[Επίσημο] Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Απάντηση

nickvog

nickvog's Avatar: OnePlus One
3G Member
Περιοχή: Athina perix
Παράθεση από yiazoo >
dvix παίζει;
Στα specifications το συγκεκριμένο φορμά ΔΕΝ το υποστηρίζει αλλά στην πράξη... δεν ξέρω.

Υπάρχει κάποιος που δοκίμασε να παίξει ένα .avi αρχείο ??? Παίζει κανονικά ???

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

takisss

takisss's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
GPRS Member
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μόλις πήρα και εγώ το Vivaz...Καλορίζικο μου..Τώρα φορτίζει!!

zipperant

zipperant's Avatar: Huawei U9508 Honor 2
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
και εγώ το πήρα . το έκανα και debrand μέσω wotan και είναι τέλειο χωρίς τα βόνταφον. αυτό που έχει στην οθόνη είναι screen protector? ή ζελατίνα που την βγάζουμε?
PaOk RE!!!!

irenegate77

irenegate77's Avatar: Sony Ericsson Satio
GPRS Member
Περιοχή: Ηρακλειο Κρητης
Παράθεση από takisss >
Μόλις πήρα και εγώ το Vivaz...Καλορίζικο μου..Τώρα φορτίζει!!
και εγω το πηρα και φορτιζει...

ξερει κανεις ποση ωρα διαρκει η πρωτη φορτιση???

Παράθεση από zipperant >
και εγώ το πήρα . το έκανα και debrand μέσω wotan και είναι τέλειο χωρίς τα βόνταφον. αυτό που έχει στην οθόνη είναι screen protector? ή ζελατίνα που την βγάζουμε?

αυτη την απορια την εχω και εγω...
Τελευταία τροποποίηση από nervous: 31 Μάρ. 2010, 08:12. Αιτιολογία: συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την Πολλαπλη Παραθεση

rostropol

rostropol's Avatar: Samsung Galaxy Note 3 Neo
HSDPA Member
Περιοχή: Μαρούσι
Παράθεση από irenegate77 >
και εγω το πηρα και φορτιζει...

Το σωστό να κάνεις πρωτα την πρώτη πλήρη εκφόρτιση χρησιμοποιώντας το,μετά η φόρτιση διαρκεί 1μιση ώρα και κάτι-μετά το βγάζεις από την πρίζα γιατί δεν φορτίζει μετά το τέλος της φόρτισης(το κύκλωμα φόρτισης διακόπτεται αυτόματα πλέον-μην ακούτε τα ζωντόβολα τους πωλητές περί φόρτισης 6,7,8 και βάλε ωρών,αυτά ίσχυαν πριν πολλά χρονια,τώρα όχι πια)...

irenegate77

GPRS Member
υπαρχει καποια διαθεσιμη αναβαθμιση?

και αν ναι.. πως γινεται να την κανω?

redribo

redribo's Avatar: HTC One
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από zipperant >
φιλε μου καλημερα,
το σαιτ για debranding ειναι wotanserver.com?
και πρεπει να αγοαρασεις ενα credit για να γινει η διαδικασια?
ειναι ευκολο για να το κανεις?
μετα κανεις κανονικα τις αναβαθμησεις απο sony ericcson?
και αλλη μια ερωτηση ενω μολις πατησεις το μενου ολα δουλευουν με το πατημα της οθονης μια φορα,μολις πας πχ option ρυθμησεις τηλεφωνου μετα θελει 2 φορες πατημα,ετσι δουλευει και σε εσας?
Τελευταία τροποποίηση από redribo: 31 Μάρ. 2010, 09:01.

rostropol

HSDPA Member
υπαρχει καποια διαθεσιμη αναβαθμιση?

και αν ναι.. πως γινεται να την κανω?
http://www.sonyericsson.co...az?cc=gr&lc=el
Κατέβασε από ΄δω το SEUS και ακολούθησε τις οδηγίες,λογικά θα σου βγάλει αναβάθμιση στην R2AK006.

stathoulop

no avatar
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
φιλε υπαρχει επιλογη στο κινητο αν οι φωτογραφιες και τα βιντεο θα αποθηκευονται στην καρτα μνημης η στην μνημη του κινητου;

zxr

zxr's Avatar: Apple iPhone 5c
Moderator
Περιοχή: Δημόκριτος-Αθήνα
Διάβασε αυτό.
Συζήτηση με φίλη:
- Ήξερες ότι το κοίταγμα του γυναικείου στήθους ισοδυναμεί με τριάντα λεπτά αερόβιας άσκησης;
- Μπορείς σε παρακαλώ να βγάλεις την μπλούζα γιατί σήμερα έκανα μόνο βάρη;;;!!!

irenegate77

GPRS Member
Παράθεση από rostropol >
http://www.sonyericsson.co...az?cc=gr&lc=el
Κατέβασε από ΄δω το SEUS και ακολούθησε τις οδηγίες,λογικά θα σου βγάλει αναβάθμιση στην R2AK006.
πριν ρωτησω εδω ειχα προσπαθησει να κανω αναβαθμιση
κατεβασα την εφαρμογη απο εκει εκανα το setup και ακολουθησα τα βηματα ακριβως οπως τα λεει

αλλα οταν πηγαινω να συνδεσω το κινητο με υπολογιστη αυτοματα κολλαει ο υπολογιστης και δεν γινεται τιποτα...

ισως να πεταξω και βλακεια αλλα μηπως υπαρχει εναλακτικος τροπος που μπορω να κανω αναβαθμηση??

rostropol

HSDPA Member
Παράθεση από stathoulop >
φιλε υπαρχει επιλογη στο κινητο αν οι φωτογραφιες και τα βιντεο θα αποθηκευονται στην καρτα μνημης η στην μνημη του κινητου;
Δεν βρήκα κάτι ως ρύθμιση,αυτομάτως αναγνωρίζει την κάρτα microSD και την επιλέγει,πράγμα λογικό αφού η εσωτερική μνήμη είναι πολύ μικρή για το μέγεθος των φωτο/βίντεο.
πριν ρωτησω εδω ειχα προσπαθησει να κανω αναβαθμιση
κατεβασα την εφαρμογη απο εκει εκανα το setup και ακολουθησα τα βηματα ακριβως οπως τα λεει

αλλα οταν πηγαινω να συνδεσω το κινητο με υπολογιστη αυτοματα κολλαει ο υπολογιστης και δεν γινεται τιποτα...

ισως να πεταξω και βλακεια αλλα μηπως υπαρχει εναλακτικος τροπος που μπορω να κανω αναβαθμηση??
Κάποιο θέμα με τον υπολογιστή και μάλλον conflict με τους drivers,κάνε απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση μήπως δεν "έκατσε" καλά πριν,σιγουρέψου ότι ο Internet Explorer έχει εγκατεστημένο τον Flash player(Adobe) και το στοιχείο ActiveX του είναι ενεργο(Επιλογές Internet>Διαχείρηση προσθέτων>Γραμμές εργαλειών και επεκτάσεις>Shockwave ActiveX control και Flash object>Κατάσταση: ενεργό) και πιστεύω θα δουλέψει.
Οι εναλλακτικοί τρόποι είναι δύο και κοστίζουν 10 € περιπου και αφορούν πιο πολύ το debrand μιας SE συσκευής αλλά και την αναβάθμιση πριν βγει κάποιο νεο firmware απο το SEUS με διαφορά 2-3 εβδομάδων,Googlάρισε Davinciteam.com και Wotanserver.

giocha

giocha's Avatar: Sony Xperia Z
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Salonica
Μπορώ να ρωτήσω πς μπορώ να δω την ελεύθερη διαθέσιμη μνήμη που έχω στο κινητό και στην κάρτα; Έχω το SE VIVAZ με Vodafone live! λογισμικό, αλλά από πουθενά δεν μπορώ να δω την ελεύθερη μνήμη. Γνωρίζει κανείς να με βοηθήσει; Ευχαριστώ.

EDIT:
ΟΚ. Το βρήκα πως μπορώ να δω την ελεύθερη μνήμη. Από το Organizer.
Τελευταία τροποποίηση από zxr: 31 Μάρ. 2010, 16:23. Αιτιολογία: Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

rostropol

HSDPA Member
Παράθεση από giocha >
Μπορώ να ρωτήσω πς μπορώ να δω την ελεύθερη διαθέσιμη μνήμη που έχω στο κινητό και στην κάρτα; Έχω το SE VIVAZ με Vodafone live! λογισμικό, αλλά από πουθενά δεν μπορώ να δω την ελεύθερη μνήμη. Γνωρίζει κανείς να με βοηθήσει; Ευχαριστώ.
Παράθεση από giocha >
ΟΚ. Το βρήκα πως μπορώ να δω την ελεύθερη μνήμη. Από το Organizer.
Για πιο απλά και γρήγορα μπες στο κεντρικό μενου και πάτα Επιλογές>Στοιχεία μνήμης..

zipperant

zipperant's Avatar: Huawei U9508 Honor 2
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από redribo >
φιλε μου καλημερα,
το σαιτ για debranding ειναι wotanserver.com?
και πρεπει να αγοαρασεις ενα credit για να γινει η διαδικασια?
ειναι ευκολο για να το κανεις?
μετα κανεις κανονικα τις αναβαθμησεις απο sony ericcson?
και αλλη μια ερωτηση ενω μολις πατησεις το μενου ολα δουλευουν με το πατημα της οθονης μια φορα,μολις πας πχ option ρυθμησεις τηλεφωνου μετα θελει 2 φορες πατημα,ετσι δουλευει και σε εσας?
πανεύκολη είναι η διαδικασία. κατεβάζεισ το πρόγραμμα αγοράζεις 1 credit 7 ευρώ . ανοίγεις το πρόγραμμα βάζεις τους κωδικούς που σ στείλανε. κλείνεις το κινητό, βγάζεις την μπαταρία, την ξαναβάζεις και πατάς το πράσινο κουμπί και κρατώντας το πατημένο το συνδέεις και το βρίσκει αυτόματα.
PaOk RE!!!!
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης