχείου και ακουστικού; :) Έχω το απλό desire και είμαι αρκετγά ευχαριστημένος σε αυτόν τον τομέα, πρακτικά τι άλλες διαφορές θσ δώ αν πάρω το sensation; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Θα δείς

 

1)καλύτερη οθόνη

2)Video Κλήση

3)2 πύρινος επεξεργαστής (Με ότι αυτό συνεπάγεται)

4)Καλύτερη απόδοση μπαταρίας

5)Ικανοποιητική ένταση ακουστικού και ηχείου

6)Sense 3.0 πραγματικά μαγευτικό αλλά βαρύ

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι "φιλοσοφικές" off topic συζητήσεις μεταφέρθηκαν και κλειδώθηκαν φυσικά. Παρακαλώ να συνεχίσουμε αποκλειστικά σε ότι έχει να κάνει με τη συσκευή του θέματος και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να εχει το sencation λιγο πιο δυνατο ηχειο

δεν καταλαβαινω την λογικη της htc να βγαζει τοσο χαμηλοφωνα ηχεια (μιλαω για ηχο κλησης και οχι ομιλιας)

κατα τα αλλα δειχνει πολυ καλο βεβαια η μπαταρια βγαζει με βια 20 ωρες αλλα αυτο ειναι κοινο χαρακτηριστικο σε ολα τα 2πυρινα 2,3,3, και κατω:X

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση ειδα οτι εχει μια εφαρμογη που λεγεται htc wathc απο εκει μπορει καποιος να αγοραζει ταινιες ?
:p
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση ειδα οτι εχει μια εφαρμογη που λεγεται htc wathc απο εκει μπορει καποιος να αγοραζει ταινιες ?

 

Προς το παρόν η υπηρεσία αυτή (βρίσκεται και στο Flyer της HTC) προσφέρει (δωρεάν) trailers. Από Οκτώβριο θα έχει ταινίες για ενοικίαση και αγορά και μάλιστα διαθέσιμες και σε Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει κινητο που να κυκλοφορει τωρα και να μην εχει θεμα?

Δειτε εδω http://m.youtube.com/#/profile?desktop_uri=%2Fuser%2Fandroidpolice&sort=p&channel_id=0&livestreaming_tutorial=False&ytsession=%7B%7D&start=0&user=androidpolice&autoplay=True&gl=US

Αλλα και εδω http://www.ubergizmo.com/2011/06/htc-sensation-death-grip/

τελικα ολη την παπαρανζτα εδω την στελνουν?Να τρεξουμε να το παρουμε και μετα στην δευτερη παρτιδα να ειναι ολα καλα ?οπως εγινε και με το galaxy sii

 

Το δικό μου δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα στο θέμα που αναφέρεις το έχω τεστάρει και με την οθόνη του αυτοκινήτου μου και όπως και να το πιάσω παίζει κανονικότατα.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να ζεσταίνεται υπερβολικά όταν παίζει παιχνίδια ή βίντεο από YouTube; Δεν μιλάω για το όταν φορτίζει. Μου είπαν ότι το ίδιο πρόβλημα έχουν κι άλλα διπύρηνα!
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το κινητό μπορούν να κοιτάξουν αν υποστηρίζει λειτουργία με τις κάρτες sim (2 σε 1);

 

Tην υποστηριζει φιλε μου,το ειδα στα χαρακτηριστικα της συσκευης (απο vodafone τουλαχιστον).Δεν εχει τοσο μεγαλο προβλημα με τη θερμοκρασια αν και δεν το εχω ζορισει πολυ ακομα.Το SG2 που ειχα για μερικες μερες επαιρνε φωτια :lol:.Αντε να το σπασουν να ερθει στα ισια του γιατι το Sense μου τη δινει στα νευρα :p.

Link to comment
Share on other sites

εμένα σήμερα έφαγε την πρώτη πτώση :(

η καρδιά μου πόνεσε!!

 

http://img811.imageshack.us/img811/9060/13050169.jpg

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...