Jump to content

[Εφαρμογή] GPS Test


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Χρησιμοποιούμε το GPS Test όταν αντιμετωπίζει η συσκευή μας πρόβλημα να βρει τη θύρα του GPS και να κλειδώσει δορυφόρους. Η συγκεκριμένη εφαρμογή κάνει το ίδιο αυτόματα και μετά μπορούμε να κάνουμε χρήση του προγράμματος πλοήγησης της επιλογής μας.

 

http://gps.pdatopsoft.com/images/screenshots/img46200658ac3e5.jpg

 

http://gps.pdatopsoft.com/WindowsMobilePocketPC/GPS-Test

 

 

Download GPS Test 1.04

 

* GPS_Test_1.04.cab (47 KB)

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλα εκανες και το postαρες athanaso77. Το GPS Test ειναι παρα πολυ καλη εφαρμογη.

 

Προσωπικα παντα πριν ανοιξω το προγραμμα πλοηγησης που χρησιμοποιω ανοιγω και το GPS Test για να κλειδωσει δορυφορους. Δεν ξερω αν ειναι τοσο χρησιμο οσο λεω, αλλα τουλαχιστον στο Xperia δυσκολευομαι να κλειδωσω χωρις το GPS Test, οποτε με αυτο εχω βρει την υγεια μου. ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τόσο καιρό αναφερόμαστε σε αυτό και έπρεπε να είχαμε ήδη ένα thread αφιερωμένο σε αυτό. Κάλλιο αργά παρά ποτέ. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Δλδ, τρέχω το πρόγραμμα, και ανοίγω το πρόγραμμα πλοήγησης που έχω και όλα οκ, ή θα πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο πρόγραμμα πλοήγησης που φοράει το κινητό μου; (MLS Dest)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τρέχοντας αυτό, τα κάνει όλα μόνο του. Απλά μετά τρέχεις το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεν κλειδωνει με τπτ ....... στην com7 ψαχνει και στα 9600 απο τα settings που ειδα ....εκει πρεπει να ειναι ; να το βαλω στο auto ; και το αλλο να το αφησω 9600 ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κλείδωσε μια χαρά με την πρώτη. Βέβαια, έκανα μια βόλτα μέχρι την ταράτσα να είμαι σίγουρος :)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

που το εχεις σε ποια com και στα 9600 ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αφήνεις να τα κάνει όλα αυτόματα. Να βρει τη θύρα και περιμένεις μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

htc touch 2.....οταν τρέχω το πρόγραμμα κάνει search...περνώντας απο το comm2 σταματάει και μου λέει οτι το bluetooth είναι κλειστό, προφανώς γτ είναι στο comm2....πατάω οκ και συνεχίζει κάνοντας κύκλους, σταματάει κάθε φορά στο comm2 λέγοντας οτι έχω το bluetooth κλειστό και δεν βρίσκει τπτ:cry:

 

όταν βάζω απο μόνος μου θύρες, το κλείσω και ξανανοίξω το πρόγραμμα βγάζει το ''looking for gps unit'':worry:

 

--ΟΚ...ΤΟ ΕΚΑΝΑ, ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΘΥΡΑ 4, 9600 braud (καλά είναι?) ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ WINDOWS...choose program port...

 

thnxx

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Χρήσιμο φαίνεται αυτό το τεστ. Μετά απο αυτό το τεστ, το κινητό samsung omnia pro με χάρτες vodafone, αγορασμένο απο vodafone κατάστημα, μπορεί να λειτουργεί σαν ΚΑΝΟΝΙΚΟ gps? χρειάζεται κάτι επιπλέον? και εαν ναι, τι?

ευχαριστώ εκ προοιμίου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω κι εγώ την ίδια απορία που είχε ο σουβλάκι. Το ανοίγω, περνάει το "searching for gps unit" και μένει στο "HDOP 0.00", "FIX 1D" και "GPS STARTING UP". Η συσκευή είναι το Omnia II
Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι σίγουρος ότι βρίσκεσαι σε ανοιχτό ουρανό όσο η συσκευή προσπαθεί να κλειδώσει δορυφόρους;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στη δουλειά και το έκανα στο διάλειμμα, σε πεζοδρόμιο αλλά ανάμεσα σε κτίρια. Προτείνεις να βγω σε εντελώς καθαρό σημείο για να ψάξει την πρώτη φορά?
Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν απαιτείται εντελώς καθαρό σημείο, απλά ανοιχτός ουρανός. Όχι μέσα στο σπίτι για παράδειγμα. Θα χρειαστεί λίγο υπομονή την πρώτη φορά μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα το ξαναπροσπαθήσω σήμερα. Χθες το άφησα 7-8 λεπτά, απλά με προβλημάτισε το ότι έμεινε στο starting up. Θα το αφήσω περισσότερη ώρα και θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα..
Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

για να κλειδωσει τους δορυφορους πρεπει να πρασινισουν ολλοι στο προγραμματακι η οχι?και μετα τι βηματα κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να κλειδωσει τους δορυφορους πρεπει να πρασινισουν ολλοι στο προγραμματακι η οχι?και μετα τι βηματα κανω?

 

Πρέπει να πρασινίσει γράφοντας "GPS Running". Μετά το κλείνεις και ανοίγεις το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το γραφει αυτο απλα ανεβοκατεβαινουν συνεχεια...μια πρασινιζουν κιτρινιζουν και δεν σταματανε καπου...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το γραφει αυτο απλα ανεβοκατεβαινουν συνεχεια...μια πρασινιζουν κιτρινιζουν και δεν σταματανε καπου...

 

Εάν το γράφει τότε είσαι μια χαρά. Δεν σταματάνε και ούτε πρόκειται να σταματήσουν γιατί σου δείχνουν το σήμα από τον εκάστοτε δορυφόρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Διαβασα προσεκτικα το θεμα αλλα και το τοπικ για το omnia pro,τα εκανα ολα αυτα που προτεινετε αλλα αποτελεσμα μηδεν!!!!

Το μονο που δεν εχω κανει ειναι να ειναι αναμενη συνεχεια η οθονη οταν ψαχνει για δορυφορους

Εχει σημασια αυτο ??????

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...