Jump to content

[Επίσημο] Motorola Gleam EX211


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το νέο μοντέλο τύπου clamshell (ανοίγει σαν κοχύλι) της Motorola διαθέτει μεγάλα πλήκτρα και μνήμη που αναβαθμίζεται έως τα 16GB με τη χρήση καρτών microSD. Κατά τα άλλα το κινητό υποστηρίζει το Bluetooth 2.1 + EDR, διαθέτει μια υποδοχή microUSB και μια υποδοχή των 3,5mm για τη σύνδεση των ακουστικών σας. Για την ψυχαγωγία σας φροντίζει μια κάμερα των 2MPixels, ραδιόφωνο FM κι ένας MP3 Players.

To Motorola Gleam (ΕΧ211) κυκλοφορει ηδη σε Multirama και kotsovolo σε τρεις διαφορετικές χρωματικές παραλλαγές: γκρι, κόκκινο και μοβ. Η τιμή του 99€.

 

 

http://imgboot.com/images/cogame/motorolagleam.jpg

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι πλαστικό.

Αν ήταν μεταλλικό, θα το αγόραζα.Βέβαια, θα πρέπει να το δω από κοντά για να εκφέρω πλήρη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ενας αξιος αντικαταστατης των V3/V8..φαινεται πολυ ομορφο!

Αντικαταστάτης? και μάλιστα άξιος?

Μάλλον βιάστηκες φίλε μου να ποστάρεις...:)

Ένα φτηνό τηλεφωνάκι είναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αντικαταστάτης? και μάλιστα άξιος?

Μάλλον βιάστηκες φίλε μου να ποστάρεις...:)

Ένα φτηνό τηλεφωνάκι είναι.

 

αν και πολυ ομορφο, μολις ειδα τα 2ΜΡ ξενερωσα εντελως!!! πρεπει να το δω απο κοντα για να ελεξω και τα πλαστικα του!!! παντως κατι θα πουλησει.....:rolleyes:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
απο τις φωτογραφίες φαίνεται πολύ όμορφο. Αν έβγαινε και μεταλλικό όπως το θρυλικό v3 θα ήταν υποψήφιο να το πάρω (αν είχε και λογική τιμή βέβαια...!). Θα βγει σε μεταλλικό άραγε?
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα εν λειτουργία χωρίς SIM όμως στα Multirama Πάτρας.

Πολύ όμορφο τηλέφωνο. Η εξωτερική οθόνη με τα γραφικά της είναι πολύ εντυπωσιακή !

Μέσα ωραία οθόνη και ΤΕΡΑΣΤΙΑ πλήκτρα.

Απλά τέλειο τηλέφωνο για 100 ευρώ και όποιον δε θέλει smartphone.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα εν λειτουργία χωρίς SIM όμως στα Multirama Πάτρας.

Πολύ όμορφο τηλέφωνο. Η εξωτερική οθόνη με τα γραφικά της είναι πολύ εντυπωσιακή !

Μέσα ωραία οθόνη και ΤΕΡΑΣΤΙΑ πλήκτρα.

Απλά τέλειο τηλέφωνο για 100 ευρώ και όποιον δε θέλει smartphone.

 

Ποιότητα κατασκευής;Πλαστικούρα;

Link to comment
Share on other sites

Moυ φάνηκε αρκετά δεμένο, δε με προβλημάτισε σε αυτό το θέμα.

Δυστυχώς φόραγε τον αφαλό ασφαλείας ( ή οπως αλλιως το λενε αυτό) οπότε δεν μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη άποψη.

Σιγουρα η εξωτερική οθόνη είναι όλα τα λεφτά ενώ και στο κάτω μέρος το μέρος που λέει Μοτορολα φωτίζεται !

Οπτικές καγκουρίες i know, αλλα σαν παιδιά τα θέλουμε αυτά :p.

 

Το κινητό έχει μπει στα to do list :lol:

 

Για να επανέλθω, δεν περιμένω δέσιμο τύπου V6 Maxx (το πιο ποιοτικό μοτο που έχει περάσει απο τα χέρια μου) αλλά συνολικά πολλά +++

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν δεν είναι πλαστικούρα πρέπει να είναι ωραίο... θα πάω να το δώ και θα ποστάρω εντυπώσεις..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδιά αμα ξέρει κάποιος που μπορώ να το βρώ (οπουδήποτε) να το δώ μου λέτε καθώς δεν το βρίσκω πουθενά προς πώληση ακόμα... (σε καταστήματα παρόχων κινητης όπως και σε πλαίσιο γερμανο κτλ)

Ευχαριστώ! :)

Edited by sottos64
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ larisaios το πήρα χτες τελικά. μέσα στην εβδομάδα το επεξεργάζομαι και ποστάρω εντυπώσεις ! σε πρώτη φάση δεν είναι v3 μεταλλικό ποιοτικά (που το είχα παλιά και μπορώ να συγκρίνω) αλλά σίγουρα δεν είναι πλαστικούρα. απο μενού τα άκρως βασικά βρήκα (μάλλον δεν έχει ούτε καν 2ο ringtone!) αλλά φαίνεται τίμιο. Θα ποστάρω αναλυτικά!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεία σας ,,λοιπόν εχώ αγοράσει σήμερα το μοτορολα gleam αλλά έχω μια απορία ..στην οθόνη εμφανίζεται ενα πλάισιο με την ημερομηνία και την ώρα και έχω ψάξει για να το βγάλω αλλά δεν τα κατάφερα και μου κρύβει και το φόντο απο πίσω..μήπως γνωρίζετααι πως μπορώ να το βγάλω?????? ευχαριστώ προκαταβολικά....!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά μόλις το αγόρασα και δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. είναι πολύ ωραίο και τα λαμπάκι που ανάβει από κάτω είναι όλα τα λεφτά. για τα 50 ευρώ που έδωσα (με επιδότηση) είναι super:)
''teacher,mentor,ultimate opponent""
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια!Το πηρα και εγω σημερα.Παρα πολυ ωραιο κινητο δεν το συζητω!!Εχω ενα προβλημα ομως δεν μπορω να αλλαξω και να βαλω δικο μου ηχο μηνυματος...Μπορει καποιος να με βοηθησει??
Link to comment
Share on other sites

ενώ το κινητό είναι χαριτωμένο και όμορφο στα ενδότερα δεν τα πάει και τόσο καλά. το μενού απαρχαιωμένο, δεν έχει θέματα να αλλάζεις, η ώρα δεν φεύγει από το κέντρο της οθόνης με τίποτα και για να γράψεις ένα μήνυμα θέλεις αρκετή ώρα αφού τα γράμματα είναι σε απίστευτα μέρη!!!
''teacher,mentor,ultimate opponent""
Link to comment
Share on other sites

ενώ το κινητό είναι χαριτωμένο και όμορφο στα ενδότερα δεν τα πάει και τόσο καλά. το μενού απαρχαιωμένο, δεν έχει θέματα να αλλάζεις, η ώρα δεν φεύγει από το κέντρο της οθόνης με τίποτα και για να γράψεις ένα μήνυμα θέλεις αρκετή ώρα αφού τα γράμματα είναι σε απίστευτα μέρη!!!

 

Κατ' αρχή με γεια η νέα σου συσκευή. :) Ήθελα να σε ρωτήσω τις εξής 3 απορίες:

  1. Όταν δέχεσαι μια εισερχόμενη κλήση, εμφανίζεται το όνομα του καλούντος ή μόνο ένα εικονίδιο στην εξωτερική οθόνη;
  2. Η ειδοποίηση συμβάντων (αναπάντητες, sms κλπ) γίνεται μόνο με το παλλόμενο led στο κάτω μέρος της συσκευής ή και με κάποια ειδοποίηση στην οθόνη dot matrix;
  3. Γενικά η ακουστική της συσκευής (μικρόφωνο, ακουστικό), κρίνεται ικανοποιητική;
  4. Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
γνωριζει κανεις πως αλλαζει ο ηχος για τα sms??? :cry:

 

Το έχεις στην κατοχή σου; Μήπως γνωρίζεις την απάντηση σε αυτά που ρωτάω στο post 19;

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχή με γεια η νέα σου συσκευή. :) Ήθελα να σε ρωτήσω τις εξής 3 απορίες:

  1. Όταν δέχεσαι μια εισερχόμενη κλήση, εμφανίζεται το όνομα του καλούντος ή μόνο ένα εικονίδιο στην εξωτερική οθόνη;
  2. Η ειδοποίηση συμβάντων (αναπάντητες, sms κλπ) γίνεται μόνο με το παλλόμενο led στο κάτω μέρος της συσκευής ή και με κάποια ειδοποίηση στην οθόνη dot matrix;
  3. Γενικά η ακουστική της συσκευής (μικρόφωνο, ακουστικό), κρίνεται ικανοποιητική;
  4. Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1)οταν δεχεσαι εισερχομενη δεν εμφανιζει το ονομα του καλουντος στη led εξωτερικη οθονη.μονο ενα εικονιδιο...

2)στις κλησεις εμφανιζει ενα τηλεφωνο και στα μηνυματα ενα φακελο + το παλλομενο led καθε φορα.

3)ικανοποιητικοτατος ηχος,κανενα παραπονο

4)τα δικα μου παραπονα ειναι:

i}η συσκευασια δεν ειχε usb καλωδιο για synch με pc..ο μοναδικος τροπος να περασεις αρχεια στο κινητο ειναι μεσω της microsd καρτας(η οποια δεν περιεχεται στην συσκευασια) κ ενος card reader..

ii}ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ Τ9!!!μονο αγγλικο......

ιιι}δεν μπορεις να αλλαξεις τον ηχο ειδοποιησης στα εισερχομενα sms....<<η τουλαχιστον δεν εχω βρει ακομα τον τροπο,οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη :p >>

κατα τα αλλα ειναι ενα ωραιο κινητακι<<την δουλεια μας να κανουμε δλδ sms κ κλησεις>> με καλη αποδοση μπαταριας..κ ψαρωτικη :p LED εξωτερικη οθονη..αυτα

Link to comment
Share on other sites

1)οταν δεχεσαι εισερχομενη δεν εμφανιζει το ονομα του καλουντος στη led εξωτερικη οθονη.μονο ενα εικονιδιο...

 

Επομένως δεν είναι ενεργό το πορτάκι, αφού για να δεις τα στοιχεία του καλούντος, σε περίπτωση που δε θέλεις να δεχτείς τη κλήση, πρέπει να το ανοίξεις πρώτα όπως και να 'χει... :(

Link to comment
Share on other sites

Επομένως δεν είναι ενεργό το πορτάκι, αφού για να δεις τα στοιχεία του καλούντος, σε περίπτωση που δε θέλεις να δεχτείς τη κλήση, πρέπει να το ανοίξεις πρώτα όπως και να 'χει... :(

 

 

ναι,αλλα ακομα και αν ανοιξεις πορτακι πρεπει να πατησεις το "πρασινο" κουμπακι για να απαντησεις.εκτος εαν το επιλεξεις απο τις ρυθμισεις να απαντας μονο με το να ανοιγεις το πορτακι.

 

Γεια σας παιδια!Το πηρα και εγω σημερα.Παρα πολυ ωραιο κινητο δεν το συζητω!!Εχω ενα προβλημα ομως δεν μπορω να αλλαξω και να βαλω δικο μου ηχο μηνυματος...Μπορει καποιος να με βοηθησει??

 

τελικα μπορεσες να βρεις πως αλλαζει ο ηχος ειδοποιησης για τα sms?? <<μιας κ το εχεις απο τον αυγουστο..>> :)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...