Jump to content

[Εφαρμογή] Opera Mobile 10


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Καινούργιος Opera (σε beta έκδοση ακόμα)!!!

 

http://www.opera.com/mobile/download/

 

EDIT: (16/3/2010)

Διαθέσιμη πλέον η τελική έκδοση.

 

EDIT: (18/3/2010)

Opera mobile 10 build 50433

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Opera Mobile 10 Beta 2u

Requirements:WM6/WM6.1/WM6.5

Overview: Fulfilling vision of providing the best Internet experience on any device, Opera Mobile gives you a fast and full Web experience for smartphones.

 

http://www.dotsis.com/mobile_phone/showthread.php?t=205636

ευθυμησαμε και σημερα :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει τροπος να εχω υποστηριξη flash με την beta 2?

Eχω ηδη τον skyfire που υποστηριζει, αλλα τα tabs και η σβελταδα του opera μου λενε να του δωσω δευτερη ευκαιρια

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος να εχω υποστηριξη flash με την beta 2?

Eχω ηδη τον skyfire που υποστηριζει, αλλα τα tabs και η σβελταδα του opera μου λενε να του δωσω δευτερη ευκαιρια

 

αν σε καιει σωνει και καλα να εχεις flash στον browser σου,κατσε στον skyfire ;)

 

ολα τα tweaks που δινονται για flash support στον οπερα ειναι ενεσεις και οχι Η λυση!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω από τα σχόλια ότι δεν αξίζει σε σχέση με τον Skyfire;

Ρωτάω γιατί ο Skyfire έχει πρόβλημα με το input των ελληνικών (τουλάχιστον στη δική μου συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε μπορεί να υπάρχουν και τα δυο και να χρησιμοποιείς όποιο θέλεις ανάλογα τις περιπτώσεις και τις απαιτήσεις.

;)

Έχεις παρατηρήσει προβλήματα στην beta; Γιατί διαβάζω διάφορα στο xda και δεν ξέρω αν οφείλεται στις διάφορες ρομς που χρησιμοποιούν και όχι στο γεγονός ότι είναι beta.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις παρατηρήσει προβλήματα στην beta;

 

Σε γενικές γραμμές όχι. Για τι είδους προβλήματα έχεις διαβάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές όχι. Για τι είδους προβλήματα έχεις διαβάσει;

 

Περισσότερο είχε να κάνει μάλλον με διάφορες ρομ. Το κυριότερο ήταν με το auto-rotate.

Μια άλλη ερώτηση, ποια έκδοση του Opera (είτε Mini, είτε Mobile) είναι η καλύτερη για smartphone;

H 10 από ότι έχω καταλάβει δεν κάνει για το s740

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο είχε να κάνει μάλλον με διάφορες ρομ. Το κυριότερο ήταν με το auto-rotate.

Μια άλλη ερώτηση, ποια έκδοση του Opera (είτε Mini, είτε Mobile) είναι η καλύτερη για smartphone;

H 10 από ότι έχω καταλάβει δεν κάνει για το s740

 

 

 

google : opera mini 5:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αν και ταλαιπωρήθηκα λίγο μέχρι να το εγκαταστήσω (επειδή δεν μπορούσα να πατήσω το Accept στο installation και τελικά το πρόβλημα λύθηκε με παλαιότερη JBed έκδοση) το opera mini 5 φαίνεται πολύ καλό και σίγουρα καλύτερο από το Opera Mobile 8.65 που είχα (μια που σε non-touch screens οι καινούριες εκδόσεις του Mobile δεν παίζουν). Νομίζω σε συνδυασμό με το Skyfire καλύπτει τις ανάγκες.

Τhanks

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρκετά καλός και γρήγορος μπορώ να πω αλλα μετά από κάποια ώρα στο σερφέρισμα αρχίζει κολάει και θέλει επανεκήνηση... δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του Opera ή του κινητου!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Φρόντισε που και που να πηγαίνεις και να καθαρίζεις την cache του γιατί γεμίζει γρήγορα.

 

Για αυτό μπορείς να χρησιμοποιείς το cleartemp και να βρεις το path /Program Files/ Opera Mobile 10/Profile/cache.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Την περασα δοκιμαστικα.

Χρειαζεται χρονος να την συνηθισει κανεις.

Εχω αυτοματο rotation αλλα δεν ξερω αν ειναι απο τον opera 10 η απο την εφαρμογη ptagle που εχω εγκαταστησει.

 

Εχει πολυ καλο touch αλλα δεν κεντραρει οπως ο 9.7

Χρειαζεται διορθωση με το χερι ωστε το κειμενο να κεντραριστει απολυτα.

Επισης αν δεν κλικαρεις για ζουμ δεν ειναι δυνατον να διαβασεις κειμενο, σε αντιθεση με τον 9.7 που αρκουσε η ρυθμιση στο large για να διαβασεις οποιοδηποτε κειμενο σε προβολη ολοκληρης της σελιδας.

 

Μ αρεσει δειχνει ενα αερα εξσυχρονισμου, αλλα χρειαζεται κι αλλες βελτιωσεις για να φτασει τα επιπεδα του safari που ειναι ο καλυτερος browser για μενα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω αυτοματο rotation αλλα δεν ξερω αν ειναι απο τον opera 10 η απο την εφαρμογη ptagle που εχω εγκαταστησει.

 

Έχει όντως αυτόματο rotation. Το μεγαλύτερο του μειονέκτημα για εμένα είναι η έλλειψη pinch to zoom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Flash τελικα υποστηριζει? Στο youtube παταω να δω ενα βιντεο και συνδεεται με ενα media streaming και το παιζει απο εκει με χαλια αναλυση και ηχο...Τι ειναι αυτο?

Ουτε pinch to zoom υποστηριζει οπως στον opera 9...Με ποια λογικη?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι σε καλο δρομο ο 10

Ας του δωσουμε λιγο χρονο. Εγω αρχισα να τον συνηθιζω και τον βλεπω αρκετα γρηγορο και το κυριοτερο διαθετει multi touching καλυτερο και απο του iPhone.

Με ρυθμιση στο zoom στο 80% μπαινω στην αρχικη σελιδα των θεματων που παρακολουθω στο myphone και κλικαρω με τρομερη ανεση το (») που με παει στην τελευταια σελιδα του θεματος που θελω να δω.

Γενικα ολα γινονται πιο γρηγορα.

Το οτι δεν κεντραρει ακριβως ειναι ενα θεμα αλλα με μια κινηση εχει ελθει στην θεση του συν οτι μπορεις ανετα να δεις σε μεγενθυση κατι αλλο στην ιδια σελιδα που βρισκεται λιγο πιο δεξια η αριστερα.

Φυσικα και η ελειψη pinch to zoom ειναι σημαντικη κυριως οταν θες να δεις μια φωτογραφια γιατι τα κειμενα διαβαζονται ανετα. Επισης η αναλυση των φωτογραφιων ειναι πολυ φτωχη προφανως για λογους οικονομιας data.

Τον επελεξα σαν κυριο browser και αφαιρεσα ολα τα αρχεια του 9.7 απο τα windows.

μετεφερα μονο τα bookmarks & cookies στον 10.

Ελπιζω συντομα να τον ενταξουν στις ρομ η να μην βαζουν καθολου opera ωστε να επιλεγουμε εμεις αυτον που θελουμε.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Flash τελικα υποστηριζει? Στο youtube παταω να δω ενα βιντεο και συνδεεται με ενα media streaming και το παιζει απο εκει με χαλια αναλυση και ηχο...Τι ειναι αυτο?

Ουτε pinch to zoom υποστηριζει οπως στον opera 9...Με ποια λογικη?

 

Flash οχι δεν υποστηριζει δυστυχως.Ουτε pinch to zoom αλλα μου φαινεται ειναι πιο γρηγορος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Opera Mobile 10 Flash support.cab

Δοκιμάστε αυτή την έκδοση της final έκδοσης του Opera 10. Είναι tweaked για να υποστηρίζει κανονικά flash.

 

By default η δυνατότητα για flash είναι απενεργοποιημένη. Πρέπει να γίνει enable το plugin στα Advanced Settings.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...