Jump to content

Blade : Κάντε το να ανοίγει τα HD Games της Gameloft


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή υπάρχει ένα πρόβλημα με τα HD παιχνίδια της Gameloft και σε μερικούς δεν παίζουν αποφάσισα να κάνω αυτό τον οδηγό που θα λύσει τα χέρια των χρηστών που είχαν αυτό το πρόβλημα!

Η διαδικασία απαιτεί την εφαρμογή Root Explorer η οποία απαιτεί Root

ΟΔΗΓΙΕΣ:

 

Βήμα 1ο: Πάμε στον φάκελο System μέσω το Root Explorer και πατάμε πάνω δεξιά (ή μέση) το Button "Mount R/W". Εκεί υπάρχει ένα αρχείο με όνομα "build.prop" . Κρατάμε πατημένο το "build.prop" για 3 δευτερόλεπτα για μα εμφανίσει κάποιες επιλογές. Επιλέγουμε την επιλογή "Open in Text Editor" και ψάχνουμε να βρούμε το Line που γράφει ro.product.manufacturer = ZTE.

Βήμα 2ο: Διαγράφουμε το ro.product.manufacturer = ZTE και στη θέση του βάζουμε ro.product.manufacturer = HTC .

Πατάμε το πλήκτρο Menu και μετά "Save & Exit" . Το Root Explorer θα κρατήσει BackUp του παλιού σας build.prop .

Κάνουμε Reboot του κινητού .

Βήμα 3ο: Μετά το Reboot κάνουμε απεγκατάσταση (μαζί με τα αρχεία που υπάρχουν στην SD) και ξανά εγκατάσταση των παιχνιδιών που δεν έπαιζαν.

 

Είμαστε έτοιμοι, το κινητό μας θα παίζει πλέον τα παιχνίδια της Gameloft.

 

Περισσότερες πληροφορίες: http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/339036/how-to-run-gameloft-hd-game/

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ευχαριστούμε πολύ!

 

το Nova που δεν μπορούσε να ολοκληρωθεί η δοκιμή πλέον παίζει :)

 

To HAWK εξακολουθεί και μου κάνει θέματα, ενώ έχει κατεβάσει όλο το content μετά δεν ανοίγει..

 

μιλάμε για μαμίσια WIND 2.2

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
έχω κατεβάσει το asphalt 5 και μου λέει <<we are sorry your device cannot support asphalt 5>> δηλαδή ούτε εμένα μου ανοίγει τα παιχνίδια της gameloft και θέλω να ρωτήσω αν ο οδηγός ισχύει μόνο για zte blade ή και για x8?
Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει το asphalt 5 και μου λέει <<we are sorry your device cannot support asphalt 5>> δηλαδή ούτε εμένα μου ανοίγει τα παιχνίδια της gameloft και θέλω να ρωτήσω αν ο οδηγός ισχύει μόνο για zte blade ή και για x8?

 

Σε όλα τα Android έτσι είναι.

Τώρα αν εσένα δεν το κατεβάζει λόγο cpu/firmware/ram δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα Android έτσι είναι.

Τώρα αν εσένα δεν το κατεβάζει λόγο cpu/firmware/ram δεν ξέρω.

 

Μου το κατεβάζει αλλά όταν το ανοίγω το συγκεκριμένο παιχνίδι μου λέει <<we are soory your device cannot support asphalt 5>>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω προβλημα με το Root Explorer το ανηγω κ μου βγαζει σφαλμα

υπαρχει κανα αλλο προγραμμα που να μπορω να κανω την ιδια δουλεια? :/

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
εχω προβλημα με το Root Explorer το ανηγω κ μου βγαζει σφαλμα

υπαρχει κανα αλλο προγραμμα που να μπορω να κανω την ιδια δουλεια? :/

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω!

Μήπως υπάρχει άλλη λύση?

Η αλήθεια είναι ότι με το es explorer μπορώ να σβήσω ή να τροποποιήσω το αρχείο που λέει ο φίλος αλλά δε μπορώ να το αποθηκεύσω!

 

Τελικά θέλει αυτό: Root Explorer (2.21.1) να το κατεβάσεις

Edited by nikos6710
βρήκα αυτό που ήθελα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...