Wind: Ανακοίνωσε τη Νέα Καρτοκινητή

Απάντηση

sideras1985

sideras1985's Avatar: Motorola V1050
Banned
Περιοχή: Άγνωστη
F2G2 ME 0.10e το λεπτο προς ΟΛΟΥΣ!!! sms 4 λεπτα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ και στο εξωτερικο!!! και προς F2G μονο 2 λεπτα το sms..Χωρις ελαχιστη χρεωση!!!Και nonstop..ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ..Αυτο σημαινει ''Oταν γινονται ολα απλα''.. Με την νεα ''καρτοκινητη-ΑΡΠΑΧΤΗ wind'' απλα ζητουνται κορο'ι'δα!!!Το F2G2 ΕΙΝΑΙ μακραν το καλυτερο και οικονομικοτερο πακετο στην καρτοκινητη..Απλα επειδη δεν συμφερει την wind δεν το διαφημιζει...
Τελευταία τροποποίηση από sideras1985: 27 Ιαν. 2010, 00:15.

teof95

teof95's Avatar: LG E960 Nexus 4
EDGE Member
Περιοχή: Φεγγάρι
Παράθεση από elias_ps >
Επικοινωνήστε Απεριόριστα με τα Αγαπημένα σας Πρόσωπα!

H νέα WIND καρτοκινητή προσφέρει σε όλους τους συνδρομητές της τη δυνατότητα να μιλούν απεριόριστα με έως 3 αριθμούς WIND ή Q της επιλογής τους με 1€/αριθμό.

Για να ενεργοποιήσετε την προσφορά καλέστε δωρεάν το 1268 και επιλέξτε τους αγαπημένους σας αριθμούς! Οι επιλεγμένοι αριθμοί μπορεί να είναι συνδρομητές συμβολαίου ή καρτοκινητής χωρίς περιορισμό.

Για να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία θα πρέπει να έχετε πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα στον προηγούμενο μήνα.

http://www.wind.com.gr/pag...=1&pageid=2002
δεν καταλαβα γιατι ειστε τοσο αρνητικοι? για το "Για να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία θα πρέπει να έχετε πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα στον προηγούμενο μήνα???????" Μα και με τα 1000 λεπτα της watch up κ στο f2go κ στο voda a la cart χρειαζονταν παλι η ανανεοση. επισης αν το θελεις υπολογισε τις χρτεωσεις με το watch up http://www.cosmote.gr/cosm...B5%CE%B9%CF%82 οι οποιες ειναι οι ιδιες χωρις τον διπλασιασμο....!!! επισης ακομα και με το προγραμμα των 1200 λεπτων στο watch up πρεπει να εχεις ανανεωσει παλι τον τελευταιο μηνα.... Αν υπολογισεις κιολας τον διπλασιασμο του χρονου τοτε οι χρεωσεις ειναι μισες.

Συγκριση:
watch up
0,0059/δευτ
0,0059χ60''₌0,354ευρω το λεπτο
με 20 ευρω το μηνα θα μιλησεις σε ενα μηνα
56,4971 λεπτα

wind νεο καρτοκινητο
0,0059/δευτ

0,0059χ60''=0,354 ευρω το λεπτο
με 20 ευρω θα μιλησεις σε ενα μηνα (λογω διπλασιασμου!!)
112,9943 λεπτα!!!!!!!!!
ποιο πολλα και απο το συμβολαιο των 100 λεπτων!
με τα μισα χρηματα (10 ευρω) θα μιλησεις οσα και παραπανω στο watch up αλλα με τα μισα χρηματα!

Που ειναι το κλεψιμο???

Παράθεση από pexths >
ακριβως. τι να το κανω το μπονους των 50 ευρω?
50+50=100/0.35=285 λεπτα και με ελαχιστη χρεωση τα 30 δευτερολεπτα ενω με f2g2 με 50/0.1=500 λεπτα.
δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ των 285 και 500 λεπτων
υπαρχει συγριση γιατι οπως το λες και εσυ αν το ηξεραν ολοι αυτες τις χρεωσεις τοτε τα περισσοτερα καρτοκινητα θα τα ειχε η wind μαζι με τις τοσες επιλογες χρονου ομιλιας που μονο αυτην δινει. Παρ ολα αυτα πρεπει να "ψαξει" καποιος την δεσμευση τιμης και τις χρεωσεις του. Αυτο το νεο πακετο απευθυνεται στο κοινο που βαζει πολλες καρτες (και ειναι παρα πολλοι χρηστες!!!) Εγω παραδειγμα στο καταστημα που δουλευω εχω καθημερινα 3-4 ατομα με ανανεωσεις 15-40 ευρω! Γιατι λοιπον να μην συμφερει σε αυτους που απλα θελουν την ασφαλεια του καρτοκινητου και τον χρονο ομιλιας την συνδεσης αλλα δεν μπορουν να ψαξουν, να αλλαξουν πακετα, να κινδυνευουν μηπως αλλαξει το πακετο τους λογω δεσμευσης τιμης. κ.ο.κ....?????

Παράθεση από SkF >
Μπερδεμενο, φοβαμαι οτι σε λιγο καιρο θα μπει καποιο αστερακι η υπαρχει ηδη και δεν το εχουμε παρατηρησει. Η γνωστη Wind
Εγω θα ελεγα οι γνωστοι που απλα λενε τις ασχημες γνωμες του καθε φορα εδω μεσα γιατι απλα εχουν αχτι!

Παράθεση από Picard >
προσοχη σε αυτους που ενθουσιαζονται τοσο ευκολα,μη ξεχνατε και το μαπα δικτυο που εχει η wind στην επαρχια,ναι μεν σε καποιες περιοχες το πυκνωσε σε αλλες ειναι αστα να πανε.....
Ενω η cote εχει τρελο δυκτιο που στα καρτοκινητα προσπαθεις τουλαχιστον 4 φορες να παρεις τηλ αλλα και που υπαρχουν περιοχες (αν θελετε να σας τις πω) που δεν εχει σημα σε αντιθεση με τις βαρυγδουπες διαφημισεις του τυπου "εχει σημα καμπανα"! Για την voda δεν θα πω.... σιγουρα μια αναζητηση στο forum θα βρεις περιοχες επισης.... ΔΕΝ λεω πως η wind δεν εχει προβληματα αλλα μην λεμε πως δεν εχουν και οι αλλες.....

Αν θελετε και την γνωμη μου δεν φταινε οι εταιριες αλλα ολοι εμεις-εσεις που δεν αποδεχομαστε τις κεραιες! Κανονικα θα επρεπε να βγει ο καθενας και να αποζηταει κεραιες με χαμηλοτερη ακτινοβολια.... Φταιει η νομοθεσια στην Ελλαδα! Φταιει ο ΑΔΑΗΣ κοσμος που νομιζει οτι οι κεραιες εχουν "ραδιενεργεια" (jesus ****! mother of god of nazarat!)!!! Σιγουρα δεν φταινε οι εταιριες που θα ηθελαν να βαλουν τις κεραιες τους παντου!
ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Watermelon

Watermelon's Avatar: Nokia N95
3G Member
Γιατί θα πρέπει να έχει ψηλά γράμματα όπως λένε μερικοί που θα εμφανιστούν μετά; Και πέρσι είχε την προσφορά με το ένα ευρώ και κράτησε για ένα χρόνο, φέτος έκανε αυτή την προσφορά.
Εγώ θα βάλω 20 ευρώ και θα πάρω άλλα 20 πίσω και θα έχω να ανανεωνω το f2g της παρεας για 6 μήνες

MPOMP

MPOMP's Avatar: ThL T6s
GPRS Member
Περιοχή: Τεφελι Ηρακλειου Κρητης
Παράθεση από Watermelon >
Γιατί θα πρέπει να έχει ψηλά γράμματα όπως λένε μερικοί που θα εμφανιστούν μετά; Και πέρσι είχε την προσφορά με το ένα ευρώ και κράτησε για ένα χρόνο, φέτος έκανε αυτή την προσφορά.
Εγώ θα βάλω 20 ευρώ και θα πάρω άλλα 20 πίσω και θα έχω να ανανεωνω το f2g της παρεας για 6 μήνες
Αν αλλαξεις απο νεο καρτοκινητο σε αλλο προγραμμα καρτοκινητης γουιντ τοτε θα χασεις το μπονους οποτε δεν ισχυει αυτο που λες ωστε να εχεις για 6 μηνες το νον στοπ της παρεας.Μακαρι να ισχυε αυτο που λες με τους 6 μηνες.

kwstas18

kwstas18's Avatar: Apple iPhone 3G
GPRS Member
Περιοχή: Θεσσαλονικη
εγω θα το εχω ως δευτερο νουμερακι....μου αρεσε η υπηρεσια με τα 1000λεπτα!

pexths

pexths's Avatar: Samsung GT-I9195 Galaxy S4 mini LTE
HSUPA Member
Περιοχή: thessaloniki
Παράθεση από kwstas18 >
εγω θα το εχω ως δευτερο νουμερακι....μου αρεσε η υπηρεσια με τα 1000λεπτα!
εγω αυτο εκανα στην 2in1 σιμ που εχω. μια χαρα βολεψε

Nrg

Nrg's Avatar: Sony Ericsson W995
HSUPA Member
Κλασικα οι υπαλληλοι της wind προσπαθουν να κανουν το ασπρο μαυρο Αντι να ξεστραβωθουν και να προτεινουν στους πελατες το f2g2 λενε αρλουμπες παροτι το whats up και η vodafone ειναι πολυ πιο μπροστα.

pexths

pexths's Avatar: Samsung GT-I9195 Galaxy S4 mini LTE
HSUPA Member
Περιοχή: thessaloniki
Παράθεση από Nrg >
Κλασικα οι υπαλληλοι της wind προσπαθουν να κανουν το ασπρο μαυρο Αντι να ξεστραβωθουν και να προτεινουν στους πελατες το f2g2 λενε αρλουμπες παροτι το whats up και η vodafone ειναι πολυ πιο μπροστα.
ειχες καποιο περιστατικο σε καποιο καταστημα?

Nrg

Nrg's Avatar: Sony Ericsson W995
HSUPA Member
Οχι αποφευγω τα καταστηματα, απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα βλεπω οτι οι πωλητες προτεινουν το καρτοκινητο wind εναντι του f2g2 γιατι αυτο ειναι για παιδακια ή επειδη μπερδευεται ο κοσμος

sideras1985

sideras1985's Avatar: Motorola V1050
Banned
Παράθεση από Nrg >
Οχι αποφευγω τα καταστηματα, απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα βλεπω οτι οι πωλητες προτεινουν το καρτοκινητο wind εναντι του f2g2 γιατι αυτο ειναι για παιδακια ή επειδη μπερδευεται ο κοσμος
Μα και οι περισσοτεροι πωλητες δεν ξερουν για το F2G2.Η ιδια η wind δεν το προωθει..Δεν την συμφερει..Κανει τα παντα για να κρυψει το γεγονος οτι εχει την φτηνοτερη καρτοκινητη στην αγορα που τα συνδυαζει ολα σε μια καρτα το F2G2.....Οσοι το ξερουν δηλαδη ειναι τυχεροι και θα εχουν οικονομικη επικοινωνια,οι υπολοιποι με την νεα wind καρτοκινητη θα πληρωνουν ''πολυ περισσοτερα΄΄.................................. ..............

Alex0077

Alex0077's Avatar: Apple iPhone 5
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα ( Άγιος Στέφανος )
Παράθεση από sideras1985 >
Μα και οι περισσοτεροι πωλητες δεν ξερουν για το F2G2.Η ιδια η wind δεν το προωθει..Δεν την συμφερει..Κανει τα παντα για να κρυψει το γεγονος οτι εχει την φτηνοτερη καρτοκινητη στην αγορα που τα συνδυαζει ολα σε μια καρτα το F2G2.....Οσοι το ξερουν δηλαδη ειναι τυχεροι και θα εχουν οικονομικη επικοινωνια,οι υπολοιποι με την νεα wind καρτοκινητη θα πληρωνουν ''πολυ περισσοτερα΄΄.................................. ..............
Έλεος , τι άλλο θα ακούσουμε.. Να βγάζει ένα πακέτο μια εταιρία, και να προσπαθεί να το κρύψει και να μην το προωθεί?? Αν είναι έτσι γιατί δεν το καταργεί αν δεν τη συμφέρει?? Όλα έχουν το σκοπό τους.. Δεν υπάρχει χαζή εταιρία.

aiolos

aiolos's Avatar: Nokia 6610
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα
Αν δηλαδή κάποιος ανανεώσει στις 20 το μήνα, δεν θα πάρει το bonus την 1η του επόμενου;
Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι !

BabylonX

BabylonX's Avatar: Apple iPhone 4S
HSCSD Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Τελικά τι ισχύει με το F2G2;

Εδώ λέει ότι οι τιμές είναι 0,21 για όλους και 0,10 για το ίδιο πρόγραμμα ενώ εδώ στον πίνακα στο F2G2 λέει 0,17 για όλους! Ξέρει κανείς τι ισχύει;

Επίσης αν είμαι στο F2G2 και καλέσω η στείλω sms σε κάποιον σε απλό F2G θεωρείται ότι καλώ σε άλλο πρόγραμμα και ισχύουν οι τιμές για τα "λοιπά εθνικά δίκτυα" ή έχω κανονικά προνομιακές χρεώσεις προς όλα τα οικονομικά πακέτα F2G;
Τελευταία τροποποίηση από BabylonX: 27 Ιαν. 2010, 07:56.

BabylonX

BabylonX's Avatar: Apple iPhone 4S
HSCSD Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
(Σόρρυ για το double post, κόλλησε ο firefox. Εάν το δει moderator ας το διαγράψει)
Τελευταία τροποποίηση από BabylonX: 27 Ιαν. 2010, 07:57.

SkF

SkF's Avatar: Nokia 6300
HSCSD Member
Περιοχή: Rubicon River
Παράθεση από teof95 >
δεν καταλαβα γιατι ειστε τοσο αρνητικοι? για το "Για να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία θα πρέπει να έχετε πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα στον προηγούμενο μήνα???????" Μα και με τα 1000 λεπτα της watch up κ στο f2go κ στο voda a la cart χρειαζονταν παλι η ανανεοση. επισης αν το θελεις υπολογισε τις χρτεωσεις με το watch up http://www.cosmote.gr/cosm...B5%CE%B9%CF%82 οι οποιες ειναι οι ιδιες χωρις τον διπλασιασμο....!!! επισης ακομα και με το προγραμμα των 1200 λεπτων στο watch up πρεπει να εχεις ανανεωσει παλι τον τελευταιο μηνα.... Αν υπολογισεις κιολας τον διπλασιασμο του χρονου τοτε οι χρεωσεις ειναι μισες.

Συγκριση:
watch up
0,0059/δευτ
0,0059χ60''₌0,354ευρω το λεπτο
με 20 ευρω το μηνα θα μιλησεις σε ενα μηνα
56,4971 λεπτα

wind νεο καρτοκινητο
0,0059/δευτ

0,0059χ60''=0,354 ευρω το λεπτο
με 20 ευρω θα μιλησεις σε ενα μηνα (λογω διπλασιασμου!!)
112,9943 λεπτα!!!!!!!!!
ποιο πολλα και απο το συμβολαιο των 100 λεπτων!
με τα μισα χρηματα (10 ευρω) θα μιλησεις οσα και παραπανω στο watch up αλλα με τα μισα χρηματα!

Που ειναι το κλεψιμο???

υπαρχει συγριση γιατι οπως το λες και εσυ αν το ηξεραν ολοι αυτες τις χρεωσεις τοτε τα περισσοτερα καρτοκινητα θα τα ειχε η wind μαζι με τις τοσες επιλογες χρονου ομιλιας που μονο αυτην δινει. Παρ ολα αυτα πρεπει να "ψαξει" καποιος την δεσμευση τιμης και τις χρεωσεις του. Αυτο το νεο πακετο απευθυνεται στο κοινο που βαζει πολλες καρτες (και ειναι παρα πολλοι χρηστες!!!) Εγω παραδειγμα στο καταστημα που δουλευω εχω καθημερινα 3-4 ατομα με ανανεωσεις 15-40 ευρω! Γιατι λοιπον να μην συμφερει σε αυτους που απλα θελουν την ασφαλεια του καρτοκινητου και τον χρονο ομιλιας την συνδεσης αλλα δεν μπορουν να ψαξουν, να αλλαξουν πακετα, να κινδυνευουν μηπως αλλαξει το πακετο τους λογω δεσμευσης τιμης. κ.ο.κ....?????

Εγω θα ελεγα οι γνωστοι που απλα λενε τις ασχημες γνωμες του καθε φορα εδω μεσα γιατι απλα εχουν αχτι!

Ενω η cote εχει τρελο δυκτιο που στα καρτοκινητα προσπαθεις τουλαχιστον 4 φορες να παρεις τηλ αλλα και που υπαρχουν περιοχες (αν θελετε να σας τις πω) που δεν εχει σημα σε αντιθεση με τις βαρυγδουπες διαφημισεις του τυπου "εχει σημα καμπανα"! Για την voda δεν θα πω.... σιγουρα μια αναζητηση στο forum θα βρεις περιοχες επισης.... ΔΕΝ λεω πως η wind δεν εχει προβληματα αλλα μην λεμε πως δεν εχουν και οι αλλες.....

Αν θελετε και την γνωμη μου δεν φταινε οι εταιριες αλλα ολοι εμεις-εσεις που δεν αποδεχομαστε τις κεραιες! Κανονικα θα επρεπε να βγει ο καθενας και να αποζηταει κεραιες με χαμηλοτερη ακτινοβολια.... Φταιει η νομοθεσια στην Ελλαδα! Φταιει ο ΑΔΑΗΣ κοσμος που νομιζει οτι οι κεραιες εχουν "ραδιενεργεια" (jesus ****! mother of god of nazarat!)!!! Σιγουρα δεν φταινε οι εταιριες που θα ηθελαν να βαλουν τις κεραιες τους παντου!
Εσενα ποιος σου ειπε οτι πρεπει να απαντας στον καθενα προσωπικα?
Γραψε την αποψη σου και ασε τις παραθεσεις,
κοιτα λιγο καλυτερα ολη την συζητηση και μετα γραψε ειρωνικα σχολια.

telestet-tim-wind οι εταιρεια με τα 3 ονοματα
Wind = Ανεμος
τι να μας πεις και εσυ
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης