Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα θα συγκεντρώσουμε πληροφορίες για την διάθεση της συσκευής στα ελληνικά καταστήματα άλλα και συμβουλές/εμπειρίες για αγορά αυτής μέσω on-line καταστημάτων. Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήρα στο πλαίσιο στον οτε και στον γερμανό και όλοι λέγανε τέλος του μηνα. Aντε υπομονή. Φάγαμε τον γάιδαρο. Το κακό είναι ότι τέλος του μηνα φεύγω για γερμανία και μπορεί να χάσω την παραγγελια μου :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα στο πλαίσιο στον οτε και στον γερμανό και όλοι λέγανε τέλος του μηνα. Aντε υπομονή. Φάγαμε τον γάιδαρο. Το κακό είναι ότι τέλος του μηνα φεύγω για γερμανία και μπορεί να χάσω την παραγγελια μου :)

 

και εγω σημερα πηγα απο το πλαισιο και μου ειπαν οτι η samsung hellas αρχικα εχει λιγαα κομματια με αποτελεσμα και δωθει προτεραιοτητα στα καινουρια συμβολαια, μετα ανανεωσεις και τελος στους πελατες που επιθυμουν αγορα συσκευης. οσο για αυτους που εχουν κανει προπαραγγελια απο το ιντερνετ (ειμαι και εγω ενας απο αυτους) ο υπευθυνος στο μαγαζι της καλαμαριας μου ειπε οτι προηγουνται παντα τα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω σημερα πηγα απο το πλαισιο και μου ειπαν οτι η samsung hellas αρχικα εχει λιγαα κομματια με αποτελεσμα και δωθει προτεραιοτητα στα καινουρια συμβολαια, μετα ανανεωσεις και τελος στους πελατες που επιθυμουν αγορα συσκευης. οσο για αυτους που εχουν κανει προπαραγγελια απο το ιντερνετ (ειμαι και εγω ενας απο αυτους) ο υπευθυνος στο μαγαζι της καλαμαριας μου ειπε οτι προηγουνται παντα τα καταστηματα.

 

Ep αστο κάτω εσύ από την καλαμαρια δικό μου ήταν... :)

Δηλαδή εμείς θα το πάρουμε μέσα ιούνη?

Link to comment
Share on other sites

Ep αστο κάτω εσύ από την καλαμαρια δικό μου ήταν... :)

Δηλαδή εμείς θα το πάρουμε μέσα ιούνη?

 

:lol::lol::lol::lol:τι νασου πω ο τυπος μου εδωσε την εντυπωση οτι γνωριζει αλλα ολοι κρινονται απο το αποτελεσμα!!!!!! το θεμα ειναι οτι θα γινει χαμος!!!:)

Link to comment
Share on other sites

και εγω σημερα πηγα απο το πλαισιο και μου ειπαν οτι η samsung hellas αρχικα εχει λιγαα κομματια με αποτελεσμα και δωθει προτεραιοτητα στα καινουρια συμβολαια, μετα ανανεωσεις και τελος στους πελατες που επιθυμουν αγορα συσκευης. οσο για αυτους που εχουν κανει προπαραγγελια απο το ιντερνετ (ειμαι και εγω ενας απο αυτους) ο υπευθυνος στο μαγαζι της καλαμαριας μου ειπε οτι προηγουνται παντα τα καταστηματα.

 

Απο Γερμανό πριν λίγες μέρες μου είπαν μέσω e-mail ότι θα το φέρουν πριν τις 20 ... Το ίδιο λέει για το media markt ενα παιδι (μερικά ποστ πριν).

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παρηγγειλα την ευρωπαικη εκδοση απο το amazon.de αλλα δεν ξερω τι παιζει με την εγγυηση:rolleyes:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παρηγγειλα την ευρωπαικη εκδοση απο το amazon.de αλλα δεν ξερω τι παιζει με την εγγυηση:rolleyes:

Κανονικα εχεις εγγυηση...

 

Καλως τα μας!! :lol::lol::lol::lol:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s2_mini-3883.php

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το egalaxy το εχει απο αυριο διαθεσιμο...κατα ποσο μπορει να ισχυει αυτο?

http://www.egalaxy.gr/samsung-galaxy-s-ii-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

Να τα να τα...565 στο skroutz και ειμαι σιγουρος μεσα προς τελη ιουνιου θα εχει σταθεροποηθει κοντα στα 500.

http://www.mobile-phones.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1606&category_id=8&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να πέσει η τιμή του και στις εταιρείες κινητής, ώστε να μπορούμε να το πάρουμε πιο εύκολα και με επιδότηση..

Ελπίζω να κάνουν καμία προσφορά όπως είχε κάνει η Cosmote με το πρώτο Galaxy S, που το έδινε με 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Όχι τίποτε άλλο, έχω ψηθεί άσχημα για το "κτήνος" με την απίστευτη οθόνη..! :D

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κανείς, από εσάς που το λέγατε, παραγγελία απο unlocked mobiles , να μας πείτε την εμπειρία σας ?

 

Καλημέρα στη παρέα,

-off topic μιας και γράφω για e-shop-

Εγώ έχω παραγγείλει απο unlocked-mobiles 5 Μαΐου βράδυ..Σήμερα είναι στα ελτα της γειτονιάς μου..Τελική τιμή με μεταφορικά 570 ευρώ..Θα σας πω αύριο σε τι κατάσταση ήταν το δέμα....:p..Απλά να πω οτι τους έστειλα μερικά mail για να μου πουν πότε είναι η προσδοκώμενη ημερομηνία παράδοσης κτλ και απαντήσανε άμεσα..!

-τέλος off topic-

Link to comment
Share on other sites

παιδια το egalaxy το εχει απο αυριο διαθεσιμο...κατα ποσο μπορει να ισχυει αυτο?

http://www.egalaxy.gr/samsung-galaxy-s-ii-16gb.html

 

Το έχω παραγγείλει πρίν καμιά δεκαριά μέρες και σήμερα που έστειλα mail και ρώτησα μου απάντησαν:

 

"Καλημέρα σας,

Η πρώτη παραλαβή αναμένεται σήμερα ή το αργότερο μέχρι την Τετάρτη (μεθαύριο). Θα ενημερωθείτε αμέσως με το που παραλάβουμε για την παραλαβή της παραγγελίας σας. Σας ευχαριστούμε πολύ.

Με εκτίμηση,

eGalaxy"

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει πρίν καμιά δεκαριά μέρες και σήμερα που έστειλα mail και ρώτησα μου απάντησαν:

 

"Καλημέρα σας,

Η πρώτη παραλαβή αναμένεται σήμερα ή το αργότερο μέχρι την Τετάρτη (μεθαύριο). Θα ενημερωθείτε αμέσως με το που παραλάβουμε για την παραλαβή της παραγγελίας σας. Σας ευχαριστούμε πολύ.

Με εκτίμηση,

eGalaxy"

Τωρα γραφει 20/5 φιλε μου. http://www.egalaxy.gr/samsung-galaxy-s-ii-16gb.html . Δυστυχως ετσι κανουν οι περισσοτεροι για να δεσμευουν πελατες.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με πάρουν όμως μέχρι την Πέμπτη να μου πουν θα πάρω να ρωτήσω και θα δω τι θα πουν.

Υπάρχουν ΠΑΝΤΟΥ πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια και θα προτιμήσω μιά "άλλη πορτοκαλιά" περισσότερο ειλικρινή.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με πάρουν όμως μέχρι την Πέμπτη να μου πουν θα πάρω να ρωτήσω και θα δω τι θα πουν.

Υπάρχουν ΠΑΝΤΟΥ πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια και θα προτιμήσω μιά "άλλη πορτοκαλιά" περισσότερο ειλικρινή.

Φιλε μου περιμενε λιγες μερες μεινανε, και θα το φερουν ολοι και ελληνικοτατο
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος ποτε θα ειναι διαθεσιμο στο γερμανο?

 

E mail από γερμανό

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Σας ενημερώνουμε ότι το κινητό τηλέφωνο Samsung Galaxy Sii αναμένεται στα καταστήματά μας το τελευταίο δεκαήμερο του Μαΐου.

 

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

Link to comment
Share on other sites

E mail από γερμανό

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Σας ενημερώνουμε ότι το κινητό τηλέφωνο Samsung Galaxy Sii αναμένεται στα καταστήματά μας το τελευταίο δεκαήμερο του Μαΐου.

 

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

 

Εμένα μου απάντησαν το εξής :

 

Αξιότιμε κ. .....,

 

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

Σας ενημερώνουμε ότι η επίσημη ανακοίνωση που ως τώρα έχουμε από την κατασκευάστρια εταιρία Samsung αναφέρει ότι ειναι για 1GHz. Αναμένεται διαθέσιμο στα καταστήματά μας πρίν τις 20/05/2011 και ανά πάσα στιγμή μπορείτε να ακυρώσετε την προ-παραγγελία σας, επιλέγοντας <<Καλάθι>> ή <<Διαχείρηση προ-παραγγελιών>>, και επιλέγοντας το πεδίο της διαγραφής.

 

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται για το κινητό μέσω vodafone,σε επικοινωνία μου με την εξυπηρέτηση πελατών σήμερα για να μου αυξήσουν την επιδότηση,είδε η κοπέλα στον υπολογιστή της ότι το κινητό θα είναι διαθέσιμο στις αποθήκες της εταιρείας στις 21 Μαιου:D
Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου περιμενε λιγες μερες μεινανε, και θα το φερουν ολοι και ελληνικοτατο

 

Aυτό θα κάνω.

Θα το πάρω από Πλαίσιο και τέλος.

Και από το expansys.gr δεν είναι Ελληνικό και μάλλον και τα άλλα δεν θα είναι.

Για 5-6 μέρες δεν μπαίνω στην ανησυχία των όποιων προβλημάτων μετέπειτα

Link to comment
Share on other sites

Aυτό θα κάνω.

Θα το πάρω από Πλαίσιο και τέλος.

Και από το expansys.gr δεν είναι Ελληνικό και μάλλον και τα άλλα δεν θα είναι.

Για 5-6 μέρες δεν μπαίνω στην ανησυχία των όποιων προβλημάτων μετέπειτα

 

Τι εννοείς ελληνικό;

 

Τι παραπάνω πιστεύεις θα έχει; από expansys.com.gr το πήρα κάτι έχει κανονικά εγγύηση για ελλάδα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου απάντησαν το εξής :

 

Αξιότιμε κ. .....,

 

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

Σας ενημερώνουμε ότι η επίσημη ανακοίνωση που ως τώρα έχουμε από την κατασκευάστρια εταιρία Samsung αναφέρει ότι ειναι για 1GHz. Αναμένεται διαθέσιμο στα καταστήματά μας πρίν τις 20/05/2011 και ανά πάσα στιγμή μπορείτε να ακυρώσετε την προ-παραγγελία σας, επιλέγοντας <<Καλάθι>> ή <<Διαχείρηση προ-παραγγελιών>>, και επιλέγοντας το πεδίο της διαγραφής.

 

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

 

στο πλαισιο παντως εχουν διορθωσει τα χαρακτηριστικα του κινητου οπως και στο multirama αλλα εκει στο γερμανο :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ελληνικό;

 

Τι παραπάνω πιστεύεις θα έχει; από expansys.com.gr το πήρα κάτι έχει κανονικά εγγύηση για ελλάδα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Θα έχεις εγγύηση αλλα είναι πιθανό σε κάποιον με σοβαρό πρόβλημα μπορεί να το βγάλουν εκτος εγγύησης.Όχι ότι αν το κυνηγήσεις νομικά δεν θα κερδίσεις αλλα η ταλαιπωρία φτάνει. Εγώ έχω καταφέρει να επιστρέψω κινητό μετά από 3 μήνες και να πάρο πιστωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει πρίν καμιά δεκαριά μέρες και σήμερα που έστειλα mail και ρώτησα μου απάντησαν:

 

"Καλημέρα σας,

Η πρώτη παραλαβή αναμένεται σήμερα ή το αργότερο μέχρι την Τετάρτη (μεθαύριο). Θα ενημερωθείτε αμέσως με το που παραλάβουμε για την παραλαβή της παραγγελίας σας. Σας ευχαριστούμε πολύ.

Με εκτίμηση,

eGalaxy"

και εμενα φιλε μου ακριβως το ιδιο email στειλανε...λογικα μεσοβδομαδα θα το εχουμε!

Τωρα γραφει 20/5 φιλε μου. http://www.egalaxy.gr/samsung-galaxy-s-ii-16gb.html . Δυστυχως ετσι κανουν οι περισσοτεροι για να δεσμευουν πελατες.

δεν νομιζω οτι ειναι λογικο να κοροιδευουν γιατι η παραγγελια ειναι αντικαταβολη και αν δω οτι το τραβανε την ακυρωνω με email και ψαχνω απο αλλου...αρα οι μονοι ζημιωμενοι θα ειναι αυτοι!δεν με εχουν δεσμευμενο!το ιδιο ειχε γινει και με plaisio με αλλη συσκευη και οταν καταλαβα οτι κοροιδευαν και αλλαζαν συνεχως ημερομηνιες ακυρωσα και το πηρα απο αλλου σε 2 μερες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...