Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)

Απάντηση

Psylos_

Psylos_'s Avatar: Vodafone Smart 4G
HSCSD Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Στη v10 υπαρχει καποια ρυθμιση για να μην σταματαει η μουσικη σε καθε κληση ή ειναι bug της rom;
Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic Krystal^1, Samsung Galaxy 3 i5800 - Kyrillos' ROM v10.6, Sony Xperia Go CM 11 UB, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u)

maroulinaki

maroulinaki's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι.Εχω την rom του Κυριλου v9.5 και επειδη εχω καποια ψιλοπροβληματα ελεγα να περασω καποια official εκδοση.Ποια ειναι η πιο προσφατη και αν υπαρχει κ καποιος οδηγος.Ευχαριστω εκ τον προτερων

amkokos

amkokos's Avatar: HTC Desire X
GPRS Member
Περιοχή: Caprica
Παράθεση από maroulinaki >
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι.Εχω την rom του Κυριλου v9.5 και επειδη εχω καποια ψιλοπροβληματα ελεγα να περασω καποια official εκδοση.Ποια ειναι η πιο προσφατη και αν υπαρχει κ καποιος οδηγος.Ευχαριστω εκ τον προτερων
λίιιιγο πιο πίσω αν έβλεπες...

http://www.myphone.gr/foru...99#post4065199

http://forum.xda-developer....php?t=1497261
(I5800XXJPU)

παντως θα έλεγα να δοκιμάσεις και την Kyorarom πρώτα...
--- ΗΤC Desire X
--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM
--- Galaxy Y (rooted)
--- Galaxy Pocket (rooted)

achkap

no avatar
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Δράμα
παω να περασω την v9.0 με odin κι εχει κολλησει στο download και δεν προχωραει με τιποτα. ειναι τωρα κανα τεταρτο εκει. καμια ιδεα? το μπρικαρα; τι μπορω να κανω;

edit: το εκλεισα και ξαναφλασαρα και τωρα δουλεψε κανονικα...
Τελευταία τροποποίηση από achkap: 22 Απρ. 2012, 18:03.

maroulinaki

maroulinaki's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
Mobile Member
Γεια σας παιδιαα!!εβαλα την rom του κυριλου v10.1 και ολα κομπλε.το κινητο παει πολυ καλα και πολυ γρηγορα.απλα θα ηθελα να ρωτησω,ξερει κανεις γιατι δεν φωτιζει η οθονη οταν μου στελνουν μυνημα?ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω??ευχαριστω εκ των προτερων!!

kyrillos13

kyrillos13's Avatar: Samsung GT-I9195 Galaxy S4 mini LTE
Mobile Guides Editor
Περιοχή: Βριλήσσια
Γεια σας παιδιαα!!εβαλα την rom του κυριλου v10.1 και ολα κομπλε.το κινητο παει πολυ καλα και πολυ γρηγορα.απλα θα ηθελα να ρωτησω,ξερει κανεις γιατι δεν φωτιζει η οθονη οταν μου στελνουν μυνημα?ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω??ευχαριστω εκ των προτερων!!
Καλησπέρα, δεν έχει κάποια ρύθμιση, απλά έτσι είναι η Cyanogen Το να ανάβει η οθόνη πρέπει να το είχε προσθέσει η samsung...
*My guides* Galaxy Ace 2: Εγκατάσταση CyanogenMod

Copy is the easiest way to store, protect, and share all your amazing things! Sign up here and get 20GB for free!!

EliasKir

EliasKir's Avatar: Samsung GT-I9250 Galaxy Nexus
GSM Phase 2 Member
Αν θελεις ντε και καλα να αναβει η οθονη κατεβασε καποιο third party app για μηνυματα (οπως πχ το GO SMS). Νομιζω αυτα εχουν τετοιες επιλογες.

spaceboy1

spaceboy1's Avatar: Sony Xperia sola
Banned
εχω τη v10 του κυριλλου και σημερα μπηκα στο launcher pro και θελω να ξανα γυρισω στην adw, το ψαχνω αλλο δεν μπορω να ξαναγυρισω σε αλλο launcher, τελικα μετα απο ψαξιμο τη βρηκα τη λυση...δωστε μου ενα λινκ να κατεβασω v10.1 και πειτε μου ειναι καλυτερη απο τη προηγουμενη η κανει κολληματα?
Τελευταία τροποποίηση από spaceboy1: 26 Απρ. 2012, 19:45.

vasil80

vasil80's Avatar: Samsung GT-I5800 Galaxy 3
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Πατρα
Μετα απο περασμα 9.6 του Κυριλλου,μια φορα την ημερα ως τωρα χανει το σημα (vodafone) και επανερχεται μονο μετα απο επανεκκινηση.εχει παθει κανεις το ιδιο?Εβαλα και το τελευταιο g3mod

vagg_s

no avatar
Mobile Newbie
Καλησπερα.Σημερα το πρωι ξαφνικα ενω με επαιρναν τηλεφωνο κολλησε και δεν ακουγε σε καμμια εντολη.Οταν εβγαλα την μπαταρια και πηγα να το ανοιξω παλι μενει σταθερα στο λογοτυπο GT-I5800 και δεν ξεκολλαει.Κλεινει κανονικα και οταν το ξανανοιγω παλι τα ιδια..Εχω βγαλει την μπαταρια για λιγο και παλι τιποτα.Καμμια ιδεα????

vasilimertzani

no avatar
HSCSD Member
Παράθεση από vagg_s >
Καλησπερα.Σημερα το πρωι ξαφνικα ενω με επαιρναν τηλεφωνο κολλησε και δεν ακουγε σε καμμια εντολη.Οταν εβγαλα την μπαταρια και πηγα να το ανοιξω παλι μενει σταθερα στο λογοτυπο GT-I5800 και δεν ξεκολλαει.Κλεινει κανονικα και οταν το ξανανοιγω παλι τα ιδια..Εχω βγαλει την μπαταρια για λιγο και παλι τιποτα.Καμμια ιδεα????
Ισως φανει απιστευτο αλλα απο χτες ειναι το τριτο android (2 sony xperia) και το δικο σου που κολαννε ετσι.ΤΥΧΑΙΟ?
τελος παντων.Αν δεν ανοιξει μετα απο αυτο πρεπει να κανεις επαναφορα,

astronaytis

astronaytis's Avatar: Samsung GT-I8190 Galaxy S3 Mini
Mobile Guides Editor
Περιοχή: NEMEA CITY
Παράθεση από spaceboy1 >
εχω τη v10 του κυριλλου και σημερα μπηκα στο launcher pro και θελω να ξανα γυρισω στην adw, το ψαχνω αλλο δεν μπορω να ξαναγυρισω σε αλλο launcher, τελικα μετα απο ψαξιμο τη βρηκα τη λυση...δωστε μου ενα λινκ να κατεβασω v10.1 και πειτε μου ειναι καλυτερη απο τη προηγουμενη η κανει κολληματα?
Kyrillos rom 10
Ειναι ολες εδω!
Για βοηθεια msn και facebook στο taximan@windowslive.com και dimitrish1980 στο skype
Astronaytis Blog AstronaytisChat

pkatsaras

pkatsaras's Avatar: LG P700 Optimus L7
HSCSD Member
Περιοχή: Πειραιάς
Λοιπόν, δοκίμασα (και έχω περασμένη τώρα) την Purumod Rom 2.3. Η ρομ είναι froyo based και είναι super! Τουλάχιστον ένα κλικ πιο γρήγορη από KyoraRom (δεν λέω για του Κύριλλου γιατί είναι ντροπή και γιατί έχω καιρό να βάλω δικιά του) και δίνει 150-180mb κενό χώρο μετά το πέρασμά της! (θέλει ένα τρικ βέβαια αλλά εγώ έχω με 40 εφαρμογές περασμένες και παιχνίδια, ελεύθερο χώρο 120mb με link2sd). Στην υπογραφή μου βλέπετε ακριβώς τι έχω περασμένο, με αυτές τις ρυθμίσεις το κινητό πάει σφαίρα! Για όποιον θέλει ρίχνει μια ματιά εδώ...

vagg_s

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από vasilimertzani >
Ισως φανει απιστευτο αλλα απο χτες ειναι το τριτο android (2 sony xperia) και το δικο σου που κολαννε ετσι.ΤΥΧΑΙΟ?
τελος παντων.Αν δεν ανοιξει μετα απο αυτο πρεπει να κανεις επαναφορα,
Αφου εβγαλα την μπαταρια και το αφησα για κανα μισαωρο ανοιξε κανονικα...

Και σημερα το πρωι παλι τα ιδια...Πως κανω επαναφορα???Δεν εχω ιδεα...

amkokos

amkokos's Avatar: HTC Desire X
GPRS Member
Περιοχή: Caprica
Παράθεση από vagg_s >
Αφου εβγαλα την μπαταρια και το αφησα για κανα μισαωρο ανοιξε κανονικα...

Και σημερα το πρωι παλι τα ιδια...Πως κανω επαναφορα???Δεν εχω ιδεα...
ποια ρομ τρέχεις?
--- ΗΤC Desire X
--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM
--- Galaxy Y (rooted)
--- Galaxy Pocket (rooted)
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης