Jump to content

ZTE Racer


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ZTE Racer

 

http://www.techlocation.com/files/2010/07/ZTE-Racer-580x357.jpg

 

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

 

Δίκτυο λειτουργίας: 3G/ HSPA

Οθόνη: 2,8 ίντσες, 320×240 pixels, resistive

Κάμερα: 3,15 Megapixel

Μνήμη: εσωτερική 256MB, micro SD (έως και 8GB)

Λειτουργικό Σύστημα: Android 2.1

Άλλα χαρακτηριστικά: Επεξεργαστής 600ΜΗz, Μνήμη RAM 256MB, Wi-Fi, GPS, Bluetooth, micro USB, FM Radio

Διαστάσεις: 102x55x14,5 mm

Βάρος: 100 γραμ.

Μπαταρία: 1100 mAh

SAR: 1.58

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ παλια τεχνολογια που την πασαρουν για νεα. οποιος δεν εχει τρελες απαιτησεις, το παιρνει. αλλος ψαχνει για κατι καλυτερο (βλεπε blade)

 

εχει παρομοια χαρακτηριστικα με το joy, το οποιο ποτε ηρθε ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αγόρασε η κόρη μου αυτό το κινητό. Το user manual είναι ελάχιστο. Αν κάποιος ξέρει πως μπορώ να το κάνω να μην μπαίνει στο ίντερνετ από μόνο του και να με ρωτά. Της έφαγε σε μια μέρα 19 ευρώ!!! Κατέβαζε μόνο του τραγούδια και άλλα κουλά. Πιθανότατα κάτι είχε πατήσει και δεν το κατάλαβε. Οσο και αν το σκάληξα δεν έβγαλα άκρη. Πάσα γνώση δεκτή

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε η κόρη μου αυτό το κινητό. Το user manual είναι ελάχιστο. Αν κάποιος ξέρει πως μπορώ να το κάνω να μην μπαίνει στο ίντερνετ από μόνο του και να με ρωτά. Της έφαγε σε μια μέρα 19 ευρώ!!! Κατέβαζε μόνο του τραγούδια και άλλα κουλά. Πιθανότατα κάτι είχε πατήσει και δεν το κατάλαβε. Οσο και αν το σκάληξα δεν έβγαλα άκρη. Πάσα γνώση δεκτή

 

Ρυθμίσεις> Ασύρματο και δίκτυα> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και εκεί "ξετικάρει" την επιλογή "Ενεργοποίηση δεδομένων! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παιδιά με αυτό το Racer, έχει βρει κανείς drivers (για XP....).

Επίσης το manual είναι πενιχρό....

Α..... και κανένα λογισμικό τύπου nokia suite, υπάρχει λέτε;

 

Τώρα θα μου πείτε αυτά να τα ψαχνες πριν τα πάρεις..... αλλά πάλι ελπίζω!!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει κάνει root κάποιος στο ZTE Racer;;;

Αν ναι όλα OK???

 

Θα ενδιεφερε και μενα αυτο!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στὴν ὄμορφη παρέα.

 

Εἶμαι καινούργιος στὸ φόρουμ καὶ μέσα ἂπ αὐτὸ τὸ μήνυμα θὰ ἤθελα νὰ συγχαρῶ καὶ τὴν συντονιστικὴ ὁμάδα γιὰ τὴν πολὺ καλὴ καὶ ὀργανωμένη δουλεία.

 

Λοιπὸν τὸ πρόβλημα εἶναι τὸ ἑξῆς στὴ νέα συσκευὴ zte racer ποὺ ἀπόκτησα πρόσφατα ὅταν δὲν μπαίνω διαδυκτιο μὲ wi-fi μπαίνει στὸ 3g αὐτόματα καὶ ὄχι κὰτ ἐπιλογήν.

 

Πῶς μπορῶ νὰ ἀπενεργοποιήσω τὴ σύνδεση στὸ ἰντερνεν μέσω τηλεφωνικῆς.

 

Μπαίνω κλασσικα στὸ μενού, ρυθμίσεις, ἀσύρματη ἔπ. καὶ δίκτυα, δίκτυα κινητῆς τηλεφωνίας ὅμως ὑπάρχει μόνο ἡ ἐπιλογὴ περιαγωγὴ δεδομένων ἐνῶ ἀπουσιάζει ἡ ἐπιλογὴ ἐνεργοποίηση-ἀπενεργοποίηση δεδομένων..

 

Εὐχαριστῶ θερμὰ ὁποῖον βοηθήσει.. :)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

 

Ξαναγραφω το μηνυμα με αλλη γραμματοσειρα γιατι μαλλον "δειχνει" αλλαμπουρνεζικο ετσι. :lol:

 

 

Εχω ενα ΖΤΕ racer με android 2.1 γνωριζει καποιος πως μπορω να απενεργοποιησω το ιντερνετ της τηλεφωνικης κατ επιλογην για μην χρεωνομαι. Οταν δεν μπαινω η δεν πιανει wi-fi μπαινει αυτοματα στο 3G.

 

Να ενημωρωσω οτι κανοντας τα γνωστα βηματα Μενου \ρυθμισεις\ασυρματη επικοινωνια\Δικτυα κινητης\... εκει λειπει η επιλογη συνδεση Δικτυων εχει μονο περιαγωγη δικτυων(ασχετο).

 

Το απενεργοποιω αν θελω με "πλαγιο" τροπο αλλα για να ξαναμπω οταν χρειαστει θελει διαδικασια..

 

Οποιος εχει αυτο το κινητο η το ιδιο μενου ας μου πως το κανει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια πληροφορια.Πως μπορω να διαγραψω απο την αρχικη οθονη οτι υπαρχει?Για να γινω πιο σαφης,η αρχικη οθονη του κινητου ειναι γεματη με συντομευσεις και εικονιδια κ θελω να την καθαρισω.Και κατι ακομη.ολες οι φωτογραφιες που που βαζω σαν ταπετσαρια ειναι τεραστιες σε μεγεθος.Οποιος μπορει να με βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμων.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια πληροφορια.Πως μπορω να διαγραψω απο την αρχικη οθονη οτι υπαρχει?Για να γινω πιο σαφης,η αρχικη οθονη του κινητου ειναι γεματη με συντομευσεις και εικονιδια κ θελω να την καθαρισω.Και κατι ακομη.ολες οι φωτογραφιες που που βαζω σαν ταπετσαρια ειναι τεραστιες σε μεγεθος.Οποιος μπορει να με βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμων.Ευχαριστω.

 

Πατησε διαρκως και για 3 δευτερολεπτα πανω στο εικονιδιο που θες να διαγραψεις, αυτοματως σου ανοιγει ενας καδος κεντρικα στο κατω μερος της οθονης σου.

 

Συρετο μεσα και διαγραφεται μονο το εικονιδιο απ την επιφανεια εργασιας .

 

Το δευτερο πιθανον εχει να κανει με την αναλυση της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν κατεβαζω εφαρμογεσ απο το μαρκεσ απο8ικεβονται στην μνημη του κινιτου ενω εγω 8ελω στην καρτα μνημησ ποσ μπορω να το κανω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια οταν κατεβαζω εφαρμογεσ απο το μαρκεσ απο8ικεβονται στην μνημη του κινιτου ενω εγω 8ελω στην καρτα μνημησ ποσ μπορω να το κανω αυτο?

 

Βάλε το App2sd και όσες εφαρμογές υποστηρίζουν την μετακίνηση στην κάρτα μνήμης (δεν είναι πολλές) θα μπορείς να τις περάσεις. Υπάρχουν και άλλοι ανεπίσημοι τρόποι αλλά απαιτούν ιδιαίτερο (unofficial) πείραγμα και δεν έχω άποψη τι γίνεται σε αυτό τον τομέα με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το App2sd και όσες εφαρμογές υποστηρίζουν την μετακίνηση στην κάρτα μνήμης (δεν είναι πολλές) θα μπορείς να τις περάσεις. Υπάρχουν και άλλοι ανεπίσημοι τρόποι αλλά απαιτούν ιδιαίτερο (unofficial) πείραγμα και δεν έχω άποψη τι γίνεται σε αυτό τον τομέα με τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

 

 

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας

 

αυτο μου λειε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχω τη συσκευή και δεν μπορώ να ξέρω λεπτομέρειες. Ποια έκδοση του Android φοράει; Αν φοράει 2.1 τότε λογικό. Το App2SD υποστηρίζει 2.2 και πάνω.

 

Εν κατακλείδι... δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό που ζητάς στην παρούσα φάση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα xp δεν νομίζω να βρεις drivers , για τον συγχρονισμό: Αμα εχεις τις επαφές σου απο το outlook κανε τις εξαγωγη σε αρχειο τυπου csv και μετα μπες στο google λογαριασμό σου στο mail και απο τις ρυθμισεις επαφες τραβα το αρχειο csv και ενημερωσε ετσι τις επαφες του google. Μετα συγχρονισε το λογαριασμό σου google απο το κινητο και όλα ο.κ. Εννοειται πως θα έχεις δημιουργησει λογαριασμο google στο κινητο σου. Άν τις έχεις ήδη τις επαφες στο google τότε δεν χρειαζεται ουτε csv αρχειο. Για τη μεταφορά άλλων αρχειων έχει πολλες free εφαρμογες στο μαρκετ ΄ή τα μεταφέρεις μεσω usb.
Link to comment
Share on other sites

πολυ παλια τεχνολογια που την πασαρουν για νεα. οποιος δεν εχει τρελες απαιτησεις, το παιρνει. αλλος ψαχνει για κατι καλυτερο (βλεπε blade)

 

Mε 110 ευρω εχεις πολλα κινητα φορτωμενα με αυτη την.....παλια τεχνολογια?

Ειναι τοσο φανερο πλεον οτι οι κινεζοι σε 5 χρονια θα εχουνε το πληρες μονοπωλιο στην κινητη......

Οταν αυτοι βαζανε τηλεοραση,μπαταριες 1500αρες και 1800αρες,2 sim,οι αλλοι απλα ακολουθησαν.

Οποιαδηποτε εταιρια βγαζει σμαρτ κινητο με μπαταρια 800 και 900 ειναι αστεια......

Οι ανθρωποι βλεπουν μπροστα(οπως καποτε με τους Ιαπωνες,και μετα με τους Κορεατες)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσ μπορω να βαλω το κινιτο να με ροταει πρην μπει μπει στο ιντερνετ? γιατι μου εφαγε πολλα ευρο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις ρυθμίσεις στα Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχει επιλογή να κλείσεις τη σύνδεση στο internet μέσω του παρόχου σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

i

Στις ρυθμίσεις στα Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχει επιλογή να κλείσεις τη σύνδεση στο internet μέσω του παρόχου σου.

 

δεν μου το λεει αφτο που λες να κλισω το ιντεερνετ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή αλλά εκεί δεν έχει κάποια επιλογή "Χρήση πακέτων δεδομένων"; Αν ναι το απενεργοποιείς. Αν όχι κοίταξε για κάτι παρεμφερές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου πήρε το συγκεκριμένο κινητό κι με κλικαρισμένο το 2g δίκτυο, μπαίνει κανονικά στο ιντερνετ... είναι λογικό;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Racer

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...