Jump to content

3ος Νόμος (Mega)


kostas_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεμιέρα για τη νέα δραματική-αστυνομική σειρά του Πάνου Κοκκινόπουλου, "ο 3ος νόμος". Δευτέρα 1 Μαρτίου στις 22.50

 

Κάθε δράση, προκαλεί αντίδραση. Ο 3ος νόμος του Νεύτωνα δεν ερμηνεύει μόνο τη σχέση των σωμάτων και της «ορμής» στην κλασική μηχανική αλλά και τις ανθρώπινες σχέσεις και την «ορμή» που τις χαρακτηρίζει, γενικότερα. Τις σχέσεις με τους άλλους και με τον εαυτό μας. Τη σχέση του παρόντος με το παρελθόν. Τη σχέση του θύτη και του θύματος. Ο ‘3ος Νόμος’ αποτελεί μια καινούρια ματιά στις αυτοτελείς αστυνομικές ιστορίες. Κάθε επεισόδιο θα βασίζεται σε μια πραγματική ιστορία από το αστυνομικό ρεπορτάζ. Οικογενειακά δράματα, ερωτικές σχέσεις πίστης και απιστίας, κατά συρροή δολοφόνοι, εγκλήματα τιμής, πάθους, εκδίκησης, τιμωρίας, ανάγκης: ιστορίες που κατά μεγάλο βαθμό έχουν συνταράξει την κοινή γνώμη. Οι ιστορίες αυτές θα αναπτύσσονται σε δύο επίπεδα: στο παρόν και το παρελθόν. Στη δράση και την αντίδραση. Η δράση στο παρελθόν και η αντίδραση στο ‘τώρα’. Η σειρά έχει στόχο να φωτίσει τα κίνητρα και τις επιλογές των πρωταγωνιστών κάθε ιστορίας. Να ανιχνεύσει τα σκοτεινά πεδία της ανθρώπινης συμπεριφοράς χωρίς να προδώσει την τραγικότητα τους.

 

Σκηνοθεσία: Πάνος Κοκκινόπουλος

Σενάριο: Παναγιώτης Ιωσηφέλης, Βασίλης Ρίσβας - Δήμητρα Σακκαλή

Εκτέλεση Παραγωγής: Frenzy Films

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η σειρά θα είναι σε στυλ 10η εντολή και Κόκκινος κύκλος?

Αν ναι δεν είμαι σίγουρος ότι ταιριάζει με το ύφος του Mega.Ας μη βγάζουμε όμως βιαστικά συμπεράσματα.Αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά θα είναι σε στυλ 10η εντολή και Κόκκινος κύκλος?

Αν ναι δεν είμαι σίγουρος ότι ταιριάζει με το ύφος του Mega.Ας μη βγάζουμε όμως βιαστικά συμπεράσματα.Αναμένουμε.

 

κάτι τέτοιο μου μυρίζει και μένα ...

κοίτα .. είναι Κοκκινόπουλος = δοκιμασμένη - πετυχημένη συνταγή ...

το ίδιο ειπώθηκε και για τα Μαύρα Μεσάνυχτα ως "μαύρη κωμωδία" ... και μια χαρά την χτύπησε την τηλεθέαση 2 χρονάκια που έπαιξε!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα ειναι στυλ 10ης εντολης και κοκκινου κυκλου. μονο που ειναι κοκκινοπουλος αξιζει ;) μακαρι τα τραγουδια (αν εχει) να ειναι στο ιδιο στυλ με τις 2 προηγουμενες σειρες :)
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά θα είναι σε στυλ 10η εντολή και Κόκκινος κύκλος?

Αν ναι δεν είμαι σίγουρος ότι ταιριάζει με το ύφος του Mega.Ας μη βγάζουμε όμως βιαστικά συμπεράσματα.Αναμένουμε.

 

Αυτό είναι το θέμα. Το Μέγκα συνηθίζει να λογοκρίνει τις σειρές του (θυμίζω τα μπιπ στους Σινγκλς). Δεδομένου ότι ο 3ος νόμος θα είναι η συνέχεια της 10ης εντολής...δεν ξέρω κατά πόσο το κανάλι θα δώσει την έγκριση σε ανάλογου "περιεχομένου" πρόγραμμα! Στην 10η εντολή ακούγονταν ΟΛΑ, οι γνωστές αγαπημένες μας εκφράσεις! Για να μην μιλήσω για τις αιματοχυσιές...... Πιστεύω πως δεν θα τα δούμε αυτά στο Μέγκα

Link to comment
Share on other sites

αν το προωθήσει σε βραδινή - προχωρημένη ζώνη .. δεν νομίζω να'χει τόσο μεγάλο θέμα πια... η αλήθεια είναι ότι τα μπιπ είναι κάπως ενοχλητικά ...

πάντως ένα γ....θούμε ή κάτι παρόμοιο τους ξέφυγε; χτες στην Παταγονία...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

μαλλον σαν την 10η εντολη θα ειναι. ο σκηνοθετης ειναι πολυ καλος οποτε αναμενουμε να ειναι καλη η σειρα.
Link to comment
Share on other sites

αν το προωθήσει σε βραδινή - προχωρημένη ζώνη .. δεν νομίζω να'χει τόσο μεγάλο θέμα πια... η αλήθεια είναι ότι τα μπιπ είναι κάπως ενοχλητικά ...

πάντως ένα γ....θούμε ή κάτι παρόμοιο τους ξέφυγε; χτες στην Παταγονία...

 

Στις 11 παρα δέκα θα παίζει... Και οι Singles τέτοια ώρα δεν έπαιζαν; Κάθε πρόταση και ένα μπιπ θα είναι το εργάκι :p

Link to comment
Share on other sites

τι μ..ΜΠΙΠ..ες μου λέτε τώρα;ούτε ένα γ..ΜΠΙΠ..νο βρισιδι δεν θα έχει;;χαχα

θα μαχαιρώνει ο δολοφόνος και θα λέει:"πάρε και τούτη,πάρε και εκείνη!".χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους καινούργια επεισόδια των δύο σειρών:D

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

θα μαχαιρώνει ο δολοφόνος και θα λέει:"πάρε και τούτη,πάρε και εκείνη!".χαχαχα

:lol::lol:

 

πάντως το trailer/intro που είδα στο σάιτ του Μέγκα είναι τελείως "σα να μην πέρασε μια μέρα" από Κόκκινο κύκλο/10 εντολή...η αισθητική σχεδόν ολόιδια με το intro του Κόκκινου κύκλου, οι (μετα συγχωρήσεως) παπάτζες της αρχής ίδιες με αυτές της 10ης εντολής (η οποία "10η εντολή" παρεμπιπτόντως ποτέ δεν κατάλαβα που κόλλαγε: "μην επιθυμήσεις ο,τι ανήκει στον πλησίον σου" δε λέει? τουλάχιστον ο "3ος νόμος" της δράσης-αντίδρασης κολλάει περισσότερο).

 

Εντάξει, απ' τη μία δεν είναι και πολύ exciting να ξαναβλέπουμε ακριβώς την ίδια συνταγή, απ' την άλλη όμως είναι παλιά, καλή και δοκιμασμένη...αυτή ξέρουμε αυτήν εμπιστευόμαστε που λένε. Και η αλήθεια είναι πως και ο Κόκκινος κύκλος (κυρίως αυτός) αλλά και η δέκατη εντολή είχαν κάποια εξαιρετικά επεισόδια. Κρίμα στον Άλφα που έχασε τέτοιο δυνατό χαρτί, αλλά ίσως να ναι καλύτερο για τη σειρά αφού το Μέγκα είναι πιο απλόχερο σε θέματα παραγωγής (νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κοβει τα μπινελικια μην φοβαστε!! Μαλιστα απο τα τρειλερ εδειξε οτι θα εχει σηματακι "καταλληλο για ανηλικους ανω των 15" οποτε δεν υπαρχει προβλημα!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

^^τετοια να μας λες!!δυστυχώς Κόκκινο κύκλο/10 εντολή δεν τα ειχα παρακολουθήσει οπως θα ηθελα γιατι ο alpha ολο βλακειες εκανε και αλλαζε ωρες στο προγραμμα εβαζα μια καινουργια μια παλια επεισοδια και αλλα τετοια ωραια..ελπιζω στο ''mega mou'' να το ευχαριστηθώ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Στο trailer ήταν η φωνή του Στέλιου Μάινα αν δεν κάνω λάθος.Μάλλον θα παίξει σε κάποια επεισόδια.Αν είναι στο στυλ της 10ης εντολής που το καστ επαναλαμβάνονταν τότε θα βλέπουμε μερικά στάνταρ ονόματα σε πολλές ιστορίες.Όπως πχ 10η εντολή ή Κόκκινος Κύκλος τον Αντώνη Αντωνίου(classic:D) , Ειρήνη Μπαλτά , Ελένη Αποστολοπούλου κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Το
της πρεμιέρας! Σαν ταινία τρόμου μοιάζει! Έπαθα την πλάκα μου! Και σηματάκι....για άνω των 15 ετών! Αν δεν κάνω λάθος, είναι πρώτη φορά που το Μέγκα θα παίξει σειρά τέτοιας καταλληλότητας. Οπότε μπορεί άνετα να παίξει μπινελίκια και σφαγμούς :D
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη σειρά (μάλλον συμμετοχή, μιας και υπηρχαν διάφοροι σκηνοθέτες) του Κοκκινόπουλου ήταν η Ανατομία ενός εγκλήματος με αφηγητή τον Γρηγόρη Βαλτινό. Πολυ καλη σειρά για τα δεδομένα της εποχής.

περισσότερα εδώ

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Στο trailer ήταν η φωνή του Στέλιου Μάινα αν δεν κάνω λάθος.Μάλλον θα παίξει σε κάποια επεισόδια.Αν είναι στο στυλ της 10ης εντολής που το καστ επαναλαμβάνονταν τότε θα βλέπουμε μερικά στάνταρ ονόματα σε πολλές ιστορίες.Όπως πχ 10η εντολή ή Κόκκινος Κύκλος τον Αντώνη Αντωνίου(classic:D) , Ειρήνη Μπαλτά , Ελένη Αποστολοπούλου κλπ.

 

έτσι λέω κι εγώ .. κι αν κρίνουμε κι από την επιτυχή συνεργασία με τους πρωταγωνιστές από "Μαύρα Μεσάνυχτα" σίγουρα θα δούμε αρκετούς από αυτούς στον "3ο νόμο".

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

έτσι λέω κι εγώ .. κι αν κρίνουμε κι από την επιτυχή συνεργασία με τους πρωταγωνιστές από "Μαύρα Μεσάνυχτα" σίγουρα θα δούμε αρκετούς από αυτούς στον "3ο νόμο".

Τους είχαμε δει ήδη σχεδόν όλους στη 10η Εντολή :p

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη σειρά (μάλλον συμμετοχή, μιας και υπηρχαν διάφοροι σκηνοθέτες) του Κοκκινόπουλου ήταν η Ανατομία ενός εγκλήματος με αφηγητή τον Γρηγόρη Βαλτινό. Πολυ καλη σειρά για τα δεδομένα της εποχής.

περισσότερα εδώ

αλήθεια;;;δυστυχώς όταν την έπαιζε η tv ήμουν μικρή και δεν την έβλεπα μόνο κάτι επεισόδια πεταχτά είχα δει...ήταν μοναδική για την εποχή της!

 

Πάμε τώρα στο αποψινό πρώτο επεισόδιο του 3ου νόμου...ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!η ιστορία πολύ καλή και το παίξιμο των ηθοποιών αρκετά καλό(ίσως λίγο υπερβολικό στην αρχή αλλά το τέλος του επεισοδίου το δικαιολογεί).λέγοντας για το τέλος με είχε συνεπάρει τόσο η ιστορία που ούτε καν σκέφτηκα αυτή την εκδοχή!

 

Πάντως αν βλέποντας τη σειρα σας έρχεται στο μυαλό η πραγματικά ιστορία από το κάθε επεισόδιο ας τη λέτε γιατί θα το έβρισκα πολύ ενδιαφέρον να δω τι έγραφε ο τύπος για αυτές τις υποθέσεις.δυστυχώς η πρώτη που έδειξε σήμερα δεν μου λέει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το σημερινο επεισοδιο

δεν το περιμενα το τελος.

και ωραια μουσικη....;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο οντως το επεισοδιο!Και το τελος απλα...τραγικο...!Και πολυ εξυπνο!

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό επεισόδιο. Και αν και δεν το είδα από την αρχή, με καθήλωσε.

Πολύ καλό το καστ. Πολύ καλές οι ερμηνείες, ιδίως της Μαρίνας Ψάλτη, αλλά και της γλυκύτατης Τζένης Θεωνά.

 

Έγινα φαν. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, η σειρά είναι άπαιχτη.

Μου πιάστηκε η καρδιά στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...