Internet Explorer 9

Απάντηση

athanaso77

athanaso77's Avatar: Google Nexus 7 2013
Super Moderator
Περιοχή: Area 51
Κυκλοφόρησε η RC έκδοση...

http://www.beautyoftheweb.com/

thief

thief's Avatar: BlackBerry Z10
Moderator
Περιοχή: Άνω Γλυφάδα
Μήπως τη δοκίμασες; Λέω να τη βάλω, αλλά θυμάμαι όταν είχα βάλει τον 8 ότι υπολειτουργούσε και μου έσπασε τα νεύρα...
BlackBerry moderator @ myphone.gr
Th|eF

athanaso77

Super Moderator
Δεν έχει καμία σχέση με τις εκδόσεις του παρελθόντος, τόσο εμφανισιακά όσο και από θέμα ταχύτητας ακολουθώντας τις τάσεις τις εποχής όπως έχουμε δει στον Chrome 9 και Firefox4.

thief

Moderator
Δεκτό, αλλά με απασχολεί κυρίως η λειτουργικότητα. Για παράδειγμα στον 8 πριν το επίσημο release δεν έπαιζε σωστά το flash. Για τέτοια μικροπροβλήματα λεώ.
Th|eF

athanaso77

Super Moderator
Στην 32-bit δείχνει να δουλεύει σωστά. Για την 64-bit δεν έχω άποψη.

alexis36th

alexis36th's Avatar: Sony Xperia U
EDGE Member
Περιοχή: ΑΤΗΕΝS
τον εβαλα εγω.στα benchmarks(πχ sunspider)βγαινει πιο γρηγορος απο τον chrome 9 αλλα εχει μικροπροβληματα μερικες φορες(πρεπει να τον κλεισεις και να τον ξανανοιξεις επειδη δε φορτωνει εικονες και μερικες φορες αργει υπερβολικα χωρις λογο για διαφορα πραγματα)αλλα δεν ειναι καθολου συχνο.ειμαι πολυ ευχαριστημενος και ειναι ιδιου επιπεδου αν οχι καλυτερος απο τους συγχρονους web browser(firefox 3.6 chrome 9 και safari 5 με τους οποιους εκανα συγκριση

thief

Moderator
Εγώ έχω βάλει τον 64μπιτ 2 μέρες τώρα. Μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, όλα είναι οκ.
Th|eF

petran66

petran66's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παιδια,αν θελω να βγαλω τον 9 και να ξαναβαλω τον 8,πως γινεται?Γιατι,δεν τον βλεπω καπου σαν προγραμμα για να τον απεγκαταστησω!Εχω Win 7 premium.
EDIT:Τελικα,εκανα επαναφορα συστηματος και ολα οκ!Σ.Σ.Απλα,ηθελα να τον δοκιμασω.Δε λεω,αρκετα γρηγορος και σε σχεση με τον 8,μερα με τη νυχτα!Αλλα,μ'αρεσει πιο πολυ ο Firefox και ο Chrome!!
Να φύγουν οι προδότες και τα μνημόνια τους...
Τελευταία τροποποίηση από petran66: 13 Φεβ. 2011, 04:18.

alexis36th

alexis36th's Avatar: Sony Xperia U
EDGE Member
Περιοχή: ΑΤΗΕΝS
Παράθεση από petran66 >
Παιδια,αν θελω να βγαλω τον 9 και να ξαναβαλω τον 8,πως γινεται?Γιατι,δεν τον βλεπω καπου σαν προγραμμα για να τον απεγκαταστησω!Εχω Win 7 premium.
EDIT:Τελικα,εκανα επαναφορα συστηματος και ολα οκ!Σ.Σ.Απλα,ηθελα να τον δοκιμασω.Δε λεω,αρκετα γρηγορος και σε σχεση με τον 8,μερα με τη νυχτα!Αλλα,μ'αρεσει πιο πολυ ο Firefox και ο Chrome!!
για να μη κανεις επαναφορα συστηματος πας control panel/windows update/view update history/installed updates.το βρισκεις εκει και το σβηνεις

Billys_RR

Billys_RR's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
EDGE Member
Περιοχή: Αθήνα
Απο internet explorer 8, και αναβαθμιση σε 9, χανεται το ιστορικο? Οι σελιδοδεικτες παραμενουν αν δεν κανω λαθος.

doganos

doganos's Avatar: Apple iPhone 5s
Honored Member
Περιοχή: 69.20.16.199
Παράθεση από Billys_RR >
Απο internet explorer 8, και αναβαθμιση σε 9, χανεται το ιστορικο? Οι σελιδοδεικτες παραμενουν αν δεν κανω λαθος.

Οι σελιδοδείκτες παραμένουν σίγουρα, τώρα για ο ιστορικό δεν ξέρω. Νομίζω παραμένει και αυτό
We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails

mol

mol's Avatar: ZTE V967
4G Member
Περιοχή: ......
με xp δε παιζει?
never turn back
Οδηγος rooting για HTC Desire Z- thanks to nikosk31
ΖΤΕ v967s: ROM Max Flavour v-3.4, Clockworkmod Recovery v. 6.0.4.0

Adjoint

Adjoint's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
HSCSD Member
Περιοχή: ZIASAD (AMARR SPACE)
Ξέρουμε αν θα κυκλοφορίσει σύντομα και για κινητά για να το τεστάρουμε ;

doganos

doganos's Avatar: Apple iPhone 5s
Honored Member
Περιοχή: 69.20.16.199
Παράθεση από mol >
με xp δε παιζει?
Οχι δεν παιζει.

Παράθεση από Adjoint >
Ξέρουμε αν θα κυκλοφορίσει σύντομα και για κινητά για να το τεστάρουμε ;

Θα κυκλοφορήσει σε αναβάθμιση των windows Phone 7
We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails

soublaki-3

soublaki-3's Avatar: Alcatel One Touch  890
Banned
Περιοχή: Αθήνα
Σχεδόν έναν χρόνο μετά την παρουσίαση της πρώτης beta έκδοσης του Internet Explorer 9, η Microsoft θα παρουσιάσει την επίσημη έκδοση του browser της. Tην Δευτέρα 14 Μαρτίου η εταιρεία θα παρουσιάσει στο South by Southwest Interactive Festival (SXSWi) την προσπάθεια της να κάνει μία δυναμική επιστροφή στην αγορά των browsers με τον Internet Explorer 9.

H έκδοση Release Candidate έχει ήδη κυκλοφορήσει από τις αρχές Φεβρουαρίου ενώ η τελική έκδοση του Internet Explorer 9 θα αρχίσει να γίνεται διαθέσιμη στους χρήστες από τις 9 μ.μ. (ώρα Η.Π.Α.-Ειρηνικού) στις 14/3. Σε σχετικό blog post ο Ryan Gavin εκ των επικεφαλής ανάπτυξης του browser δήλωσε πως η νέα έκδοση του Internet Explorer προσφέρει ένα "πιο όμορφο διαδίκτυο".

Στην εκδήλωση παρουσίασης, σύμφωνα με τον Gavin, αναμένονται κάποιες τελευταίες εκπλήξεις σχετικά με τον browser. Kάποιες από τις ήδη γνωστές είναι η σμίκρυνση της γραμμής εντολών και εργαλείων, η δυνατότητα δημιουργίας pin στην Windows task bar, η νέα JavaScript μηχανή με την ονομασία Chakra κ.α. H Chakra αποδείχθηκε πως έχει τις ταχύτητες επιδόσεις σε σχέση με τους αντιπάλους της, με κριτήριο τις επιδόσεις στο WebKit SunSpider benchmark. Στο κομμάτι της ασφάλειας ο Internet Explorer 9 φέρνει μαζί του την λειτουργία "do not track".

Ως γνωστόν ο Internet Explorer 9 είναι συμβατός μόνο σε συστήματα Windows Vista και Windows 7 και όχι σε Windows XP.

Υπενθυμίζεται πως το adslgr.com εδώ και αρκετούς μήνες υποστηρίζει την λειτουργία pin στην Windows task bar.

Πηγή: adslgr.com
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης