Jump to content

ZTE R221


matt21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτυχε και πέρασα πριν λίγο μια βόλτα από το site της wind, και ξεφύλλισα το φυλλάδιο προσφορών της και βρήκα αυτό.

 

http://st2.gsmarena.com/vv/pics/zte/zte-r221-1.jpg

 

Dual Sim, ράδιο, mp3 player με microsd έως 2gb, καμερούλα. Καθόλου άσχημο, και μόνο 25 ευρώ, λέω να πάω από βδομάδα σε κανένα μαγαζί μπας το έχουν, και αν το έχουν μάλλον θα το τσιμπήσω. Έχει κανείς άλλος εμπειρία με το συγκεκριμένο;

SAR: 1,09

 

http://www.gsmarena.com/zte_r221-3604.php

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το είδα και εγώ από κοντά. Δεν είναι κάτι εντυπωσιακό εξωτερικά, αλλά έχει τρομερή απόδοση λειτουργιών/τιμής. Ρώτησα αν χειρίζεται και τις δύο κάρτες sim ταυτόχρονα αλλά δεν ήξερε κανείς. Αν είναι ενεργές και οι δύο γραμμές και αλλάζουν σχετικά εύκολα είναι μια πολύ καλή αγορά πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες. Πρώτες εντυπώσεις ιδιαίτερα θετικές. Το κινητό είναι value for money.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες μας καταρχήν δύο σημαντικά πράγματα:

 

1. Είναι ενεργές και οι δύο γραμμές;

2. Αν μιλάς στην μία γραμμή και χτυπήσει η άλλη μπορείς να τη βάλεις σε αναμονή και να την απαντήσεις;

 

Ευχαριστώ:D

Link to comment
Share on other sites

παντως μοιαζει πολυ στο nokia5030..παιζει και ραδιο χωρις ακουστικα.λετε να παιχτηκε καποια συνεργασια?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες μας καταρχήν δύο σημαντικά πράγματα:

 

1. Είναι ενεργές και οι δύο γραμμές;

2. Αν μιλάς στην μία γραμμή και χτυπήσει η άλλη μπορείς να τη βάλεις σε αναμονή και να την απαντήσεις;

 

Ευχαριστώ:D

 

1) Ναι είναι ενεργές και οι δυο γραμμές.

2) Ακόμη δεν μου έχει τύχει για να σου απαντήσω με σιγουριά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω παιδια παροτι εχω το samsung 5722 dual γιατι με 25 ευρω δε παιρνεις τιποτα

το δοκιμασα και ειναι ενεργες και οι 2 sim και οταν καλεις σου δινει την επιλογη να διαλεξεις απο πια sim θα κανεις τη κληση . Το ιδιο και στα μηυματα. Α και να μη ξεχασω , Τ9 στα Ελληνικα !!!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ακούγονται τα πρώτα αυτά χαρακτηριστικά. Η εναλλαγή μεταξύ των καρτών πώς γίνεται ρε παιδιά; Π.χ η samsung έχει το κλασσικό κουμπάκι στα πλάγια. Αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλήκτρο για την εναλλαγή των καρτών. Είναι και οι δύο ταυτόχρονα ενεργές. Απλά οταν καλεις σου δινει την επιλογη να διαλεξεις απο πια sim θα κανεις τη κληση. Το ιδιο ισχύει και στα μηνύματα.

Το μόνο αρνητικό μέχρι στιγμής είναι ότι δεν έχει ανοιχτή ακρόαση. Για την μπαταρία δεν μπορώ να πω κάτι, μιας και δεν το έχω φορτίσει μέχρι στιγμής.

Edited by milanmaniac
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του ακούγεται φοβερό αφου είναι ενεργές και οι δύο sim :)

 

Θα πάω να το πάρω και εγώ μόλις επιστρέψω στην πρωτεύουσα :p Υπάρχει δείγμα στα καταστήματα της wind να το δουλέψουμε λίγο ή ούτε καν;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες μας καταρχήν δύο σημαντικά πράγματα:

 

1. Είναι ενεργές και οι δύο γραμμές;

2. Αν μιλάς στην μία γραμμή και χτυπήσει η άλλη μπορείς να τη βάλεις σε αναμονή και να την απαντήσεις;

 

Ευχαριστώ:D

 

Αυτο το δευτερο ειναι που με καιει και εμενα οποτε οποιος απο εσας το πηρε ας κανει μια δοκιμη να μας πει και οπως γινετε με καποιον τροπο να προεπιλεγει απο μια sim τις εξερχομενες κλησεις και να μην επιλεγεις συνεχεια?

Link to comment
Share on other sites

Aς μου απαντησει καποιος που το εχει παρει:το κινητο υποστηριζει cosmote myview και wind plus;ιντερνετ εχει;λειτουργει και με μια καρτα η αναγκαστικα πρεπει να βαλεις δυο;ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Aς μου απαντησει καποιος που το εχει παρει:το κινητο υποστηριζει cosmote myview και wind plus;ιντερνετ εχει;λειτουργει και με μια καρτα η αναγκαστικα πρεπει να βαλεις δυο;ευχαριστω!

 

Το τηλέφωνο είναι μια πολύ φτηνή και αξιοπρεπή πρόταση στην κατηγορία των dual phones είναι μικρό και λεπτό!Οι γραμμές είναι ενεργές και μπορείς να μιλάς στην πρώτη και να σε καλέσουν στην δεύτερη γραμμή να απαντήσεις και να ξαναγυρίσεις πάλι στην πρώτη!Υποστηρίζει (και στις δυο γραμμές μάλιστα )το myview,wind υπηρεσίες,vodafone menu.To δοκίμασα με cosmote 2in1 και δούλεψε άψογα και γρήγορα κάνοντας επανεκίνηση του τηλ/νου.Μπορείς να ακούσεις ραδιο και με χωρίς ακουστικά,εχει δυνατότητα για εξτρα κάρτα μνήμης,η εμφανισή του θυμίζει nokia συσκευή με καλή ποιότητα κατασκευής και μετρια ποιότητα πλαστικών (ειδικά το καπάκι της πλάτης).Ακουστικά ταιριάζουν και της nokia και μπαταριες (BL-5C kai BL-BCA) O φορτιστής είναι usb και μέσα απο το μενού εχεις επίσης την δυνατότητα να ''μπλοκάρεις'' ολους τους ανεπιθύμητους αριθμούς.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως υποστηριζει και συνδεση με υπολογιστη με καλωδιο για να μεταφερουμε τον τηλεφωνικο καταλογο ?

εχει bluetooth ?

 

Τίποτα απο τα δυο δεν υποστηρίζει.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

βρικα ενα καλωδιο και το συνδεσα στο pc αλλα δεν το αναγνωριζει

ξερει κανεις πουθα βρω drivers ?

το αγωρασα την ημερα που βγηκε 11/11/2010 η μπαταρια μου κρατησε περιπου 1 εβδομαδα το sar δεν ειναι ασχημο αν σκευτειτε οτι το οριο για ευρωπη ειναι 2 και σε πολλα επωνυμα κινητα ειναι μεγαλυτερο πχ LG GX-500

USB DRIVES PLEASE !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Στα sms αν χρησιμοποιήσεις το ελληνικό Τ9 γράφει 160 χαρακτήρες ή 69;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χθες... μια χαρά το κινητό, και η μπαταρία πρέπει να είναι ατελείωτη... εγώ από χθες που το άνοιξα και έβαλα αμέσως την μπαταρία χωρίς ν το φορτίσω καθόλου και μέχρι τώρα δεν έχει πέσει καθόλου (στη μέση που ήταν φορτισμένη η μπαταρία) και από χθες και με τις δυο κάρτες ενεργές, με πολύ ραδιόφωνο, αρκετές κλήσεις και πολύ ψάξιμο για ρυθμίσεις... τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE R221

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...