Jump to content

Vodafone UK συμβόλαιο


xtrmsnpr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Τον οκτώβριο '09 έκανα συμβόλαιο με την vodafone uk με 30λίρες πάγιο για τα επόμενα 2 χρόνια.....

Όμως λόγο κάποιων προβλημάτων θα πρέπει να φύγω από την Αγγλία,για πάντα!! Και αναρωτιέμαι τί μπορώ να κάνω για κλείσω το συμβόλαιο ..Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;Τους έστειλα email και τους ρωτάω τα ίδια περίπου,αλλά ακόμα απάντηση δεν έχω πάρει.Ξέρετε τί επιβαρύνσεις θα έχω;; :cry:

Ευχαριστώ.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στην εξυπηρέτηση τους ή πήγαινε σε ένα κατάστημα να ρωτήσεις τι κόστος θα έχεις για τη διακοπή του συμβολαίου.

 

Π.χ στην Ελλάδα πληρώνεις την επιδότηση που σου είχαν κάνει για συσκευή (ολόκληρη ή μέρος αυτής ανάλογα με το πόσος καιρός απομένει μέχρι τη λήξη του συμβολαίου), ενδεχομένως στην Αγγλία να ακολουθούν διαφορετική πολιτική. Λογικά θα το γράφει το συμβόλαιο σου αν το έχεις κρατησει. Αλλά καλύτερα τηλεφώνησε τους ή πηγαινε σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γκουχου γκουχου.......

 

The end date for your mobile number **** is 12/10/2011.

 

The shortfall payment as of today is £622.61.

 

Τί ωραία....Θα μπορούσα να βρω κάποιον που να θέλει την σύνδεση να του την δώσω;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ναι γκουχου γκουχου.......

 

The end date for your mobile number **** is 12/10/2011.

 

The shortfall payment as of today is £622.61.

 

Τί ωραία....Θα μπορούσα να βρω κάποιον που να θέλει την σύνδεση να του την δώσω;;

 

αν σηκωθεις και φυγεις και δεν πληρωσεις, τι κυρωσεις θα εχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν σηκωθεις και φυγεις και δεν πληρωσεις, τι κυρωσεις θα εχεις?

 

Έλα ντε..το σκέφτηκα και γω..Θα με διώξει η τράπεζα μου σίγουρα,γιατί ένας φίλος τον πρώτο χρόνο,έκανε συμβόλαιο...κ έφυγε για καλοκαίρι και τελείωσαν τα λεφτά στον λογαριασμό του.....και του την έκατσε η τράπεζα..Και του έδιωξαν και μετά πλήρωνε τα πάγια..;Κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καθόλου.

 

Θα είναι μια λύση να το κάνω αυτό πάντως:D .

Απλά ψάχνω κάτι πιο λογικό.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε..το σκέφτηκα και γω..Θα με διώξει η τράπεζα μου σίγουρα,γιατί ένας φίλος τον πρώτο χρόνο,έκανε συμβόλαιο...κ έφυγε για καλοκαίρι και τελείωσαν τα λεφτά στον λογαριασμό του.....και του την έκατσε η τράπεζα..Και του έδιωξαν και μετά πλήρωνε τα πάγια..;Κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καθόλου.

 

Θα είναι μια λύση να το κάνω αυτό πάντως:D .

Απλά ψάχνω κάτι πιο λογικό.

 

νομιζω δεν υπαρχει αλλη λυση. η πληρωνεις η φευγεις και τα αφηνεις βερεσε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν υπαρχει αλλη λυση. η πληρωνεις η φευγεις και τα αφηνεις βερεσε

 

λεγς τους βλάκες να τους κάνω έτσι;

Ψάχνω να το δώσω το συμβόλαιο πάντως..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

ειναι εφικτο κατι τετοιο? και αν το δωσεις σε καποιο και κανει λογαριασμο τρελο και δεν πληρωνει?θα πρεπει να παει στο δικο του ονομα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι εφικτο κατι τετοιο? και αν το δωσεις σε καποιο και κανει λογαριασμο τρελο και δεν πληρωνει?θα πρεπει να παει στο δικο του ονομα

 

Θα το βγάλω από την τράπεζα να πληρώνετε αυτόματα,να έρχετε σε σπίτι....σε κάποιο κοντινό πρόσωπο από δω,όχι στον οποιονδήποτε..Αλλά ναι είναι ρίσκο..:(

- - - -

Link to comment
Share on other sites

λεγς τους βλάκες να τους κάνω έτσι;

Ψάχνω να το δώσω το συμβόλαιο πάντως..

 

Nαι βέβαια. Και την επόμενη φορά που θα πάει Ελληνας να κάνει συμβόλαιο θα του ζητάνε deposit κλπ κλπ. Οπως το εκαναν οι συμπατριώτες μας παλιά με τα overdraft της hsbc.....

Link to comment
Share on other sites

λεγς τους βλάκες να τους κάνω έτσι;

Ψάχνω να το δώσω το συμβόλαιο πάντως..

 

Eνδεχομένως να μπορείς να το μεταβιβάσεις. Αλλά για ποιό λόγο να πάρει κάποιος μια σύνδεση την οποία πρέπει να κρατήσει 2 χρόνια και χωρίς μάλιστα να μπορεί να πάρει συσκευή (αφού πήρες ήδη εσύ)??? Γιατι να μην κάνει νέα σύνδεση με νές συσκευή ή χωρίς συσκευή αλλά και χωρίς δέσμευση?

 

Δεν ξέρω δυστυχώς τι ισχύει στην Αγγλία σε περίπτωση που δεν τους πληρώσεις. Αν δηλαδή απλώς δεν θα μπορείς να ξανακάνεις σύνδεση κινητής ή σταθερής (στη Vodafone ή σε όλους τους παρόχους) ή θα έχεις πρόβλημα με τράπεζες κ.τ.λ

 

Πάντως όσο και να τους βρίζεις ένα δίκιο το έχουν, 24μηνο συμβόλαιο υπέγραψες και θέλεις να διακόψεις μόλις στο 3ο μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Νταξ δεν τους έβρισα,κοροηδευτίκα το είπα..Καταλαβένω,αλλά για λόγους υγείας που δεν ήξερα τότε που έκανα το συμβόλαιο..ότι θα αναγκαζόμουν να φύγω τώρα..

Να τον μεταβιβάσω άμα γίνεται θα είναι πολύ καλό..ε λογικά σε άτομα που δεν ψήνοντε να πάρουν συσκευή,αλλά αν είναι έτσι δίνω και την συσκευή μου!!

Όντως τα deposit είναι μπελάς αλλά θα προτιμούσα να χάσω 100λίρες απότι 600..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο,αν φύγω το αφήσω έτσι και πχ σε 4 χρόνια γυρίσω τί γινεται;Απλά δεν θα κάνω λογαριασμούς με τράπεζες και κινητά;;

 

Μπορώ να παγώσω το συμβόλαιο;Κάτι τέτοιο μου είπαν κάποια παιδιά..Όπως κάναν το καλοκαίρι..Να πω στην εταιρία δηλαδή ότι θα λήψω και να μου το παγώσει και μόλις γυρίσω πίσω να το ανοίξω;Δεν θα πω εντάξει ότι θα γυρίσω σε τόσο πολύ χρονικό διάστημα ή θα το πω ότι σκεφτώ.Ξέρετε γιαυτό κάτι;;

 

Άμα τους πω ότι τους επιστρέφω και την συσκευή!! Παίζει;;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν παίζει τίποτα απο αυτά που λες. Αυτά που παίζουν είναι:

 

α) Πληρώνεις το ποσό που σου ζητάνε και διακόπτεις την σύνδεση.

β) Δεν πληρώνεις και φεύγεις. Αν σε κυνηγήσει μετά όμως η Vodafone ή η τράπεζα σου, ίσως έχεις μεγαλύτερα προβλήματα.

 

Σε κάθε περίπτωση, υπεγραψες ενα συμβόλαιο το οποίο είχε δέσμευση για 24 μήνες. Γνώμη μου είναι να πληρώσεις και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Δες επίσης μήπως μπορεί να γίνει κάποιος διακανονισμός, δηλαδή να αποσυνδεθεί η γραμμή σου και να πληρώνεις σιγά σιγά το ποσό που σου ζητάνε.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...