Jump to content

Υπηρεσία Cosmote Day Pass


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνησε Σήμερα 02/05/2011 η Υπηρεσία COSMOTE DAY PASS που προσφέρει 20 ΜΒ Internet με μεγάλη ταχύτητα και μετά απεριόριστο με μικρώτερη ταχύτητα.

Η χρέωση είναι μόνο 1 ευρώ την ημέρα .

Πρωτοτυπία σε σχέση με τον ανταγωνισμό : μόλις η ταχύτητα μειωθεί , αν θέλουμε στέλνουμε SPEED στο 1313 και παίρνουμε άλλα 20 ΜΒ με γρήγορη ταχύτητα αφού πρώτα πληρώσουμε ένα ακόμα ευρώ.

Η υπηρεσία ισχύει αυτόματα σε όλους όσους δεν έχουν άλλο πακέτο Internet, Συμβόλαια και καρτοκινητά .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καλό είναι το speed που δεν υπάρχει στην βοντα!. Όσο για τις ταχύτητες τι ταχύτητες μπορεί να ποιαςει; . Όσο για την γουίντ που προφανώς θα βγάλει και η ίδια κάτι παρόμοιο λόγω του ανταγωνισμού μακάρι να δώσει περισσότερα μβ!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ηθελα να ρωτήσω η υπηρεσία internet day pass ειναι υποχρεωτική?

αν κάποιος δεν θέλει να την χρησιμοποιήσει τι κάνει?

 

απλά δεν μπαίνεις στο ίντερνετ.Αλλιώς ζητάς από την εξυπηρέτηση πελατών να σου απενεργοποιήσουνε το internet για να μην μπαίνει και σε χρεώνει.Γενικότερα καλύτερα να φτιάξεις ένα δεύτερο προφίλ χειροκίνητα που θα είναι κενό για να μην μπεις κατά λάθος και χρεωθείς ένα ευρώ. Και οπότε θέλεις να μπεις στο ίντερνετ θα βάζεις το σωστό προφίλ και θα συνεεσαι. Αυτό έγινε για να μειωθούνε οι υπερβολικές χρεώσεις. Π.χ. Είχα ακούσει ότι 1μβ ίντερνετ είχε 12ευρώ για αυτό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η χρεώση του wap ήταν αυτή, 12,50€ περίπου το κάθε Mb. Και επειδή ήταν προενεργοποιημένη για το Myview, είτε τα κινητά έπαιρναν δεδομένα, είτε τα πιτσιρίκια έβλεπαν internet και σερφάριζαν... Να σου το 400άρι στο λογαριασμό...
Link to comment
Share on other sites

Κατι γινεται σιγα σιγα...για τι ταχυτητες μιλαμε?...το γρηγορο και το αργο?...δηλαδη το αργο ποσο αργο ειναι?...σερφαρεις σχετικα ανετα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αυτό παίζει να ενεργοποιηθεί στη συσκευή απο μόνο του? σε ένα xperia που έχω μου λέει 3g πάνω στην οθόνη εδώ και κάτι μέρες, και μου ήρθε ένα μνμ σήμερα, ότι ξεπέρασα το όριο των 20mb! διάβαζα το θέμα και αγχώθηκα! δεν πιστέυω να με χρεώνουν (δεν μπήκα καθόλου online) και δεν έκανα απολύτως τίποτα στη συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αυτό παίζει να ενεργοποιηθεί στη συσκευή απο μόνο του? σε ένα xperia που έχω μου λέει 3g πάνω στην οθόνη εδώ και κάτι μέρες, και μου ήρθε ένα μνμ σήμερα, ότι ξεπέρασα το όριο των 20mb! διάβαζα το θέμα και αγχώθηκα! δεν πιστέυω να με χρεώνουν (δεν μπήκα καθόλου online) και δεν έκανα απολύτως τίποτα στη συσκευή...

 

Φιλε Σωτο το επαθα και γω χθες αυτο με το xperiα...μπηκε για να κανει μια ενημερωση 3g...αλλα ευτυχως το εκλεισα αμεσως. αν σου λεει οτι ξεπερασες τα20mb προφανως τοτε χρεωνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεπερασες τα 20 MB μειώνεται η ταχύτητα και δεν χρεώνεσσε τίποτα παραπάνω από 1 ευρώ την μέρα
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεπερασες τα 20 MB μειώνεται η ταχύτητα και δεν χρεώνεσσε τίποτα παραπάνω από 1 ευρώ την μέρα

 

Νaι aλλa το 1 ευρω την ημερa δεν το γλιτωνει, aυτο εννοουσa :)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με επικοινωνία με το 1313 , μου είπανε ότι όταν έχεις ενεργοποιήσει τα 60 μβ και τα καταναλώσεις νωρίτερα πριν την λήξη του πακέτου τότε ΔΕΝ μπαίνει το all day pass και σε χρεώνει 1,06 το μβ χρήσης μέχρι να λήξει το πακέτο. Όπως βλέπεται τελείως τζίφος και παγίδα αυτό για όσους δεν το ξέρουνε τουλάχιστον η βοντα είναι καλύτερη σε αυτό τα συνδυάζει μαζί και τα δύο. Και δεν υπάρχει περίπτωση να χρεωθείς χρήματα για μβ παρά μόνο το ίντερνετ όλη μέρα !. Πάλι καλά!!. Επίσης ρώτησα για το facebook zero και μου είπανε ότι ισχύει κανονικά και δεν λήγει. Για να δούμε πότε θα βγάλει και γουίντ το αντίστοιχο δικό της ίντερνετ όλη μέρα περιμένω με αγωνία. Πλάκα θα έχει να δίνει πολύ περισσότερο όγκο ορθής χρήσης από τα αλλά δύο ανταγωνιστικά δίκτυα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

χθες καπου στο site της κοσμοτε ανεφερε οτι εαν στειλεις " END DAY" ΣΤΟ 1313 απενεργοποιειται η υπηρεσια !!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω μια ερωτηση πως μπαινει στο internet κανονικα χωρις να εχει καρτα?

Και ερχετε και το μνμ μολις μπεικες στο ιντερνετ απο την cosmote!

Link to comment
Share on other sites

χθες καπου στο site της κοσμοτε ανεφερε οτι εαν στειλεις " END DAY" ΣΤΟ 1313 απενεργοποιειται η υπηρεσια !!:)

 

Σωστά το διάβασες http://goo.gl/OGhTR

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το διάβασες http://goo.gl/OGhTR

 

και αμα μπω δηλαδη για 2-3 κβ θα χρεωθω 0.001 λεπτο και οχι 1 € ? παλι καλα, εχω χρεωθει 2-3 ευρω μονο και μονο απο το οvi maps

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα χρεωθείς 1€ για 20Mb εκείνη την ημέρα, ανεξάρτητα αν τα καταναλώσεις ή χρησιμοποιήσεις μόνο 1Kb.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιούμε την υπηρεσία μόνο όποια μέρα θέλουμε;;

ή ζητάω πολλά;;; :p

απλά ως τώρα όσες φορές μου έχει έρθει μήνυμα από την υπηρεσία όπου με ειδοποιούν για το internet είμαι σπίτι, οπότε και δεν το χρειάζομαι και χρεώνομαι...

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία ενεργοποιείται τη στιγμή που το κινητό σου μπαίνει στο internet. Άρα, έλεγξε τις ρυθμίσεις του, μήπως προσπαθεί να πάρει αυτόματα ενημερώσεις για κάποια εφαρμογή. Αν όντως έχεις το Blackstone, δοκίμασε να εγκαταστήσεις το modaco nodata που σου δίνει τη δυνατότητα να απενεργοποιείς τη πρόσβαση στο διαδίκτυο ( το να κλείσεις τη data connection απο τα ασύρματα δίκτυα δεν λειτουργεί πάντα ).
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία ενεργοποιείται τη στιγμή που το κινητό σου μπαίνει στο internet. Άρα, έλεγξε τις ρυθμίσεις του, μήπως προσπαθεί να πάρει αυτόματα ενημερώσεις για κάποια εφαρμογή. Αν όντως έχεις το Blackstone, δοκίμασε να εγκαταστήσεις το modaco nodata που σου δίνει τη δυνατότητα να απενεργοποιείς τη πρόσβαση στο διαδίκτυο ( το να κλείσεις τη data connection απο τα ασύρματα δίκτυα δεν λειτουργεί πάντα ).

 

Εγκατέστησα όπως μου είπες το nodata με τις απαραίτητες ρυθμίσεις. Σε περίπτωση όμως που θελήσω να κάνω χρήση της υπηρεσίας, θα πρέπει να στείλω κάποιο μήνυμα εκτός από το να αλλάξω και πάλι τις ρυθμίσεις του nodata;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να στείλεις κανένα μήνυμα μετά. Όταν το θελήσεις, κάνεις toggle τη σύνδεση internet απο το nodata, πατάς στο "Χ" ( όχι στο exit, γιατί κλείνει την εφαρμογή, άρα παύει να ελέγχει το internet ) και είσαι έτοιμη για πλοήγηση. Το ίδιο πάλι για να το κλείσεις και να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου. ;-)
Link to comment
Share on other sites

Θα χρεωθείς 1€ για 20Mb εκείνη την ημέρα, ανεξάρτητα αν τα καταναλώσεις ή χρησιμοποιήσεις μόνο 1Kb.

 

ακομα και αν στειλω το END DAY?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...