Xperia X8 : Διαδικασία root χρησιμοποιώντας το SuperOneClick

Απάντηση

zipperant

zipperant's Avatar: Huawei U9508 Honor 2
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
πλέον λειτουργεί και με 2.1 ο τρόπος αυτός. πολύ απλά τα πράγματα
PaOk RE!!!!

iliadelo

iliadelo's Avatar: Sony Ericsson Xperia mini pro
Mobile Guides Editor
Περιοχή: βορειος πολος
Για να ροοταρετε στην 2.1 απλα χρησιμοποιήστε αυτο το superoneclick :forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=484186&d=1294518831

Kostasvr

Kostasvr's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Το εκανα, με την τελευταια εκδοση του superoneclick (1.5.5)...δλδ τωρα το x8 ειναι κανονικα rooted?? γτ οταν εψαχνα πως να κανω root βρηκα καποιες μεθοδους πολυ ποιο χρονοβορες και πολυπλοκες ενω με αυτο μεσα σε 1 λεπτο ειχε τελιωσει...

bill_c5

bill_c5's Avatar: HTC Desire
Mobile Newbie
καλησπερα.επειδη ειμαι καινουργιος ακομα εδω και περιμενω να παρω το x8 ηδη εχω προγραμματισει να το κανω root καθως και update στιν 2.1.το θεμα ειναι οτι το μονο που ξερω πως γινεται ειναι το update.θα σας παρακαλουσα λοιπον αν μπορεσεται να μου εξηγησετε ακριωβως την διαδικασια που θα ακολουθησω απο το root μεχρι το update δεδομενου οτι το χ8 θα τρεχει την 1.6.διαβασα παρα πολλα αλλα δεν εβγαλα ακρη και φοβαμαι μην κανω καμια χαζομαρα.σας παρακαλω βοηθηστε με....

ευχαριστω εκ των προτερων...

mobile_hacker

mobile_hacker's Avatar: Sony Xperia M
EDGE Member
Περιοχή: Αγρινιο
Παράθεση από bill_c5 >
καλησπερα.επειδη ειμαι καινουργιος ακομα εδω και περιμενω να παρω το x8 ηδη εχω προγραμματισει να το κανω root καθως και update στιν 2.1.το θεμα ειναι οτι το μονο που ξερω πως γινεται ειναι το update.θα σας παρακαλουσα λοιπον αν μπορεσεται να μου εξηγησετε ακριωβως την διαδικασια που θα ακολουθησω απο το root μεχρι το update δεδομενου οτι το χ8 θα τρεχει την 1.6.διαβασα παρα πολλα αλλα δεν εβγαλα ακρη και φοβαμαι μην κανω καμια χαζομαρα.σας παρακαλω βοηθηστε με....

ευχαριστω εκ των προτερων...
Χωρις να εχεις το κινητο οτι και να διαβασεις δεν θα το καταλαβεις ακριβως... Αγορασετο και σε 30 λεπτα θα κανεις τα παντα..
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....

bill_c5

Mobile Newbie
απλα ηθελα να ξερω την διαδικασια για να το κανω..το εχει και ενας φιλος μου αλλα δεν εχει κανει root μονο τιν 2.1 εχει περασει..και απο οσα ειδα πιο πανω δεν καταλαβα πολλα..και ειδα και ενα σχολιο πιο πανω οτι κατι εκανε κ ηταν πιο ευκολο κ του πηρε ενα λεπτο κ ηθελα να ξερω πως γινεται και με ποια σειρα..δηλαδη αφου θα εχω την 1.6 πρωτα τηα κανω root και μετα update την 2.1 η καπως αλλιως?? και πωσ ακριβως θα κανω root??

toliosd

toliosd's Avatar: Sony Ericsson T65
Mobile Member
Παράθεση από bill_c5 >
απλα ηθελα να ξερω την διαδικασια για να το κανω..το εχει και ενας φιλος μου αλλα δεν εχει κανει root μονο τιν 2.1 εχει περασει..και απο οσα ειδα πιο πανω δεν καταλαβα πολλα..και ειδα και ενα σχολιο πιο πανω οτι κατι εκανε κ ηταν πιο ευκολο κ του πηρε ενα λεπτο κ ηθελα να ξερω πως γινεται και με ποια σειρα..δηλαδη αφου θα εχω την 1.6 πρωτα τηα κανω root και μετα update την 2.1 η καπως αλλιως?? και πωσ ακριβως θα κανω root??
αν κάνεις root και μετά update πας σε 2.1 unrooted... οπότε πρώτα κάνεις update και μετά root.. ξαναδιάβασε λίγο τις προηγούμενες σελίδες αναφέρεται αναλυτικά ο τρόπος να κάνεις root και αν έχεις απορίες ξαναρωτάς...

bill_c5

Mobile Newbie
http://www.myphone.gr/foru...34#post3430134

δηλαδη αυτο δεν χρειαζεται να το κανω...σωστα??

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...

miledent

miledent's Avatar: Apple iPhone 4
GPRS Member
Παράθεση από bill_c5 >
http://www.myphone.gr/foru...34#post3430134

δηλαδη αυτο δεν χρειαζεται να το κανω...σωστα??

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...
Πλέον όχι.
Μόλις το πάρεις το φορτίζεις και κάνεις το update σε 2,1 με σύνδεση στον υπολογιστή. Μετά κάνεις root κατευθείαν της 2,1.

bill_c5

Mobile Newbie
παλι καλα φαινοταν πολυ μπερδεμα..τι χρειαζομαι ακριβως πλεον για να κανω root??συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις..

miledent

miledent's Avatar: Apple iPhone 4
GPRS Member
Παράθεση από bill_c5 >
παλι καλα φαινοταν πολυ μπερδεμα..τι χρειαζομαι ακριβως πλεον για να κανω root??συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις..
Μη λέμε τα ίδια πράγματα συνέχεια. Τα post 31 και 32 απαντούν στην ερώτησή σου. Διάβασε λίγο το thread. Αν δε σου φτάνει δες και αυτό και εδώ είμαστε.

bill_c5

Mobile Newbie
ευχαριστω πολυ...για οτι χρειαστω θα σας ξαναβρω.......

mariakat

mariakat's Avatar: Apple iPhone 5
Mobile Member
παιδια κατι λειπει απο τον οδηγό εδώ... μήπως δεν ειναι ολοκληρωμένος?

iliadelo

iliadelo's Avatar: Sony Ericsson Xperia mini pro
Mobile Guides Editor
Περιοχή: βορειος πολος

Διαδικασία root του Xperia X8 για android 1.6 & 2.1

Για όσους έχουν android 1.6 : Κατεβάζουμε τους drivers για το x8 (για τα windows XP) από εδώ
και μετά κατεβάζουμε το SuperOneClick

Για όσους έχουν android 2.1 : Κατεβάζουμε τους drivers για το x8 (για τα windows XP) από εδώ
και μετά κατεβάζουμε το SuperOneClick

1.Εγκαθηστουμε τα usb drivers (για τα windows XP)
2.Κανουμε αποσυμπιεση το SuperOneClick
3.Ενεργοποιουμε στο κινητο το USB-Debugging(παμε ρυθμισεις.εφαρμογες.αναπτυξη. εντοπισμός σφαλμάτων)
4.Συνδέουμε το κινητό μας στον υπολογιστή ΧΩΡΙΣ να κάνουμε mount την κάρτα μνήμης
5.Ανοίγουμε το SuperOneClick και κλικάρουμε την επιλογή ROOT
6.Κάνουμε μια επανεκκίνηση το κινητό μας και είμαστε Τζι Τζι!!!!!!!!!!!!

Ελπίζω να τα καταφέρετε...
Τελευταία τροποποίηση από iliadelo: 28 Ιαν. 2011, 21:34.

nickpsal

nickpsal's Avatar: Sony Ericsson Xperia X8
Mobile Newbie
Ωραιος οδηγος να ρωτησω κατι οτνα λετε να κανουμε επανεκίνηση το κινητο ενοεις να το κλεισουμε και να το ξανανοιξουμε??? Συγνωμη αν φαινεται χαζη η ερωτηση.
Xperia x8 Android 2.1
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης