Jump to content

Cool X10


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σασ!(ΧΑΧΑΧΑ τώρα ξύπνησα εγώ)Θέλω να πάρω ενα κινητό.

 

Είναι αυτό http://solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3800.

 

χαρακτηριστικα

 

3.8 inch touch screen; PX:272*480

·T-Flash Card Supporting,Built in 71.8M memory in phone,support extend TF card to 8GB max

·Dual cameras/2.0 Mega pixel camera for Picture & Video capability,solomobi.com test put out biggest size is 1600*1200

·MP3 & MP4 player

·GPRS & WAP connectivity, MMS Transceive

·U disk support function to keep the information storage

·Bluetooth A2DP

·Voice record

·FM radio(can output voice)

·calendar,To do list,Alarm,World Clock.Stopwatch

·caller picture,caller Ring Tone,caller video

·Telephone directories: 800 groups of contacts, support incoming call with big head sticker,group ring an Messages &Multimedia messaging:SMS, support MMS

·Schedule power on/off: support to start/close under set time

·Alarm clock:5 groups, support alarm clock when machine’s closed, can set from Monday to Sunday

·Games: 2 common games,JAVA games

·IMEI:355981****

SVN:20

IMEI:355098****

·More information: MP3/MP4/handfree/SMS group sending/Voice recorder/WAP/Bluetooth/

GPRS download/MMS/Calendar/to do list/Alarm clock//FM Radio/ World clock/Currency converter/unit converter/Handwritting/Stopwatch/Motion game.

 

Ποσ σασ φένετε?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω ρωτήσει κι εγώ στο γενικό thread για αυτό το κινητάκι,

και περιμένω τον trackera να το παραλάβει την τρίτη τετάρτη για να μας πει εντυπώσεις.

 

Ωραίο φαίνεται, αν είναι και λειτουργικό 100%...θα δείξει...

 

Η οθόνη πάντως είναι 3,2 Inches , λόγω διαστάσεων δεν μπορεί να είναι 3,8 . Ετσι λένε έστω.

Όπως τη βλέπω , 3.54 είναι.

Edited by Blacksuede
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 εκδοσεις μια με 3.5 και μια με 3.8 ιντσες οθονη, η 3.5 ειναι 10 δολαρια φτηνοτερο περιπου
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το δίνουν με χαρακτηριστικά 3,8" και στο κουτί γράφει 3,8" αλλά στην πραγματικότητα είναι 3,6" η οθόνη του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα χρόνο να παω να το παρω απο το ταχυδρομείο.Την Τρίτη μάλλον θα παω να το παρω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Λέσ ποσ μαλλον την Τριτη θα το παρεισ.Σήμερα είναι παρασκευη αρα το πηρεσ.

 

ΑΝ το πηρεσ πλζ κανε ενα revie

Link to comment
Share on other sites

 

ορίστε κι ένα βιντεάκι...

τελικά trackera το πήρες? ωραίο φαίνεται στο βίντεο!

και στο e-mobilo έχει και τις δύο εκδόσεις!

Link to comment
Share on other sites

 

ορίστε κι ένα βιντεάκι...

τελικά trackera το πήρες? ωραίο φαίνεται στο βίντεο!

και στο e-mobilo έχει και τις δύο εκδόσεις!

 

Πήγε ένας φίλος μου και το πήρε από το ταχυδρομείο γιατί εγώ δεν προλάβαινα,το Σάββατό το απόγευμα θα πάω από το σπίτι του να το πάρω και θα γράψω πως το βλέπω,δεν σε έχω ξεχάσει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν κάποια πραγματάκια για τη συσκευή έστω και αρκετά καθυστερημένα.Το κινητό όπως έχω γράψει και πιο πάνω έχει 3,6 ίντσες οθόνη αν και γράφει ότι είναι 3,8.Η οθόνη αφής του έχει πάρα πολύ καλή απόκριση,στην τηλεόραση δεν "τρώει" τα κεφάλια, έχει πάρα πολύ δυνατό ηχείο και στα sms έχει αρκετά μεγάλο πληκτρολόγιο για να μην έχεις ανάγκη από πενάκι.Στο κλείδωμα και στο interface του ξεχνάμε αυτό που είχαμε μάθει από τα περισσότερα κινέζικα κινητά που αντιγράφουν το iphone και εδώ έχουμε μια αντιγραφή του interface των android κινητών.Γενικά είναι αρκετά γρήγορο,δείχνει στιβαρό και κάθεται καλά στο χέρι σαν μέγεθος.

 

 

edit:

Να προσθέσω λοιπόν ότι η κάμερα του έχει μέγιστη ανάλυση 1600 * 1200 και έχει πολύ δυνατό flash(αρκετά καλή ποιότητα φωτογραφίας για κινέζικο).'Εχει κάρτα μνήμης 2 gb και εσωτερική μνήμη 71,8 mb.

Παραθέτω και μερικές φωτογραφίες από το μενού του κινητού

http://img37.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=imag0009ix.jpg

 

Το μοντέλο για το οποίο μιλάω είναι το STAR TV X10

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση παιδιά!!!

τώρα μένει να βάλω κανά φράγκο στην άκρη και το πήρα απο ότι φαίνεται!!!

έχει και τις μαύρες της η ισοτιμία...

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό το video

 

φαίνεται ότι έχει τρεις οθόνες αναμονής όπως τα android!!!Καλά έμεινα κάγκελο!!!!

Επίσης φαίνεται οτι κλάνει πόμολα με το μεγάλης ανάλυσης video αλλά οκ αυτό είναι

βλακεία της κινέζας....!

Πολύ το πάω το κινητάκι και προφανώς θα έπαιρνα αυτό με το gps (αν και αμφιβάλλω για την λειτουργία του)

Το wifi του δουλεύει καλά?ελληνικοί χαρακτήρες είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τρεις οθόνες για να βάλεις ότι θέλεις.Έχει την κεντρική και στην μια δεξιά έχει το ημερολόγιο και στην αριστερά το music player.

Επίσης στην κεντρική οθόνη μπορείς να φέρεις ως και 8 ακόμη εφαρμογές και όποια μετά δεν την θές την πετάς στον κάδο ανακύκλωσης όπως στα android

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

και πάλι είναι πρακτικό, όπως επίσης οι υπόλοιπες συτομεύσεις που ανέφερες!

αντε να δω τι θα γίνει με τη σκατοδουλεία και το πήρα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε trackera μιας και πρωτη φορα σκεφτομαι σοβαρα να παρω ενα κινεζικο κινητο αυτου του στυλ (K599 κλπ, περα απο τις οπτικες διαφορες του συστηματος), λογω της μεγαλης οθονης (δεν ξερω αν υπαρχει καποιο αλλο με μεγαλυτερη), του android-like μενου κλπ, ειπες καποια καλα πραγματα για το κινητο, μηπως θα μπορουσες να μου πεις και καποια ασχημα ωστε να τα εχω υποψιν μου;

 

Για να γινω πιο συγκεκριμενος θα ηθελα να μαθω τα εξης:

 

1)Διαρκεια μπαταριας (αναλογα και με τη χρηση βεβαια).

 

2)Tα βιντεο που εχουν την αναλυση της οθονης του κινητου παιζουν ομαλα; Με μια μετατροπη ενος βιντεο και ενσωματωση υποτιτλων πανω του μπορεις δηλαδη να δεις καποια σειρα/ταινια ανετα;

 

3)Eπειδη μ'ενδιαφερει η ποιοτητα του hands-free πως το αξιολογεις το δικο του; Να παραγγειλω κανα αλλο ξεχωριστα μηπως (εχω κολλημα με τη μουσικη και θελω να ακουγεται δυνατα και καθαρα με καλα μπασα γι'αυτο);

 

4)Χειριζεται ευκολα με το δαχτυλο ή επιλεγεις κατι και πατιεται κατι αλλο (με σωστο calibration παντα);

 

5)Tα μηνυματα στα ελληνικα ειναι ακομα εως 70 χαρακτηρες ακομα;

 

6)Γενικα σε ποια πραγματα θα ελεγες πως δυσκολευεται/ζοριζεται το κινητο (εκτος απο τα μεγαλυτερης αναλυση βιντεο που ειδα και στο βιντεακι του youtube); Για παραδειγμα στο browsing με opera mini.

 

Oτι αλλο θες προσθεσε.

 

Σ'ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου :)

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

1)Μπαταρία απλά ικανοποιητική,βγάζει 1-1.5 μέρα με σχετικά αρκετή χρήση.

2)Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με βίντεο,γενικά δεν ασχολούμαι με βίντεο στα κινέζικα

3)3.5 jack έχει βάζεις ένα δικό σου καλό και παίζει μια χαρά.Το μαμίσιο είναι απλά μέτριο.

4)Αρκετά καλή touch screen,σχεδόν το σύνολο των ενεργειών γίνεται και με το χέρι.Εγώ πάντως χρησιμοποιώ πενάκι γιατί έχω συνηθίσει σε capasitive οθόνες

5)Μηνύματα στα ελληνικά μέχρι 70 χαρακτήρες.

6)Στον opera mini μια χσρά τα πάει,θεωρώ ότι είναι λίγο αργό οταν πατάς να μπει στο μενού.Επίσης τα πλαστικά του δεν μου γεμίζουν και τόσο το μάτι.Την άλλη βδομάδσ θα πάρω και την έκδοδη του X-10 με gps.Όταν το παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

1)Μπαταρία ,βγάζει 1-2 μέρες

2)μια χαρα βιντεο παιζει με δικη του αναλυση(δεν ειναι νοκια αλλα καλο)

3)3.5 jack

4)καλή touch screen,σαν κ599

5)Μηνύματα στα ελληνικά μέχρι 70 χαρακτήρες.

6)Στον opera mini μια χαρά ,

1 μειον οταν εισαι μεσα σε υπομενου σε γυρναει στην αρχικη οθονη και οχι στο μενου

ποιοτικως για μενα ειναι πολυ καλο ,σταυρο βαλτο διπλα με original

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...