Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Χρειάζομαι ένα dual SIM κινητό. Έχω δει αρκετά κινέζικα τις προηγούμενες μέρες και διάβασα αρκετά και στο forum. Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

 

1) Ένα μοντέλο που μου άρεσε είναι το K599. Επειδή είδα ότι κυκλοφορεί αρκετό καιρό, συστήνετε μήπως κάποιο αντίστοιχο καλύτερο;

 

2) Υπάρχει Dual SIM κινητό με Android?

 

Γενικώς θέλω ένα dual SIM με διάφορα καλούδια, με ενδιαφέρει κυρίως να μην είναι "φτηνιάρικο" από άποψη κατασκευής και σχεδίασης. Touch κ.λπ., εννοούνται.

 

Παρακαλώ για τα φώτα σας! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου το Κ599 το έχω κοντά στο χρόνο... Ποιοτικό, αρκετά καλό για τα λεφτά που δίνεις αλλά υπάρχουν κ αρκετά προβληματάκια με τα οποία θα πρέπει να συμβιβαστείς... Στο σχετικό thread που υπάρχει στο forum θα μπορέσεις να έχεις μία σφαιρική άποψη... εγώ ακόμα κ με πρόβλημα που έχω στο wifi (μετά από μερικούς μήνες έπαψε να συνδέεται στα δίκτυα) δεν μετάνοιωσα καθόλου για την αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κινητο με android 2.1 και dual sim http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4258

Και πλέον στο android 2.1 υπάρχει η δυνατότητα κάποιος να περασει skype για να κανει και κλήσεις

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη,δεν είναι dual sim όμως αυτό :(

sorry έχεις δίκιο είχα βάλει σαν επιλογή android phones και δεν το πρόσεξα .Θεωρώ πάντως καλή ιδέα αυτό το συνδυασμό (dual +android 2.2).Πήρε ένας γνωστός το Α1 ΤΟΠΣ που έχει windows office mobile και στην οθόνη των 3.2 ιν φαίνεται πρακτικά αδυναμία χρήσης του offfice.Γενικά τελικά πιστεύω όσο πιο μεγάλη οθόνη τόσο πιο καλά.Σε καλημερίζω Σταύρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αξιζει τα λεφτα του το παρακατω κινητο;

Δεν ειχα ποτε με λειτουργικο android και δεν ξερω αν θα "τσουλαει" με τα χαρακτηριστικα που εχει.

Καθε αποψη δεκτη. :)

 

Eclipse - Dual SIM Android 2.2 Smartphone

Link to comment
Share on other sites

Manufacturer Specifications

 

* Operating System: Google Android 2.2

* CPU Speed: 460MHz

* RAM: 256MB

* ROM: 512MB

* Battery

- Up to 180 - 300 minutes talk time

- Up to 180 - 300 hours stand-by time

* Power Source: Rechargeable Li-ion Battery 2800mAh 3.7V

 

Απορώ πόσο θα σέρνονται τα 2.2 με τέτοιο cpu και ram :(

Η μπαταρία λέει ότι είναι 2800 εκτός και αν κατάλαβα λάθος.Μεγάλη υπερβολή μου φαίνεται

ή θα είναι πάρα πολύ βαρή :(

 

Εγώ για να σου πω την αλήθεια θα κοίταγα για κάτι καλύτερο , έστω το ZTE blade.

Link to comment
Share on other sites

Απλά μια επισήμανση γι αυτό το κινητό.

Είναι αυτό http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4507

και ως συνήθως το chinavasion το βαφτίζει όπως θέλει.Θα το βρεις σε διάφορα

site ίσως και αρκετά φθηνότερα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που τα κουμπιά του είναι push button και όχι αφής.

 

Ευχαριστω φιλε, το θεμα ειναι οτι χρειαζομαι dual sim.. γι αυτο κοιταζω προς ανατολη μερια... :p

 

 

Και εγώ είχα το ίδο δίλημμα και πήρα το Samsung 6112, για απλή χρήση σαν τηλέφωνο είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ενα ακομα dual sim android http://www.solomobi.com/product_4556.html

 

το οτι δεν γραφει ελληνικα στις γλωσσες, σημαινει πως δεν τα αναγνωριζει στα sms?

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Στα android κινητά δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.Τα μενού θα τα έχεις στα αγγλικά,αλλά μπορείς να περάσεις ελληνικό πληκτρολόγιο και να γράφεις και να διαβάζεις στα ελληνικά.

Πάντως το πιθανότερο είναι να μπορείς να έχεις και ελληνικό μενού με την εφαρμογή morelocale2 που υπάρχει στο market,εκτος και αν αυτός που έχει φτιάξει την rom έχει πετάξει ένα σωρό αρχεία έξω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

εντυπωσιακό.Με μια καλή τιμή θα κάνει θραύση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.solonomi.com/index.php/hero-h2000-dual-sim-android-2-2-phone-capacitive-screen-market-wifi.html

 

Βρηκα αυτο το κινητο με 155$ δηλ 115 Ευρω περιπου

Πως σας φαινεται απο χαρακτηριστικα

Θα κραταει η μπαταρια η θα σερνεται στο τελος

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τα μεταφορικά θα πάει κοντά στα 130€ από το site που έδωσες.Δεν είναι και άσχημη η τιμή πάντως.Το περιμένω και εγώ αυτό το κινητό,χθές έκανα την παραγγελία μου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τα μεταφορικά θα πάει κοντά στα 130€ από το site που έδωσες.Δεν είναι και άσχημη η τιμή πάντως.Το περιμένω και εγώ αυτό το κινητό,χθές έκανα την παραγγελία μου

 

 

Ξερεις αν εχει ελληνικα

Σαν χαρακτηριστικα πως το βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια αγόρασα αυτό http://www.plus3.gr/product_info.php?products_id=200&gclid=CObnwcaH0aYCFcwmfAodaA2KKg

Γενικα είμαι ευχαριστημενος απο την συσκευή.

To κακο είναι, ότι ενω εχει android, δεν εχουν βαλει το Android Market application στην συσκευή και ακόμα δεν εχω καταφέρει να βάλω εφαρμογές μέσα. Αν ξέρει καποιο τρόπο καποιος θα του ήμουν υπόχρεος.

Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια αγόρασα αυτό http://www.plus3.gr/product_info.php?products_id=200&gclid=CObnwcaH0aYCFcwmfAodaA2KKg

Γενικα είμαι ευχαριστημενος απο την συσκευή.

To κακο είναι, ότι ενω εχει android, δεν εχουν βαλει το Android Market application στην συσκευή και ακόμα δεν εχω καταφέρει να βάλω εφαρμογές μέσα. Αν ξέρει καποιο τρόπο καποιος θα του ήμουν υπόχρεος.

 

Με file manager (root explorer, ES file manager, astro file manager) μπορείς να κατεβάζεις τα .apk και να τα κάνεις install(υπάρχουν πολλοί τρόποι να κατεβάσεις, κυρίως παράνομοι, μπορώ να σου στείλω με π.μ διάφορα φόρουμ αν θες) , πιθανών να υπάρχει κάποιος file manager ήδη εγκατεστημένος.

υπάρχουν επίσης εναλλακτικά markets που μπορείς να κατεβάσεις, αλλά το πρώτο πράγμα είναι να υπάρχει file manager πάνω, αν δεν, τότε δεν ξέρω πως μπορείς να κάνεις install.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μαζί με τα μεταφορικά θα πάει κοντά στα 130€ από το site που έδωσες.Δεν είναι και άσχημη η τιμή πάντως.Το περιμένω και εγώ αυτό το κινητό,χθές έκανα την παραγγελία μου

 

 

εχεις κανενα νεο? Το πηρες η ακομα ?

Εγω το παρηγγειλα κ αφου μου ειπαν οτι θα το στριλουν μετα τις 10/2 λογω κινεζικης ορωτοχρονιας τωρα μου ειπαν πως δεν ειναι διαθεσιμο :( και εχει ο θεος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...