Καταστήματα ΙΚΕΑ

Απάντηση

O Tifosi

O Tifosi's Avatar: Nokia 6600
Honored Member
Περιοχή: ΒΠ Αθηνών
Συμφωνω με αυτα που ειπε ο Νικος...Θα σας δωσω κι αλλ αστοιχει αναλυτικοτερα οταν ευκαιρησω...ΕΧΕΙ πργματα που αξιζουν αρκει να ψαξεις λιγο και να μην βιαστεις...Εχει και πολλες εξυπνες λυσεις,και διασκεδαζω πολυ να ψωνιζω απο εκει αλλα και να τα φτιαχνω μετεπειτα μονος μου....

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?
Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

dr.

dr.'s Avatar: OnePlus One
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: athens
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (27 Απρ. 2004 , 00:20)

Mporei kapoios na mou dosei ton orismo tou IKEA?
Aktikolekso den einai?
Kai pou vrisketai akrivos??
http://www.ikea.gr

sakxar

sakxar's Avatar: Nokia 3250
Mobile Member
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Έχω ψωνίσει αρκετά πράγματα απο την ΙΚΕΑ (γιατί "Η ΙΚΕΑ" είναι και όχι "Το ΙΚΕΑ"), όπως ειπαν και οι προηγούμενοι θα βρεις πράγματα φτηνά και μέτριας ποιότητας και θα βρεις και άλλα καλής ποιότητας τα οποία έχουν τιμές που τις βρίσκεις παντού. Δηλ. τα ραφάκια που έχει είναι αρκετά ακριβά και χωρίς να είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Οι καναπέδες δε μου άρεσαν, τους βρήκα ακριβούς σε σχέση με την ποιότητά τους. Μόνο ο φτηνός αξίζει (ξέρετε αυτός στην ολοσέλιδη καταχώρισει ΙΚΕΑ PS). Γενικά ότι πάρεις απο την ΙΚΕΑ πρέπει να το προσέχεις σαν τα μάτια σου. Επίσης είναι πολύ έυκολο αλλά ταυτόχρονα πολύ σπαστικό να μοντάρεις μόνος σου το κάθετι που θα πάρεις απο'κεί. Όταν τύχει και πάρετε ένα έπιπλο, τότε θα καταλάβετε από ξύλα έιναι και γιατί τα έχουν φτηνά. Εσείς οι Αθηναίοι τώρα, καλά ψώνια.... Η συμβουλή μου είναι δείτε καλά πριν αγοράσετε κάτι και συμβουλευτείτε πάρα πολύ καλά τον Κατάλογο. Και ένα τελευταίο... (για την ιστορία αυτός που έχει τις περισσότερες μετοχές στα καταστήματα ΙΚΕΑ είναι μεγάλο κεφάλι της ΚΚΚ.)

GreekCharmed

GreekCharmed's Avatar: Sony Ericsson W300i
HSDPA Member
Περιοχή: Still on paradise
Έχω πάρει θήκες για τα CD μου απο εκεί και κάτι ραφάκια για τον άντρα μου, τα έδεσα τα έβαλα με Black&Decker στον τοίχο τους πέρασα και μια μπογίτσα απο πάνω γιατί ήθελα λίγο χρώμα, του έκανα 8 ραφάκια μούρλια!
Θέλει μεγάλη προσοχή και σωστή έρευνα, δεν είναι όλα καλά εκεί μέσα.
Namaste!

panosFL

panosFL's Avatar: Nokia 6680
GPRS Member
Περιοχή: Καματερό
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (27 Απρ. 2004 , 00:20)

Mporei kapoios na mou dosei ton orismo tou IKEA?

Μήπως είναι δάνειο-παράφραση του ελληνικού OIKIA;
Live Another Day,
Climb A Little Higher,
Find Another Reason To Stay...

sakxar

sakxar's Avatar: Nokia 3250
Mobile Member
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Το έχω ακούσει και'γώ αυτο

Spidey

Spidey's Avatar: Apple iPhone 4
Honored Member
Περιοχή: Blue cafe
οι ελληνες εργαζομενοι σε ΙΚΕΑ συγκεκριμενης χωρας του εξωτερικου,διαπρεπουν......
οποιος καταλαβε,καταλαβε
παντως επειδη εχω ζησει σε σπιτι επιπλωμενο σχεδον εξ ολοκληρου απο ΙΚΕΑ,μια χαρα ειναι τα επιπλα
Ace of Hearts..

brebosgeo

brebosgeo's Avatar: Qtek 9090
EDGE Member
Περιοχή: Κηφισια
eixa pswnisei prin 10 xronia kati spotakia kai epipla ws foithths,panakriba gia thn epoxh tous.xalasane ta epipla prin metakomisw,dld sto xrono epanw.amerikh ena krebati pire o ksaderfos mou kai de to xarhke oute mhna.apo gousto de mporw na pw alla apo poiothta asta na pane.to balame omws sto tzaki.

Evanescence_Oly

Evanescence_Oly's Avatar: Sharp GX10i
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Mytilini
ego eixa paei sta IKEA tis thessalonikis kai eixa psonisei polla pragmata...kanape-krevati, fotistiko dapedou,karekla grafeiou,vivliothiki kai polla alla psilopragmata (maxilaria,rafia ktl)...mou eixan fanei poli ftina kai oso apo poiotita skizoun!!!! to mono pou den itan k toso kalo htan to oti den xorousan mono se ena autokinito ase pou exeis kai to agxos min ta sinarmologiseis lathos...omos tha sou elega na ta protimiseis... ego exo meinei poli euxaristimeni kai gia proti fora mou aresou ta epipla tou domatioiou mou....ayta! elpizo na voithisa!
Frozen inside without your touch
without your love darling
only you are the life among the death!

Xourxoulitsos

Xourxoulitsos's Avatar: Nokia N78
HSUPA Member
Περιοχή: ▐▐▐▐▐▐
Sas euxaristo poli olous!Telika mallon tha to empisteuto kai sta megala epipla.E de mpori,50 xronia empeiria exoun oi anthropoi
A,parepimptontos,o idioktitis tis IKEA egine prosfata o pio plousios anthropos ston kosmo (ton "boithise" na kseperasi ton Bill Gates i isotimia dollar-euro)
Τελευταία τροποποίηση από Xourxoulitsos: 27 Απρ. 2004, 17:22.

cableguy

cableguy's Avatar: Sony Xperia Tablet Z
GPRS Member
Περιοχή: Manchester(Athina)
EGW PANTOS 8a protina na min pareis krevati apo to ikea den kserw den ta empisteuwme auta ta etima toulaxiston sto krevati! Mou tin dini sta neura na trizei :P
Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... The Dreams always came true!Be a Dreamer

aggelopas

aggelopas's Avatar: Nokia 8850
HSDPA Member
Περιοχή: 32° 51' 37" ...***
Wirelessly posted (Siemens SL 55: SIE-SL55/14 UP.Browser/6.1.0.5.c.5 (GUI) MMP/1.0)

Re.paidia mehri stigmis den eho katalavei peri tinos prokeitai.To site einai GTP,i diafimisi den leei tipota kai oloi sas ehete paei ektos apo mena!
Einai san to praktiker,san to 120,ti???
Mutilator

cableguy

cableguy's Avatar: Sony Xperia Tablet Z
GPRS Member
Περιοχή: Manchester(Athina)
einai ena megalo magazi pou ta exei ola !! San to praktirer peripou alla min ksexname oti to praktiker exei perissotera hdh kupou! Enw to ikea exei apo ola kai polla (phgene mia volta alla kimisou kala to prohgoumenw vrady giati an einai san tou ekswterikou 8a perpatas kai 8a perpatas kai perpatas kai parpatas pisteuw oti sigoura 8a vreis kati pou 8a sou aresh kai 8a to agorasis )
Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... The Dreams always came true!Be a Dreamer

supernet

supernet's Avatar: Apple iPhone 4S
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (26 Απρ. 2004 , 20:33)

Βρίσκω επίσης διασκεδαστικό τον τρόπο που ψωνίζεις (αν είναι ο ίδιος στην Ελλάδα)
Δηλαδή, γιατί είναι τόσο διασκεδαστικός ο τρόπος αγοράς??? Τι το ξεχωριστό ?
Don't criticize... what you can't understand...!

rigasnic

rigasnic's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo
Honored Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet (27 Απρ. 2004 , 19:27)

Δηλαδή, γιατί είναι τόσο διασκεδαστικός ο τρόπος αγοράς??? Τι το ξεχωριστό ?
διαλέγεις από την έκθεση ότι σου αρέσει και τα σημειώνεις. Μιλάμε για τεράστια έκθεση που θες πανω από μια ώρα να τη δεις. Μετά πας προς το τέλος που είναι το εστιατόριο και τρως σουηδικά κεφτεδάκια (προεραιτικό )
Μετά πας κάτω που είναι οι αποθήκες και διαλέγεις απο αριθμημένα ράφια τα κομάτια για τα πράγματα που διάλεξες. Στη διαδικασία αυτή χρησιμποιείς τεράστια καρότσια και ανυψωτικά μηχανήματα. Και μετά περνάς από ένα ταμειο σαν σουπερ μάρκετ
δεν ξέρω εγώ το βρίσκω διασκεδαστικό

rigasnic :: The ex-night shift ::
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης