Προβλημα με αντιγραφη αρχειων σε win7.

Απάντηση

giorgio2g

giorgio2g's Avatar: Nokia N GageQD
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Καταρχην καλησπερα! Αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο pc μου με την αντιγραφη μεγαλων σε ογκο αρχειων. Προσπαθω να κρατησω ενα back up των αρχειων μου σε ενα εξωτερικο σκληρο ομως οτιδηποτε προσπαθω να αντιγραψω με μεγεθος ανω των 15mb (περιπου) απλα δεν αντιγραφεται... Καθως ξεκιναει η αντιγραφη μετα απο λιγη ωρα εμφανιζεται ενα μηνυμα που λεει επαναληψη, παραλειψη και ακυρο. Με το ακυρο φυσικα σταματαει η αντιγραφη, με τη παραλειψη συνεχιζεται η αντιγραφη με το επομενο αρχειο και με την επαναληψη προσπαθει να αντιγραψει το "προβληματικο" αρχειο απο την αρχη χωρις αποτελεσμα ομως... Πραγματικα χρειαζομαι μια λυση στο προβλημα μου γιατι προκειται να κανω format οποτε χρειαζομαι οπωσδηποτε ενα back up.
ΥΓ: εχω win7

eLeKtriK EyE

eLeKtriK EyE's Avatar: Zopo ZP998
Super Moderator
Περιοχή: Χανιά
Μπορεί να έχει πρόβλημα ο σκληρός σου, αλλά μάλλον είναι πρόβλημα στα Windows ή κάποιο malware.
Βγάλε καλύτερα το σκληρό σου από μέσα, σύνδεσέ τον σε έναν άλλο υπολογιστή ως δεύτερο, πάρε τα αρχεία που θες, και μετά σβήστον.
Πριν μπεις σε αυτόν τον κόπο μπορείς να μπεις και σε Safe Mode να δοκιμάσεις (F8 κατά την εκκίνηση του υπολογιστή).

thief

thief's Avatar: BlackBerry Z10
Moderator
Περιοχή: Άνω Γλυφάδα
Σε αντίστοιχο πρόβλημα σε μένα, την είχε "ακούσει" ο sata-to-usb controller του εξωτερικού δίσκου.
BlackBerry moderator @ myphone.gr
Th|eF

soublaki-3

soublaki-3's Avatar: Alcatel One Touch  890
Banned
Περιοχή: Αθήνα
Δοκίμασε το Tera Copy. Εγγυημένο.

Sauber

Sauber's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Athens
Παράθεση από giorgio2g >
Καταρχην καλησπερα! Αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο pc μου με την αντιγραφη μεγαλων σε ογκο αρχειων. Προσπαθω να κρατησω ενα back up των αρχειων μου σε ενα εξωτερικο σκληρο ομως οτιδηποτε προσπαθω να αντιγραψω με μεγεθος ανω των 15mb (περιπου) απλα δεν αντιγραφεται... Καθως ξεκιναει η αντιγραφη μετα απο λιγη ωρα εμφανιζεται ενα μηνυμα που λεει επαναληψη, παραλειψη και ακυρο. Με το ακυρο φυσικα σταματαει η αντιγραφη, με τη παραλειψη συνεχιζεται η αντιγραφη με το επομενο αρχειο και με την επαναληψη προσπαθει να αντιγραψει το "προβληματικο" αρχειο απο την αρχη χωρις αποτελεσμα ομως... Πραγματικα χρειαζομαι μια λυση στο προβλημα μου γιατι προκειται να κανω format οποτε χρειαζομαι οπωσδηποτε ενα back up.
ΥΓ: εχω win7
Δοκιμασε αρχικα να κανεις ενα error check στο filesystem και του source και του target δισκου.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης