Jump to content

Android app για διαχείριση του What'sUp


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σου πάλι myphone.gr :)

 

Λίγες μέρες πριν, δημοσίευσα μια android app για γρήγορη επισκόπηση των υπολοίπων στο Wind F2G. Εδώ είναι το σχετικό myphone.gr thread.

 

Σήμερα είναι η σειρά του αντίστοιχου android app για το Cosmote What'sUp :)

 

myWhatsup λοιπόν... Δείτε το σχετικό ποστ στο myF2G.com.

 

Το app μαζεύει τις εξής πληροφορίες: "νορμάλ" υπόλοιπο ("ΥΠ" στο 1314), λήξη του ("ΛΗΞΗ" στο 1314), δωρεάν χρόνος του CallThemAll ("Υ" στο 1313), δωρεάν χρόνος και SMS της νέας προσφοράς CallThemAll 1500 και Internet On The Phone. Επίσης, δίνει δυνατότητα για γρήγορη επισκόπηση μέσω του home screen widget και τέλος, υπάρχει και δυνατότητα για ανανέωση χρόνου ομιλίας ("ANA" στο 1314).

 

Ελπίζω να το βρείτε χρήσιμο και τα σχόλια σας βέβαια ευπρόσδεκτα όπως πάντα!

Edited by hypest
προσθήκη του "Internet On The Phone"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο!! Συγχαρητήρια που έφερες και προς τα εδώ αυτή την χρησιμότατη εφαρμογή. Θα μπορούσες να ενσωματώσεις και το INFO στο 1313 για τα δωρεάν MBs που έχουμε ακόμα; Επίσης, αν γίνεται, να μπορούμε να αποκρύψουμε από το widget ότι δεν θέλουμε να φαίνεται; :D

 

EDIT: Γράψε λάθος, μόλις το δοκίμασα, υπάρχει, απλά δεν το είχες στην περιγραφή της εφαρμογής στο site σου. :)

Edited by kalas
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!! Συγχαρητήρια που έφερες και προς τα εδώ αυτή την χρησιμότατη εφαρμογή.

 

thanx ;)

 

Επίσης, αν γίνεται, να μπορούμε να αποκρύψουμε από το widget ότι δεν θέλουμε να φαίνεται; :D

 

είναι feature που έχω ήδη υλοποιήσει αλλα ακόμη δεν το έχω ανεβάσει στο market... έχε το νου σου για updates σύντομα :)

 

EDIT: Γράψε λάθος, μόλις το δοκίμασα, υπάρχει, απλά δεν το είχες στην περιγραφή της εφαρμογής στο site σου. :)

 

Αν εννοείς την περιγραφή στο πρώτο πόστ εδώ στο thread, τότε ναι, έχεις δίκιο! Το διόρθωσα!! Ευχαριστώ για την επισήμανση! (Στο site μου, http://hypest.org/myWhatsup δεν υπάρχει αναλυτική περιγραφή των features ακόμη...)

Link to comment
Share on other sites

το callThemAll οταν παταω ενημερωση παραμενει στο αγνωστο με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω ενημερωση παλι. τι μπορω να κανω??
Link to comment
Share on other sites

thanx ;)

 

 

 

είναι feature που έχω ήδη υλοποιήσει αλλα ακόμη δεν το έχω ανεβάσει στο market... έχε το νου σου για updates σύντομα :)

 

 

 

Αν εννοείς την περιγραφή στο πρώτο πόστ εδώ στο thread, τότε ναι, έχεις δίκιο! Το διόρθωσα!! Ευχαριστώ για την επισήμανση! (Στο site μου, http://hypest.org/myWhatsup δεν υπάρχει αναλυτική περιγραφή των features ακόμη...)

 

Εννοούσα την περιγραφή εδώ:)

 

Thanks πάντως για το widget! Αναμένουμε "υπενθύμιση ενημέρωσης". :p

Link to comment
Share on other sites

το callThemAll οταν παταω ενημερωση παραμενει στο αγνωστο με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω ενημερωση παλι. τι μπορω να κανω??

 

Υποψιάζομαι ότι δεν έχεις ενεργοποιημένο CallThemAll (600 ή 1200). Αν ναι, τότε προς το παρόν το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να εκτελείς το "Αναγκαστική ενημέρωση" από το μενού.

 

Στην επόμενη έκδοση του myWhatsup (ελπίζω να την δημοσιεύσω σήμερα Πέμπτη) θα υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις να μην προσπαθεί το app να ενημερωθεί για το CallThemAll... υπομονή λοιπόν :)

 

Εννοούσα την περιγραφή εδώ:)

 

ξανά σωστός ;)

 

Thanks πάντως για το widget! Αναμένουμε "υπενθύμιση ενημέρωσης". :p

 

Tι εννοείς; Αν θες ανέλυσε λίγο το feature που σκέφτεσαι ;)

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα την εφαρμογή βάζοντας δυνατότητα επιλογής των ενεργών ενημερώσεων (v0.8.8).

 

Το feature αυτό μάλιστα είναι χρήσιμο για όσους έχουν ενεργοποιημένο στη Cosmote, μόνο ένα από τα CallThemAll600 και CallThemAll1500.

 

have fun,

hypest

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς; Αν θες ανέλυσε λίγο το feature που σκέφτεσαι ;)

 

Sorry, σε μπέρδεψα, εννοούσα ότι θα περιμένω το market να μου βγάλει notification ότι πρέπει να κάνουμε αναβάθμιση την εφαρμογή. ξέρω, looong shot.

 

Μπράβο για την επιλογή που προσέθεσες, και εγώ θα ήθελα να μην φαίνεται το Call600. Θα την περάσω μόλις μπορέσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου

 

Πολυ ωραια και χρησιμη η εφαρμογη σου. Εχω ενα προβλημα παρ'ολ'αυτα. Εχω την εκδοση 0.8.9. Επελεξα ποια στοιχεια ηθελα να "συγχρονιζει" και λειτουργουν ολα πλην του Ιντερνετ (και σαφως του CallthemAll, το οποιο βεβαια δεν ειχα γι αυτο και το αφαιρεσα). Ερχεται ΣΜΣ για το Ιντερνετ. Υποθετω κατι συμβαινει και δεν "λαμβανει" σωστα την ειδοποιηση η εφαρμογη σου;

 

Θες ενα logcat? θα βοηθησει σε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια petsasj :)

 

Logcat δεν θα βοηθήσει προς το παρόν. Αντίθετα, αν θες, απενεργοποίησε μέσα από τις mywhatsup ρυθμίσεις την απόκρυψη των απαντήσεων, κάνε ενημέρωση και στείλε μου ακριβως το sms που έρχεται για το ίντερνετ. Επίσεις γράψε μου τον αποστολέα που εμφανίζεται και ποια υπόλοιπα έχεις ενεργά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

Link to comment
Share on other sites

Ολα απο "Cosmote" ερχονται (χωρις τα εισαγωγικα.

 

Εχω επιλεγμενα τα εξης, συνοδευομενα με το αντιστοιχο ΣΜΣ (χωρις τα εισαγωγικα ξανα)

- Υπολοιπο - "ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ €17.56"

- Ληξη υπολοιπου"Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 31-12-2011"

- CIOTP "ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ 1994,37 ΔΩΡΕΑΝ Μ ΓΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ & ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ COSMOTE MY VIEW. ΤΟ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΟ COSMOTE INTERNET ON THE PHONE ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 30/01/11"

- ΠΡΟΣΦΟΡΑ 1500 "ΕΧΕΙΣ 1291'&1050 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ WHAT'S UP ΠΟΥ ΛΗΓΟΥΝ ΣΤΙΣ 31/01/2011 12:00 ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ WHAT'S UP"

 

Προσεξε πολυ φιλε μου, μηπως εχει γινει λαθος εκει που εκανα bold. Το μηνυμα γραφει M αντι για MB. Τυπογραφικο λαθος πιθανοτατα. Εχω στοιχεια απο CIOTP ενος μηνος και ολα M γραφουν αντι για MB. Μαλλον εκει θα ειναι το λαθος.

 

Τι λες;

 

*EDIT: Ξανακοιταξα τα στοιχεια του CIOTP. Το MB γινεται Μ οταν το υπολοιπο ειναι ανω των 1000 MB.

Δες εδω:

 

"EXEIΣ AKOMH 949,47 ΔΩPEAN MB ΓIA INTERNET & AΠEPIOPIΣTH ΠΛOHΓHΣH ΣTO COSMOTE MY VIEW. TO EΠIΛEΓMENO ΠAKETO COSMOTE INTERNET ON THE PHONE ΛHΓEI ΣTIΣ 30/01/11"

 

"EXEIΣ AKOMH 1449,22 ΔΩPEAN M ΓIA INTERNET & AΠEPIOPIΣTH ΠΛOHΓHΣH ΣTO COSMOTE MY VIEW. TO EΠIΛEΓMENO ΠAKETO COSMOTE INTERNET ON THE PHONE ΛHΓEI ΣTIΣ 30/01/11"

 

Και μετα ολα τα υπολοιπα μηνυματα με υπολοιπο ανω των 1000MB ερχοταν ως 1ΧΧΧ Μ (αντι για ΜΒ)

Edited by petsasj
Link to comment
Share on other sites

αναλυτικότατη η αναφορά σου, thanx :)

 

προφανώς κρατάει στους 156 χαρακτήρες το SMS. Το είχα υποψιαστεί αλλά δεν μπορούσα να φανταστώ ποια λέξη θα έκοβε :)

 

Εννοείται θα λυθεί άμεσα το θέμα ;)

Link to comment
Share on other sites

προφανώς κρατάει στους 156 χαρακτήρες το SMS. Το είχα υποψιαστεί αλλά δεν μπορούσα να φανταστώ ποια λέξη θα έκοβε :)

 

Ακριβως.

 

Εισαι αψογος φιλε μου. Περιμενω μια επιστροφη σε προπληρωμενη πιστωτικη και θα στειλω ενα donation :rolleyes:. Ειναι ωραιο να εχουμε Ελληνες δημιουργους.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.

 

Εισαι αψογος φιλε μου. Περιμενω μια επιστροφη σε προπληρωμενη πιστωτικη και θα στειλω ενα donation :rolleyes:. Ειναι ωραιο να εχουμε Ελληνες δημιουργους.

 

ευχαριστώ :O

 

επίσης, τσέκαρε το μάρκετ... ανέβασα update...

Link to comment
Share on other sites

well, όποιος βιάζεται σκοντάφτει λένε :(

 

η v0.8.11 που έχει ανέβει όμως πρέπει να δουλέψει...

 

Και ναι, δουλευει :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θεματάκι με το υπόλοιπο και την ημερομηνία λήξης του, για όσους έχουν αλλάξει τη γλώσσα στ' Αγγλικά...

Αν μπορείς να κάνεις κάτι...Σεβαστό θα ήταν!

Σε ερώτηση υπολοίπου με ΥΠ στο 1314 η απάντηση είναι η εξής:

"YOUR BALANCE IS €XX.XX."

Για τη ΛΗΞΗ:

"YOUR CONTRACT EXPIRES AT DD-MM-YYYY"

 

Και στα δύο, αποστολέας "Cosmote".

Edited by Boulbos
Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφέρον, τι εννοείς αλλαγή γλώσσας; Μπορείς να ρυθμίσεις σε τι γλώσσα σου στέλνει η cote τις απαντήσεις;; Και αν ναι, γίνεται "on the fly", πρέπει να πηγαίνεις σε κατάστημα να το κάνουν;

 

Επίσης, ευχαριστώ για το donation ;) (αν δεν τυγχάνει να είναι συνονόματος σου ο δωρητής!)

Edited by hypest
Link to comment
Share on other sites

Δεν τυγχάνει ο χαμένος ! ;)

Όχι, on the fly δε γίνεται... On demand μαναχά! Με μία κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών. Ζητάς να σου αλλάξουν τη γλώσσα του (μενού?) 1314.

Αλλάζει όλο το 1314, μαζί και το SMS Check, και η ειδοποίηση για την εξάντληση του χρόνου ομιλίας. Ο τηλεφωνητής μόνο αλλάζει on the fly. :)

Edited by Boulbos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θεματάκι με το υπόλοιπο και την ημερομηνία λήξης του, για όσους έχουν αλλάξει τη γλώσσα στ' Αγγλικά...

Αν μπορείς να κάνεις κάτι...Σεβαστό θα ήταν!

 

ανέβασα νεότερη έκδοση, με προσπάθεια υποστήριξης των SMS που ανέφερες... Αν θες, κάνε update και δοκίμασε.

 

Έχεις μήπως και άλλα αντίστοιχα απαντητικά SMS στα αγγλικά, για τα CallThemAll πχ και το CIOTP?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...