Jump to content

Πόσες ώρες παρακολουθείτε καθημερινά τηλεόραση;


kardoula
 Κοινοποίηση

Πόσες ώρες βλέπετε καθημερινά τηλεόραση?  

184 members have voted

  1. 1. Πόσες ώρες βλέπετε καθημερινά τηλεόραση?

    • Δεν βλέπω τηλεόραση
      18
    • Μέχρι 1 ώρα
      30
    • 1 - 2 ώρες
      25
    • 2 - 3 ώρες
      22
    • 3 - 4 ώρες
      23
    • 4 - 5 ώρες
      19
    • 5 - 6 ώρες
      15
    • 6 - 7 ώρες
      13
    • 7 - 8 ώρες
      11
    • Πάνω από 8 ώρες
      8


Recommended Posts

Είναι αλήθεα ότι η τηλεόραση μας ''κλέβει''πολλές ώρες καθημερινά!Είτε τρώμε, είτε γυρίζουμε κουρασμένοι από τη δουλειά, εντελώς μηχανικά ανοίγουμε το κουμπάκι του τηλεκοντρόλ και ξεχνιόμαστε μπροστά στη μικρή οθόνη! Μερικές φορές βέβαια το παρακάνουμε και ξεχνάμε να την κλείσουμε (ειδικά οι νοικοκυρές το πρωί την βάζουν να παίζει και ταυτόχρονα κάνουν δουλειές..)

Εσείς πόσες ώρες κάθεστε μπροστά στο ''χαζοκούτι''?Περιμένω τις απαντήσεις σας!

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tώρα τελευταία μέχρι 2 ώρες τη μέρα και πολύ λέω...

 

Κανα fame, και αν τύχει και καμία φάρμα! Άντε και το σαββατοκύριακο κανα αγώνα ή καμία formula1! Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μετα την εγκατασταση του δορυφορικου πακετου της NOVA εχω αρχισει να βλεπω αρκετη τηλεοραση!! Εχει παντα κατι ενδιαφερον για να δεις... Βλεπω και ακρετα DVD... τι να κανω εγω φταιω που εγινα cinephil??? :)
Link to comment
Share on other sites

Πλέων το πολύ 1-2 ώρες και πάντα Nova... Τα 'ελεύθερα' κανάλια με το πρόγραμμα που έχουν και (τις ίδιες και συνεχείς) διαφημίσεις τους δεν θέλω ουτε να τα ακούω.

 

Καθημερινές κανα Discovery or National Geogrpahic το βραδάκι κυρίως και week-end ατέλειωτη μπάλα στα SuperSport όταν είμαι σπίτι.. Αν και τώρα το καλοκαιράκι και η Nova είναι για κόψιμο και βουρ για έξω...

Link to comment
Share on other sites

To poli misi ora ante mia ora tin imera!!!!!!

oles tis upolipes akouo mousiki !!!! Giati den goustaro to xazokouti!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάνω από 20-30 λεπτά την ημέρα. Ίσως και λιγότερο(=καθόλου).

 

Μόνο αν τυχόν έχει κάποια ταινία, εκπομπή ή σειρά που με ενδιαφέρει παρακολουθώ περισσότερο... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα! Παρακολουθώ συγκεκριμένα προγράμματα και την ανοίγω όταν είναι η ώρα τους. Η επιλογή "την έχω ανοιχτή για να παίξει κάτι,να περνάει η ώρα"δεν υφίσταται πια... :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ 1,5 ώρα τη μέρα κατά μέσο όρο.

Βασικά δε με χαλάει και πολύ το χαμηλό επίπεδο. Ίσα ίσα είναι και ένας παραπάνω λόγος για την κλείσεις και να ασχοληθείς με κάτι άλλο καλύτερο.

Από την άλλη, ο απλός κόσμος, δε νοιάζεται για την ποιότητα. Να την ανοίξουν θέλουν γιατί δεν έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουν. Αυτοί είναι σταθεροί τηλεθεατες. Το μεγαλύτερο ποσοστό τι είναι; Άτομα που δουλεύουν όλη μέρα και μόλις πάνε σπίτι κάθονται και βλέπουν τηλεόραση κυρίως. Βέβαια θα μπορούσαν να διαβάσουν ένα βιβλίο, αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο τώρα να πεις "κάτσε διάβασε" στον άλλο που είναι ψόφιος απο τη δουλειά. Πιο εύκολα θα του έρθει να κάτσει να δει Αυπνίες και να πέσει για ύπνο. Κακώς βέβαια, αλλά έτσι είναι οι περισσότεροι.

Οπότε κι αυτοί είναι ευχαριστημένοι κι εμείς που έχουμε κίνητρο να κάνουμε κάτι καλύτερο εκείνη την ώρα και τα κανάλια γιατί υπάρχουν άτομα που βλέπουν τη σαβούρα. :p

Link to comment
Share on other sites

ούτε 1 ώρα/μέρα εκτόςαν παίζει τπτ μπάλα/Φ1 ή καμία καλή ταινία..
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΟΟΟΟΟΝ!!! :cool:

 

Η TV στο σπίτι μου, ανοίγει όση ώρα είμαι εκεί. Συνήθως κολλημένος ο δέκτης στο MAD. Για να πω όμως ότι θα κάτσω να παρακολουθήσω τηλεόραση.... αυτό δεν συμβαίνει παραπάνω από 1-2 ώρες την ημέρα, και πάλι πολύ λέω.

 

Κανένα Fame, τις ειδήσεις (ΝΕΤ ή Mega) και σταθερά το Σ/Κ τα "Παρατράγουδα" :D

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Oute 10' mono deutera vradi OLA 2004 tipota allo...

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Guest andrea doria
Ελάχιστες έως καμία :worry: Το ρεκόρ το σπάω το Σαββατοκύριακο (κάπου 1 ώρα - άντε δύο, αν έχει καμιά ταινία της προκοπής... :whistle: )
Link to comment
Share on other sites

αισθητα λιγότερο από παλιά...

κανα μισάωρο κατα μέσο όρο την ημέρα και αυτό θα είναι κατα τη δειάρκεια του φαγητού, εκτός αν τύχει καμια ταινία που θέλω να δω.

Γιατί τόσο λίγο;

Αγγλία: δεν έχει και τίποτε καλό.

Ελλάδα: Χαμηλό το επίπεδο, έχουμε και σημαντικότερα πράγματα να κάνουμε :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

15' λεπτά την ημέρα. 'Εχουμε και πιο σημαντικά πράγματα να κάνουμε στη ζωή μας. Δε θέλω να περάσω τη ζωή μου βλέποντας και ακούγοντας πολλές φορές ότι μ!@#$%^ λένε. Όταν όμως παίζει ο Ολυμπιακός....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xpuser ( 8 Μάι. 2004 , 23:37)

 

15' λεπτά την ημέρα. 'Εχουμε και πιο σημαντικά πράγματα να κάνουμε στη ζωή μας. Δε θέλω να περάσω τη ζωή μου βλέποντας και ακούγοντας πολλές φορές ότι μ!@#$%^ λένε. Όταν όμως παίζει ο Ολυμπιακός....

 

 

...ναιιιιιιιιιιιιιιι? Τι γίνεται τότε? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 9 Μάι. 2004 , 00:00)

 

...ναιιιιιιιιιιιιιιι? Τι γίνεται τότε? :p

 

 

 

Grrrrr :angry:

Πάντα φιλικά ,xpuser :o

Link to comment
Share on other sites

μην ανοίγετε τέτοιες συζητήσεις pls :rolleyes:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T630: SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ti egine re paidia?oloi oi antiTViwtikoi mazeuthkan edw? :o

To 10-15 lepta ,sorry alla,de to pisteuw.

Tespa, paliotera h8ela na kserw ti paizei kai eidika vrady evlepa tv.Twra ,apo seires mono fame story kai an eimai spiti.

Ennoeitai a8lhtika kai kamia tainia ths prokophs.

Alla an katsw na skeftw poses wres....den kserw. :confused: Eksartatai apo th mera,etsi kai alliws gia na koimh8w afhnw thn tv anoixth,opote 2-3 wres sigoura :blink:

the whore of babylon is here

http://briefcase.pathfinder.gr/download/anoim/18932/271109/0/size.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ANOIM ( 9 Μάι. 2004 , 03:42)

 

Wirelessly posted (T630: SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ti egine re paidia?oloi oi antiTViwtikoi mazeuthkan edw? :o

To 10-15 lepta ,sorry alla,de to pisteuw.

Tespa, paliotera h8ela na kserw ti paizei kai eidika vrady evlepa tv.Twra ,apo seires mono fame story kai an eimai spiti.

Ennoeitai a8lhtika kai kamia tainia ths prokophs.

Alla an katsw na skeftw poses wres....den kserw. :confused: Eksartatai apo th mera,etsi kai alliws gia na koimh8w afhnw thn tv anoixth,opote 2-3 wres sigoura :blink:

 

 

Φίλε μου όταν γυρνάς 10-11 το βράδυ κομμάτια από δουλειά, δεν έχεις και πολύ όρεξη να δεις Tv. Άρα έχε εμπιστοσύνη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...