Cosmote Internet On The Go!

Απάντηση

nikosira

no avatar
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
ΑΓΟΡΑΣΑ POCKET WIFI COSMOTE INTERNET ON THE GO ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ WIRELESS με δυο laptop ταυτοχρονα αλλα δεν ξερω πως να τσεκαρω τα mb οταν το χρησιμοποιω WIRELESS !

στο COSMOTE INTERNET ON THE GO ενημερωση μεσω sms των mb που εχεις καταναλωσει δεν γινεται?
Τελευταία τροποποίηση από Petros the Great: 15 Φεβ. 2011, 09:48. Αιτιολογία: Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!

Anastasios1981

no avatar
Mobile Newbie
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ.ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ.ΝΑΙ ΣΤΟ 1GB ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ.ΕΙΜΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΟ COSMOTE ON THE GO.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΑΠΟ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ!ΒΡΗΚΑ ΤΟ IP ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΤΟ BROWER ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

Συγγνωμη για τα κεφαλαία...
Τελευταία τροποποίηση από Petros the Great: 15 Φεβ. 2011, 09:48. Αιτιολογία: Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!

Mitsos_The_Great

Mitsos_The_Great's Avatar: Sony Xperia SP
Mobile Guides Editor
Περιοχή: Βαρθολομιό Ηλείας
Παράθεση από Anastasios1981 >
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ.ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ.ΝΑΙ ΣΤΟ 1GB ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ.ΕΙΜΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΟ COSMOTE ON THE GO.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΑΠΟ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ!ΒΡΗΚΑ ΤΟ IP ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΤΟ BROWER ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

Συγγνωμη για τα κεφαλαία...
Φαντάζομαι ξέρεις ότι το απεριόριστο έχει όριο 30GB/μήνα. Μετά η ταχύτητα πέφτει στα 15Kb/sec (~128kbps).
MyPhone's:
* Sony Xperia L
*Sony Xperia SP

stefanos1999

stefanos1999's Avatar: Nokia E52
HSCSD Member
Περιοχή: Πειραιάς
στην προσφορα 1gb/10ευρω γινεται το συμβολαιο να ειναι αοριστου χωρίς εξοπλισμο? ή υπαρχει υποχρεωτικά δεσμευση για 12μηνο?
οταν τολμας, χανεις για λιγο το βημα σου...
οταν δεν τολμας, χανεις τον ευατο σου......

destiny1983

destiny1983's Avatar: Sony Xperia T
GPRS Member
Περιοχή: Piraeus
Καλησπέρα σε όλους,

Είχα το usb stick Huawei E1823 και συνδεόταν κανονικά στα windows 7. Mια μέρα έσπασε όμως απο μεταφορά και μια φίλη μου έδωσε το δικό της usb stick Huawei E170...το πιο παλιό μοντέλο. Εκείνη το χρησιμοποιούσε σε windows 7...στα δικά μου δεν κάνει σύνδεση και φαντάζομαι οτι θέλει να γίνει αναβάθμιση στο pc μέσω cosmote για να δουλέψει πράγμα που δεν γίνεται γιατί δεν υπάρχει άλλος τρόπος σύνδεσης στο internet για να κάνω αναβάθμιση της συσκευής στο pc μου. Απο την cosmote μου ζήτησαν 100 ευρώ για να αγορασω καινούργιο και σκεφτόμουν να πάρω της vodafone το K3765 που γράφει στα χαρακτηριστικά οτι είναι και για windows 7 και κάνει 40 ευρώ...θα λειτουργήσει με την κάρτα της cosmote σωστά?και φαντάζομαι οτι ούτε πρόβλημα με αναβάθμιση θα έχω...τι λετέ?
Αιγόκερως Είσαι???

Kostas_01

Kostas_01's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
GSM Phase 1 Member
Ψιλοάσχετη, αλλά χρήσιμη λύση ανάγκης. Μήπως τυχαίνει να έχεις κανένα CD Linux Ubuntu (δωρεάν είναι) ; Νομίζω πως το βλέπει αμέσως το συγκεκριμένο στικάκι και δεν έχει ανάγκη κανέναν οδηγό της Cosmote. Μέσα σε ένα λεπτό (όπου θα επιλέξεις τη χώρα, τον πάροχο και το APN μέσα από μια διαθέσιμη λίστα) θα είσαι έτοιμος να σερφάρεις στο διαδίκτυο. Το CD το τρέχεις ως Live, δηλαδή χρησιμοποιείς το λειτουργικό χωρίς να εγκαταστήσεις ή ν' αλλάξεις τίποτα στον υπολογιστή σου. Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου στο ίντερνετ, αν σου είναι απαραίτητη η χρήση του, μέχρι να καταλήξεις σε κάποια μονιμότερη λύση.
Στο άλλο δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά, αν και το ZTE K3565-Z στικάκι της Vodafone που έχω μια χαρά λειτουργεί με κάρτα της Wind στα 7άρια (τόσο με το προγραμματάκι της τελευταίας όσο και χωρίς αυτό, με δημιουργία νέας σύνδεσης μέσω τηλεφώνου στα Windows).

kkkk

no avatar
Mobile Member
Γινεται να κανω νεα συνδεση COSMOTE ON THE GO και να παρω επιδοτηση σε κινητο;

UniqueGR

UniqueGR's Avatar: HTC Touch HD
EDGE Member
Έχει δοκιμάσει κανείς να στείλει 1 στο 1256 για έλεγχο υπολοίπου...?

Γιάννης

Γιάννης's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
HSUPA Member
Περιοχή: Ελλαδάρα!!!! Αθήνα-Λυκοβρυση
Στο COSMOTE Internet On The Go με USB STICK πως βλεπουμε τον εναπομειναντα χρονο και ογκο που εοχυμε παιιδα ? Με ρωταει μια φιλη και δεν θυμαμαι και δεν εχω και το προγραμμα μπροστα μου.

Ευχαριστω.

UniqueGR

EDGE Member
Παράθεση από Γιάννης >
Στο COSMOTE Internet On The Go με USB STICK πως βλεπουμε τον εναπομειναντα χρονο και ογκο που εοχυμε παιιδα ? Με ρωταει μια φιλη και δεν θυμαμαι και δεν εχω και το προγραμμα μπροστα μου.

Ευχαριστω.
θα στείλει με μήνυμα τον αριθμό 1 στο 1256

Γιάννης

HSUPA Member
Παράθεση από Γιάννης >

Ευχαριστω.
Παράθεση από UniqueGR >
θα στείλει με μήνυμα τον αριθμό 1 στο 1256
Ευχαριστω.Εστειλε αλλα καμμια απαντηση.

UniqueGR

EDGE Member
Παρέχεται σε όλα τα πακέτα εκτώς του unlimited ( για ευνόητους λόγους ). Μήπως έχει αυτό το πρόγραμμα ( αν και θα έπαιρνε τουλάχιστον μια ενημέρωση ότι δεν παρέχεται η υπηρεσία )?

Γιάννης

HSUPA Member
Παράθεση από UniqueGR >
Παρέχεται σε όλα τα πακέτα εκτώς του unlimited ( για ευνόητους λόγους ). Μήπως έχει αυτό το πρόγραμμα ( αν και θα έπαιρνε τουλάχιστον μια ενημέρωση ότι δεν παρέχεται η υπηρεσία )?

Δεν εχει συμβολαιο.Μιλαω για συνδεση με στικακι με προπληρωμενο ογκο και χρονο.

Edit

Τελικα η σελιδα ειναι

http://ciotgonrequest.cosmote.gr
Τελευταία τροποποίηση από Γιάννης: 2 Απρ. 2011, 17:08.

Kakats

no avatar
Mobile Newbie
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωειζει κανεις αμα το mobile internet on the go της cosmote με την καρτοκινητη ειναι συμβατο με ipad. Υπαρχει συσκευασια με ετοιμη micro sim αλλα μου ειπαν απο το καταστημα πως δεν ειναι συμβατο και θα πρεπει να κανω συμβολαιο.. Ευχαριστω πολυ

UniqueGR

EDGE Member
Παράθεση από Kakats >
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωειζει κανεις αμα το mobile internet on the go της cosmote με την καρτοκινητη ειναι συμβατο με ipad. Υπαρχει συσκευασια με ετοιμη micro sim αλλα μου ειπαν απο το καταστημα πως δεν ειναι συμβατο και θα πρεπει να κανω συμβολαιο.. Ευχαριστω πολυ
Το ίδιο ακριβώς προφίλ είναι και η ίδια ακριβώς υπηρεσία. Το μόνο που θα χρειαστείς είναι αλλαγή κάρτας sim σε micro. Σε παρακαλώ πολύ όμως, πήγαινε απο το κατάστημα και ρώτα τον / την ποιες οι διαφορές ανάμεσα στο iotg με κάρτα ( ή ακόμα και το what's up με το πακέτο internet on the phone ) και στο συμβόλαιο που σου προτείνει ( και μετά, πες του πωλητή να μάθει να πουλά έντιμα συνδέσεις για τον λόγο που σου εξήγησα παραπάνω ).
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης