Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο παρόν θέμα θα συζητάμε για το software και το hardware του Galaxy S της Samsung. Μηνύματα που αφορούν εφαρμογές από το market, παιχνίδια, προγράμματα πλοήγησης, θέματα και widgets, θα απομακρύνονται χωρίς προειδοποίηση. Για τον σκοπό αυτό, υπάρχει η θεματική ενότητα Android όπου περιέχονται κατηγοριοποιημένες όλες οι πληροφορίες που αφορούν το λειτουργικό σύστημα Android. Ευρετήριο των συγκεκριμένων θεμάτων, θα βρείτε στην ανακοίνωση ΚΑΝΟΝΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ANDROID OS ΚΑΙ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ.

 

Το παρόν θέμα αποτελεί συνέχεια του Samsung Galaxy S Μέρος Ι

 

__________________________________________________________

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/flagship/GT-I9000/main_02.jpg

 

Οθόνη 4 ιντσών SUPER AMOLED για απίστευτη ευκολία χειρισμού και μοναδική απεικόνιση πολυμέσων. Έξυπνες λειτουργίες δρόμου όπως το λογισμικό Layar Reality browser από την Tele Atlas® και η εφαρμογή καθοδήγησης Turn-by-Turn Navigation της Google™. Και φυσικά Samsung Social Hub για να είστε πάντα στο κέντρο του ενδιαφέροντος. Κάντε τη ζωή σας πιο εύκολη με το GALAXY S της Samsung.

 

Η οθόνη SUPER AMOLED 4 ιντσών σας χαρίζει μια μοναδική εμπειρία θέασης. Με 80% λιγότερη αντανάκλαση, απολαμβάνετε εικόνα με απόλυτη ευκρίνεια και καθαρότητα ακόμα και σε συνθήκες έντονου φωτισμού. Και με επεξεργαστή 1Ghz, εσωτερική μνήμη 16 GB και Wireless Tethering, έχετε την ταχύτητα, τον χώρο και τις δυνατότητες σύνδεσης που χρειάζεστε.

 

Ένας ολόκληρος κόσμος περιεχομένων

 

Ανακαλύψτε ένα νέο κόσμο πολυμέσων, όπως δεν τον είχατε ποτέ φανταστεί. Διευρύνετε τους αναγνωστικούς σας ορίζοντες με την εφαρμογή Aldiko ebook. Κατεβάστε εύκολα παιχνίδια από τον υπολογιστή ή την υπηρεσία Android Market™ και απολαύστε τη βέλτιστη ποιότητα εικόνας. Γράψτε βίντεο σε HD και προβάλετε το σε HD, κατευθείαν στην τηλεόρασή σας, χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο ως τηλεχειρηστήριο.

Το Android Market είναι εμπορικό σήμα της Google, Inc.

 

Τεχνολογία επαυξημένης πραγματικότητας (augmented reality)

 

Με το λογισμικό Layar Browser της Tele Atlas®, η εικόνα του πραγματικού κόσμου στην οθόνη του GALAXY S εμπλουτίζεται με ψηφιακές πληροφορίες σε πραγματικό χρόνο. Χάρη στην Tele Atlas, μπορείτε να δείτε περισσότερα σημεία ενδιαφέροντος από όπου κι αν βρίσκεστε, όπως ποιο τρένο βρίσκεται στο σταθμό ή τις κριτικές πελατών για το καφέ στη γωνία. Απλά στρέψτε την κάμερα του κινητού σας προς μία κατεύθυνση και θα δείτε όλα όσα χρειάζεστε.

 

Εύκολη επεξεργασία εγγράφων

 

Δυνατότητα πρόσβασης στα αποθηκευμένα σας έγγραφα και επεξεργασίας τους από όπου κι αν βρίσκεστε. Χάρη στο πρόγραμμα ThinkFree Office Mobile, μπορείτε να προσθέσετε εικόνες ή να αλλάξετε το κείμενο στα αρχεία Word, Excel και Powerpoint.

 

Καθοδήγηση με αναλυτικές οδηγίες

 

Αφήστε το Samsung GALAXY S να σας οδηγήσει. Το GALAXY S της Samsung ενεργοποιεί αυτόματα τη λειτουργία αυτοκινήτου μόλις βρίσκεται στη βάση αυτοκινήτου και χρησιμοποιεί το Google Maps™ παρέχοντας τρεις διαφορετικές επιλογές προβολής –προβολή δρόμου, προβολή κίνησης και δορυφορική προβολή.

Το λογότυπο του Google και το Google Maps είναι εμπορικά σήματα της Google, Inc. TeleAtlas® Maps Data ⓒ2009

 

Η κοινωνική σας ζωή σε ένα σημείο

 

Η υπηρεσία ενσωματωμένων επαφών του GALAXY S συγκεντρώνει όλες τις επαφές από τα email και τις ιστοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης σε έναν τηλεφωνικό κατάλογο. Έτσι μπορείτε να ελέγχετε τα νέα των φίλων σας ή τις φωτογραφίες που έχουν ανεβάσει κατευθείαν από τις επαφές σας. Και χάρη στο φάκελο εισερχομένων της λειτουργίας Social Hub, μπορείτε να διαχειρίζεστε εύκολα όλα τα εισερχόμενα και απεσταλμένα μηνύματά σας. Επιπλέον, μπορείτε να ενσωματώσετε τα ημερολόγια σας στο Google™ και στο Facebook σε ένα κοινό ημερολόγιο.

Η αναβάθμιση της λειτουργίας Social Hub σε Premium εξαρτάται από την χώρα και τον πάροχο.

 

Απίστευτα γρήγορη πληκτρολόγηση με τη λειτουργία Swype

 

Με το Swype, πληκτρολογείτε μέχρι και 40 λέξεις το λεπτό. Αντί να ακουμπάτε κάθε γράμμα με ακρίβεια, το Swype διαθέτει ενσωματωμένο σύστημα τεχνητής νοημοσύνης το οποίο ακολουθεί τη διαδρομή του δαχτύλου σας στο πληκτρολόγιο. Απλά κινήστε το δάχτυλό σας και το Swype θα κάνει όλα τα υπόλοιπα. Και με την εφαρμογή Write & Go, μπορείτε να γράψετε κάτι και να το στείλετε αργότερα μέσω SMS ή email, ή να το εισάγετε σε μια ιστοσελίδα κοινωνικής δικτύωσης, στο ημερολόγιο, ή στο σημειωματάριό σας.

 

AllShare για απόλυτη ευελιξία

 

Αλλάξτε τον τρόπο που χρησιμοποιείτε την ψηφιακή σας βιβλιοθήκη. Όποτε είστε στο σπίτι, με τη λειτουργία AllShare™ και τη σύνδεση DLNA, μπορείτε να απολαύσετε και να μεταφέρετε τα ψηφιακά περιεχόμενά σας από κάθε συμβατή συσκευή.

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έπρεπε να περιμένουμε 10 σελίδες για να 500ρισουμε το προηγούμενοπ τοπικ :) Άντε και στις 1000 με καλά θέματα! Καλήμέρα σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια.

 

προκειμενου να εχω περισσοτερη μπαταρια συνηθως κλεινω τον αυτοματο συγχρονισμο απο τις ρυθμισεις καθως επισης επιλεγω και 2g δικτυα για το τηλεφωνο.Εξυπακουεται οτι εχω κλειστα το bluetooth και το wifi και το gps οταν δεν τα χρειαζομαι.

 

υπαρχει κανενασ τροπος ολα αυτα να γινονται αυτοματα???Σαν μια προεπιλεγμενη ρουτινα ας το πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως ξέρει κάποιος πως κάνουμε root σε Froyo JPK, και πως βάζουμε

OCLF?

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω μπερδευτεί λίγο με τα jfk. Jm3 και όλα τα σχετικά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Τι είναι το καθένα. Ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση της Samsung και τι διάφορες έχουν η μια από την άλλη.

Με την εντολη *#1234# μου βγαζει Pda :JM2 , phone : JM1 και CSC :JM1 και απο τα σχετικα των ρυθμισεων , εκδοση firmware 2.1-update1 , εκδοση βασικου φασματος JM1 , εκδοση kernel :2.6.69 root@SE-s603 #2 και αριθμος κατασκευης ECLAIR.XWJM2 .

ειμαι up to date ? και τι ειναι το καθενα?

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω μπερδευτεί λίγο με τα jfk. Jm3 και όλα τα σχετικά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Τι είναι το καθένα. Ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση της Samsung και τι διάφορες έχουν η μια από την άλλη.

Με την εντολη *#1234# μου βγαζει Pda :JM2 , phone : JM1 και CSC :JM1 και απο τα σχετικα των ρυθμισεων , εκδοση firmware 2.1-update1 , εκδοση βασικου φασματος JM1 , εκδοση kernel :2.6.69 root@SE-s603 #2 και αριθμος κατασκευης ECLAIR.XWJM2 .

ειμαι up to date ? και τι ειναι το καθενα?

 

Έχεις την τελευταία επίσημη για την περιοχή μας την JM2.

Περιμένεις το froyo πλέον.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε mirror αφου φτιαχθηκε νεο thread, δεν θα ηταν καλη ιδεα να προσθετες στο πρωτο post ενα link με το faq της υπογραφης του tyxerakias ουτως ωστε να υπαρχει παραπομπη εκει σε οσους χρηστες ρωτανε αναλογες ερωτησεις? Πιστευω πως θα λειτουργησει καλυτερα ετσι... Επισης ενα link παραπομπης στο thread για το root και το lagfix του galaxy που υπαρχει ηδη στο myphone?

Πριν το galaxy ειχα το leo και η δομη του εκει thread ειχε βοηθησει παρα πολυ εμενα και πολλους αλλους, λειτουργοντας πολυ οργανωμενα. Just my 2 cents :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι για το νεο thread και το "καθαρισμα" πιστευω θα βοηθησει ολους. Συμφωνω και για το link στο FAQ που προτεινε ο φιλος ανωτερω για να διατηρηθει σωστα το thread :)
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε mirror αφου φτιαχθηκε νεο thread, δεν θα ηταν καλη ιδεα να προσθετες στο πρωτο post ενα link με το faq της υπογραφης του tyxerakias ουτως ωστε να υπαρχει παραπομπη εκει σε οσους χρηστες ρωτανε αναλογες ερωτησεις? Πιστευω πως θα λειτουργησει καλυτερα ετσι... Επισης ενα link παραπομπης στο thread για το root και το lagfix του galaxy που υπαρχει ηδη στο myphone?

Πριν το galaxy ειχα το leo και η δομη του εκει thread ειχε βοηθησει παρα πολυ εμενα και πολλους αλλους, λειτουργοντας πολυ οργανωμενα. Just my 2 cents :)

 

Μην ξεχνάτε ότι υπάρχει το ευρετήριο θεμάτων όπου όλα τα θέματα είναι απλά ένα κλικ μακριά ενώ στην ενότητά μας υπάρχουν τα χρήσιμα θέματα Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Galaxy S και Οδηγοί για νέους χρήστες του Galaxy S στα οποία καλό είναι να ανατρέχετε όταν έχετε κάποια απορία.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι για το νεο thread και το "καθαρισμα" πιστευω θα βοηθησει ολους. Συμφωνω και για το link στο FAQ που προτεινε ο φιλος ανωτερω για να διατηρηθει σωστα το thread :)

 

Κωνσταντίνε καλορίζικο.

Περιμένω εντυπώσεις. Ότι θες εδώ είμαστε.

 

Sent from my GT-I9000

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο μπορώ να διαγράψω οριστικά τις εφαρμογές που κατεβάζω απο το market και μετά τις κάνω uninstall αλλά εξακολουθούν να παραμένουν στι λίστα των downloads ?

 

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να φλασαρω το κινητο μου με odin και το μπρικαρα τωρα μου βγαζει το κιντο με τον υπολογιστη και αναμεσα τους ενα τριγωνο με ενα θαυμαστικο υπαρχει περιπτωση να σωθει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να φλασαρω το κινητο μου με odin και το μπρικαρα τωρα μου βγαζει το κιντο με τον υπολογιστη και αναμεσα τους ενα τριγωνο με ενα θαυμαστικο υπαρχει περιπτωση να σωθει?

 

Πως τα κατάφερες ρε γμτ :( Μπαίνει downloading mode? Volume down + Home button + power.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να φλασαρω το κινητο μου με odin και το μπρικαρα τωρα μου βγαζει το κιντο με τον υπολογιστη και αναμεσα τους ενα τριγωνο με ενα θαυμαστικο υπαρχει περιπτωση να σωθει?

 

Δοκίμασε να βγάλεις και να βάλεις την μπαταρία

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να φλασαρω το κινητο μου με odin και το μπρικαρα τωρα μου βγαζει το κιντο με τον υπολογιστη και αναμεσα τους ενα τριγωνο με ενα θαυμαστικο υπαρχει περιπτωση να σωθει?

 

Πρώτα απ όλα βγάλε την μπαταρία και ξανά προσπάθησε να φλασαρεις.

Μου έχει συμβεί το ίδιο.

Πρέπει να ξαναμπεί το τηλέφωνο σε download mode οπωσδήποτε και να ακολουθήσεις την διαδικασία σωστά και προσεκτικά.

 

Sent from my GT-I9000

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο απο γερμανια στο swype δεν βγαζει ελληνικα,πως θα το γυρισω σε ελληνικα...:O:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ κάποια πράγματα...για το θέμα των Ελληνικών δες στο πρώτο Link στο 6ο ερώτημα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=121&a=114

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συγκινημένος! Oficial froyo 2.2 for Captivate!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797282

 

Άντε να παίρνουμε σειρά... :)

 

Επιλεκτικά copy/paste!

 

Jit is working!

GPS is amazing BTW

:w00t:

 

 

Edit:

 

Improvements:

 

Colored icons in settings

GPS Fix

New keyboard

Android 2.2 search widget

GPS, Auto Rotation on notifications bar

Darker menu theme

Pop up notifications are darker

New “Development USB” icon

New app icons (AllShare, Clock, Calendar,

Media Hub

Nook app

JIT Compiler

Better Exchange support

Android 2.2 Market improvements

Improved notifications bar icons

Pinch to zoom homescreens

Adobe Flash Player 10.1 available in Market and working!

Edited by vipercubic
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα βγάλε την μπαταρία και ξανά προσπάθησε να φλασαρεις.

Μου έχει συμβεί το ίδιο.

Πρέπει να ξαναμπεί το τηλέφωνο σε download mode οπωσδήποτε και να ακολουθήσεις την διαδικασία σωστά και προσεκτικά.

 

Sent from my GT-I9000

Φιλε μπαινει σε downloadin mode τωρα απο εκει και περα να χρησιμοποιησω odin multidownloader? θα βαλω την jm2 τι ειναι αυτο το ops που εχει το odin? Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για ολους εσας που εχετε βαλει το τελευταιο oclf :

Με την μεχρι τωρα χρηση σας του galaxy με το τελευταιο oclf,εχετε παρατηρησει καποιες παρενεργειες?

κατι που σας δημιουργει προβλημα,κατι που δεν δουλευει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για ολους εσας που εχετε βαλει το τελευταιο oclf :

Με την μεχρι τωρα χρηση σας του galaxy με το τελευταιο oclf,εχετε παρατηρησει καποιες παρενεργειες?

κατι που σας δημιουργει προβλημα,κατι που δεν δουλευει σωστα?

 

 

Δηλαδή;

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;

Sent from my Galaxy S

αν εχετε δει,παρατηρησει γενικα,κατι που ενω πριν δουλευε καλα τωρα,μετα την εγκατασταση του oclf,να μη δουλευει οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπαινει σε downloadin mode τωρα απο εκει και περα να χρησιμοποιησω odin multidownloader? θα βαλω την jm2 τι ειναι αυτο το ops που εχει το odin?

 

Σορρυ ήμουν στο δρόμο και δεν μπόρεσα να σου απαντήσω γρήγορα.

Στο Sam-firmware έχει οδηγίες στα Ελληνικά για το πως φλασαρουμε.

Δεν ξέρω τι είναι αυτό το ops και δεν είμαι σε κομπιούτερ να ανοίξω το Odin για να σου απαντήσω.

Για οποιαδήποτε JM αφού περάσεις τα αρχεία στο Odin συνδεεις το κινητό το οποίο πρέπει να είναι ήδη σε download mode.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αν εχετε δει,παρατηρησει γενικα,κατι που ενω πριν δουλευε καλα τωρα,μετα την εγκατασταση του oclf,να μη δουλευει οπως πρεπει.

 

Προσωπικά εγώ αλλά και άλλοι πολλοί έχουμε δει θεαματική διαφορά προς το αντίθετο από αυτό που ρωτάς...εσύ τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ αλλά και άλλοι πολλοί έχουμε δει θεαματική διαφορά προς το αντίθετο από αυτό που ρωτάς...εσύ τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

 

Sent from my Galaxy S

Δεν το εχω κανει,θα το κανω τωρα,ηθελα να δω αν εχει τιποτα ανεπιθυμητες παρενεργειες.Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...