[Επίσημο] Nokia X1-00 & X1-01

Απάντηση

button

button's Avatar: Nokia 206 Dual SIM
HSDPA Member
Περιοχή: Ορεστιαδα
εγω δεν βρηκα ,

resurection_boy

resurection_boy's Avatar: Nokia X1
3G Member
Περιοχή: Plane of Nightmares
Ρωτησα στην Νοκια της Ροδου και μου ειπαν οτι το περιμενουν απο τις αρχες του μηνα και συνεχος τους το αναβαλουν. Ισχυει αυτο; Επισης δεν το βρηκα ουτε σε Γερμανο, ουτε σε Κοτσοβολο. Ξερετε αν ισχυει το οτι δεν εχει ερθει Ελλαδα ακομα η αν μπορω να το βρω καπου; στο e-shop λεει διαθεσιμο κατοπιν παραγκελιας, αλλα δεν μπορω να περιμενω επ'απειρων. Στο πλαισιο και σε αλλο δυο online που το βρηκα δεν αναφεροταν αν ειναι αμεσα διαθεσιμο, θα παρω μαλλον αυριο να ρωτησω.

tolisfar

tolisfar's Avatar: LG D802 G2
3G Member
Περιοχή: χαλβαδουπολη
εδω λεει διαθεσιμο http://www.kinitomania.com...emart&Itemid=1
100 ΠΙΟ ΠΡΙΝ...htc p3300-sony ericsson P1-htc touch cruise-nokia n82-samsung i900 omnia-iphone 3g-htc hd2-iphone 3gs-iphone 4-xperia x8-ZTE blade-LG E900 optimus 7-LG optimus black P970-nokia c7-xperia ray-ZTE skate-huawei x5 pro-iphone 4s-galaxy note- xperia neo v white-nokia lumia 610-galaxy nexus-nokia 808 pureview-xperia p-samsung mini 2-nokia N8-samsung ace 2-thl w100s- samsung ativ s-motorola moto g-nokia 520-nokia X-NOW LG G2

resurection_boy

resurection_boy's Avatar: Nokia X1
3G Member
Περιοχή: Plane of Nightmares
Ειναι εμπιστο ομως το site; Πρωτη φορα το βλεπω...! Να προχωρισω σε αγορα η θα κλαιω τα λευτα μου;

RAVER

RAVER's Avatar: Apple iPhone 5
4G Member
Περιοχή: Ηγουμενίτσα
Παράθεση από resurection_boy >
Ειναι εμπιστο ομως το site; Πρωτη φορα το βλεπω...! Να προχωρισω σε αγορα η θα κλαιω τα λευτα μου;
παραεισαγωγης κινητα εχει.εγω παντως απο κουβεντες που εχω κανει...δεν θα αγοραζα απο εκει.

michosvet

michosvet's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
Mobile Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Πάτρα
'Ηρθε στο πλαίσιο!

ktsolkas

ktsolkas's Avatar: Samsung GT-B5510 Galaxy Y Pro
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
παιδια υπαρχει τροπος να συχρονισουμε με το outlook?
η απλα κοπι απο τις καρτες σιμ στο τηλεφωνο?

RAVEN_

RAVEN_'s Avatar: Sony Ericsson W995
GPRS Member
Περιοχή: in the wasteland that grows inside me..
απο μουσικη στα ακουστικα ειναι καλο?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.

antheod

antheod's Avatar: Nokia 808 PureView
HSCSD Member
Περιοχή: Μυτιλήνη
Παράθεση από ktsolkas >
παιδια υπαρχει τροπος να συχρονισουμε με το outlook?
η απλα κοπι απο τις καρτες σιμ στο τηλεφωνο?
Δυστυχώς μόνο κοπι απο τις καρτες σιμ στο τηλέφωνο ...

michosvet

michosvet's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
Mobile Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Πάτρα
Παράθεση από antheod >
Δυστυχώς μόνο κοπι απο τις καρτες σιμ στο τηλέφωνο ...
Φίλε το πήρες το κινητό; αν ναι πες μας εντυπώσεις...

ozon74

ozon74's Avatar: Nokia Lumia 630 Dual SIM
GPRS Member

Πρώτες εντυπώσεις

Πήρα το ΝΟΚΙΑ Χ1-01 στην τιμή των 45 ευρώ. Η συσκευασία έχει τα βασικά, συσκευή-φορτιστή-ακουστικά-οδηγίες. Μην περιμένετε κάρτα μνήμης. Το τηλέφωνο είναι ελαφρύ αλλά στιβαρό. Γεμίζει το χέρι αλλά όχι την τσέπη. Μπορεί σαν σχεδιασμός να μην λέει πολλά και να παραπέμπει σε μία δεκαετία πριν, αλλά σου δίνει ασφάλεια σαν κατασκευή. Είναι αρκετά γυαλιστερό, αν τα χέρια σας είναι βρώμικα θα αφήνουν δαχτυλιές που καθαρίζονται εύκολα. Δεν δείχνει να το ενοχλεί πάντως ο ιδρώτας, που -κακά τα ψέματα- το καλοκαίρι σε κάνει να σκέφτεσαι αν θα βάλεις το κινητό στο αυτί. Δείχνει γενικά συμπαγές (αν και ελαφρύ το ξαναλέω).
Το πήρα Σάββατο, έφυγα για εκδρομή και το κινητό μίλησε συνολικά 3,5 ώρες, ενώ έπαιξε πολύ μουσική και στα ακουστικά και στο μεγάφωνο του (υπολογίζω γύρω στις 5 ώρες το λιγότερο γιατί κάναμε και χάζι). Είχε τρεις μπάρες φόρτιση από την μάνα του και ακόμα δεν το έχω φορτίσει (τρεις μέρες μετά)! Μην περιμένετε πολλά, είναι πολύ βασικό σαν συσκευή, αλλά για τα λεφτά του έχει καθαρότατο σήμα, εξαιρετική συνομιλία (θυμίζει τα λατρεμένα 6310) και ατέλειωτη μπαταρία. Το μεγάφωνο του όταν παίζει μουσική ξεσηκώνει τον κόσμο- μας ακούγανε όλοι γύρω στην παραλία. Η αναπαραγωγή της μουσικής είναι καλή (πολύ καλύτερη στα ακουστικά), μην περιμένετε όμως εξαιρετικές ποιότητες ήχου αν έχετε καλομάθει σε multimedia κινητά. Το ραδιόφωνο έχει πολύ καλό σήμα (λειτουργεί με τα ακουστικά) αλλά και πάλι μην περιμένετε ποιότητες ήχου που θα βρείτε σε κινητά άνω των 150 ευρώ.
Πολύ ευχάριστη έκπληξη η διπλή λειτουργία των SIM ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΙΛΑΤΕ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ. Με άλλα λόγια αν μιλάτε στην SIM1 και σας καλέσουν στην SIM2, δεν χάνετε την κλήση αλλά μπαίνει σε αναμονή! Μια εξαιρετικά χρήσιμη λειτουργία για όσους θέλουν dual sim (που είναι αυτό το τηλέφωνο) και που είχα μόνο στο LG GX500 που κοστίζει τα τετραπλά χρήματα. Νομίζω πως αυτό είναι το πιό δυνατό σημείο του τηλεφώνου. Έχει ανάγνωση ώρας (μιλάει και σας λέει την ακριβή ώρα), ημερολόγιο, χρονόμετρο, κάποια παιχνίδια S40, ενώ οι δύο SIM είναι διαχειρίσιμες από το μενού, και σας ρωτά από ποιά SIM σας θέλετε να κάνετε τις κλήσεις και τα μηνύματα σας. Έχει και ένα πολύ βολικό και δυνατό φακό (τον οποίο επίσης χρησιμοποιήσαμε). Γρήγορη πληκτρολόγηση, καλό Τ9, και πολύ καλό σήμα.
Εν κατακλείδι, πολύ σταθερή, ελαφριά και γερή συσκευή, πάντα συνδεδεμένη με τους δύο αριθμούς σας, τεράστια μπαταρία, με καλή αναπαραγωγή ραδιοφώνου και μουσικής και όλες τις βασικές λειτουργίες της ΝΟΚΙΑ. Πιστεύω πως για χρήστες δύο καρτών είναι πολύ καλή επιλογή, ειδικά για φαντάρους, ηλικιωμένους, και όσους θέλουν μια καλή συσκευή με δύο κάρτες χωρίς να κοστίζει πολλά. Προσωπικά το LG GX500 που το αντικατέστησα με αυτό, δεν μου λείπει καθόλου (είχε πολλές λειτουργίες αλλά ήταν απελπιστικά αργό).

thePRODIGY

thePRODIGY's Avatar: Nokia 808 PureView
Banned
Περιοχή: Niceview
εχει την μπαταρια BL-5J (1320ΜΑΗ)?

ozon74

ozon74's Avatar: Nokia Lumia 630 Dual SIM
GPRS Member
Ναι αυτή είναι η μπαταρία του BL-5J.

opopo

opopo's Avatar: LG E900 Optimus 7
Mobile Newbie
Η εναλλαγή από την μία κάρτα στην άλλη γίνεται εύκολα? Σε κάθε κλίση που κάνω με βάζει να διαλέξω από ποια κάρτα θέλω να καλέσω, ή πρέπει να μπαίνω σε κάποιο μενού στις ρυθμίσεις κάθε φορά? Τι ισχύει με τα sms? Μπορώ να κάνω αντιστοίχηση επαφής με συγκεκριμένη κάρτα? Για παράδειγμα όποτε καλώ τον κώστα να παίρνει από την κάρτα 1 και όποτε την μαρία από την κάρτα 2.

pgetsopoulos

pgetsopoulos's Avatar: Sharp SoftBank 302SH
4G Member
Παράθεση από opopo >
Η εναλλαγή από την μία κάρτα στην άλλη γίνεται εύκολα? Σε κάθε κλίση που κάνω με βάζει να διαλέξω από ποια κάρτα θέλω να καλέσω, ή πρέπει να μπαίνω σε κάποιο μενού στις ρυθμίσεις κάθε φορά? Τι ισχύει με τα sms? Μπορώ να κάνω αντιστοίχηση επαφής με συγκεκριμένη κάρτα? Για παράδειγμα όποτε καλώ τον κώστα να παίρνει από την κάρτα 1 και όποτε την μαρία από την κάρτα 2.
αληθεια, υπαρχει κινητο με τετοια λειτουργια ?

ψηνομαι αγρια να το παρω σαν 2ο
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.
Αχ Κωστάκη με τα υπονοούμενα σου....
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης