Jump to content

Next Top Model (Ant1)


pagia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα τις προάλλες ένα επεισόδιο από το συγκεκριμένο reality και ντραπηκα για λογαριασμό των παραγωγών. Θα μου πείτε η κονομα ξεπερνάει την ντροπή σε τέτοιες περιπτώσεις αλλα η αλήθεια είναι πως το κακό εχει παραγινει.

Είναι κάτι περίεργοι τύποι εκεί που το παιζουν καθηγητές τρομάρα τους με ύφος χιλίων καρδιναλλιων.

Η Καγια να κάνει μάθημα στις κοπέλες πως να χαλαρώνουν το στόμα τους , και πως να παίρνουν ύφος σε διάφορα συναισθήματα. Το έβλεπα και φανταζόμουν από κάπου ένας χριστιανός να της χώσει μια πατσαβουρα στη μούρη μπάς και συνέλθει η επιδοξη καθηγήτρια. Να λέει στις κοπέλες συνεχώς ότι πρέπει να κάνουν το ένα και το άλλο αν θέλουν λεφτά. Και να η μια φωτογράφιση παει 50.000. Συνεχώς στο στυλ ότι πρέπει να την ακούν και να κάνουν τα πάντα για τα χρήματα.

Μετά είχαν παει ένα χαρωπο κομμωτή να τις κουρεψει με το ζόρι. Τι και αν αυτές δεν ήθελαν, με το ζόρι έπρεπε να κάτσουν γιατί υποτιθετε ότι αυτός ήξερε καλύτερα παρόλο που στο τέλος τις μισές τις έκανε χάλια και τα χαν βαψει μαύρα.

Το χειρότερο..... είχε μέσα στο σπίτι και μια κοπελιτσα 16 χρόνων!!! Και καλά αυτή είχε την τρελα να γίνει μοντέλο, οι γονείς της και η παραγωγή πως το επέτρεψαν; Αυτη δεν έχει λέει κλείσει ακόμα τα 16, επιτρέπετε να φωτογραφίζεται με εσώρουχα και ιστορίες σε περίεργες πόζες;; Αν είναι δυνατόν.

Η κατρακύλα των ηθών δε σταματά πουθενά.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχεις δικιο

 

φοβαμαι οτι φετος ειναι το πιο διαφορετικο ολων.

 

τελειως εχριστο και περιττο αλλα ειναι μια οαση στο ξ φακτορ και τον γιουρι γκελερ.

 

Οποιος εχει δει το αμερικανικο σιγουρα ξερει το ποσο πετυχημενο ειναι.

Εδω νομιζω οτι το προβλημα εστιαζεται οτι οι παραγωγοι εχουν αγαπημενη παικτρια και τη δειχνουν συνεχως, οτι η Καγια ειναι Α Π Α Ι Σ Ι Α και φρικτο κακεκτυπο της λατρεμενης Ταιρα και οτι χανουν το χιουμορ του οριτζιναλ ξενου με τοση κατινια

 

αλλα παρολα αυτα ξαναλεω.

Οτι καλυτερο για φετος!

 

Χα χα ! :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Γνωμες ειναι αυτες, παντως για μενα αυτες οι εκπομπες ειναι κατακριτεες.

Το αμερικανικο το εχω πετυχει κανα δυο φορες, δεν σταθηκα να το δω βεβαια αλλα μου φανηκε ιδια μπουρδα.

Εξαλλου ενα τετοιο reality για μενα δεν προσφερει τιποτα... Ενα ματσο ωραιες κοπελες μονο που ισως τραβηξουν καποια αντρικα βλεματα, και στο τελος θα νικησει μια.

Το ιδιο που κανουν και στα καλλιστεια δηλαδη χωρις να γινονται και τοσο ρομπες και οι συμμτεχοντες και οι κριτες και "καθηγητες".

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαι το κονσεπτ είναι χάλια, αλλά ακόμα χειρότερη είναι η Καγιά, ανοιγει το στομα της και πεταει βατραχια.

Απορω γιατι επιμενουν να της δινουν εκπομπές.

Link to comment
Share on other sites

Kαι το κονσεπτ είναι χάλια, αλλά ακόμα χειρότερη είναι η Καγιά, ανοιγει το στομα της και πεταει βατραχια.

τα μοντελα ειναι ευλογημενα επειδη βγαζουν λεφτα χωρις να χρειαστει να σπουδασουν
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τα μοντελα ειναι ευλογημενα επειδη βγαζουν λεφτα χωρις να χρειαστει να σπουδασουν

 

Αστα να πάνε...:lol: Επίσης μας εμαθε οτι το μειδιαμα λέγεται και μειδιασμα.:X

Ουτε το μονταζ δεν μπορει να μαζεψει τις πατατες που λεει, θα εχουν σηκωσει τα χερια ψηλα οι ανθρωποι.:p

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πάνε...:lol: Επίσης μας εμαθε οτι το μειδιαμα λέγεται και μειδιασμα.:X

Ουτε το μονταζ δεν μπορει να μαζεψει τις πατατες που λεει, θα εχουν σηκωσει τα χερια ψηλα οι ανθρωποι.:p

ειναι οταν χαμογελας μουδιασμενα...:lol::lol:

δε το εχω δει ποτε μου για να εκφερω γνωμη...μονο ενα στιγμιοτυπο που τους ελεγε να βγαλουν προς τα εξω την κατω γναθο και να ακουστει ενα κλακ κλακ απο την κροταφογναθικη τους διαρθρωση...

και απορουσα μαλιστα τι μπουρδες καθεται και λεει στα κοριτσακια...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τα μοντελα ειναι ευλογημενα επειδη βγαζουν λεφτα χωρις να χρειαστει να σπουδασουν

 

στο ότι βγάζουν λεφτά χωρίς σπουδές δεν έχει άδικο.

(Επιπλέον οι σπουδές δεν κάνουν κάποιον καλύτερο άνθρωπο η σφαιρικά πιο μορφωμενο.) Το κατα πόσο είναι ευλογημενες είναι άλλο ζήτημα. Το να πουλάς ομορφιά δεν θεωρώ ότι είναι ευλογία αφού αυτή είναι εφήμερη και εκτός των άλλων αυτά τα κυκλώματα είναι τα χειρότερα από πλευράς ηθικής και γενικότερα εξαρτησεων. Δεν είναι τυχαίο ότι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των μοντέλων είναι αθισμενα σε ναρκωτικά και οι περισσότεροι από αυτούς έχουν ανεχθεί σεξουαλικη παρενόχληση για το «καλό» τους. Όσο για την πορνεια από αυτές που βλέπουμε καθημερινά ένα πολύ εγαλο ποσοστό την έχει ασκήσει στο παρελθόν και συνεχίζουν πολλοί να την ασκούν.

Δεν τους βάζω όλους στο ίδιο καζάνι αλλά η αλήθεια είναι πως όχι δεν είναι όλες οι δουλειές ίδιες όσον αφορά τέτοιους τομείς, όπως διατεινονται τα μοντέλα σε κατα καιρούς συλλήψεις που γίνονται.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

μα κανεις δεν λεει πως το αδικο το εχει επειδη μιλαει για το ποσα βγαζουν τα μοντελα...αλλα οχι και ευλογια!!!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μια άσχημη, κακόγουστη αντιγραφή αυτο είναι και μόνο αυτο.Προσπάθησα να το δω και πραγματικά είναι ένα απίστευτο χάσιμο χρόνου...το original με τη Tyra το βλέπω εδώ και χρόνια έτσι όταν άκουσα ότι θα έρθει εδώ ξετρελάθηκα!αν και το original μου σπάσει τα νεύρα μερικές φορές με τα κορίτσια που διώχνουν βλέπετε ευχάριστα και πραγματικά προσπαθούν για πρωτότυπες φωτογραφίσεις και προκλήσεις.στο ελληνικό ένα μάτσο χάλια!από που να ξεκινήσω;από την χάλια επιτροπή(μίνι άσχετο:ποιος είναι αυτός ο φωτογράφος; ) ;από την χάλια ανάλυση και φωτισμό στις φωτογραφίες;αν είναι δυνατόν!από την ομάδα που ρετουσαρει τις φωτογραφίες των διαγωνιζομένων όπου σε μερικές είναι εμφανές ότι έχουν κάνει μεγάλα συμμαζεματα και άλλες τις έχουν αφήσει στο έλεος του θεού;από τα makeover που τις καναν σαν ξεμαλλιάσμενες κούκλες;από την άχρηστη Καγια που μας έχει σπάσει τα νεύρα που πάει να το παίξει ελληνίδα Tyra;η το ασχολίαστο χειροκρότημα που πέφτει στη παίχτρία με τη καλύτερη φωτό με τα λεγόμενα της επιτροπής;

 

ααααα και φυσικά εξευτελίζουν τα κορίτσια δίνοντας ψεύτικες ελπίδες για ζωή μες στα πλούτη και προωθούν άσχημα πρότυπα(ναι ρε και τα χοντρα κορίτσια έχουν δικαίωμα στο όνειρο, και τα κοντά και αυτα που είναι σε μεγαλύτερη ηλικία γιατί αυτο είναι ένα ΡΙΆΛΙΤΙ!και τα λέω αυτα γιατί στο original έχουν περάσει κορίτσια στο σπίτι που ανήκουν σε μια από τις παραπάνω κατηγορίες και τα έχουν πάει μια χαρά...)

 

και για να πω τη κακία μου αυτές που διάλεξαν δεν ξέρω πως τα πάνε από ύψος αλλά από πάχος μιας και μιλάμε για δεδομένα μοντέλων και οι ίδιοι το περνούν ''τόσο'' σοβαρά δεν είναι και οι ποιο αδύνατες στη πιάτσα...

Link to comment
Share on other sites

τα μοντελα ειναι ευλογημενα επειδη βγαζουν λεφτα χωρις να χρειαστει να σπουδασουν

 

Προς τι η ειρωνεια δεν μπορω να καταλαβω...Που ακριβως ειναι το λαθος σε αυτη την προταση?Στη λεξη ευλογια?Θα προτιμουσες το γενετικα ομορφοτερες...?

 

μια άσχημη, κακόγουστη αντιγραφή αυτο είναι και μόνο αυτο.Προσπάθησα να το δω και πραγματικά είναι ένα απίστευτο χάσιμο χρόνου...το original με τη Tyra το βλέπω εδώ και χρόνια έτσι όταν άκουσα ότι θα έρθει εδώ ξετρελάθηκα!αν και το original μου σπάσει τα νεύρα μερικές φορές με τα κορίτσια που διώχνουν βλέπετε ευχάριστα και πραγματικά προσπαθούν για πρωτότυπες φωτογραφίσεις και προκλήσεις.στο ελληνικό ένα μάτσο χάλια!από που να ξεκινήσω;από την χάλια επιτροπή(μίνι άσχετο:ποιος είναι αυτός ο φωτογράφος; ) ;από την χάλια ανάλυση και φωτισμό στις φωτογραφίες;αν είναι δυνατόν!από την ομάδα που ρετουσαρει τις φωτογραφίες των διαγωνιζομένων όπου σε μερικές είναι εμφανές ότι έχουν κάνει μεγάλα συμμαζεματα και άλλες τις έχουν αφήσει στο έλεος του θεού;από τα makeover που τις καναν σαν ξεμαλλιάσμενες κούκλες;από την άχρηστη Καγια που μας έχει σπάσει τα νεύρα που πάει να το παίξει ελληνίδα Tyra;η το ασχολίαστο χειροκρότημα που πέφτει στη παίχτρία με τη καλύτερη φωτό με τα λεγόμενα της επιτροπής;

 

ααααα και φυσικά εξευτελίζουν τα κορίτσια δίνοντας ψεύτικες ελπίδες για ζωή μες στα πλούτη και προωθούν άσχημα πρότυπα(ναι ρε και τα χοντρα κορίτσια έχουν δικαίωμα στο όνειρο, και τα κοντά και αυτα που είναι σε μεγαλύτερη ηλικία γιατί αυτο είναι ένα ΡΙΆΛΙΤΙ!και τα λέω αυτα γιατί στο original έχουν περάσει κορίτσια στο σπίτι που ανήκουν σε μια από τις παραπάνω κατηγορίες και τα έχουν πάει μια χαρά...)

 

και για να πω τη κακία μου αυτές που διάλεξαν δεν ξέρω πως τα πάνε από ύψος αλλά από πάχος μιας και μιλάμε για δεδομένα μοντέλων και οι ίδιοι το περνούν ''τόσο'' σοβαρά δεν είναι και οι ποιο αδύνατες στη πιάτσα...

 

ΠOIA αντιγραφη και ποιο original21 λεμε τωρα,τα δικαιωματα δεν αγορασαν,τι να κανουν,αλλη εκπομπη?!?!?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω δε καταλαβα που ειδες την ειρωνεια.

 

Οταν παραθετεις πραγματα που εχει πει καποια μετα τη λεξη βατραχια τι κανεις?Βηχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ειμαι κρυωμενη...

το "βατραχια" δε το εγραψα εγω..απλα το προσθεσα κατω απο την παραθεση.

τεσπα

κοτσανα για μενα ειναι να χαρακτηριζεις" ευλογημενα " ατομα τα οποια προσπαθουν να γινουν μοντελα.

θα μπορουσε να πει "τυχερα".

θα μπορουσε να πει "απο τα λιγα ατομα που....."

θα μπορουσε να πει " ζηλευτα" κτλ κτλ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΠOIA αντιγραφη και ποιο original21 λεμε τωρα,τα δικαιωματα δεν αγορασαν,τι να κανουν,αλλη εκπομπη?!?!?

ως original21 λέμε τη πρώτη αμερικανική εκδοχή και ως αντιγραφή λέμε την ελληνική που ναι μεν πήρε τα δικαιώματα ωραία και νόμιμα αλλά δίχως να δώσει τη κατάλληλη βαρύτητα στη παραγωγή δεν της αξίζει να τη λέμε ελληνική εκδοχή αλλά αντιγραφή αφού δεν έχει δικό της χαρακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

Προς τι η ειρωνεια δεν μπορω να καταλαβω...Που ακριβως ειναι το λαθος σε αυτη την προταση?Στη λεξη ευλογια?Θα προτιμουσες το γενετικα ομορφοτερες...?

Η ειρωνία στο ότι είναι ευλογημενα τα μοντέλα είναι το λιγότερο που αρμόζει σε μια τέτοια γελοία φράση. Οσοι είναι ωραίοι δεν γίνονται αναγκαστικά και μοντέλα και σίγουρα όσοι γίνονται μοντέλα δεν είναι ευλογημενοι γιατί δεν χρειάζεται να σπουδάσουν για να δουλέψουν. Δηλαδή οι σπουδές τι είναι; Καταρα;

Όσοι επιλέγουν να σπουδάσουν για να βγάλουν λεφτά τι είναι; Αυτοι δεν είναι ευλογημενοι; η μήπως όσοι είναι ασχημοι είναι καταραμενοι; Οκαθενας μπορεί να βγάλει λεφτά χωρίς να σπουδάσει, με διάφορους τρόπους νόμιμους η παράνομους.

Το ότι η καγια από 15 χρόνων γυρνάει στις πασαρελες και τα περιοδικά και βγάζει λεφτά χωρίς να έχει σπουδάσει, την κάνει ευλογημένη; το ότι εγώ. Και όλη η Ελλάδα ξέρουμε πως είναι το γυμνό στήθος της κτλ την κάνει υπερήφανη επειδή βγάζει λεφτά;

Και καλά αυτή τώρα που τελειώνει η καριέρα της στο μοντελινγκ βγαίνει τηλεόραση, οι άλλοι τι θα κανουν; Θα γίνουν όλοι τραγουδιστές και ηθοποιοί;

Έχουμε γεμίσει αμορφωτους που χωρίς καλά καλά να μπορούν να μιλήσουν γίνονται πρότυπα του κάθε νέου επειδή κονομανε.

Εκεί έχουμε φτάσει; Να θεωρούμε ευλογημένο όποιον βγάζει λεφτά χωρίς κόπο και ας ξεπουλαει ότι του ζητήσουν;

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνία στο ότι είναι ευλογημενα τα μοντέλα είναι το λιγότερο που αρμόζει σε μια τέτοια γελοία φράση. Οσοι είναι ωραίοι δεν γίνονται αναγκαστικά και μοντέλα και σίγουρα όσοι γίνονται μοντέλα δεν είναι ευλογημενοι γιατί δεν χρειάζεται να σπουδάσουν για να δουλέψουν. Δηλαδή οι σπουδές τι είναι; Καταρα;

Όσοι επιλέγουν να σπουδάσουν για να βγάλουν λεφτά τι είναι; Αυτοι δεν είναι ευλογημενοι; η μήπως όσοι είναι ασχημοι είναι καταραμενοι; Οκαθενας μπορεί να βγάλει λεφτά χωρίς να σπουδάσει, με διάφορους τρόπους νόμιμους η παράνομους.

Το ότι η καγια από 15 χρόνων γυρνάει στις πασαρελες και τα περιοδικά και βγάζει λεφτά χωρίς να έχει σπουδάσει, την κάνει ευλογημένη; το ότι εγώ. Και όλη η Ελλάδα ξέρουμε πως είναι το γυμνό στήθος της κτλ την κάνει υπερήφανη επειδή βγάζει λεφτά;

Και καλά αυτή τώρα που τελειώνει η καριέρα της στο μοντελινγκ βγαίνει τηλεόραση, οι άλλοι τι θα κανουν; Θα γίνουν όλοι τραγουδιστές και ηθοποιοί;

Έχουμε γεμίσει αμορφωτους που χωρίς καλά καλά να μπορούν να μιλήσουν γίνονται πρότυπα του κάθε νέου επειδή κονομανε.

Εκεί έχουμε φτάσει; Να θεωρούμε ευλογημένο όποιον βγάζει λεφτά χωρίς κόπο και ας ξεπουλαει ότι του ζητήσουν;

 

Μα δεν ειναι ευλογημενη μια κοπελα που απο τα 15 της εχει δουλεια,αποτελει ειτε δικαια ειτε αδικα προτυπο για αλλες γυναικες,κανει τη δουλεια που θελει,δεν σπουδαζει για να πεινασει (γιατι οι ελληνικες σπουδες ειναι οτι πιο αχρηστο υπαρχει με 1 στους 4 πτυχιουχους να ειναι ανεργος!!),ειναι χαζη και το ξερει,εχει οποιον ή οποια θελει και αλλα πολλα.Πρεπει σημερα να σταματησουμε να συγχεουμε τα διαβασμα με το κλειδι της επιτυχιας.Μορφωμενος δεν ειναι φιλε μου οποιος διαβαζει,η μορφωση ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος δηλαδη οτι πιο υποκειμενικο,αυτη δεν ξερει το μειδιαμα εσυ δεν ξερεις τι τρωνε στο τιμπουκτου που αυτη ειχε κανει φωτογραφηση.Ολα ειναι σχετικα.Οι ομορφοι χαζοι θα εχουν παντα το προβαδισμα λογω της μεχρι τωρα εξελιξης του ανθρωπινου γενους.Το μεγαλυτερο κερδος με τη μικροτερη θυσια.Τελος.Το εχει αυτο?Ε ειναι τυχερη και ευλογημενη.Και επισης ειναι τραγικο να κοροιδευετε χαζους ανθρωπους ετσι?Σας μειωνει καπως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι ευλογημενη μια κοπελα που απο τα 15 της εχει δουλεια,αποτελει ειτε δικαια ειτε αδικα προτυπο για αλλες γυναικες,κανει τη δουλεια που θελει,δεν σπουδαζει για να πεινασει (γιατι οι ελληνικες σπουδες ειναι οτι πιο αχρηστο υπαρχει με 1 στους 4 πτυχιουχους να ειναι ανεργος!!),ειναι χαζη και το ξερει,εχει οποιον ή οποια θελει και αλλα πολλα.Πρεπει σημερα να σταματησουμε να συγχεουμε τα διαβασμα με το κλειδι της επιτυχιας.Μορφωμενος δεν ειναι φιλε μου οποιος διαβαζει,η μορφωση ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος δηλαδη οτι πιο υποκειμενικο,αυτη δεν ξερει το μειδιαμα εσυ δεν ξερεις τι τρωνε στο τιμπουκτου που αυτη ειχε κανει φωτογραφηση.Ολα ειναι σχετικα.Οι ομορφοι χαζοι θα εχουν παντα το προβαδισμα λογω της μεχρι τωρα εξελιξης του ανθρωπινου γενους.Το μεγαλυτερο κερδος με τη μικροτερη θυσια.Τελος.Το εχει αυτο?Ε ειναι τυχερη και ευλογημενη.Και επισης ειναι τραγικο να κοροιδευετε χαζους ανθρωπους ετσι?Σας μειωνει καπως...

Αρα πιστευεις οτι ολοι οι ομορφοι-χαζοι και μη χαζοι θα επρεπε να ειναι μοντελα καθως ειναι το καλυτερο που μπορουν να κανουν?Η Καγια π.χ. τι καλυτερο εχει απο μια οποιαδιποτε αλλη ομορφη κοπελλα η οποια δεν επελεξε να γινει μοντελο αλλα εχει σπουδασει και εχει την επιχειριση της τωρα και ισως βγαζει περισσοτερα λεφτα? Μηπως η Καγια εχει καποιο σημειο που μπορεις να πεις οτι ειναι καλυτερη απο την αλλη κοπελλα για να δικαιολογεις τον χαρακτηρισμο "ευλογιμενη" ? Εγω σου λεω οτι η Καγια ειναι μονο μια εφημερη εικονα που σε καποια φαση που δεν θα περνα η μπογια της θα καταλυξει στους ψυχολογους, ψυχιατρους και στα ηρεμιστικα προσπαθοντας να βρει τον εαυτο της μιας και εχασε την μεγαλυτερη της ευλογια(την εφυμερη ομορφια!)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι ευλογημενη μια κοπελα που απο τα 15 της εχει δουλεια,αποτελει ειτε δικαια ειτε αδικα προτυπο για αλλες γυναικες,κανει τη δουλεια που θελει,δεν σπουδαζει για να πεινασει (γιατι οι ελληνικες σπουδες ειναι οτι πιο αχρηστο υπαρχει με 1 στους 4 πτυχιουχους να ειναι ανεργος!!),ειναι χαζη και το ξερει,εχει οποιον ή οποια θελει και αλλα πολλα.Πρεπει σημερα να σταματησουμε να συγχεουμε τα διαβασμα με το κλειδι της επιτυχιας.Μορφωμενος δεν ειναι φιλε μου οποιος διαβαζει,η μορφωση ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος δηλαδη οτι πιο υποκειμενικο,αυτη δεν ξερει το μειδιαμα εσυ δεν ξερεις τι τρωνε στο τιμπουκτου που αυτη ειχε κανει φωτογραφηση.Ολα ειναι σχετικα.Οι ομορφοι χαζοι θα εχουν παντα το προβαδισμα λογω της μεχρι τωρα εξελιξης του ανθρωπινου γενους.Το μεγαλυτερο κερδος με τη μικροτερη θυσια.Τελος.Το εχει αυτο?Ε ειναι τυχερη και ευλογημενη.Και επισης ειναι τραγικο να κοροιδευετε χαζους ανθρωπους ετσι?Σας μειωνει καπως...

 

δηλαδη αν σε λιγα χρονια εσυ κανεις ενα κοριτσακι, στα 12-13-14-17 του δε θα εχεις προβλημα αν θελει να γινει μια μικρη καγια...να ταξιδευει περα δωθε για πασαρελα με οτι αυτο ενδεχομενως να συνεπαγεται...Interesting

 

 

υπαρχει διαφορα αναμεσα στο χαζος και στο αμαθης. εμεις σχολιαζουμε τους δευτερους.οπως αυτοι ειναι ευλογημενοι στο να βγαζουν λεφτα χωρις διαβασμα,ετσι και εμεις ειμαστε ευλογημενοι στο να γελαμε με τις κοτσανες που πετανε.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι ευλογημενη μια κοπελα που απο τα 15 της εχει δουλεια,αποτελει ειτε δικαια ειτε αδικα προτυπο για αλλες γυναικες,κανει τη δουλεια που θελει,δεν σπουδαζει για να πεινασει (γιατι οι ελληνικες σπουδες ειναι οτι πιο αχρηστο υπαρχει με 1 στους 4 πτυχιουχους να ειναι ανεργος!!),ειναι χαζη και το ξερει,εχει οποιον ή οποια θελει και αλλα πολλα.Πρεπει σημερα να σταματησουμε να συγχεουμε τα διαβασμα με το κλειδι της επιτυχιας.Μορφωμενος δεν ειναι φιλε μου οποιος διαβαζει,η μορφωση ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος δηλαδη οτι πιο υποκειμενικο,αυτη δεν ξερει το μειδιαμα εσυ δεν ξερεις τι τρωνε στο τιμπουκτου που αυτη ειχε κανει φωτογραφηση.Ολα ειναι σχετικα.Οι ομορφοι χαζοι θα εχουν παντα το προβαδισμα λογω της μεχρι τωρα εξελιξης του ανθρωπινου γενους.Το μεγαλυτερο κερδος με τη μικροτερη θυσια.Τελος.Το εχει αυτο?Ε ειναι τυχερη και ευλογημενη.Και επισης ειναι τραγικο να κοροιδευετε χαζους ανθρωπους ετσι?Σας μειωνει καπως...

 

Πρώτα εγώ είπα αν διαβάσεις παραπάνω ότι οι σπουδές δεν συνεπάγονται αναγκαστικά και μόρφωση. Σίγουρα όμως η μόρφωση δεν είναι κάτι υποκειμενικό. Μορφωμένος δεν είναι αυτός που πήγε στο τιμπουκτου και έμαθε τι τρώνε αν δεν ξέρει τι πολίτευμα έχει η χώρα που κατοικεί για παράδειγμα.

Εσυ προφανώς έχεις σαν ύψιστο σκοπό το χρήμα και πως θα το βγάλεις πιο εύκολα. Όλοι μας θελουμε να βγάλουμε λεφτά αλλά όχι με κάθε κόστος, και για μένα ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα. Το να τρέχει ένα πιτσιρικι από τα 15-16-17 σε πασαρελες χωρίς καλά καλά να έχει τελειώσει το σχολείο για μένα είναι ανήθικο και επικινδυνο και οχι ευλογία.

Νομίζεις πως οι πιο ωραίες κοπέλες έχουν σκοπό να γινουν μοντέλα ή ότι πολλές θέλουν να γίνουν ωραίες για να γίνουν μοντέλα επειδή αυτό ζητά η εποχή μας;

Το πρότυπο του αδαη που το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να ποζάρει είναι αυτό που υποστηρίζεις; Μηπως πρέπει τελικά δηλαδή οι πιτσιρικάδες αντί για μαθηματικά, Ελληνικά κλπ να τρέχουν από μικροί σε γυμναστήρια και σχολές μοντέλων; Γιατι αν είναι έτσι ολοι θα κάνουν τέλειο κορμί θα μπορούν να γίνουν μοντέλα η φωτομοντελα και έτσι η ευλογία θα απλωθεί και άλλο.

Εγώ νομίζω πως το καλύτερο είναι όσοι έχουν τη δυνατότητα να τελειώνουν καταρχήν το σχολείο και στη συνέχεια να ακολουθούν αυτό που θέλουν, είτε αυτό είναι σπουδές είτε εργασία κάθε είδους.

Εγώ διαφωνώ με τη λογική που συνέχεια προβάλλει αυτό το reality το «τα πάντα για το χρήμα».

Στο κάτω κάτω η ομορφιά δεν είναι κάτι που σου ερκει να κοιτάς όταν μπορείς να το αποκτήσεις, και αυτός είναι ο λόγος που τα κυκλώματα αυτά ζεχνουν.

Επιπλέον δεν κοροιδευουμε αλλά σχολιάζουμε, δεν είναι εύκολο να αφήνεις ασχολιαστες τέτοιες μπαρουφες όπως: «αν πετύχεις στη μόδα μπορείς να κανείς πολλά πράγματα στη ζωή σου» Καγια.

Το ανάποδο άραγε ισχύει;

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η Καγιά και η κάθε Καγιά είναι όντως ευλογημένη (ευλογημένη, τυχερή, όπως θέλετε πείτε το) γιατί με το μοναδικό προσόν που έχει, την ομορφιά της, κατάφερε και κάνει μια πολύ άνετη ζωή, με ελάχιστο κόπο, θεωρείται τρομερά επιτυχημένη στον τομέα της και από πολλούς, κυρίως μικρά κοριτσάκια θεωρείται και πρότυπο.

 

Αν ΔΕΝ είχε την εμφάνιση που έχει, η κοπέλα αυτή θα δούλευε πωλήτρια σε κανένα κατάστημα και θα έπαιρνε 650 ευρώ. Από αυτή την άποψη, είναι ευλογημένη.

 

Η συγκεκριμένη κοπέλα μου είναι συμπαθής πάντως...σίγουρα δεν είναι και το πρώτο μυαλό αλλά το ξέρει και δεν το παίζει κάπως, πετάει τις κοτσάνες της με μια χαριτωμένη αφέλεια αλλά γενικά δε μου βγάζει μια "κακία" που βγάζουν πολλές άλλες τηλεπαρουσιάστριες. Αυτά τα λέω επειδή την έχω πετύχει κανά δυο φορές στο πρωινό της, στη συγκεκριμένη εκπομπή δεν την έχω δει και μπορεί εδώ να το παίζει πιο "σκύλα" επειδή τέτοιες οδηγίες έχει πάρει από την παραγωγή, δεν έχω ιδέα.

 

Πάντως, το γεγονός ότι άτομα τα οποία είναι χαμηλοτάτου επιπέδου, βγάζουν σήμερα τεράστια χρηματικά ποσά με ελάχιστο κόπο και τα ακούς και θέλεις να κόψεις τα αυτιά σου, ενώ εσύ λιώνεις από το πρωί μέχρι το βράδυ για να επιβιώσεις, κάνει την όλη κατάσταση προκλητική και μη φυσιολογική.

 

Δυστυχώς όμως, έτσι είναι η ζωή. Μπορεί να τις βγάζουμε όλες χαζές ή...χαλαρών ηθών επειδή κάπου μέσα μας τα παίρνουμε με αυτή την κατάσταση, αλλά η αλήθεια είναι πως στην σημερινή κοινωνία μετράει περισσότερο το να είσαι ωραίος παρά μορφωμένος και αξιοπρεπής. Οι δεύτεροι ίσως τα έχουν καλύτερα με τον εαυτό τους (ΙΣΩΣ), αλλά οι πρώτοι περνάνε σίγουρα καλύτερα. Και στο κάτω κάτω ignorance is bliss, τώρα λες και την νοιάζει την Καγιά τι πιστεύει ο καθένας για αυτήν ή αν την θεωρεί χαζή, έχει τα λεφτάκια της, έχει όποιο γκόμενο θέλει, όπου πάει της ανοίγουν την πόρτα, είναι ευτυχισμένη...

 

Τραγικό βέβαια, αλλά έτσι είναι. Ο φτωχός εργάτης που έχει "καθαρό το κούτελο", θεωρείται το κορόιδο σήμερα. Ρωτήστε 100 κορίτσια 18 χρονών αν θα κάνανε φωτογράφιση στο Maxim να δείξουν το στήθος τους στο εξώφυλλο και να γίνουν πρώτη μούρη και να πάρουν και 20 χιλιάρικα ή αν προτιμούν να δουλέψουν πωλήτριες σε κατάστημα με σπαστό ωράριο και να πάρουν 650 (και να τις βρίζει και ο κάθε στριμμένος) και δείτε τι θα σας πουν οι 98.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι το θέμα με τις ευλογημένες έχει ξεφύγει...προσωπικα δεν πιστεύω ότι οι κοπέλες που θέλουν να γίνουν μοντέλα άσχετα με το αν το κάνουν παράλληλα με τις σπουδές τους ή παρατανε τα πάντα για αυτο είναι ευλογημένες.γιατί πολύ απλά δεν αρκεί να είσαι όμορφη για να τα καταφέρεις...τα χαζά μοντέλα πάει χάθηκαν.πρέπει να τρέχουν όλη μέσα για να κλείσουν δουλειές,να προσέχουν τα σώματα τους (κοινώς να μην τρώνε τίποτα) και τη στιγμή που έχουν καταφέρει να γίνουν γνωστές να αρχίζουν να μιλούν διάφοροι για την αποχώρηση τους από το χώρο και για τα νέα κορίτσια που τώρα ξεκινούν και προσπαθούν να φτάσουν στη θέση της. Και η κάθε Καγιά μπορεί να σου φαίνεται χαρούμενη με τα λεφτάκια και τους γκόμενους της αλλά απλά προσπαθεί να επιβιώσει στη ελληνική σόουμπιζ(ο θεός να τη κάνει...)γιατί τα λεφτά κάποια στιγμή τελειώνουν και τα φώτα σβήνουν και μετά τι;;κοινώς μπορούμε απλά να θάψουμε το ριάλιτι και να τα αφήσουμε αυτα;;;
Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχει διαφορα αναμεσα στο χαζος και στο αμαθης. εμεις σχολιαζουμε τους δευτερους.οπως αυτοι ειναι ευλογημενοι στο να βγαζουν λεφτα χωρις διαβασμα,ετσι και εμεις ειμαστε ευλογημενοι στο να γελαμε με τις κοτσανες που πετανε.

 

Ακριβως αυτο! Η Καγια (και η καθε Καγια) δεν ειναι καθολου χαζη... ειναι αμαθης και με ενοχλει παααααρα πολύ να ανοιγω την τηλεοραση και να ακουω αθλια ελληνικα.

Αλλά οπως αυτη εχει το δικαιωμα να θελει να κανει καριερα στην τιβι, ετσι εχουμε κι εμεις δικαιωμα να σχολιαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω τα οσα λετε αλλα εγω θελω παιδια να θεσω ενα αλλο ζητημα που προκειπτει απο τετοιου ειδους ριαλιτι αλλα και στον χωρο του μοντελινγκ γενικοτερα.

Αρχικα θελω να ρωτησω εσας αν εχει δει κανεις απο κοντα την Καγια.

Εγω προσωπικα την εχω δει. Αποψη μου? Ενα ψηλο, λεπτο, ανορεκτικο ξυλο και τιποτα παραπανω.

Δηλαδη αυτο ειναι το προτυπο ομορφιας για τις νεες που θελεουν να ακολουθησουν αυτο τον δρομο? Να μην τρων τιποτα για να ειναι ετσι?

Δεν ειναι τυχαιο που αυξανονται οι θανατοι απο νευρικη ανορεξια.

Θα πρεπει να σταματησει αυτη προβολη καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δείς στην συγκεκριμένη εκπομπή δεν υπάρχει κάποια υπερβολικά αδύνατη. Σε όλη την Ευρώπη (πλήν της Ιταλίας) οι οίκοι μόδας δεν δέχονται τα πολύ αδύνατα μοντέλα και προτιμάνε τις πιο φυσιολογικές γυναίκες. Έτσι και το reality αυτό ακολουθάει αυτή την τάση. Επίσης δεν είναι τυχαίο που όλες τους έχουν κάποιες ατέλειες, έτσι είναι και το concept του original.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...