Jump to content

Xperia X10 Mini Pro : [ROM] Εγκατάσταση 2.2 froyo CM6-v3.2.1


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόκειται για τη rom [DEV] [RC] CyanogenMod6-v3.2.1 του owain94 απο XDA.

 

***Προσοχή! Ο οδηγός είναι μόνο για το PRO και όχι για το MINI!***

 

***Διαβάστε πρώτα τον οδηγό μέχρι να τον κατανοήσετε πλήρως και μετά κάνετε εγκατάσταση***

 

Screenshoots:

http://img64.imageshack.us/img64/8132/cap2011022605221.th.png http://img203.imageshack.us/img203/404/cap2011022401461.th.png http://img148.imageshack.us/img148/5392/cap201102240157.th.png

http://img171.imageshack.us/img171/5792/cap201102240152.th.png http://img839.imageshack.us/img839/5110/cap201102260522.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Χαρακτηριστηκά:

 

* ADB

* Οθόνη

* Touchscreen

* 5 Random bootanimations

* Light sensor

* SD-Card

* OpenGL / 3D

* GSM

* 3G/EDGE

* Video Playback

* Ήχος

* Δόνηση

* Αισθητήρες

* GPS

* WiFi

* FroYo Apps2SD

* Keyboard layout

* xRecovery

* USB Mounting

* LED Flash

* Keyboard backlight (fast and dirty fix will improve later)

* Audio mixer

* Camera

* Πυξίδα

* Camcorder (Δουλεύει με αυτή την εφαρμογή)

* Ακουστικά 3.5 χιλιοστών

 

Bugs:

 

* FM Radio

* ANT+

* Ενδέχεται να σας κάνει κάποιες επανεκκινήσεις.

* Μarket (το βάζω μιας και έχουν προβλήματα κάποιοι χρήστες)

* Φωτισμός πληκτρολογίου

* Δεν υποστηρίζει Eλληνική γλώσσα το hardware keyboard

 

Απαιτήσεις:

 

* Εγκατεστημένο το τελευταίο update 2.1.1.A.0.6 της SE.

* Root και Xrecovery εγκατεστημένα.

 

Οδηγίες εγκατάστασης:

 

1) Κατεβάστε τα link με τη rom που θα ακολουθήσουν και τοποθετήστε τα στην κάρτα SD του PRO σας όπως είναι.

2) Κάντε επανεκκίνηση και τρέξτε το Xrecovery.

3) Κρατήστε ένα backup πρώτα για να επιστρέψετε στην κατάσταση που ήσασταν σε περίπτωση κάποιου λάθος χειρισμού στην εγκατάσταση της Rom.

4) Επιλέξτε Advanced Options και μετά κάνουμε Wipe Battery Stats.

5) Από το κεντρικό μενού του Xrecovery κάνουμε Factory Reset (full wipe)

6) Πηγαίνουμε Install custom zip - choose custom zip from SD και επιλέγουμε το CM6-3.2.zip που έχουμε κατεβάσει.

7) Κάνουμε reboot,πατάμε skip σε ότι μας εμφανιστεί μέχρι να δούμε τον launcher.

8) Κάνουμε reboot πάλι και μπαίνουμε στο Xrecovery

9) Eπιλέγουμε install custom zip - choose custom zip from SD, και επιλέγουμε το CM6-3.2.1.

10) Επανεκκίνηση (ενδέχεται να πάρει λίγο χρόνο)

 

* Μετά απ΄όλα αυτά κάνουμε install και το Ελληνικό πληκτρολόγιο που δίνω στο link με τον γνωστό πια τρόπο του Xrecovery όπως παραπάνω αλλά επιλέγουμε το greek keyboard.

Τρόπος λειτουργίας Market:

 

* Kάνουμε απεγκατάσταση το market με Titanium.

* Κάνουμε επανεκκίνηση

* Κατεβάζουμε το market.zip απο εδώ

* Το κάνουμε unzip στο PC

* Παίρνουμε μόνο το Vending.apk και το βάζουμε στην κάρτα SD

* Εγκαθιστούμε το apk με έναν file manager (π.χ astro)

 

 

 

Download: CyanogenMod6-v3.2 by MikevHL & Owain94

CyanogenMod6-v3.2.1 you need 3.2 first to install

Greece keyboard

 

 

 

Disclaimer:Δεν είμαι υπεύθυνος για οποιαδήποτε βλάβη της συσκευής σας απο λάθος χειρισμό στη διαδικάσια εγκατάστασης του οδηγού.

Χρησιμοποιήστε τον οδηγό με δική σας ευθύνη.

 

 

***Όλα τα credits στον owain94 για τη δημιουργία αυτής της rom.***

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καιρος ηταν να βγει και για το pro!

η αληθεια ειναι οτι εχει ελαχιστα bugs αλλα εγω τουλαχιστον θα περιμενω να φτιαξουν τουλαχιστον το market (δεν καταλαβα τον τροπο διορθωσης που προτεινεις) και φυσικα το φωτισμο του hardware πληκτρολογιου (με τετοια χαλια μπαταρια μονο αυτο μου ελειπε, να αναβουν συνεχεια τα φωτα). το ραδιο και οι επανεκκινησεις ειναι οκ για μενα, αλλα δεν καταλαβαινω το ΑΝΤ+ τι ειναι.

 

για αλλη μια φορα μπραβο και γι'αυτον τον οδηγο!

 

τωρα προσεξα τις εικονες:

- η πρωτη τι ειναι? εμφανιζονται μαζι οι κλησεις και οι επαφες στο froyo?

- η γκαλερι στην τριτη εικονα ετσι εμφανιζεται τωρα (οχι οπως αυτη που καναμε εγκατασταση βασει οδηγου του dark)?

- ξερω πως εχει ξαναειπωθει, αλλα πως παιρνουμε την 4η εικονα, με ποιο προγραμμα, και τι δειχνει?

- και μιας και ειδα το μαρκετ, ολες οι εφαρμογες παιζουν κανονικα? και το πληκτρολογιο λειτουργει στα ελληνικα? (γιατι ακουω ακομα διαφορα)

 

αυτα τα ολιγα! :-)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τωρα προσεξα τις εικονες:

- η πρωτη τι ειναι? εμφανιζονται μαζι οι κλησεις και οι επαφες στο froyo?

- η γκαλερι στην τριτη εικονα ετσι εμφανιζεται τωρα (οχι οπως αυτη που καναμε εγκατασταση βασει οδηγου του dark)?

- ξερω πως εχει ξαναειπωθει, αλλα πως παιρνουμε την 4η εικονα, με ποιο προγραμμα, και τι δειχνει?

- και μιας και ειδα το μαρκετ, ολες οι εφαρμογες παιζουν κανονικα? και το πληκτρολογιο λειτουργει στα ελληνικα? (γιατι ακουω ακομα διαφορα)

 

αυτα τα ολιγα! :-)

1)Ναι

2) Εχει αυτη που βλεπεις αλλα και του dark ειναι μεσα αν την εχεις κανει εγκατασταση και την παρεις μαζι σου στη 2.2

3)quadrant standard

4) Δεν εχω το pro για να γνωριζω. Στο μινι ολες κανουν εγκατασταση κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολόγιο (qwerty) δεν γράφει ελληνικά ,επίσης το πρόβλημα με το Market είναι ότι εκεί τρώει αναλαμπές και σου πετάει σφάλμα ,παρομοίως συμπεριφέρεται σε κάποια άλλα apps όχι όλα όμως !!

 

Εγω προσπαθώ από το launcher pro (proferences) να αλλάξω το icons τον εφαρμογών στο menu αλλά τζίφος !

Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση που ηθελα να κανω ειναι η εξης...

οταν με το καλο φτιαχτουν τα bugs,τι γινεται?ξαναπερναμε απο την αρχη τον οδηγο?η αλλαζουμε 1,2 αρχεια στο κινητο μας και ειμαστε οκ?

εχω την καρτα που εδινε με το κινητο.ενδικνειται για φρογιο ή να παρω μια μεγαλυτερης χωρητικοτητας και class?

 

οπως και ναχει πολυ καλη δουλεια παιδια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση που ηθελα να κανω ειναι η εξης...

οταν με το καλο φτιαχτουν τα bugs,τι γινεται?ξαναπερναμε απο την αρχη τον οδηγο?η αλλαζουμε 1,2 αρχεια στο κινητο μας και ειμαστε οκ?

εχω την καρτα που εδινε με το κινητο.ενδικνειται για φρογιο ή να παρω μια μεγαλυτερης χωρητικοτητας και class?

 

οπως και ναχει πολυ καλη δουλεια παιδια!!

Μια χαρά είσαι ...α μην ξεχάσεις να κάνεις την διαδικασία στην μνήμη πριν την εγκατάσταση για να έχεις Apps2SD

Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση που ηθελα να κανω ειναι η εξης...

οταν με το καλο φτιαχτουν τα bugs,τι γινεται?ξαναπερναμε απο την αρχη τον οδηγο?η αλλαζουμε 1,2 αρχεια στο κινητο μας και ειμαστε οκ?

εχω την καρτα που εδινε με το κινητο.ενδικνειται για φρογιο ή να παρω μια μεγαλυτερης χωρητικοτητας και class?

 

οπως και ναχει πολυ καλη δουλεια παιδια!!

Ναι, θα βγει νεο αρχειο και θα πρεπει να γινει παλι ο οδηγος. Ναι η καρτα των 2gb κανει για froyo.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι ...α μην ξεχάσεις να κάνεις την διαδικασία στην μνήμη πριν την εγκατάσταση για να έχεις Apps2SD

 

εννοεις τα partitions??

 

 

Ναι, θα βγει νεο αρχειο και θα πρεπει να γινει παλι ο οδηγος. Ναι η καρτα των 2gb κανει για froyo.

 

οποτε εσυ τι συμβουλευεις ρε Ακη?(σωστο ή ουτε καν?) να περιμενω να δω αν θα φτιαξουν τα μπακς ή να ξεκινησω διαδικασιες?

υπαρχει ενδεχομενο να μεινουν τα μπαγκς οπως εχουν?λογικα θα φτιαχτουν..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοεις τα partitions??

 

 

 

 

οποτε εσυ τι συμβουλευεις ρε Ακη?(σωστο ή ουτε καν?) να περιμενω να δω αν θα φτιαξουν τα μπακς ή να ξεκινησω διαδικασιες?

υπαρχει ενδεχομενο να μεινουν τα μπαγκς οπως εχουν?λογικα θα φτιαχτουν..

Κοιταξε,αν ειχα το pro δεν θα το εκανα ακομα γιατι εχει πολλα bugs και σου ξεφυτρωνουν διαφορα χωρις να το περιμενεις απ'οτι διαβαζω.

Θα περιμενα λιγο ακομα μεχρι να βγει το νεο update.

Στο mini η rom ειναι αλλη φαση καμια σχεση με του pro.

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα την 3.2.1 και εκτος απο το ραδιο την βιντεοκαμερα που τραβαει μονο με το videocam illussion και το hardware πληκτρολογιο που δεν γραφει ελληνικα ολα τα αλλα δουλευουν τελεια.ουτε επανεκκινησεις ουτε τιποτα αλλο και το χρησιμοποιω το κινητο συνεχεια και τις root εφαρμογες.οσο αναφορα το market ειχα προβλημα γιατι μετα απο καθε download μου εκλεινε αναγκαστηκα η εφαρμογη αλλα εκανα απεγκατασταση του market απο το titanium και μετα εκανα εγκατασταση απο την καρτα μνημης την εφαρμογη vending.apk και τωρα δουλευει τελεια!!!!!!:):):):)

αν ειναι μονο αυτα τα bugs τοτε και ετσι να μεινει δεν με χαλαει καθολου.:p

Link to comment
Share on other sites

1)Ναι

2) Εχει αυτη που βλεπεις αλλα και του dark ειναι μεσα αν την εχεις κανει εγκατασταση και την παρεις μαζι σου στη 2.2

3)quadrant standard

4) Δεν εχω το pro για να γνωριζω. Στο μινι ολες κανουν εγκατασταση κανονικα.

 

οκ, σ'ευχαριστω. το quadrant standard φανταζομαι παιζει στο μαρκετ, ε? (δεν καταλαβαινω καν τι ειναι αυτο που δειχνει)

Link to comment
Share on other sites

οκ, σ'ευχαριστω. το quadrant standard φανταζομαι παιζει στο μαρκετ, ε? (δεν καταλαβαινω καν τι ειναι αυτο που δειχνει)
ναι υπαρχει στο market.

Aυτη η εφαρμογη μετραει τις επιδοσεις του κινητου σου εμφανιζοντας στο τελος ενα score.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω την 2.2 εδω και δυο 24ωρα.

Τα ιδια προβληματα και τις ιδιες χαρες με τους αλλους:

Ταχυτατο

Ωραιο-Λειτουργικο

Μαρκετ με απανωτα FC

Χωρις Ελληνικα στο HW Πληκτρολογιο

Με μερικα αυθαιρετα reboot αραια και που.

 

Σιγουρα θα την κρατησω παρα τα bugs!

Βασικα θα την ξαναβαλω γιατι κατι εκανα εκει με την 3.2.1 και δεν με δουλεψε, οποτε τωρα με τον κατατοπιστικοτατο οδηγο του 116i (Respect!) πιστευω θα γινει καλυτερο.

 

kegokego, εξηγησε λιγο καλυτερα το πως εφτιαξες το Μαρκετ...τι ειναι το vending και που το βρισκουμε?

 

ΕDIT: Το πιο σημαντικο ξεχασα!

Ποιο partition ρε παιδια? Χρειαζεται στην 2.2? Αφου εχει native app2sd!!! Εγω την 2αρα μου την εκανα format σε FAT και τελος!

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω την 2.2 εδω και δυο 24ωρα.

Τα ιδια προβληματα και τις ιδιες χαρες με τους αλλους:

Ταχυτατο

Ωραιο-Λειτουργικο

Μαρκετ με απανωτα FC

Χωρις Ελληνικα στο HW Πληκτρολογιο

Με μερικα αυθαιρετα reboot αραια και που.

 

Σιγουρα θα την κρατησω παρα τα bugs!

Βασικα θα την ξαναβαλω γιατι κατι εκανα εκει με την 3.2.1 και δεν με δουλεψε, οποτε τωρα με τον κατατοπιστικοτατο οδηγο του 116i (Respect!) πιστευω θα γινει καλυτερο.

 

kegokego, εξηγησε λιγο καλυτερα το πως εφτιαξες το Μαρκετ...τι ειναι το vending και που το βρισκουμε?

 

ΕDIT: Το πιο σημαντικο ξεχασα!

Ποιο partition ρε παιδια? Χρειαζεται στην 2.2? Αφου εχει native app2sd!!! Εγω την 2αρα μου την εκανα format σε FAT και τελος!

 

Καταρχην να σε ρωτησω γιατι στην υπογραφη σου λεει miniCM 1.0.0 alpha blabla αυτη η ρομ ειναι για μινι οχι για το pro.

Εγω οταν εβαλα το μαρκετ με το xrecovery με πηγε πισω στην V.3.0 και επρεπε να ξαναβαλω την 3.2.1 οπωτε η λυση με το titanium ειναι η καλυτερη σε εμενα δουλεψε τερμα τα FC στο μαρκετ

Παρε το μαρκετ απο εδω http://www.mediafire.com/?wcv7wy5z77vdqb2 και κανε unzip και απο τον φακελο system παρε το vending app και βαλτο στην sd οπου θες μετα κανε απεγκατασταση με το titanium το μαρκετ και στο καπακι κανε reboot.Μετα install χειροκινητα το νεο vending σου με καποιον app installer ...ετοιμος.

Οσο για τα partition παρατηρησα χωρις να ειναι απολυτο αυτο για ολους οτι οταν εκανα ενα partition με fat32 η rom ηταν πιο αργη και το ξαναεακανα app2sd με ext3 partition απο τον οδηγο του DarkDog

Για τα force close στους xda λενε οτι σχετιζονται με τις εφαρμογες που χρειαζονται super user permisions αν και εχει καποια βαση δεν ειναι απολυτο ο rootexplorer πχ μου κανει συνεχεια reboot την συσκευη to drocap2 ομως οχι το setcpu ουτε το aytokiller ομως μου κανει.

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να σε ρωτησω γιατι στην υπογραφη σου λεει miniCM 1.0.0 alpha blabla αυτη η ρομ ειναι για μινι οχι για το pro.

Εγω οταν εβαλα το μαρκετ με το xrecovery με πηγε πισω στην V.3.0 οπωτε η λυση με το titanium ειναι η καλυτερη σε εμενα δουλεψε τερμα τα FC στο μαρκετ

Παρε το μαρκετ απο εδω http://www.mediafire.com/?wcv7wy5z77vdqb2 και κανε unzip και απο τον φακελο system παρε το vending app και βαλτο στην sd οπου θες μετα κανε απεγκατασταση με το titanium το μαρκετ και στο καπακι κανε install το νεο vending σου με καποιον app installer ...ετοιμος.

Οσο για τα partition παρατηρησα χωρις να ειναι απολυτο αυτο για ολους οτι οταν εκανα ενα partition με fat32 η rom ηταν πιο αργη και το ξαναεακανα app2sd με ext3 partition απο τον οδηγο του DarkDog

Για τα force close στους xda λενε οτι σχετιζονται με τις εφαρμογες που χρειαζονται super user permisions αν και εχει καποια βαση δεν ειναι απολυτο ο rootexplorer πχ μου κανει συνεχεια reboot την συσκευη to drocap2 ομως οχι το setcpu ουτε το aytokiller ομως μου κανει.

 

H υπογραφη αλλαχτηκε. Τhanx! Ηταν λαθος!

Εκανα ολα οπως περιγραφονται στο αρχικο ποστ αλλα τα FC στο μαρκετ δεν φυγανε οποτε παω βουρ για τον τροπο σου.

Ποσταρω σε λιγο...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

H υπογραφη αλλαχτηκε. Τhanx! Ηταν λαθος!

Εκανα ολα οπως περιγραφονται στο αρχικο ποστ αλλα τα FC στο μαρκετ δεν φυγανε οποτε παω βουρ για τον τροπο σου.

Ποσταρω σε λιγο...

 

Δεν ειναι δικος μου ο τροπος και εγω απο το post του kegokego το ειδα οποτε σε τα ευσημα στον kegokego :)

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρε το μαρκετ απο εδω http://www.mediafire.com/?wcv7wy5z77vdqb2 και κανε unzip και απο τον φακελο system παρε το vending app και βαλτο στην sd οπου θες μετα κανε απεγκατασταση με το titanium το μαρκετ και στο καπακι κανε install το νεο vending σου με καποιον app installer ...ετοιμος.

 

Δεν με δουλεψε...:(

Βασικα εγινε χειροτερο...εξαφανιστηκε το Market...οποτε δεν εχω απο που να το τρεξω! Εκανα κατι λαθος?

Απεγκατεστησα το μαρκετ με τιτανιουμ.

Εγκατεστησα το vending.

Tελος.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Δεν με δουλεψε...:(

Βασικα εγινε χειροτερο...εξαφανιστηκε το Market...οποτε δεν εχω απο που να το τρεξω! Εκανα κατι λαθος?

Απεγκατεστησα το μαρκετ με τιτανιουμ.

Εγκατεστησα το vending.

Tελος.

Ακριβως αυτο κανε ενα reboot για καλο και για κακο

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο κανε ενα reboot για καλο και για κακο

Bρε εκανα reboot αλλα τιποτα. Το μαρκετ δεν ειναι εκει!

Το ξαναεβαλα μεσω xrecovery, εμφανιστηκε στα apps αλλα δεν τρεχει...

Με βλεπω για ολα απο την αρχη παλι...

Θα περιμενω 5 λεπτα μηπως με δωσεις καμια αλλη ιδεα, και μετα το κανω γιατι δουλευουμε και αυριο...7.30 πρεπει να ειμαι στο ποδι!:D

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Bρε εκανα reboot αλλα τιποτα. Το μαρκετ δεν ειναι εκει!

Το ξαναεβαλα μεσω xrecovery, εμφανιστηκε στα apps αλλα δεν τρεχει...

Με βλεπω για ολα απο την αρχη παλι...

Θα περιμενω 5 λεπτα μηπως με δωσεις καμια αλλη ιδεα, και μετα το κανω γιατι δουλευουμε και αυριο...7.30 πρεπει να ειμαι στο ποδι!:D

 

Ελπιζω να εκανες χειροκινητα την εγκατασταση και οχι με xrecovery εγραψα και πιο πανω οτι εμενα με xrecovery μεπηγε ξανα στην cyanogen version 3.0.

Σου ειπα να κανεις εγκατασταση το vending χειροκινητα οπως ολα τα apps

Για την ακριβεια το μαρκετ σου κανονικα τωρα θα πρεπει να βρισκεται στο data\app και οχι στο system\app

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εκανες χειροκινητα την εγκατασταση και οχι με xrecovery εγραψα και πιο πανω οτι εμενα με xrecovery μεπηγε ξανα στην cyanogen version 3.0.

Σου ειπα να κανεις εγκατασταση το vending χειροκινητα οπως ολα τα apps

 

Ναι, ετσι το εκανα. Με το OI File Manager.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ετσι το εκανα. Με το OI File Manager.

 

 

Για την ακριβεια το μαρκετ σου κανονικα τωρα θα πρεπει να βρισκεται στο data\app και οχι στο system\app

Εγω το εκανα με τον astrofile manager δεν νομιζω να παιζει ρολο αν σου εβγαλε επιτυχη εγκατασταση τοτε ενταξη

Τσεκαρισε λιγο και το version απο τις ρυθμησεις \ Σχετικα με το τηλεφωνο εισαι ακομα στην 3.2.1 η .....σε πηγε πισω ?

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Nαι. Ετσι ειναι. Αλλα δεν τρεχει.

Τα ξαναβαζω ολα απο την αρχη (πλεον σε 5 λεπτα γινονται ολα) γιατι πρεπει να εχω σωστο κινητο αυριο στην δουλεια, και τα ξαναλεμε!

Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Nαι. Ετσι ειναι. Αλλα δεν τρεχει.

Τα ξαναβαζω ολα απο την αρχη (πλεον σε 5 λεπτα γινονται ολα) γιατι πρεπει να εχω σωστο κινητο αυριο στην δουλεια, και τα ξαναλεμε!

Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου!

 

Κατι πρεπει να εχεις κανει λαθος δεν εξηγητε αλλιως λιγα ποστ πιο πανω και ο kegokego το ιδιο πραμα περιγραφη απο εκει το εκανα και εγω οπως και αυτον και δουλευει τελεια.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Nαι. Ετσι ειναι. Αλλα δεν τρεχει.

Τα ξαναβαζω ολα απο την αρχη (πλεον σε 5 λεπτα γινονται ολα) γιατι πρεπει να εχω σωστο κινητο αυριο στην δουλεια, και τα ξαναλεμε!

Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου!

 

Για την ακριβεια αυτο ειναι απο τους XDA :

brundlefly01 brundlefly01 is offline

Junior Member

 

Join Date: Sep 2008

Posts: 26

Default

Quote:

Originally Posted by brundlefly01 View Post

Just says Not Installed....

 

Major Market problem

 

EDIT:

 

This worked for me :

 

Uninstall the Market in Titanium Backup.

Reboot Your phone.

 

Then do this :

 

Originally Posted by kinglargo

Make a backup on xRecovery before following my steps, just in case my way doesn't fix the issue..

 

* Download Market.zip (the given link above that owain94 posted on 1st topic post)

* Unzip on your PC

* Upload vending.apk (system/app/) in SD Card (wherever you want)

* Install it with whatever file manager you're using.

 

This should fix it.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...