Καταστήματα ΙΚΕΑ

Απάντηση

fabo114

fabo114's Avatar: BlackBerry Curve 8520
HSDPA Member
Περιοχή: Château de Versailles
@dexter_

Εμενα απο Νεοσετ το κρεβατι (μονό) πηγε στα 370 - 400€ (180€ στρωμα και τα υπολοιπα το κρεβατι) με καλο στρωμα (οχι βεβαια το σουπερ-εξτρα απο λατεξ ή το αλλο με ξεχωριστα τυλιγμενα ελατηρια).

Τα στρωματα του ΙΚΕΑ τα θεωρω γενικα καλα και φαινεται οτι υπαρχει καποια ποιοτητα (οκ, τα πιο φθηνα μπορει να ειναι και μαπα, δεν παιρνω κι ορκο! ).
Σε σχεση με αυτα αλλων εταιριων ειναι φθηνοτερα αλλα δεν θα ελεγα χειροτερης ποιοτητας.
Φυσικα το στρωμα συνηθως παει πακετο με το κρεββατι αφου οι διαστασεις εχουν μικρες αποκλισεις απο εταιρια σε εταιρια.

Αν αποφασισεις να πας στη Νεοσετ θα σου βγει σιγουρα παραπανω απο το ΙΚΕΑ (οι τιμες δεν ειναι φιξ, αλλα πανε ανα τεμαχιο, π.χ. 4 ποδια ταδε τυπου εχουν 80€, 2 ξυλα ταδε τυπο 40€...συνολο 120€), ενω και σ'αυτους χρεωνουν τη συναρμολογηση και τη μεταφορα (στρογγυλευουν την τιμη προς τα πανω).
Η ποιοτητα τους για εμενα δεν δικαιολογει τις τιμες τους.

Προσωπικα θα προτιμουσα να κανω μονος μου τη συναρμολογηση γιατι παντα τα μαστορια σε εχουν γραμμενο στα ΧΧ τους και θελουν να κανουν γρηγορα και να φυγουν.
Ακομα θυμαμαι πως κοπανουσαν το προσκεφαλο με τα σφυρια (διελυσαν τις πλαστικες ταπες που ειχε) και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι.
Πειτε με ψειρα αλλα οταν αγοραζω κατι ας με αφησουν αν θελω να το χαλασω μονος μου.

deb284

deb284's Avatar: Samsung GT-S5230 Star
3G Member
Περιοχή: SuNcItY
Εγω ειχα παρει περυσι απο ΙΚΕΑ το ασπρο κρεβατι το μεταλλικο που ειναι σαν καναπες και ειμαι πολυ ευχαριστημενη μεχρι στιγμης.
Τα στρωματα ομως δεν μου αρεσαν καθολου κι ετσι εκανα παραγγελια στην Candia Strom και ολα οκ.

In this light and on this evening

chris7_

chris7_'s Avatar: HTC Touch HD
HSUPA Member
Περιοχή: Λάρισα

ΗΜΕΡΗΣΙΑ 10/09/2007

Fourlis: Αρχές 2008 η λειτουργία logistics center-Επενδύσεις 71 εκατ. ευρώ φέτος
ΗΜΕΡΗΣΙΑ On Line 10/9/2007

Από τις αρχές του 2008 αναμένεται να ξεκινήσει η λειτουργία του νέου logistic center του ΙΚΕΑ, το οποίο αυτή την περίοδο είναι υπό κατασκευή και θα ανήκουν στην 100% θυγατρική του ομίλου Φουρλή Trade Logistics AE.

Οι νέες αποθήκες αναγείρονται σε οικόπεδο έκτασης 95.000 τ.μ. στο Σχηματάρι (50 χλμ. Βόρεια από Αθήνα), η έκτασή τους θα φτάνει τα 30.000 τ.μ. ενώ για την κατασκευή τους θα επενδυθούν 25 εκ. ευρώ.

Το σύνολο των επενδύσεων του ομίλου Φουρλής για το 2007 φτάνει τα 71 εκ. ευρώ αφού εκτός από την ανέγερση των αποθηκών, ο όμιλος προωθεί την αποδοτική αξιοποίηση των παγίων που διαθέτει.

Στο πλαίσιο αυτό, θα επενδύσει 10 εκ. ευρώ για την ανέγερση κτιρίου σε έκταση 27.500 τ.μ. που διαθέτει επί των λεωφόρων Πειραιώς και Κηφισού, το οποίο ακολούθως θα πωληθεί. Σημειώνεται ότι για τμήμα της συγκεκριμένης έκταση, (που αποκτήθηκε το 2002 από τον όμιλο Φουρλή έναντι ποσού 22 εκατ. ευρώ με σκοπό τη δημιουργία του πρώτου αθηναϊκού ΙΚΕΑ), υπάρχει προκαταρκτική συμφωνία πώλησης στην αλυσίδα Jumbo.

Στις επενδύσεις του 2007 συμπεριλαμβάνονται τα 23 εκ. ευρώ επένδυσης για την ολοκλήρωση του ΙΚΕΑ στην Κύπρο (το 3ο του ομίλου) που ξεκίνησε τη λειτουργία του την Παρασκευή, και 13 εκ. ευρώ επένδυσης που απαιτούνται για την ολοκλήρωση του δεύτερου ΙΚΕΑ (και τέταρτο του ομίλου) στην Αθήνα, που αναμένεται να ξεκινήσει το Δεκέμβριο του 2007. Στα σχέδια του ομίλου ακολούθως είναι να ξεκινήσει το κατάστημα στη Βουλγαρία αλλά και δύο επιπλέον στην επαρχία σε Ιωάννινα και Λάρισα.

Ακολούθως υπάρχουν σχέδια για Κρήτη, για επιπλέον 1-2 ΙΚΕΑ στη Βουλγαρία και ενδεχομένως για τρίτο στην Αττική από το 2010. Το 2008 τα έσοδα από το σύνολο των τεσσάρων ΙΚΕΑ που θα λειτουργούν προβλέπεται σε 300-340 εκ. ευρώ το 2008 έναντι 200 εκ. ευρώ το 2007 των 2 ΙΚΕΑ που λειτουργούν σήμερα. Οσον αφορά στην αλυσίδα Intersport που σήμερα αριθμεί 23 καταστήματα στην Ελλάδα, 4 στην Βουλγαρία και 1 στη Ρουμανία, σύντομα θα ξεκινήσει το πρώτο Intersport στην Κύπρο, ακόμη 1 στη Ρουμανία, και ένα στην Λαυρίου. Για το 2008 προγραμματίζεται η λειτουργία 3-4 νέων καταστημάτων σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Μαρίνα Πρωτονοταρίου

chris7_

chris7_'s Avatar: HTC Touch HD
HSUPA Member
Περιοχή: Λάρισα

ΚΑΙ ΑΥΤΟ....

Παράθεση από Pepi >
Το καινούριο ΙΚΕΑ θα είναι στον Κηφισό στο πρώην κτίριο της Βιοχάλκο.. η εταιρεία που εργάζομαι κάνει τις μηχανολογικές εργασίες στο κτίριο.. όπως και το πρώην Διεθνές Κέντρο Ραδιοτηλεόρασης (στο ΟΑΚΑ) θα γίνει ένα ακριβό Mall (Prada, Gucci, D&B, LV) και δεν θα έχει εννοείται ούτε Goody's ούτε λαδορίγανες
Πηγή: Δημήτρης Διαμαντίδης
Κατηγορία : ΝΕΑ>ΑΓΟΡΑ
Με στόχο τη δημιουργία 10 υπερκαταστημάτων IKEA σε σημαντικές πόλεις στην Ελλάδα, την Κύπρο και τη Βουλγαρία μέχρι το 2010, κλιμακώνεται το επενδυτικό πρόγραμμα της μεγάλης σουηδικής αλυσίδας. Το δίκτυο των IKEA στις τρεις χώρες αναπτύσσεται από τον όμιλο Φουρλή, μέσω της θυγατρικής Housemarket, η οποία στις 5 Σεπτεμβρίου θα εγκαινιάσει το πρώτο ΙΚΕΑ στην Κύπρο.
Παράλληλα, μέχρι το τέλος του 2007 θα λειτουργήσει ένα ακόμη στην Αττική (στον Κηφισό, σε ακίνητο του ομίλου Βιοχάλκο), όπου μεσοπρόθεσμα θα εκτιμηθεί η δημιουργία και τρίτης εμπορικής μονάδας, ενώ προετοιμάζεται η επέκταση της αλυσίδας στην ελληνική επαρχία. Ειδικότερα, θα κατασκευαστούν καταστήματα στη Λάρισα και τα Ιωάννινα, τα οποία εκτιμάται ότι θα λειτουργήσουν μέχρι το τέλος του 2008 ή τις αρχές του 2009, ενώ μέχρι το 2010 θα επιδιωχθεί η δημιουργία IKEA στην Κρήτη. Ταυτόχρονα, η εταιρεία σχεδιάζει τη διείσδυσή της στη Βουλγαρία, στην οποία, όπως εκτιμάται, το πρώτο κατάστημα θα λειτουργήσει το 2009 και το δεύτερο το 2010, ενώ εξετάζεται το ενδεχόμενο δημιουργίας και ενός τρίτου.

Το ΙΚΕΑ της Κύπρου εκτιμάται ότι στον πρώτο χρόνο της λειτουργίας του θα αποδώσει πωλήσεις ανάλογες εκείνων του ΙΚΕΑ Θεσσαλονίκης (περίπου 40 εκατ. ευρώ), το οποίο αναπτύσσεται με ρυθμό περίπου 5% ετησίως από άποψη κύκλου εργασιών και αριθμού επισκεπτών.

Ο όμιλος Φουρλή, στο πλαίσιο της ανάπτυξης της IKEA, προετοιμάζεται να προωθήσει την έκδοση ειδικής κάρτας αγορών ή ενός πιστωτικού εργαλείου προνομίων, ενώ μελετά την πιθανότητα δημιουργίας ηλεκτρονικού IKEA για την εξυπηρέτηση των νησιών. Εξάλλου, από τον Σεπτέμβριο αναμένεται η ανανέωση της συλλογής προϊόντων των ΙΚΕΑ με 700 νέους κωδικούς και η μείωση των τιμών σε 584 άλλους.

Οσον αφορά στα οικονομικά μεγέθη της εταιρείας, φέτος αναμένει ενοποιημένο κύκλο εργασιών 600 εκατ. ευρώ και κέρδη προ φόρων 50 εκατ. ευρώ, τα οποία επιβαρύνονται με τα έξοδα του αρχικού σταδίου λειτουργίας των δύο IKEA σε Αττική και Κύπρο (περίπου 8-10 εκατ. ευρώ).
ΝΕΑ ΑΓΟΡΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΑΣΕΙΣ ΑΡΙΘΜΟΙ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΡΕΥΝΑ ΘΕΣΜΙΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΛΙΑΝΕΜΠΟΡΙΟ ΑΓΟΡΑ ΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΑΡΙΘΜΟΙ ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΡΟΦΙΛ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΑΓΟΡΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΑΡΙΘΜΟΙ ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΡΟΦΙΛ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΡΟΦΙΛ Μ&M ΒΙΒΛΙΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΜΑΝΑΤΖΜΕΝΤ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ NEWSLETTERΓραφτείτε στη mailing list του greekretail.gr και λάβετε το ενημερωτικό newsletter δωρέαν.

ΕΚΔΟΣΕΙΣ COMCENTERΠΑΝΟΡΑΜΑ 10

περισσότερα
COPYRIGHT© 2006-2007 COMCENTER | ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ | CREATED BY HANDMADE Loading

_Crazygirl_

_Crazygirl_'s Avatar: Sharp GX30
EDGE Member
Περιοχή: Aθήνα-Φλωρεντία
Παράθεση από dexter_ >
Ρε παιδιά, θέλω να πάρω ένα μονό κρεβάτι και πήγα στην Ικέα και τρελάθηκα Μονό κρεβάτι -ολίγον της πλάκας από άποψη ποιότητας- 80 ευρώ. Ε λέω, οκ.

Ως εδώ πάει καλά. Άλλωστε δε χρειάζεται να πάρω τίποτα φοβερό, για φοιτητικό σπίτι το θέλω (για το "δεύτερο δωμάτιο" του σπιτιού, όταν έρχεται δλδ κανένας πατέρας μου κτλ, όχι για καθημερινή χρήση). Ε, λέω, να πάρω ένα καλούτσικο στρώμα (μην πιάνεται ο άνθρωπος). Έλα όμως που η Ικέα ή έχει μάπες στρώματα από 40 ως 80 ευρώ (τα είδα όλα αναλυτικότατα) ή ωραία στρώματα με 150 ευρώ Έλεος.

Από τη Νεοσέτ έχω πάρει καταπληκτικό στρώμα (και έχω και ευαισθησία στη μέση) με 90 ευρώ. Να δώσω 100 για στρώμα στην Ικέα και να είναι μάπα;

Ε λέω, θα το αντιπαρέλθω κι αυτό. Ας δούμε τα μεταφορικά. Μου λέει μια υπάλληλος ότι είναι 12 ευρώ η μεταφορά, 12 ευρώ έξτρα αν δε μένω ισόγειο/δεν έχει ασανσέρ η πολυκατοικία/δε χωράει το κρεβάτι στο ασανσέρ και άλλα 20 η συναρμολόγηση Έχω συναρμολογήσει διάφορα από Ικέα αλλά κρεβάτι δε θέλω να το επιχειρήσω, ειδικά από τότε που συναρμολόγησα καρέκλα και κλάταρε

Και σκέφτομαι τώρα εγώ: η Νεοσέτ, που έχει καλύτερη ποιότητα από τα φθηνά της Ικέα (γιατί, χάρηκα, αν πάω στα ακριβά της Ικέα είμαι οκ) και αρκετά καλή τιμή (όσο κρατάς low profile ) έχει τσάμπα μεταφορικά, τίποτα έξτρα για τον όροφο και τις λοιπές βλακείες και μόνο 12 ευρώ συναρμολόγηση.

Ουφ Μπερδεύτηκα.
Ο αδερφός μου που μετακόμισε λόγω σπουδών, αγόρασε τα πάντα από το ΙΚΕΑ, εκτός από το κρεβάτι το οποίο πήρε από τη ΝΕΟΣΕΤ. Όντως τα μονά κρεβάτια του ΙΚΕΑ είναι και μικρά και με τραγική ποιότητα. Άσε που μου θυμίζουν ράντζα νοσοκομείου! Τα στρώματα δεν τα σχολιάζω..

Κατα τ' άλλα όμως, είναι πολύ ευχαριστημένος με τα υπόλοιπα έπιπλα. Αν έχει κάποιος γούστο και χρόνο να ψάξει, θα διαλέξει ωραία πράγματα. Πραγματικά με σχετικά λίγα λεφτά έχει φτιάξει κορυφαίο σπίτι!

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

vickaki89

vickaki89's Avatar: Samsung SGH-U600
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Αθήνα
Εγώ πήγα πέρσι και πήρα τα πάντα από ΙΚΕΑ για το φοιτητικό μου σπιτάκι..από κρεβάτι μέχρι κεράκια...
Μεγάλο λάθος!Πρώτα από όλα οι τιμές είναι μέτριες αλλά το ίδιο χαμηλή είναι και η ποιότητα..αυτό το διαπίστωσα όταν πήρα από άλλο μαγαζί το τραπέζι του σαλονιου-το μόνο που έλειπε-και βλέποντάς το ανάμεσα στα άλλα πράγματα η διαφορά είναι εμφανής!
Για να μην αναφερθώ στο βάσανο που έχει κανείς να υποστεί στην αποθήκη....ψάχνοντας για τον κωδικό του-μέρους!-του επίπλου που θέλει να πάρει...(και καλά να έχεις π.χ μια καρέκλα,τη βρίσκεις,τη φορτώνεις στο καρότσι και όλα ο.κ αλλά αν κάνεις το λάθος να πάρεις κρεβάτι,άντε να κουβαλάς:σκελετό,ξύλα+στρώμα )...Και πες το αντέχεις και αυτό αν υπάρχει ένας άνθρωπος πρόθυμος να βοηθήσει...για βρες τον όμως!όσους πήρε το μάτι μου ή έκαναν διάλειμμα ή δεν ήταν στο πόστο τους...
Έπειτα από αυτή την εμπειρία μου λοιπόν και επειδή όλα αυτά αποκλείεται να έτυχαν σωρρευτικά εκείνη την ημέρα,εγω και ΙΚΕΑ μακρυα...
Το ίδιο συστήνω και σε όποιον φοιτητή σκέφτεται να πάει..γιατί οι ελάχιστα χαμηλότερες τιμές δεν αξίζουν τόση ταλαιπωρία,πιστέψτε με

_Crazygirl_

EDGE Member
Παράθεση από vickaki89 >
Εγώ πήγα πέρσι και πήρα τα πάντα από ΙΚΕΑ για το φοιτητικό μου σπιτάκι..από κρεβάτι μέχρι κεράκια...
Μεγάλο λάθος!Πρώτα από όλα οι τιμές είναι μέτριες αλλά το ίδιο χαμηλή είναι και η ποιότητα..αυτό το διαπίστωσα όταν πήρα από άλλο μαγαζί το τραπέζι του σαλονιου-το μόνο που έλειπε-και βλέποντάς το ανάμεσα στα άλλα πράγματα η διαφορά είναι εμφανής!
Για να μην αναφερθώ στο βάσανο που έχει κανείς να υποστεί στην αποθήκη....ψάχνοντας για τον κωδικό του-μέρους!-του επίπλου που θέλει να πάρει...(και καλά να έχεις π.χ μια καρέκλα,τη βρίσκεις,τη φορτώνεις στο καρότσι και όλα ο.κ αλλά αν κάνεις το λάθος να πάρεις κρεβάτι,άντε να κουβαλάς:σκελετό,ξύλα+στρώμα )...Και πες το αντέχεις και αυτό αν υπάρχει ένας άνθρωπος πρόθυμος να βοηθήσει...για βρες τον όμως!όσους πήρε το μάτι μου ή έκαναν διάλειμμα ή δεν ήταν στο πόστο τους...
Έπειτα από αυτή την εμπειρία μου λοιπόν και επειδή όλα αυτά αποκλείεται να έτυχαν σωρρευτικά εκείνη την ημέρα,εγω και ΙΚΕΑ μακρυα...
Το ίδιο συστήνω και σε όποιον φοιτητή σκέφτεται να πάει..γιατί οι ελάχιστα χαμηλότερες τιμές δεν αξίζουν τόση ταλαιπωρία,πιστέψτε με
Έλα ρε συ, η όλη φάση του ψαξίματος στην αποθήκη και γενικά ο τρόπος αγοράς είναι σκέτη διασκέδαση!! Τουλάχιστον για μένα! Ειδικά αν συναρμολογείς με παρέα γίνεται και χαβαλές!

vickaki89

vickaki89's Avatar: Samsung SGH-U600
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από _Crazygirl_ >
Έλα ρε συ, η όλη φάση του ψαξίματος στην αποθήκη και γενικά ο τρόπος αγοράς είναι σκέτη διασκέδαση!! Τουλάχιστον για μένα! Ειδικά αν συναρμολογείς με παρέα γίνεται και χαβαλές!
Συμφωνώ απόλυτα για το χαβαλέ...αλλά αν έχεις να ψάξεις και να φτιάξεις έπιπλα ολόκληρου σπιτιού δε σου έρχεται too much?
Ισως έχεις δίκιο,πρέπει να διορθώσω το post μου...αν είναι για 2-3 πράγματα ο.κ μπορεί και να αξίζει τον κόπο...αλλά όχι για περισσότερα!

Bayern7

no avatar
HSUPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
Πήγα Παρασκετή μεσημέρι στο ΙΚΕΑ Θεσσαλονίκης.
Γινόταν χαμός από φοιτητές. Τρελό γέλιο.

htrul18

htrul18's Avatar: Sony Ericsson Xperia X10 mini
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από Bayern7 >
Πήγα Παρασκετή μεσημέρι στο ΙΚΕΑ Θεσσαλονίκης.
Γινόταν χαμός από φοιτητές. Τρελό γέλιο.
Εγώ πήγα Σάββατο. Ακόμη καλύτερα!

Κι εγώ συμφωνώ με το Βικάκι πάντως. Καλύτερα να μη πάρετε όλα τα έπιπλα από ΙΚΕΑ. Εγώ έχω πάρει ένα γραφείο, δύο βιβλιοθήκες και ένα κρεβάτι. Η χαμηλή ποιότητα φαίνεται. Ότι πληρώνεις παίρνεις που λένε.
Τα ΙΚΕΑ είναι καλά να πας να πάρεις κανένα διακοσμητικό, καμιά καρέκλα, άντε και ένα επιπλάκι για την τηλεόραση αλλά όχι να επιπλώσεις σπίτι.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!

VeCo

VeCo's Avatar: Vertu Constellation Quest
Moderator
Περιοχή: Crouch End
Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να έχει ανοίξει και το IKEA στην Κύπρο... Μήπως έχει κανείς εντυπώσεις;
This blessed plot, this earth, this realm, this England...
William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

London is a state of mind

Aplaz_

no avatar
GPRS Member
Περιοχή: somewhere..
Παράθεση από astarti >
Σουηδικά κεφτεδάκια!!!!
σιγουρα δεν τα φτιαχνουν στο Βιετναμ?
Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει δυνατότερο
Όσο ζω μαθαίνω

usak

usak's Avatar: Nokia 6131
GPRS Member
Περιοχή: Los Angeles
Συμφωνω, τα σουηδικά κεφτεδάκια με σαλτσα απο την ΙΚΕΑ ειναι ολα τα λεφτα
.:C E S S N A:.

_Crazygirl_

EDGE Member
Μπας και είναι γατοκεφτέδες? Αφού λέτε ότι όλα είναι χαμηλής ποιότητας...

VeCo

VeCo's Avatar: Vertu Constellation Quest
Moderator
Περιοχή: Crouch End
Παράθεση από usak >
Συμφωνω, τα σουηδικά κεφτεδάκια με σαλτσα απο την ΙΚΕΑ ειναι ολα τα λεφτα
Παράθεση από _Crazygirl_ >
Μπας και είναι γατοκεφτέδες? Αφού λέτε ότι όλα είναι χαμηλής ποιότητας...
Τα φαγητά λένε πολύ... Ειδικά ο σολομός και οι γαρίδες... Για τα κεφτεδάκια δεν γνωρίζω, δεν είμαι φίλος...
This blessed plot, this earth, this realm, this England...
William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

London is a state of mind
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης