Jump to content

[S II] Εντοπισμός / Δήλωση IMEI μετά από κλοπή


joge_2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες!! Χαιρετώ όλα τα μέλη και τους κατόχους του νέου γαλαξία!!

Μία από τις κρυφές εφαρμογές του κινητού είναι το λεγόμενο "mobile tracker", πολύ χρήσιμο σε περίπτωση κλοπής ή απώλειας του κινητού. Θα θέλατε οι κάτοχοι του κινητού να δοκιμάσετε εάν η εφαρμογή λειτουργεί στην Ελλάδα, καθώς επίσης εάν "επιβιώνει" μετά από ένα Hard Reset της συσκευής;

Θα πρέπει να κάνετε sign-up εδώ: http://www.samsungdive.com

 

Χαιρετισμούς....και αχρείαστη η συγκεκριμένη λειτουργία!!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

rx8_75[/member] // IMEI κλαπείσας συσκευής : 358848049108475

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Impressive, λειτουργει. Plus εχει κλασικα features για κλειδωμα και wipe, για κληση (αν το εχεις χασει μεσα στο σπιτι και δεν εχεις σκεφτει να καλεσεις απο το σταθερο :p) και call log τελευταιας εβδομαδας.

ΕΝΤΙΤ: Το μονο που δεν ξερω ειναι αν μενει μετα απο hard reset οπως ρωτησε και ο φιλος παραπανω. Υποθετω πως οχι, αλλα δεν εχω διαθεση να το δοκιμασω αμεσα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΙΤ: Το μονο που δεν ξερω ειναι αν μενει μετα απο hard reset οπως ρωτησε και ο φιλος παραπανω. Υποθετω πως οχι, αλλα δεν εχω διαθεση να το δοκιμασω αμεσα.

 

Στο Samsung Omnia2 και το OmniaPro, λειτουργούσε και μετά από Hard Reset! Όποιος έχει χρόνο ας το δοκιμάσει!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung Omnia2 και το OmniaPro, λειτουργούσε και μετά από Hard Reset! Όποιος έχει χρόνο ας το δοκιμάσει!!

 

Αν ισχυει αυτο ειναι πραγματι καλο feature :)

Εκτος βεβαια αν πεσεις σε κλεφτη power user και φλασαρει κατευθειαν. :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το αφαίρεσα όταν ειδα ότι μου ειχε φάει το 25% της μπαταρίας.

Δηλαδή; τρέχει συνέχεια;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; τρέχει συνέχεια;

 

Εμενα λειτουργεί κανονικότατα οπως και πριν. Δεν παιζει πρόβλημα με την κατανάλωση.

Η συγκεκριμένη λειτουργία κάνει check οταν ειναι ενεργοποιημένο το DATA ή το WIFI.

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πως το απενεργοποιουμε το τοποθεσία και ασφάλεια αμα θέλουμε;;τα ξετσεκαρα όλα αλλά εξακολουθεί να τρέχει στην μπάρα το βλέπω μόνιμα!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω δοκιμασα με το wifi ανοιχτο να κανω call device και δεν δουλεψε... καμμια ιδεα?

 

το εκανα μολις τωρα και δουλεψε κανονικα ειναι τικαρισμενο το απομακρισμενες λειτουργειες???? για δες το!!!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρά..

είχα εγγραφεί στο SamsungDive όταν το κινητό μου είχε SIM από άλλο πάροχο.

Πρόσφατα έκανα φορητότητα σε άλλη εταιρία διατηρώντας το ίδιο νούμερο αλλά έγινε αλλαγή της SIM

Το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύει η "Προώθηση κλήσεων/μηνυμάτων" βγάζοντας μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο λόγω αλλαγής της SIM.

 

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση?

Η διαγραφή του λογαριασμού από την συσκευή προτείνει εργοστασιακές ρυθμίσεις και χάσιμο δεδομένων !!!

Link to comment
Share on other sites

Οι λειτουργίες που παρέχονται μέσω του samsungdive δεν είναι ενεργές για την Ελλάδα.

Αν και στο λογαριασμό μου φαίνονται και οι δύο οι συσκευές μου Samsung galaxy tab, Samsung galaxy s ii, όταν επιχειρώ να δώσω κάποια εντολή, λαμβάνω μήνυμα πως δεν υποστηρίζεται η χώρα μας.

Εξεπλάγη όταν διάβασα πως σε κάποιους λειτουργούν κανονικά, παρακαλώ όπως μας ενημερώσουν ποιες από τις τρεις λειτουργίες δοκίμασαν με επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Οι λειτουργίες που παρέχονται μέσω του samsungdive δεν είναι ενεργές για την Ελλάδα.

Αν και στο λογαριασμό μου φαίνονται και οι δύο οι συσκευές μου Samsung galaxy tab, Samsung galaxy s ii, όταν επιχειρώ να δώσω κάποια εντολή, λαμβάνω μήνυμα πως δεν υποστηρίζεται η χώρα μας.

Εξεπλάγη όταν διάβασα πως σε κάποιους λειτουργούν κανονικά, παρακαλώ όπως μας ενημερώσουν ποιες από τις τρεις λειτουργίες δοκίμασαν με επιτυχία.

 

Εγώ που δοκίμασα το "κλήση προς το κινητό", "εύρεση και παρακολούθηση του κινητού", "αρχείο καταγραφής κλήσεων", "κλείδωμα και ξεκλείδωμα οθόνης", δούλεψαν μια χαρά, αν και μερικές φορές είναι πολύ αργές διαδικασίες

Στο "προώθηση μηνυμάτων και κλήσεων", μου εμφάνισε μήνυμα ότι πρέπει να γίνει ενημέρωση του υλικολογισμικού και απέτυχε η διαδικασία.

Τη διαγραφή δεδομένων δεν τη δοκίμασα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι λειτουργίες που παρέχονται μέσω του samsungdive δεν είναι ενεργές για την Ελλάδα.

Αν και στο λογαριασμό μου φαίνονται και οι δύο οι συσκευές μου Samsung galaxy tab, Samsung galaxy s ii, όταν επιχειρώ να δώσω κάποια εντολή, λαμβάνω μήνυμα πως δεν υποστηρίζεται η χώρα μας.

Εξεπλάγη όταν διάβασα πως σε κάποιους λειτουργούν κανονικά, παρακαλώ όπως μας ενημερώσουν ποιες από τις τρεις λειτουργίες δοκίμασαν με επιτυχία.

 

 

Εγώ δοκίμασα όλες τις υπηρεσίες και δουλεύουν μια χαρα :)

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σου δούλεψε και το "προώθηση μηνυμάτων και κλήσεων"?

Αν ναι, τι έκδοση υλικολογισμικού έχεις?... έκανες κάποια αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς internet πως θα μπορέσει να επικοινωνήσει το τηλέφωνο σου με το server της σελίδας?

Όχι απ'όσο γνωρίζω τουλάχιστον δεν δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χθες βράδυ μου έκλεψαν το κινητό.Το πως δεν θέλω να το σκέφτομαι και επιθυμώ να το ξεχάσω.

Αυτό που με απασχολεί μαζί με τα 600 ευρώ που έχασα,είναι και το τι γίνεται με όσα προσωπικά δεδομένα είχα αποθηκευμένα.Φωτογραφίες και βίντεο των παιδιών μου,emails(3 λογαριασμοί),sms,τηλέφωνα,σημειώσεις.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να προστατευθούν?

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και ζητώ συγγνώμη αν κάτι αντίστοιχο έχει συζητηθεί κάπου αλλού,αλλά κάνοντας αναζήτηση με τη λέξη απώλεια,δεν μου έβγαλε κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, δεν ξέρω αν είχες ενεργοποιημένο το Find My Phone απο τις ρυθμίσεις. Αν το είχες, έχω ακούσει ότι ο Provider μπορεί να σου το βρεί. (Καλά εγώ δεν το πιστεύω αλλά οκ γιατί να μην προσπαθήσεις). Φαντάζομαι κάποια εφαρμογή για αυτό το λόγο δεν έβαλες οπότε, δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά. Εγώ στην θέση σου, θα άλλαζα τους κωδικούς των email σου, μιας και είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις αυτή τη στιγμή. Αν το τηλέφωνό σου απαντάει, σίγουρα ο πάροχός σου, μπορεί να σου πεί που περίπου είναι. Το αν θα το κάνει, είναι άλλο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

άλλαξα όλους τους κωδικούς των emails,το μόνο που σκέφθηκα να κάνω μετά το μπλοκάρισμα της sim που έτσι κι αλλιώς είναι άχρηστο,αφού 10 λεπτά μετά την κλοπή,καλώντας τον αριθμό του τηλεφώνου μου,έβγαινε ο τηλεφωνητής.

Το ότι γνωρίζω το IMEI της συσκευής,δεν βοηθάει κάπου?

Edited by autokinitakias
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ειλικρινά λυπάμαι πολύ για αυτό που έπαθες. Θα πω κάτι που ίσως ακουστεί τρελό. Ίσως αξίζει να κάνεις μια προσπάθεια να παρακολουθήσεις δημοσιεύσεις (έντυπες και ηλεκτρονικές) τις επόμενες μέρες για πώληση της συσκευής. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα βρεις. Μπορεί αφού ξέρεις το ΙΜΕΙ να πέσεις πάνω στο δικό σου γαλαξία.

 

Και μιας και αναφέρθηκε πιο πάνω. Ποια εφαρμογή θα μπορούσε να βοηθήσει το φίλο μας αν την είχε βάλει;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το εχω δοκιμασει το παλικαρι που ειχε φτιαξει το αντιστοιχο στα winmo ειχε βγαλει και για android. Αν θυμαμαι καλα το ειχε ονομασει overv1ew. Δειτε το στους xda
Link to comment
Share on other sites

άλλαξα όλους τους κωδικούς των emails,το μόνο που σκέφθηκα να κάνω μετά το μπλοκάρισμα της sim που έτσι κι αλλιώς είναι άχρηστο,αφού 10 λεπτά μετά την κλοπή,καλώντας τον αριθμό του τηλεφώνου μου,έβγαινε ο τηλεφωνητής.

Το ότι γνωρίζω το IMEI της συσκευής,δεν βοηθάει κάπου?

 

Το ότι γνωρίζεις το imei κάνει όλη τη διαφορά..Αν δε καταφέρεις να το βρείς τελικά, θα πας στον παροχο σου και θα πείς οτι στο έκλεψαν κτλ καθώς και το imei της συσκευής. Μετά απο αυτό το τηλέφωνο μπαίνει σε black list, και οτι sim και να βάλουν, το τηλέφωνο σταματάει δια παντός να έχει σήμα. Δηλαδή αχρηστεύεται..αφού στο έκλεψαν τουλάχιστον "αποτελείωσε" το..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Εντοπισμός / Δήλωση IMEI μετά από κλοπή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...