Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά

Απάντηση

kasei

no avatar
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από GiorgosH
Τελικά υπάρχει τίποτα σχετικά με τη μείωση της θητείας σε 11μηνο απο φέτος? Αν είναι να κάνουν κάτι ας το κάνουν γρήγορα για να κάνουμε κι εμείς της 290 πρωτοχρονιά σπίτια μας...
φιλαρακι μην ακους βλακειες
εγω ειμουν 286 με ολυμπιακους αγωνες και υποτιθετε οτι ειχε ερθει
μεχρι και σημα στο κεπικ απο το ΓΕΣ -1 μηνα μειωση τιμιτικα λογω των αγωνων- οτι θα κανουμε 11μηνο
αλλα
επεσε τρελο ακυρο

andrikosBO

andrikosBO's Avatar: Nokia 5110
GPRS Member
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Παράθεση από yandr
Τίποτα δεν γίνεται.

Παλιά υπήρχε επιπρόσθετη θητεία (εξαγοράσιμη)

Είναι 100% σίγουρο; Δηλαδή εγώ που πήρα -μόλις- το πολυπόθητο πτυχίο, και έχω αναβολή μέχρι τον 12ο του 2006 δεν υποχρεούμαι να την διακόψω, παρά να παρουσιαστώ κανονικά τον 12ο του 2006;;;

jarjap

jarjap's Avatar: Panasonic SA6
HSCSD Member
Παράθεση από andrikosBO
Είναι 100% σίγουρο; Δηλαδή εγώ που πήρα -μόλις- το πολυπόθητο πτυχίο, και έχω αναβολή μέχρι τον 12ο του 2006 δεν υποχρεούμαι να την διακόψω, παρά να παρουσιαστώ κανονικά τον 12ο του
2006;;;
Απολύτως σίγουρο είναι!!!

Επίσης άν εξαντλήσεις όλη την αναβολή σου δεν πρόκειται να παρουσιαστείς τον 12ο του 2006, αλλά εντός του 2007 - Μάιο αν παρουσιαστείς στρατό ξηράς ή αεροπορία και Μάρτιο αν παρουσιαστείς ναυτικό.
Open your Windows to Freedom!

www.reactos.org

stratus

stratus's Avatar: Qtek 9000
HSCSD Member
Παράθεση από fcukinbeast666
έχω αναβολή μέχρι το 2009.αλλά την σχολή μάλλον θα τη τελειώσω τον επόμενο ιούνιο του 6. τι παίζει αν δεν κόψω την αναβολή και παρπυσιαστώ το 9?υπάρχουν ποινές ή δε γίνεται τίποτα?
Οταν ληξει η αναβολη σου στην στρατολογια σου ζηταν χαρτι απο την σχολη που να δειχνει οτι τηρουσες τους ορους της αναβολης πχ εγω οταν σπουδαζα επρεπε να παρουσιαζουμε μια φορα τουλαχιστον σε εξετασεις στο πανεπιστημιο.Τωρα αν εσυ πας αφου εχεις τελειωσει την σχολη και δουν οτι ειχες παρει πτυχιο μαλλον θα εχεις καποια ποινη.Το καλυτερο ειναι να πας να ρωτησεις την στρατολογια.
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών

t300

t300's Avatar: Sony Xperia P
3G Member
Περιοχή: Ηράκλειο
Παράθεση από stratus
Οταν ληξει η αναβολη σου στην στρατολογια σου ζηταν χαρτι απο την σχολη που να δειχνει οτι τηρουσες τους ορους της αναβολης πχ εγω οταν σπουδαζα επρεπε να παρουσιαζουμε μια φορα τουλαχιστον σε εξετασεις στο πανεπιστημιο.Τωρα αν εσυ πας αφου εχεις τελειωσει την σχολη και δουν οτι ειχες παρει πτυχιο μαλλον θα εχεις καποια ποινη.Το καλυτερο ειναι να πας να ρωτησεις την στρατολογια.
Όπως έχει αναφερθέι και παραπάνω, αυτό δεν ισχύει πλέον. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις όλη την αναβολή ακόμα κι αν έχεις πάρει πτυχίο. Αυτό βέβαια ισχύεο μόνο για την 1η αναβολή. Αν έχεις 2η (λόγω μεταπτυχιακού) μόλις το τελειώσεις, πρέπει να παρουσιαστείς. Αυτά μου είχαν πει στο στρατολογικό.
I can't tell you what the Cuore Sportivo is...
You have to see it for yourself.

FREAK_OF_NATURE

FREAK_OF_NATURE's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
4G Member
Περιοχή: Among other fairies
aporia:o provatonas aleksandroupolis kata pou einai?(kai mh mou peite konta sthn aleksandroupolh)
Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*

GR.04

GR.04's Avatar: Sony Xperia SP
HSCSD Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μεταξύ Αλεξανδρούπολης και Σουφλί.

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Agent M

Agent M's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: divizion by zero
Παράθεση από FREAK_OF_NATURE
aporia:o provatonas aleksandroupolis kata pou einai?(kai mh mou peite konta sthn aleksandroupolh)
Ο οικισμός του Προβατώνα, βρίσκεται στον κεντρικό Εθνικό δρόμο που διασχίζει όλο το Νομό 'Eβρου. Απέχει 45 περίπου χλμ., από την Αλεξανδρούπολη και 3 από το Τυχερό, έδρα του Δήμου, του οποίου αποτελεί την βιομηχανική περιοχή, διότι εδώ βρίσκονται ένα μεγάλο εργοστάσιο ξυλείας και το εκκοκκιστήριο βαμβακιού, των Ενώσεων Γεωργικών Συνεταιρισμών 'Eβρου. Την πλατεία του κοσμεί ο βυζαντινού ρυθμού ναός.

Πηγή: www.infologic.gr

Always have the feeling that something's missing or left behind...
[/b]

FREAK_OF_NATURE

FREAK_OF_NATURE's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
4G Member
Περιοχή: Among other fairies
gia to stratopedo ekei kserete tpt?
epishs otan katebo ego ekei pou na meino?exei ksenodoxeio h 8a prepei na phgaino aleksandroupolh?
Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*

georgehh

georgehh's Avatar: LG E900 Optimus 7
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
pedia exw gyrw stis 117 meres akoma prepei na kanw gaidourini ipomoni o stratos den palevetai me t i p o t a

GR.04

GR.04's Avatar: Sony Xperia SP
HSCSD Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Νομίζω ότι στον Προβατώνα είναι νέο το στρατόπεδο. Αν πας σε φυλάκιο θα περάσεις τέλεια.

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

VarX

VarX's Avatar: Sony Ericsson P800
HSCSD Member
Περιοχή: Ελλάς
Παράθεση από georgehh
pedia exw gyrw stis 117 meres akoma prepei na kanw gaidourini ipomoni o stratos den palevetai me t i p o t a
Oσο μετρας μερες,τοσο πιο πολυ μεγαλωνει ο Γολγοθας

Ασε τους 4 μηνες να περασουν χωρις να τους πολυσκεφτεσαι,κανε οπως ημασταν στο σχολειο κ δεν καταλαβαιναμε που μεταπηδουσαμε σε αλλη ταξη.

Κουραγιο...και καλος πολιτης
The Future Belongs To The Brave

Agent M

Agent M's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: divizion by zero
Χθες το απόγευμα ήρθε στον παππού το χαρτί της μετεκπαίδευσης...
Τον άλλο μήνα αριβάρω για Κιλκίς...
Ξαδέρφια σας έρχομαι!!

Always have the feeling that something's missing or left behind...
[/b]

georgehh

georgehh's Avatar: LG E900 Optimus 7
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
prospathw file Varx ade na ginw politis arketo tsaba xrono exasa me tis ma****** tou stratou

peiraiotakos

peiraiotakos's Avatar: Sony Ericsson P910
GPRS Member
Περιοχή: Πειραιάς
Παράθεση από Agent M
Χθες το απόγευμα ήρθε στον παππού το χαρτί της μετεκπαίδευσης...
Τον άλλο μήνα αριβάρω για Κιλκίς...
Ξαδέρφια σας έρχομαι!!

pote telioses to stratiotiko soy??
ti soma kai idikotita eixes??
to apolitirio itan roza i prasino?? ego pira leuko i1 os dnas exi gousto na me paroun pali??

(kano mikri anakrisi gia na do pos kai se kalesan gia metekpedeysi.)
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης