Jump to content

Ποιο antivirus χρησιμοποιείτε;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Ποιο antivirus χρησιμοποιείτε;  

161 members have voted

  1. 1. Ποιο antivirus χρησιμοποιείτε;

    • BitDefender
      2
    • Kaspersky
      20
    • Webroot
      1
    • Norton
      13
    • ESET Nod32
      49
    • AVG
      31
    • McAfee
      8
    • Avira
      30
    • Panda
      7
    • ZoneAlarm
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 140
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ avast, αλλά όταν θα λήξει θα βάλω το mse. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
Link to comment
Share on other sites

Microsoft Security Essentials (MSE) εγω και firewall των SeVen ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σε ολα τα "μηχανακια" μου!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

nod32 (edit:αγορασμένο) στο σταθερό win7 και panda cloud antivirus στο netbook. Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

eset nod 32 στο λαπτο και mse στο σταθερο.

μπορω να πω οτι της microsoft το antivirus μου αρεσε αρκετα και πολυ καλο σε ανιχνευση

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το avast! το οποίο δεν αγόρασα.. :rolleyes: Είναι αρκετά καλό μπορώ να πω!..
Link to comment
Share on other sites

Avira premium (αγορασμένο).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

AVG 9.0...εχει βγει 9.5?

 

Και εγώ avg εδώ και πολλά χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Η ερώτησή σου με έκανε να ψάξω και βλέπω ότι άλλαξαν οι εκδόσεις... Βγήκε δηλαδή η 2011 !!! :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Norton Internet Security, αγορασμένο βέβαια, και μαζί το free Avast! Δεν περνάει τίποτα!!!

Windows 7 64 bit.

 

Το Norton ειναι θεοβαρο και πληρως αναποτελεσματικο.. επισης, δεν ειναι και οτι καλυτερο να τρεχεις δυο antivirus.

Link to comment
Share on other sites

Το Norton ειναι θεοβαρο και πληρως αναποτελεσματικο.. επισης, δεν ειναι και οτι καλυτερο να τρεχεις δυο antivirus.

 

Κάνεις λάθος. Το Norton κάποτε έκανε τα μηχανήματα να σέρνονται. Τώρα, αν εξαιρέσεις το boot, που όντως καθυστερεί, ούτε καν που καταλαβαίνεις ότι υπάρχει. Όταν πρωτοπήρα το μηχάνημα, είχε μια δοκιμαστική έκδοση McAfee η οποία μερικές φορές το γονάτιζε. Μόλις έληξε η δοκιμαστική περίοδος έβαλα το NOD 32, πάλι δοκιμαστική έκδοση. Κι αυτό δεν μπορώ να πω ότι είναι βαρύ, αλλά έβαλα ένα Usb μολυσμένο με ιό και ούτε καν το πήρε χαμπάρι. Ευτυχώς δεν έπαθα ζημιά. Πάλι καλά που ο μ...κας που μου το έδωσε να το βάλω μου είπε ότι είναι μολυσμένο και δεν έτρεξα κανένα πρόγραμμα. Το σκανάρισα με το NOD και δε βρήκε τίποτα. Κατέβασα το Avast και μόλις το σκάναρα βρήκε 2-3 ιούς! Πέταξα το NOD και αγόρασα το Norton Internet Security, το οποίο σε πληροφορώ ούτε καν το καταλαβαίνεις, όπως προείπα. Το μηχάνημα δεν κολλάει καθόλου, δεν απαιτεί καθόλου επεξεργαστική ισχύ. Άφησα και το Avast και δουλεύουν και τα δυο μια χαρα. Μπορεί να έχεις δίκιο για τα 2 antivirus, αλλά εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Ίσα ίσα που το ένα συμπληρώνει το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Το Norton κάποτε έκανε τα μηχανήματα να σέρνονται. Τώρα, αν εξαιρέσεις το boot, που όντως καθυστερεί, ούτε καν που καταλαβαίνεις ότι υπάρχει. Όταν πρωτοπήρα το μηχάνημα, είχε μια δοκιμαστική έκδοση McAfee η οποία μερικές φορές το γονάτιζε. Μόλις έληξε η δοκιμαστική περίοδος έβαλα το NOD 32, πάλι δοκιμαστική έκδοση. Κι αυτό δεν μπορώ να πω ότι είναι βαρύ, αλλά έβαλα ένα Usb μολυσμένο με ιό και ούτε καν το πήρε χαμπάρι. Ευτυχώς δεν έπαθα ζημιά. Πάλι καλά που ο μ...κας που μου το έδωσε να το βάλω μου είπε ότι είναι μολυσμένο και δεν έτρεξα κανένα πρόγραμμα. Το σκανάρισα με το NOD και δε βρήκε τίποτα. Κατέβασα το Avast και μόλις το σκάναρα βρήκε 2-3 ιούς! Πέταξα το NOD και αγόρασα το Norton Internet Security, το οποίο σε πληροφορώ ούτε καν το καταλαβαίνεις, όπως προείπα. Το μηχάνημα δεν κολλάει καθόλου, δεν απαιτεί καθόλου επεξεργαστική ισχύ. Άφησα και το Avast και δουλεύουν και τα δυο μια χαρα. Μπορεί να έχεις δίκιο για τα 2 antivirus, αλλά εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Ίσα ίσα που το ένα συμπληρώνει το άλλο.

 

Αν και εχω χρονια να χρησιμοποιησω norton, τα αποτελεσματα εδω http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/main-tests δεν μου φαινονται και τοσο εντυπωσιακα, μακαρι να εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Τα παλιά προϊόντα Norton ήταν πολύ βαριά. Τα σύγχρονα δεν έχουν καμία σχέση. Δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις antivirus με το Norton. Αυτή βέβαια είναι η άποψή μου.
Link to comment
Share on other sites

Εset nod32 εχω και στα 2 μηχανηματα. κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.

αν αναβαθμισω ή παρω νεο pc, τοτε ισως δοκιμασω το kaspersky που ακουω οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το nod

Link to comment
Share on other sites

Το Nod32 έχει βγάλει έκδοση και για 64bit;

 

η απάντηση νομίζω είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το Norton Internet Security (αυθεντικό), δεν το καταλαβαίνει καν το μηχάνημά μου αλλά ποτέ στην ιστορία μου με τα PC δεν έχω κολλήσει ιό (ίσως να μην το χω καταλάβει) που να μου έκανε κάποια προφανή ζημιά.. :confused: Σας έχει τύχει ποτέ κάποια ζημιά απο ιό; Πάντως και το Panda το λατρεύω αλλά και το nod32 (έχω ακούσει ότι ειναι πολύ καλό!)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...