Jump to content

Sony Ericsson Zylo


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινωθηκε σημερα νεο walkman κινητο........το Sony Ericsson Zylo!!!

Ειναι ακομα μια προσθηκη στη Mid-range σειρα της Sony ericsson,ενω τα χαρακτηριστικα που το κανουν να ξεχωριζει ειναι η μεγαλη-για την κατηγορια του- οθονη αλλα και η υποστηριξη αρχειων HD FLAC.

 

Μερικα απο τα χαρακτηριστικα του zylo ειναι:

 

Διαστασεις:103 x 52 x 11.5 mm ,115 g

Οθονη:240 x 320 pixels, 2.6 inches,Scratch-resistant surface

Δικτυα:Quad-band/HSDPA

Μνημη:260MB,microsd card slot up to 16GB

Καμερα:3.15 MP, 2048x1536 pixels

Αλλα Χαρακτηριστικα:

-GPS,with A-GPS support

-Walkman 4.0 player

- FLAC/MP3/eAAC+/WAV player

- SensMe, Track ID

- MP4/H.263/H.264 player

- Google Maps

- Picture editor/blogging

- YouTube, Facebook, Twitter applications

- Organizer

- T9

-Bluetooth, v2.1 with A2DP

 

Η συσκευη θα ειναι διαθεσιμη το τριτο τριμηνο του 2010 σε 3 χρωματα:μαυρο,ασημι και ροζ!

 

Επισημη ιστοσελιδα προιοντος:

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/zylo?cc=gr&lc=el

 

http://img.gsmarena.com/vv/pics/sonyericsson/se-zilo-colors.jpg

 

Βιντεο-Παρουσιαση του κινητου:http://www.youtube.com/watch?v=1InFP4JZ7HY

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χωρις wifi?κριμα γιατι ειναι συμπαθητικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω θα ειναι αρκετα χαμηλα σε τιμη,λογικα γυρω στα 120,κατι σαν αντικαταστατης του w395,νομιζω οτι αν ειχε 3.5mm audio jack,θα γινοταν best-seller,οχι πως αν το τιμολογησουν σωστα δεν θα γινει!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Δεν μπορω να εγκαταστησω τον Oper mini 5.1 συγκεκριμενα μου λεει οτι η επικυρωση του πιστοποιητικου διακομιστη απετυχε.Ελεγξτε τις ρυθμισεις ημερομηνιας της συσκευης σας..Γνωριζει κανει κατι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωριζουμε τιποτα αν θα εχει 3.5mm υποδοχη ακουστικων; Συμπαθητικο μου φαινεται εμενα και σε καλη τιμη :) Edited by filipsyros

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε τιποτα αν θα εχει 3.5mm υποδοχη ακουστικων; Συμπαθητικο μου φαινεται εμενα και σε καλη τιμη :)
Tο spiro εχει 3.5mm. Το zylo οχι.
Link to comment
Share on other sites

Στο αναδυόμενο menu αναγράφει τον αποστολέα SMS(λογικό) αλλά ΚΑΙ το κείμενο. Και το κάνει χωρίς να το επιλέξω (νέα συμβάντα). Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την αναγραφή του περιεχομένου του SMS? Δεν βρίσκω στις ρυθμίσεις επιλογή για "νέα συμβάντα" any help?
Link to comment
Share on other sites

Στο αναδυόμενο menu αναγράφει τον αποστολέα SMS(λογικό) αλλά ΚΑΙ το κείμενο. Και το κάνει χωρίς να το επιλέξω (νέα συμβάντα). Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την αναγραφή του περιεχομένου του SMS? Δεν βρίσκω στις ρυθμίσεις επιλογή για "νέα συμβάντα" any help?

 

εχει αφαιρεθει αυτη η επιλογη στα τελευταια κινητα της sony ericsson φιλε μου δυστυχως..κι εγω αυτο εψαχνα οταν ειχα το yari αλλα ματαια..γιατι δεν αλλαζει ο τιτλος του topic σε 'ΕΠΙΣΗΜΟ'..?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πρόσφατά έγινα κάτοχος τού Sony Ericsson Zylo ωραίο κινητό,πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας,γρηγορό. Αλλά γιατί στόν walkman player μού βγάζει μέ ακαταλαβίστικες γραμματοσειρές τά ονόματα τών καλλιτεχνών καί τών άλμπουμ σπάω τό κεφάλι μού νά καταλάβω.Τό πήγα στό καταστήμα πού τό πήρα αλλά ουτέ αυτοί βρήκαν λύση .Καλό κινητό αλλά walkman δέν είναι.:angry:
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι κι εγω κατοχος ενος μαυρου zylo!! :D Zηλεψα το ροζ που πηρα δωρο στην κοπελα μου... :p:lol:

 

Να ρωτησω... Απο οτι ειδα εχει απο μονο του ενα ροζ flash theme... Αυτο σημαινει οτι τα υποστηριζει... Αν κατεβασω εγω καποια αλλα, πως τα περναω?

 

Και κατι αλλο... Εγω δεν εχω flash theme... Μαλλον επειδη ειναι cosmote ε? Και εχουμε και διαφορετικα μενου..Πχ, στης κοπελας μου δεν βρισκω πουθενα την επιλογη για αναφορα παραδοσης στα μηνυματα, ενω εμενα εχει...

 

Πως στο καλο γινεται αυτο?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πηρα κι εγώ. :happy: Τελευταίο SE κινητό μου ήταν το k770i και μπορώ να πώ πως έχει όντως βελτιωθεί κατά πολύ το μενού της αν και είναι λίγο αργό σε μερικές περιπτώσεις λόγω μάλλον των πολλών εφέ.

 

  • Από ποιότητα κατασκευής τα πάει αρκετά καλά. Το πίσω και μπρος μέρος του είναι από καουτσούκ νομίζω. Γενικότερα ένα κάλο και κάπως ανθεκτικό υλικό.
  • Η συσκευασία είχε απ'ολα, μονό κάποιο cd δεν είχε μέσα δηλαδή (εμένα προσωπικά δεν με πείραξε αυτή η έλλειψη).
  • Όσον αφορά την κάμερα του, είναι μια απλή των 3mpixels τίποτα παραπάνω, το βίντεο που τραβάει αρκετά ικανοποιητικό VGA 24fps.
  • Ο μηχανισμός του slide (στο δικό μου τουλάχιστον) είναι αρκετά σταθερός.
  • Τα widgets (facebook, twitter κ.α.) μ'άρεσαν αρκετά σαν προσθήκη στη home screen.
  • Το πλήκτρα του θα έλεγα πως είναι μέτριας έως καλής κατασκευής.

 

Αυτά απο εμένα :)

 

EDIT: Μπορεί κάποιος να μου πεί τι τύπου αρχείων βίντεο υποστήριζει γιατί όσα 3gp ή mp4 πέρασα δεν τα διαβάζει?? EDIT2: Εντάξει, βρήκα το format!

Edited by filipsyros

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Aπό αυτονομία πως τα πάει η συσκευή?

 

Με μετρια χρηση θα πρεπει να βγαζει σιγουρα τις 3 μερες πιστευω. Μπαταρια εχει 920mAh. Αν χρησιμοποιεις αρκετα το 3g τοτε η αυτονομια του πεφτει αρκετα.

 

Μια ερωτηση κι απο εμενα, ενεργοποιησα να δειχνει στην home screen το widget του facebook, να υποθεσω οτι όση ωρα δείχνει τα updates των φιλων κατεβαζει και συνεχεια δεδομενα (αρα μειονονται τα δωρεαν Mbs για ιντερνετ που εχω), ετσι?? :confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο εμενα, ενεργοποιησα να δειχνει στην home screen το widget του facebook, να υποθεσω οτι όση ωρα δείχνει τα updates των φιλων κατεβαζει και συνεχεια δεδομενα (αρα μειονονται τα δωρεαν Mbs για ιντερνετ που εχω), ετσι?? :confused:

 

Ναι, έτσι είναι. Πάντως η μπαταρία του κινητού έχει μικρή χωρητικότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι είναι. Πάντως η μπαταρία του κινητού έχει μικρή χωρητικότητα.

 

Το απενεργοποιησα να μην το δειχνει και "φευγουν" τσαμπα τα δωρεαν mbs.

Oσον αφορα τη μπαταρια, μια φορτιση εχω κανει εγω μεχρι στιγμης..καποιος αλλος που το εχει περισσοτερο καιρο θα εχει αποψη. Οσα ειπα ηταν με βαση υποθεσεων, αλλα με το 3g ισχυει σιγουρα οτι καταναλωνεται γρηγορα. Και, ειναι μικρη οντως..θα μπορουσαν να εβαζαν μια 950αρα εστω :rolleyes:

Edited by zxr

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό υπάρχει η εφαρμογή που μετράει πόσα βήματα έχεις κάνει, πόσο έχεις περπατήσει?

Από ένταση στον ήχο πως πάει?

Σχετικά με την μπαταρία πιστεύω μετά τις 4 φορτίσεις θα στρώσει. Με κλειστό το 3G λογικά θα αντέχει 4 μέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό υπάρχει η εφαρμογή που μετράει πόσα βήματα έχεις κάνει, πόσο έχεις περπατήσει?

Από ένταση στον ήχο πως πάει?

Σχετικά με την μπαταρία πιστεύω μετά τις 4 φορτίσεις θα στρώσει. Με κλειστό το 3G λογικά θα αντέχει 4 μέρες.

 

Aν αναφέρεσαι στην εφαρμογη walk mate, ναι υπάρχει. Από ένταση σχετικά καλά τα πάει, τα handsfree που έδινε πάλι ειναί πολύ μέτρια. Όσον αφορά τη μπαταρία σε λίγο θα το βάλω για την δεύτερη φόρτιση και λογίκα θα είναι έτσι όπως τα λες καθως μετα απο 4-5 πλήρεις φορτίσεις στρώνει..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. ξερετε τι γινεται στο zylo με τα μυνηματα γιατι δε στελνει με 160 χαρακτηρες? οτι και να του εχω κανει και απενεργοποιηση εθνικων χαρακτηρων και ενεργοποιηση, και τα ΠΑΝΤΑ απ τις ρυθμισεις μηνυματων, αυτο ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ να στειλει με 160 και στελνει ΜΟΝΟ με 70 χαρακτηρες και αν ειναι πανω απο ενα μηνυμα ΕΝΝΟΕΙΤΕ τα χωριζει σε 70 παλι! ξερει κανεις τι γινεται ρε παιδια?? θα του ημουν ΥΠΟΧΡΕΟΣ αν μου εβρισκε τη λυση καποιος! σας ευχαριστω πολυ...!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω contacts από παλαιότερο W κινητό στο Zylo.

Το backup έχει γίνει κανονικά και με τον νόμο με το Sony Ericsson PC Suite και οι επαφές είναι σε αρχείο .dkb.

Είναι δυνατόν το Zylo να μην συνεργάζεται με το PC Suite;

Και αν ναι, πώς θα τις μεταφέρω με το PC Companion;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. ξερετε τι γινεται στο zylo με τα μυνηματα γιατι δε στελνει με 160 χαρακτηρες? οτι και να του εχω κανει και απενεργοποιηση εθνικων χαρακτηρων και ενεργοποιηση, και τα ΠΑΝΤΑ απ τις ρυθμισεις μηνυματων, αυτο ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ να στειλει με 160 και στελνει ΜΟΝΟ με 70 χαρακτηρες και αν ειναι πανω απο ενα μηνυμα ΕΝΝΟΕΙΤΕ τα χωριζει σε 70 παλι! ξερει κανεις τι γινεται ρε παιδια?? θα του ημουν ΥΠΟΧΡΕΟΣ αν μου εβρισκε τη λυση καποιος! σας ευχαριστω πολυ...!!

Η λυση ειναι οτι καπου εχει μια ρυθμιση για Εθνικους χαρακτηρες, πρεπει να την απενεργοποιησεις, αυτο ειχα κανει και εγω. Το περιεργο ειναι οτι εψαξα και δεν μπορω να βρω σε πιο σημειο του μενου ειναι αυτη η ρυθμιση:lost:.

Link to comment
Share on other sites

Στη "δημιουργία sms" πηγαίνεις στις "επιλογές" και μετά στις "επιλογές γραφής" (έτσι γίνεται στο c510).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Zylo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...