Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

* A sharp 5-inch capacitive multi-touch WVGA (800x480) display for a great full-screen experience watching video or browsing the web

* Fast 1GHz Snapdragon ARM-based mobile processor from Qualcomm

* 5 MP autofocus camera with dual LED flash that offers easy point & shoot capability and quick uploads to YouTube, Flickr, Facebook and more

* VGA front-facing camera enables video chat functionality down the road

* A user-removable (and replaceable) battery

* A 3.5mm headphone jack means many of you can use the Dell Streak as the music source (and more) in your car

* Integrated 3G + Wi-Fi (802.11b/g) + Bluetooth 2.1 (think headsets, external keyboards, stereo headsets, etc.)

* UMTS / GPRS / EDGE class 12 GSM radio with link speeds of HSDPA 7.2 Mbps / HSUPA

* A user-accessible Micro SD slot expandable up to 32GB. That means you can store lots of movies, music, photos or other kinds of files

 

* A customized multi-touch version of the Google Android operating system that features Dell user interface enhancements

* Access to over 38,000 apps (and growing) via the Android Marketplace

* Microsoft Exchange connectivity and integration through TouchDown

* Google Voice support

* Integrated Google Maps with voice-activated search, turn-by-turn navigation, street and satellite views

* Quick access to activity streams via integrated social network app widgets like Twitter, Facebook, YouTube

 

SAR

• FCC Head Model (1g) SAR: 0.725 W/kg

• FCC Body Model (1g) SAR: 0.956 W/kg

• CE Head Model (10g) SAR: 0.45 W/kg

• CE Body Model (10g) SAR: 1.07 W/kg

Πηγή

 

Aπο εχθες ειμαι κάτοχος ενος dell streak!!! Kαι μπορώ να πω οτι ειναι μαγεία η οθονη 5 ιντσων που εχει.Το πακετο ειχε μεσα και 16gb καρτα μνημης και θηκη βελουδινη.Ποιοτητα κατασκευης παρα πολύ καλή (μέταλλο και πλαστικό )και παρολο το μεγεθος της οθονης δεν με κουρασε καθολου στο χερι για συνομιλίες.Το σερφινγκ ειναι πραγματικη απολαυση λογο διαστάσεων οθόνης καθως επίσης και η πλοηγηση με το motonav.Oποιος εχει αποριες για την συσκευη δεν εχει παρα να ρωτήσει.:)

Edited by athanaso77
προσθηκη στοιχειων

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πηρα απο φιλο ο οποιος το πηρε απο αγγλια απο οτι μου ειπε.Το πηρε περιπου 620 ευρω αν δεν κανω λαθος.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

ααα. και ειναι κλειδωμενο στο δικτυο της o2 αλλα εχω και την rebel sim η οποια ξεκλειδωνη την συσκευη για ολα τα δικτυα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο... μηπως ειναι λαθος εδω που ποσταρες??? αν δεν κανω λαθος εχει android το συγκεκριμενο
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει android αλλα δεν ειδα πουθενα να εχει για συσκευες dell..(γι αυτο και το εβαλα στης λοιπες συσκευες),αν νομιζει καποιος mod οτι πρεπει να μετακινηθει ας το κανει....

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Νομίζω ότι καλά είναι εδώ (προς το παρόν).

 

Καλορίζικο και περιμένουμε περισσότερες λεπτομέρειες/review για την συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο eBay, και το περιμενω απο μερα σε μερα!

Παραλληλα πηρα και μια rebel sim. Μολις τα παραλαβω και τα δουλεψω λιγο θα γραψω εντυπωσεις.

Αναμενω !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κανω λαθος εχει 1.6 android ?

Επειδη ο κουμπαρος θα παει αμερικη και θα θελει να μου παρει κατι για δωρο ψηνομαι για αυτο. Απο οσο διαδασα εκει θα ειναι διαθεσιμο απο μεθαυριο .. ξερετε οτι οντως απο 14 θα διατιθεται ? . Απο οθονη τι λεει ? (ειναι amoled?) . Μαλιστα στην αμερικη διαβασα θα δινεται με 2.2 froyo. Ειμαι μεταξυ αυτου και του galaxy s

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

θα ανεβασω μια φωτο σημερα το βραδι εαν προλαβω φιλε μου.Παντος να ξερεις οτι κανει μεγαλη εκπληξη στους αλλους οταν σε βλεπουν να βγαζεις το streak και να το βαζεις στο αυτι σου.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ανεβασω μια φωτο σημερα το βραδι εαν προλαβω φιλε μου.Παντος να ξερεις οτι κανει μεγαλη εκπληξη στους αλλους οταν σε βλεπουν να βγαζεις το streak και να το βαζεις στο αυτι σου.

 

Ευτυχώς που υπάρχει και η λύση του bluetooth!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με το bluetooth δεν δινεις και στοχο :lol: θα λενε και αλλοι ..ελα μωρε κανα νοκιακι των 50 ευρω θα εχει..:lol: εγω παντος σημερα το εβγαλα πανω σε τραπεζι με παρεα 7 φιλων και δεν εκανε εντυπωση μεσα στην θηκουλα του.Μολις με πηρε καποιος τηλ και το εβγαλα εμειναν με το στομα ανοιχτο:eek: παντος για οσους θεωρουν οτι ειναι μεγαλο για το αυτι ειναι μια λυση το bluetooth.Επισης ειπαμε οτι στο χερι ακομα και με συνομιλιες μισης ωρας δεν κουραζει!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο eBay, και το περιμενω απο μερα σε μερα!

Παραλληλα πηρα και μια rebel sim. Μολις τα παραλαβω και τα δουλεψω λιγο θα γραψω εντυπωσεις.

Αναμενω !!!

 

Σε ποια τιμη το βρηκες στο ebay? Απ ο,τι ειδα κυκλοφορει και σε unlocked... Να ρωτησω και κατι τον τοπικ σταρτερ ή οποιονδηποτε αλλον ηδη κατοχο, στο θεμα των κλησεων πως τα παει? Ειπες πως δεν κουραζει, αλλα θα με ενδιεφερε να μαθω ποιοτητα ακουστικου, μικροφωνου και ηχειου...

 

Ημουν για galaxy s (τεινω να αλλαξω γνωμη πλεον), αλλα εχω δει τα σπεκς του streak και μου αρεσει ιδιαιτερα, οπτε εχω μπερδευτει..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια τιμη το βρηκες στο ebay? Απ ο,τι ειδα κυκλοφορει και σε unlocked... Να ρωτησω και κατι τον τοπικ σταρτερ ή οποιονδηποτε αλλον ηδη κατοχο, στο θεμα των κλησεων πως τα παει? Ειπες πως δεν κουραζει, αλλα θα με ενδιεφερε να μαθω ποιοτητα ακουστικου, μικροφωνου και ηχειου...

 

Ημουν για galaxy s (τεινω να αλλαξω γνωμη πλεον), αλλα εχω δει τα σπεκς του streak και μου αρεσει ιδιαιτερα, οπτε εχω μπερδευτει..

 

Συνολικα 320 λιρες (μαζι με μεταφορικα) . Η αποστολη ομως ηταν μονο για Αγγλια, ετσι το εστειλα σε εναν φιλο και με την σειρα του μου το εστειλε. Μου ηρθε ειδοποιηση απο ΕΛΤΑ και θα παω να το παραλαβω

Για να δουμε τι λεει και το Streak.

Link to comment
Share on other sites

1. Συσκευή - Μέγεθος

 

Tο dell streak είναι μεγάλο σαν συσκευη αλλα λεπτό σαν το hd2.Στην τζεπη του παντελονιού πάντως μπαίνει αν δεν είναι κάνα στενό τζιν.Προβλήματα στην φορητότητα δεν μου δημιούργησε.

 

 

2.Ποιότητα συσκευης

 

Η ποιότητα είναι αυτη που θα περίμενε κανεις από μια συσκευή της κατηγοριας.Γυαλιστερό μαύρο πλαστικό μπροστά πάνω και κάτω από την οθόνη και μαύρο mat στην πίσω πλευρά της με το καπάκι της μπαταρίας να είναι από μέταλλο.Ειναι στιβαρή κατασκευή και δεν καταλαβαίνεις τα 220 γραμμάρια που ζυγίζει.

 

 

3.Οθονη - αφη

 

H αφή χωρίς υπερβολές είναι σαν του iphone και κάθε φορα που την αγγίζεις νιώθεις την γυάλινη αίσθηση από την ανθεκτική gorilla glass.

Tα videos και η φωτος δείχνουν υπέροχα στην 5 ιντσων οθόνη και τα χρώματα είναι ζεστά και εντονα.Τo μαύρο είναι μαύρο σχεδόν σαν της amoled!

 

 

5.Καμερα - βιντεο

 

Aπό τα 5 migapixel δεν εντυπωσιάστηκα γιατί χρειαζόταν πολύ σταθερό χέρι για να μην βγει η φωτό με κόκκους και το εφέ τις κίνησης.Το βίντεο που τραβάει είναι και αυτό στο μέσο ορο με τις υπόλοιπες συσκευές της κατηγοριας χωρίς όμως να ξεχωρίζει.Ίσως η μελλοντική αναβαθμιση να βελτίωση την κατάσταση.

 

 

6.Ηχος

 

O ήχος είναι σε καλά επίπεδα και για το ηχείο στην πλάτη της συσκευης και για το ακουστικό και για το μικρόφωνο.Παράπονο από συνομιλητή δεν άκουσα.Ο ήχος κλήσης είναι δυνατός και καθαρός έχοντας μια ελαφριά προτίμηση προς τα prima.Οι φωνητικές οδηγίες από πρόγραμμα πλοήγησης ακούγονταν τέλεια.

 

 

 

7.Λογισμικό

 

Eδώ θα έλεγα ότι είναι το μειονέκτημα του android 1.6 έναντι άλλων συσκευών που έχουν android 2.2 H αναβαθμίσει δεν αργεί και θα υπάρχουν παραπάνω λειτουργίες και λιγότερες ασυμβατότητες προγραμμάτων.Oσα παιχνίδια δοκίμασα και έπαιζαν στο 1.6 android ήταν απόλαυση στην οθόνη της συσκευης.Απόλαυση είναι και το serfing με το multitouch να είναι smooth.Παντος ειναι σταθερη χωρις κολληματα και καθυστερησεις η πλοηγηση στα μενου και υπομενου του τηλεφωνου.

 

 

8. Ληψη - Σημα - Μπαταρια

 

Εδώ δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι αντικειμενικά γιατί η συσκευη μου είναι κλειδωμένη στον πάροχο Ο2 τις αγγλίας και για να δουλέψει χρειάζεται την πατέντα τις rebel sim η οποια επιτρέπει στο τηλέφωνο να δουλέψει και με άλλους παρόχους τηλεφωνίας.Aυτό που παρατήρησα εγώ είναι ότι για να έχω αξιόπιστο τηλ πρέπει να το έχω μόνιμα σε gsm δίκτυο. Aν το γυρίσω σε 3g μπορεί να χάσω εισερχόμενα τηλεφωνα δείχνοντας στους άλλους ότι η συσκευη μου είναι κλειστή οποτε θέλει!!Προσωρινά και μέχρι να βγει (που θα βγει σίγουρα) sim unlock το δουλεύω μόνιμα σε gsm και άμα θέλω να σερφάρω μέσω 3g το γυρνάω έχοντας γνώση ότι μπορεί να χάσω τηλεφώνημα.Η μπαταρια με μέτρια χρήση όλον τον λειτουργιών κατάφερε και έβγαλε την ημερα αλλα ακόμα είναι νωρίς για αποτελέσματα καθώς έιχει κάνει 3-4 φορτίσεις.Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλά.

 

 

 

Τα + και τα - κατα τα δικα μου κριτηρια

 

 

+Οθονη, επεξεργαστης, μνημη, ποιοτητα,αφη

- Μεγεθος??, android 1.6,

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Συσκευή - Μέγεθος

 

Tο dell streak είναι μεγάλο σαν συσκευη αλλα λεπτό σαν το hd2.Στην τζεπη του παντελονιού πάντως μπαίνει αν δεν είναι κάνα στενό τζιν.Προβλήματα στην φορητότητα δεν μου δημιούργησε.

 

Θα είχε ενδιαφέρον να δούμε φωτογραφία του δίπλα σε ένα HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα είχε ενδιαφέρον να δούμε φωτογραφία του δίπλα σε ένα HD2.

 

Aκριβως αυτο που σκεφτομουν...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

διπλα στο hd2 δεν βρηκα.Διπλα στο iphone εδω. http://android-apps.com/wp-content/uploads/2010/06/Dell_Streak_and_iPhone.jpg

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι αναμφισβήτητα μεγάλο και πολύ πάνω από το μέσο όρο. Εάν το δούμε και με 2.2 έκδοση θα αντισταθμίσει αρκετά αυτή την διαφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στον λιγο χρονο που το δουλευω , ουτε μια μερα, σε γενικες γραμμες θα συμφωνησω με τον φιλο vezyro σε αυτα που γραφει παραπανω.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης . Η αισθηση της touch οθονης ειναι πολυ καλη.

Πρεπει επισης να πω οτι ειναι η πρψτη μου συσκευη χωρις πληκτρολογιο και Android.

Ετσι με το να δουλευω πρωτη φορα σε Android δεν μπορω να κρινω οτι το 1.6 υστρει σε κατι. Απο την τελευταια μου συσκευη παντως , WM 6.5 , ειναι σαφως πιο ευχρηστο.

Ειναι οντως λιγο μεγαλο ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...