Jump to content

[Navigator] MLS Destinator


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://images.appshopper.com/icons/383/311424.png MLS Destinator

 

 

iTunes Link . . . τιμή: 49,99 ευρώ

 

 

Απολαύστε τη μαγεία της κορυφαίας πλοήγησης των Νο1 σε πωλήσεις συστημάτων πλοήγησης MLS Destinator!

 

Με το MLS Destinator μπορείτε να μεταμορφώσετε το iPhone σας σε έναν απίστευτο πλοηγό. Χάρη στην υψηλή τεχνογνωσία της MLS, της μοναδικής Ελληνικής εταιρίας που βραβεύτηκε με το Χρυσό Πανευρωπαϊκό Βραβείο Τεχνολογίας, το MLS Destinator ενσωματώνεται αρμονικά στο περιβάλλον του iPhone με τον πιο έξυπνο και εύχρηστο τρόπο και με τα πλέον αναβαθμισμένα γεωγραφικά δεδομένα για την Ελλάδα και την Κύπρο.

 

Τι είπανε για τα συστήματα πλοήγησης MLS Destinator:

Product of the Year 2009 & 2008, στα Tech&Excellence Awards από τα έγκυρα περιοδικά PC Magazine & Τ3

«Το όνομα που έχει ταυτιστεί με την πλοήγηση στην ελληνική αγορά» BHMagazino Σεπτέμβριος 2009

«MLS Destinator: Η πλοήγηση αποκτά άλλη διάσταση. Μια δοκιμή θα σας πείσει» Esquire, Ιούλιος 2009

 

10+ Λόγοι για να πλοηγηθείτε με το MLS Destinator:

1. Φωνητικές οδηγίες πλοήγησης στροφή προς στροφή για οδηγούς και πεζούς

2. NavStrip™: Εύχρηστο μενού με εύκολη πρόσβαση σε όλες τις εντολές μόνο με ένα πάτημα

3. Ενημέρωση για τα όρια ταχύτητας

4. 2D & 3D απεικόνιση χαρτών

5. Άμεση πρόσβαση στο ευρετήριο διευθύνσεων του τηλεφώνου για εύκολη πλοήγηση στις καταχωρημένες επαφές σας

6. Αυτόματη προσαρμογή φωτισμού του χάρτη για ασφαλέστερη οδήγηση

7. Ζουμ μέσω της χρήσης τεχνολογίας 2 δακτύλων

8. Live απεικόνιση του καιρού στο 3D χάρτη πλοήγησης & πρόγνωση 3ημέρου

9. StickyPOI: Απεικόνιση των δημοφιλέστερων σημείων ενδιαφέροντος στο χάρτη με ένα απλό πάτημα

10. Αναζήτηση POI μέσω Google

11. Αποστολή με email της θέσης στην οποία βρίσκεστε

 

Κάλυψη Χαρτών:

ΕΛΛΑΔΑ: 99,9%

ΚΥΠΡΟΣ: 80%

Και: 80.000 POI

 

Χρήσιμη Πληροφορία:

Συνιστούμε την αγορά και λήψη μέσω του iTunes.

 

 

ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ:

3GS iPhone.

Υποστηρίζει iOS4 και συσκευές iPod touch.

Συμβατή με 3G iPhone, ωστόσο η απόδοση της σε 3G iPhone δεν ικανοποιεί τα standards της MLS.

 

 

http://images.appshopper.com/screenshots/383/311424.jpg - http://images.appshopper.com/screenshots/383/311424_2.jpg - http://images.appshopper.com/screenshots/383/311424_3.jpg

 

 

http://images.appshopper.com/screenshots/383/311424_5.jpg - http://images.appshopper.com/screenshots/383/311424_4.jpg

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον Δευτέρα αν όλα πάνε καλά αποφάσισα να το αγοράσω!

:) :happy:

Link to comment
Share on other sites

1)Πανάκριβο

2)Κάλυψη Ελλάδας 99,9%;;;;(έχει τον περσινό 122009,χάρτη της GI,αν δεν κάνω λάθος)

3)Ενοείται....οτι δεν θα το αγοράσω!

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

1)Πανάκριβο

2)Κάλυψη Ελλάδας 99,9%;;;;(έχει τον περσινό 122009,χάρτη της GI,αν δεν κάνω λάθος)

3)Ενοείται....οτι δεν θα το αγοράσω!

 

Να υποθέσω πως δεν το δοκίμασες ο ίδιος. Γιατί αν οι χάρτες είναι της GI που για την Ελλάδα είναι πραγματικά καλοί (στο 99.9% φυσικά δεν δίνω σημασία), και ταυτόχρονα το πρόγραμμα είναι ικανό, bug-free και γρήγορο τότε τα 50€ δεν τα βρίσκω καθόλου πολλά.

Μετά από τέσσερα πληρωμένα navigation apps πάντα γυρνώ στο μόνο αξιόπιστο το Navigon, οπότε και εγώ μάλλον δεν θα πετούσα και άλλα χρήματα αγοράζοντας το Destinator αλλά από την άλλη πάλι αν είναι πραγματικά καλοφτιαγμένο και σωστά προσαρμοσμένο στα Ελληνικά γιατί να μην το αγοράσει κάποιος ως βασική του nav εφαρμογή;

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως δεν το δοκίμασες ο ίδιος. Γιατί αν οι χάρτες είναι της GI που για την Ελλάδα είναι πραγματικά καλοί (στο 99.9% φυσικά δεν δίνω σημασία), και ταυτόχρονα το πρόγραμμα είναι ικανό, bug-free και γρήγορο τότε τα 50€ δεν τα βρίσκω καθόλου πολλά.

Μετά από τέσσερα πληρωμένα navigation apps πάντα γυρνώ στο μόνο αξιόπιστο το Navigon, οπότε και εγώ μάλλον δεν θα πετούσα και άλλα χρήματα αγοράζοντας το Destinator αλλά από την άλλη πάλι αν είναι πραγματικά καλοφτιαγμένο και σωστά προσαρμοσμένο στα Ελληνικά γιατί να μην το αγοράσει κάποιος ως βασική του nav εφαρμογή;

 

σωστος ο θανος,εγω αυτη την στιγμη εχω copilot και igo,αν ειναι πραγματικα καλο μπορει να το αγορασω;)

 

Aφού ξεκαθαρίσετε τα ''αν'' στα ποστ σας,και μάθετε για την πολιτική αναβαθμίσεων,το μενού του προγράματος,κλπ,του συγκεκριμένου προιόντος,εφ'οσον το δοκιμάσετε και σας αρέσει,και δεν σας ενοχλεί η υπερβολική τιμή του.....τότε ναί...μπορείτε να το αγοράσετε!

ΥΓ

ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει προσωπικά.

Edited by ppppetros

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Aφού ξεκαθαρίσετε τα ''αν'' στα ποστ σας,και μάθετε για την πολιτική αναβαθμίσεων,το μενού του προγράματος,κλπ,του συγκεκριμένου προιόντος,εφ'οσον το δοκιμάσετε και σας αρέσει,και δεν σας ενοχλεί η υπερβολική τιμή του.....τότε ναί...μπορείτε να το αγοράσετε!

 

Εννοείται αδελφέ πως κανείς δεν θα το αγοράσει αν πρώτα δεν έχουν επιβεβαιωθεί τα "αν" που είπαμε. Γι'αυτό και σε ρώτησα αν το δοκίμασες προσωπικά για να μας πεις εντυπώσεις.

 

Όσο για την τιμή 50€ μπορεί να θεωρηθούν πάρα πολλά αν το πρόγραμμα είναι ψιλοχάλια όπως τα περισσότερα navigation apps (για χρήση εντός Ελλάδας), μπορεί όμως να είναι και πολύ λίγα για να μην σου πω τζάμπα αν για παράδειγμα το Destinator λειτουργεί γρήγορα και σωστά. Όπως καταλαβαίνεις η τιμή είναι εντελώς σχετική και εξαρτάται άμεσα από την αποτελεσματικότητα και την ποιότητα της εφαρμογής. Συνεπώς ας περιμένουμε πρώτα να δούμε τι βιολί βαράει και μετά το ρίχνουμε μαζί στον Καιάδα. :lol:

 

Μιλώντας πάντως γενικότερα, έχω την άποψη πως ένα ποσό 50€ είναι τίποτα αν με αυτό αγοράζεις μια πραγματικά πλήρως λειτουργική εφαρμογή πλοήγησης, έστω και μόνο για την Ελλάδα. Προσωπικά, για την ώρα μόνο το Navigon 1.6 πλησιάζει σε αυτό που θεωρώ λειτουργικό υποκοατάστατο ενός PNA αλλά δεν θα είχα καμμιά αντίρρηση να δω και καλύτερες εφαρμογές από αυτό στο appstore. Τώρα αν θα είναι το Destinator μια από αυτές θα το μάθουμε σύντομα. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

1)Πανάκριβο

 

Δεν έχεις δίκιο.

 

Η τιμή είναι εξαιρετικά λογική, ειδικά αν αναλογιστείς την τιμή ανταγωνιστικών λύσεων, όπως του Navigon (69€). Αν προσφέρει, και εμπλουτίζει, την λειτουργικότητα του MLS Destinator for PNA, αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω.

 

Η ερώτηση η καυτή είναι άλλη:

 

multitasking στο iOS 4 υποστηρίζει;

 

 

 

Προσωπικά, για την ώρα μόνο το Navigon 1.6 πλησιάζει σε αυτό που θεωρώ λειτουργικό υποκοατάστατο ενός PNA αλλά δεν θα είχα καμμιά αντίρρηση να δω και καλύτερες εφαρμογές από αυτό στο appstore. Τώρα αν θα είναι το Destinator μια από αυτές θα το μάθουμε σύντομα. :)

 

Το Navigon καλό χρυσό, αλλά έχει μια τεράστια έλλειψη σε σχέση με το Destinator (τουλάχιστον την έκδοση 8 που έχω στο PNA μου): δεν υποστηρίζει αποφυγή συγκεκριμένου επιλεγμένου για την διαδρομή δρόμου.

Edited by damokles

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

To navigon προσφέρει χάρτη Ευρώπης και αναβαθμίσεις ανα τρίμηνο. Μάλιστα ο χάρτης της navteq εξελίσσεται σε ο,τι καλύτερο έχει να επιδείξει η αγορά.

 

Αλλά για τι συζητάμε; Η MLS κοροϊδεύει τον πελάτη με το καλημέρα μιλώντας για κάλυψη 99.9%.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αλλά για τι συζητάμε; Η MLS κοροϊδεύει τον πελάτη με το καλημέρα μιλώντας για κάλυψη 99.9%.:blink:

 

Έτσι είναι. Αυτή την ανοησία τι την θέλανε; Σε κάνει να αμφιβάλλεις για το ποιόν όλης της εφαρμογής. :p

Και πάλι βέβαια καλό θα ήταν να περιμένουμε να δοκιμάσουμε την εφαρμογή πριν την καταδικάσουμε. Όπως και αν το κάνουμε το Destinator έχει ένα επιτυχημένο ιστορικό στην Ελληνική αγορά και δεν αποκλείεται να είναι εξίσου καλή η προσαρμογή του στο iPhone.

 

Όσο για το ανταγωνισμό με το Navigon, για να πούμε την αλήθεια μπορεί αυτό να προσφέρει τακτικές αναβαθμίσεις, πράγμα πολύ καλό, αλλά όμως οι αναβαθμίσεις των χαρτών του είναι ιδιαίτερα σπάνιες με την πρώτη από εμφάνισης της εφαρμογής στο App Store να πραγματοποιείται προ λίγων ημερών με την v1.6. Κάτι ακόμα που με ενοχλεί πολύ στο Navigon και που θα ήθελα να δω συμπεριφορά του Destinator, είναι το performance. Μπορεί το Navigon να είναι η καλύτερη - πληρέστερη εφαρμογή αυτή τη στιγμή (στο iPhone) αλλά στο θέμα performance τα πράγματα δεν είναι καθόλου ρόδινα. :rolleyes:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κατέβασα!!

 

Πολύ προχειροφτιαγμένο είναι ρε γαμότo!! :(

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προχειροφτιαγμένο είναι ρε γαμότo!! :(

 

Ωχ ωχ ωχ! Για δώσε βρε αδελφέ τίποτα παραπάνω λεπτομέρειες να καταλάβουμε.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Aφού ξεκαθαρίσετε τα ''αν'' στα ποστ σας,και μάθετε για την πολιτική αναβαθμίσεων,το μενού του προγράματος,κλπ,του συγκεκριμένου προιόντος,εφ'οσον το δοκιμάσετε και σας αρέσει,και δεν σας ενοχλεί η υπερβολική τιμή του.....τότε ναί...μπορείτε να το αγοράσετε!

ΥΓ

ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει προσωπικά.

φυσικα ΑΝ ειναι αξιολογο θα τα δωσουμε αλλιως no martini no party,τωρα οσο αφορα το θεμα της τιμης ειναι υποκειμενικο και αναλογο με την οικονομικη ανεση του καθενος,για αλλους ειναι εξωφρενικο το 50αρικο και για αλλους οχι

 

Μόλις το κατέβασα!!

 

Πολύ προχειροφτιαγμένο είναι ρε γαμότo!! :(

καλα το destinator ποτε δεν ηταν και τιποτα ιδιαιτερο απο εμφανιση(αν εννοεις αυτο)το θεμα ειναι πως τα παει στον δρομο,αν το δουλεψεις λιγο Ακη περιμενουμε νεα σου;)καλα αυτο το 99% προκαλει γελια οκ
Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικά και τα μενού του είναι χάλια!! Καμία σχέσει με το navigon.

 

Αργότερα που θα πάω σπίτι θα ανεβάσω και μερικές φώτο για να δείτε.

 

Πάντος σαν χάρτης καλός φαίνεται.

 

edit: (αργά) το βράδυ θα κάνω και μία βόλτα με το αυτοκίνητο για να το δω πως τα πάει

 

 

(send from iPhone)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τα γραφικά και τα μενού του είναι χάλια!! Καμία σχέσει με το navigon.

 

Αργότερα που θα πάω σπίτι θα ανεβάσω και μερικές φώτο για να δείτε.

 

Πάντος σαν χάρτης καλός φαίνεται.

 

edit: (αργά) το βράδυ θα κάνω και μία βόλτα με το αυτοκίνητο για να το δω πως τα πάει

 

 

(send with iPhone)

καλα απο εμφανιση ειναι τριτοκοσμικο,και παντα ηταν:Dπροσωπικα το igo ειναι για τα γουστα μου πιο ωραιο στο "ματι"αλλα το θεμα ειναι να τα πηγαινει καλα στο δρομο και στις φωνητικες,αυτο ειναι το ζητουμενο
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση η καυτή είναι άλλη:

 

multitasking στο iOS 4 υποστηρίζει;

 

Ναι υποστηρίζει :)

 

 

(send from iPhone)

Link to comment
Share on other sites

καλα απο εμφανιση ειναι τριτοκοσμικο, και παντα ηταν :D

 

Δεν διαφωνώ Γιάννη, αλλά σε σχέσει με τα ppc αυτό είναι γελίο!! :wacko:

 

 

(send from iPhone)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δεν διαφωνώ Γιάννη, αλλά σε σχέσει με τα ppc αυτό είναι γελίο!! :wacko:

 

 

(send from iPhone)

ωχ ναι;τοσο πολυ;:(στα ppc αλλαζαμε και θεματα και το φερναμε καπως,εδω ομως;το τρωμε οπως ειναι
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά (ίσως) το μόνο θετικό στο μενού είναι ότι είναι αρκετά λειτουργικό! όσο παίζεις μαζί του, τότε το καταλαβενεις!!! :)

 

 

(send from iPhone)

Link to comment
Share on other sites

Άκη αν σου είναι εύκολο μου λες σε παρακαλώ ένα δυό πράγματα; Έχει κανονικό QWERTY keyboard, εννοώ το standard του iPhone, για τις οδούς; Επίσης δέχεται ονομασία συνοικίας εκτός TK; Και τέλος τι λέει από Ελληνικά; Έχει σωστή Ελληνική εκφώνηση ή text to speech;

Πάντως αν είναι χειρότερο σε εμφάνιση και λειτουργικότητα από το αδέλφι του στα ppc με βλέπω να μένω για πολύ ακόμα στο navigon. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικό QWERTY keyboard, εννοώ το standard του iPhone, για τις οδούς;

Το keyboard του iphone έχει.

 

Επίσης δέχεται ονομασία συνοικίας εκτός TK;

Ναί δέχεται

 

edit: αα ξέχασα ΤΚ δεν έχει :p

 

Και τέλος τι λέει από Ελληνικά; Έχει σωστή Ελληνική εκφώνηση ή text to speech;

Δεν έχω δοκιμάση ακόμα!! :O

 

 

(send from iPhone)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...