Jump to content

Problhma me apostolh mail


Ragezer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ήταν δυνατή η αποστολή του μηνύματος, γιατί η ηλεκτρονική διεύθυνση του αποστολέα απορρίφθηκε από το διακομιστή. Η ηλεκτρονική διεύθυνση του αποστολέα ήταν "rag11@otenet.gr". Θέμα *******, Λογαριασμός: 'mail.otenet.gr', Διακομιστής: 'mail.otenet.gr', Πρωτόκολλο: SMTP, Απόκριση διακομιστή: '550 5.0.0 Access denied', Θύρα: 25, Ασφαλής θύρα(SSL): Όχι, Σφάλμα διακομιστή: 550, Αριθμός σφάλματος: 0x800CCC78

 

auto mou bgazei otan paw na steilw to mail 3erei kaneis ti mporei na ftaiei???

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει σήμερα αυτό ή εδώ και μέρες? Ρωτάω γιατί τον τελευταίο καιρό έχει τύχει 2 φορές και σ' εμένα να απορρίπτεται η δ/νση μου ως καταχωρημένη σε black list για (ανύπαρκτο εκ μέρους μου) spamming. Αυτό την άλλη μέρα διορθώνεται. Δεν ξέρω όμως αν είναι ίδια η περίπτωσή σου γιατί δεν λέει τίποτα περί spam το μήνυμα απόρριψης. Έχεις πειράξει τίποτα στις ρυθμίσεις του προγράμματος αλληλογραφίας που χρησιμοποιείς? Μήπως προσπαθείς να στείλεις σε περισσότερους από 20 παραλήπτες? Η δ/νση σου είναι πράγματι "rag11@otenet.gr" έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο smtp mail server της οtenet είναι mailgate.otenet.gr και για να στείλεις mail μέσω αυτού πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με otenet όπως είπε και ο broxopoios.
Link to comment
Share on other sites

Loipon katarxhn pragmati syndeomai me OTEnet afou mono authn thn syndesh dia8etw!!!h dieu8ynsh mou einai pragmati rag11@otenet.gr mou to eixe kanei kai pio palia auto alla den mporw na na 8ymh8w an 3anasteila mail apo tote...opote isws na synexizetai apo tote!!!Spamming den ekana sigoura!!!Mhpws prepei na dior8wsw ton server twn e3erxomenwn mhnymatwn apo mail.otenet.gr se mailgate.otenet.gr

 

*xrhsimopoiw ton outlook express 6

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (21 Απρ. 2004 , 20:21)

 

Mhpws prepei na dior8wsw ton server twn e3erxomenwn mhnymatwn apo mail.otenet.gr se mailgate.otenet.gr

 

*xrhsimopoiw ton outlook express 6

 

 

Mάγος είσαι! Για τα εξερχόμενα είναι ο mailgate.otenet.gr όπως είπα και στο προηγούμενο Post μου.

Link to comment
Share on other sites

Twra anoi3a to outlook kai blepw oti ta 2 mhnymata pou prospa8hsa na steilw htan sta apestalmena kai o norton t scanarize...epishs ekana apostolh ena mail sto diko mou mail kai to esteile kanonika...

 

parolo pou den exw alla3ei kai exw ton mail.otenet.ge stelnei kanonika

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λύθηκε το πρόβλημα μόνο του απ'ότι κατάλαβα*... Τώρα κάνει αποστολή χωρίς κανένα μήνυμα λάθους, έτσι?

Πάντως άλλαξε τον mail server όπως είπε o Bayern. Εδώ και 1-2 χρόνια τουλάχιστον έχει αλλάξει σε mailgate! Δεν το πρόσεξα πριν ότι είχες το παλιό!

 

edit: άρα μάλλον είχε φάει κάποιο κόλλημα η Otenet...

edit2: δεν είπε εγώ ότι έκανες spamming. Κάνουν άλλοι για σένα χρησιμοποιώντας τη δ/νση σου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (21 Απρ. 2004 , 20:13)

 

Επίσης ο smtp mail server της οtenet είναι mailgate.otenet.gr και για να στείλεις mail μέσω αυτού πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με otenet όπως είπε και ο broxopoios.

 

 

Εγώ πάντως χρησημοποιώ τον mail.otenet.gr και δουλεύει μια χαρά.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...