Jump to content

The Twenty - Επετειακή Εκπομπή (Mega)


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TO MEGA EINAI 20

 

 

http://media.megatv.com/filesystem/images/20091007/engine/mega_LARGE_t_31761_70052_type11637.jpg

THE TWENTY

 

Αποψε και καθε Κυριακη στις 22:00

 

Ο Γιώργος Καπουτζίδης παρουσιάζει τα πρώτα αποτελέσματα της μεγάλης ψηφοφορίας του Mega, σε δύο κατηγορίες: τις δραματικές σειρές και τους πιο φευγάτους ήρωες.

 

Πρώτος καλεσμένος της εκπομπής ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης. Μιλά για την παράλληλη πορεία του με το Mega, για τη νέα του δουλειά, για τα όνειρά του.

 

Το Mega είναι 20 και το The Twenty είναι παρόν για να το γιορτάσει!

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία η πρώτη εκπομπή!ο καπουτζιδης είναι τρομερα αστείος!οι δραματικές σειρές πότε δεν ήταν το καλύτερο μου αλλά βλέποντας τώρα σκηνές και συγκρίνοντας με αυτα που υπάρχουν λέω α ρε περασμένα μεγαλεία και φανταστείτε αυτο το λέω για δραματικές...στις κωμωδίες θα πέσουν μεγάλοι αναστεναγμοί...

Υ.Γ. άκουσε εκεί υπήρχε και σειρά που είχαν γυρίσει στην αφρική!

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ καλό!!Ο Καπουτζιδης καταπληκτικός με πολύ έξυπνες ατάκες προκάλεσε γέλιο και η παρουσίαση ήταν πολύ καλή.Πολύ καλή δουλειά.Αναμενουμε την επόμενη κυριακή την επόμενη εκπομπή.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτος καλεσμένος της εκπομπής ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης. Μιλά για την παράλληλη πορεία του με το Mega, για τη νέα του δουλειά, για τα όνειρά του.

Αυτό έπαιξε κάποια στιγμή και δεν το είδα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έπαιξε κάποια στιγμή και δεν το είδα; :confused:

 

Όχι, είδα όλη την εκπομπή και δεν έπαιξε αυτό. Τι έγινε και δεν έπαιξε ένας θεός ξέρει...

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικος ο καπουτζιδης!!! περιμενω πως και πως τους αγαπημενους πρωταγωνιστες και τις κωμικες σειρες!!!

 

αν και πιστευω πως οι πρωταγωνιστες ειναι απο τωρα σιγουρακια ''ραντου-μπεζος'' κωμικη σειρα μαλλον παρα 5

Link to comment
Share on other sites

εκει με τ'αυτοκίνητα Παπακαλιάτη-Μπέζου πέθανα στα γέλια "τρεχεις Χριστοφορε... ε δε γίνεται δουλειά έτσι [...] αχ αφήστε τα κύριε Μπέζο μου απ'του χάρου τα δόντια. ούτε εσεις φορατε ζωνη όμως...και πάτε και με 170...":lol::lol: εννοείται οτι το γελιο πέφτει στις δραματικές σειρες που τις παρωδεί, στις κωμικές δεν μπορεί να κάνει και πολλά...

 

καλα τ' αποτελεσματα σε πολλά σημεία τελείως άκυρα! ακου καλυτερη δραματική σειρα της 20ετίας το Μαζί σου!!!:X:wacko::X ή 3ος πιο φευγατος ήρωας εκεινος εκει ο ατάλαντος απ το ευτυχισμένοι μαζι (δεν ξέρω και πως τον λενε δεν την εβλεπα τη σειρά - εγω απο κείνη τη διαφήμιση που λεγε "ο τζακ πήδηξε" τον ξέρω) και να μην είναι πουθενά ούτε Ντένη Μαρκορά, ούτε γριά Μαρκάτενα, ούτε Θεοπούλα!(για να μην πούμε γιατην παρουσία της γελάδας κλάρας στο τοπ20) Αφου σχεδιάζανε να κάνουν ολόκληρη εκπομπή με τ'αποτελέσματα έπρεπε να οργανώσουν πιο σοβαρή ψηφοφορία, όχι απ το σαιτ του Μεγκα που μπαίνουν κατα κύριο λόγο τα 12χρονα που επισκέπτονται το μπλογκ της "Μαρίας της Ασχημης" - αφήστε που δε μέτραγε μοναδικές ψήφους, δηλαδή οι φαν του Τότσικα μπορουσαν να δινουν 100 ψηφους τη μέρα η καθεμιά τους (όπως υποπτεύομαι πως θα γινε για να βγει αυτή η απαράδεκτη σειρά καλύτερη της εικοσαετίας)

Link to comment
Share on other sites

ακου καλυτερη δραματική σειρα της 20ετίας το Μαζί σου!!!:X:wacko::X

Αχαχα χαχαχαχχα! Ε αυτό θα έχει πλάκα, τότε. Και αν αρχίσουν και οι χοντρές παρεξηγήσεις από αυτές τις οικτρές κατατάξεις, ακόμα καλύτερα. :nuke:

Θα προσπαθήσω να το δω την επόμενη φορά.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

3ος πιο φευγατος ήρωας εκεινος εκει ο ατάλαντος απ το ευτυχισμένοι μαζι (δεν ξέρω και πως τον λενε δεν την εβλεπα τη σειρά - εγω απο κείνη τη διαφήμιση που λεγε "ο τζακ πήδηξε" τον ξέρω) και να μην είναι πουθενά ούτε Ντένη Μαρκορά, ούτε γριά Μαρκάτενα, ούτε Θεοπούλα!(για να μην πούμε γιατην παρουσία της γελάδας κλάρας στο τοπ20)

H Nτένη Μαρκορά έπρεπε να είναι στο Νο1! Η Ντόλτσε Βίτα εκπροσωπήθηκε και από την Σάσα (που εδώ που τα λέμε ήταν πιο φευγάτη από την γιαγιά Όλγα), αλλά η απουσία της Ντένης ήταν απαράδεκτη! Ακόμα και από Δις Εξαμαρτείν επέλεξαν την... Μπούλα παρά την Γιολάντα!

Link to comment
Share on other sites

εκει με τ'αυτοκίνητα Παπακαλιάτη-Μπέζου πέθανα στα γέλια "τρεχεις Χριστοφορε... ε δε γίνεται δουλειά έτσι [...] αχ αφήστε τα κύριε Μπέζο μου απ'του χάρου τα δόντια. ούτε εσεις φορατε ζωνη όμως...και πάτε και με 170...":lol::lol: εννοείται οτι το γελιο πέφτει στις δραματικές σειρες που τις παρωδεί, στις κωμικές δεν μπορεί να κάνει και πολλά...

 

καλα τ' αποτελεσματα σε πολλά σημεία τελείως άκυρα! ακου καλυτερη δραματική σειρα της 20ετίας το Μαζί σου!!!:X:wacko::X ή 3ος πιο φευγατος ήρωας εκεινος εκει ο ατάλαντος απ το ευτυχισμένοι μαζι (δεν ξέρω και πως τον λενε δεν την εβλεπα τη σειρά - εγω απο κείνη τη διαφήμιση που λεγε "ο τζακ πήδηξε" τον ξέρω) και να μην είναι πουθενά ούτε Ντένη Μαρκορά, ούτε γριά Μαρκάτενα, ούτε Θεοπούλα!(για να μην πούμε γιατην παρουσία της γελάδας κλάρας στο τοπ20) Αφου σχεδιάζανε να κάνουν ολόκληρη εκπομπή με τ'αποτελέσματα έπρεπε να οργανώσουν πιο σοβαρή ψηφοφορία, όχι απ το σαιτ του Μεγκα που μπαίνουν κατα κύριο λόγο τα 12χρονα που επισκέπτονται το μπλογκ της "Μαρίας της Ασχημης" - αφήστε που δε μέτραγε μοναδικές ψήφους, δηλαδή οι φαν του Τότσικα μπορουσαν να δινουν 100 ψηφους τη μέρα η καθεμιά τους (όπως υποπτεύομαι πως θα γινε για να βγει αυτή η απαράδεκτη σειρά καλύτερη της εικοσαετίας)

 

 

 

Τo γελιο που εριξα δεν περιγραφετε....:lol: Επεσα απο τον καναπε στην κυριολεξια..ειναι αποκαλυψη αυτος ο Καπουτζιδης.Μπραβο του !;)

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

3ος πιο φευγατος ήρωας εκεινος εκει ο ατάλαντος απ το ευτυχισμένοι μαζι

ο μακης που ειναι?????:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οντως και γω τυχαια εκατσα και το ειδα και ηταν πολυ καλο ειδικα ο Καπουτζιδης.

Παντως ημουν σιγουρος πως ο πιο φευγατος θα βγαινε ο Σερβεταλης. Ο ανθρωπος ηταν μια κατηγορια μονος του..:clap::up:

Link to comment
Share on other sites

Καλά το Μαζί Σου αγαπημένη δραματική σειρά, που έτρεχαν τα παιδάκια;, η Αναστασία ή το Κλείσε Τα Μάτια ή οι Ψίθυροι Καρδιάς ή το Απών έπρεπε να ήταν σε υψηλές θέσεις.

 

Για την Κλάρα έλεος που θυμήθηκαν την γελάδα, αδικήθηκαν: Θεοπούλα, Φευγουλέας, Ντένη, Άβα, Μαράκι 50-50, Μάκης, Γιάννης από τους ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ κ.α. . Ο Λάζαρος εεε αναμενόμενο ότι θα έσκιζε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν πρόλαβα να δω όλη την εκπομπή. Το μόνο που πρόλαβα και είδα ήταν το No. 1 και ο Λάζαρος από το "Είσαι το ταίρι μου". Έπρεπε να δείξουν καλύτερες σκηνές και όχι αυτές που έδειξαν. Το "Βόλεϋ δωματίου" έχει γράψει ιστορία.. :p Αυτή τη εκπομπή σε πόσα επεισόδια θα ολοκληρωθεί; Θα πάει μέχρι τον Ιούνιο ή θα "κοπεί" νωρίτερα;
Link to comment
Share on other sites

Για την Κλάρα έλεος που θυμήθηκαν την γελάδα, αδικήθηκαν: Θεοπούλα, Φευγουλέας, Ντένη, Άβα, Μαράκι 50-50, Μάκης, Γιάννης από τους ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ κ.α. . Ο Λάζαρος εεε αναμενόμενο ότι θα έσκιζε.

 

το μόνο που θα σώσει κάπως την κατάσταση είναι οτι υπάρχει και η κατηγορία "αγαπημένος/η ηθοποιός κωμικής σειράς", όπου εκεί οι υποψηφιότητες ήταν λίστα (και όχι της μορφής γράφει-ο-καθένας-ό,τι-του-κατέβει όπως στην κατηγορία με τον "φευγάτο") οπότε εκει περιμένουμε λιγότερο αλλ'αντ'άλλων αποτελεσματα (ελπίζω)

Link to comment
Share on other sites

Η σκηνη με τον Καπου ντυμενο χαρακτηρες απο τους "Ψιθυρους καρδιας"ηταν ολα τα λευτα!

Οπως κ κανα 2 αλλες σκηνες!

Κατα τ'αλλα περιμενα κατι πιο εντυπωσιακο κ απογοητευτηκα,ασε δε που το ολο στησιμο μου θυμισε το ten που δειχνει ο alpha!(οταν το δειχνει...)

Link to comment
Share on other sites

εκει με τ'αυτοκίνητα Παπακαλιάτη-Μπέζου πέθανα στα γέλια "τρεχεις Χριστοφορε... ε δε γίνεται δουλειά έτσι [...] αχ αφήστε τα κύριε Μπέζο μου απ'του χάρου τα δόντια. ούτε εσεις φορατε ζωνη όμως...και πάτε και με 170...":lol::lol:

 

Kι εγώ πέθανα στα γέλια με αυτή τη σκηνή! :lol::lol:

Γενικά μου αρεσε η εκπομπή, ήταν πολύ ευχαριστη με εξυπνα κείμενα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύυυ καλή εκπομπή!!!!

Είχε καιρό να γελάσω έτσι... ΜΠΡΑΒΟ του..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εκπομπή. Ο Καπουτζίδης μου άρεσε πολύ όταν "έμπαινε" σε σκηνές των σειρών. Όταν απλά παρουσίαζε δεν μου άρεσε ιδιαίτερα... Ήταν πολύ "στημένο"...

 

Κάποια αποτελέσματα όντως ήταν άκυρα. Το Μαζί Σου πχ δεν είναι με τίποτα η καλύτερη δραματική σειρά του Mega. Είναι όμως για τα πιτσιρίκια που ψηφίζουν σε διαδικτυακές ψηφοφορίες. Αυτός είναι ο λόγος που τα αποτελέσματα δεν είναι απολύτως αξιόπιστα.

 

εκει με τ'αυτοκίνητα Παπακαλιάτη-Μπέζου πέθανα στα γέλια "τρεχεις Χριστοφορε... ε δε γίνεται δουλειά έτσι [...] αχ αφήστε τα κύριε Μπέζο μου απ'του χάρου τα δόντια. ούτε εσεις φορατε ζωνη όμως...και πάτε και με 170...":lol::lol:

Κι εγώ έλιωσα!! :lol::lol::lol:

 

 

//ΥΓ: Ο Παπακαλιάτης δεν ήταν καλεσμένος? Εγώ γιατί δεν τον είδα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάποια αποτελέσματα όντως ήταν άκυρα. Το Μαζί Σου πχ δεν είναι με τίποτα η καλύτερη δραματική σειρά του Mega. Είναι όμως για τα πιτσιρίκια που ψηφίζουν σε διαδικτυακές ψηφοφορίες. Αυτός είναι ο λόγος που τα αποτελέσματα δεν είναι απολύτως αξιόπιστα.

 

 

Από τη στιγμή που δίνεται η δυνατότητα στο κοινό να ψηφίσει ... το αποτέλεσμα θα είναι αυτό που θα αναδείξει το κοινό.. ειδικά από τη στιγμή που :

1. δεν υπάρχει ηλικιακός περιορισμός

2. (φαντάζομαι) μπορείς να ψηφίσεις όσες φορές θέλεις

 

Το αν διαφωνείς ή συμφωνείς με το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας, ναι.. οκ.. το καταλαβαίνω, και το αποδέχομαι .. δεν ήταν κι ότι πιο αναμενόμενο το " Μαζί σου" στη 1η θέση .. αλλά .. και πάλι .. ήταν μια ψηφοφορία που απευθυνόταν σε όλους τους τηλεθεατές ... !!!

 

('Οσο για την αναφορά περί αξιοπιστίας των αποτελεσμάτων ... λόγω, επαγγελματικής ιδιότητας, θα σου έλεγα, ότι χρησιμοποιείς λανθασμένα τον όρο ... και στην προκειμένη δεν συμφωνώ μαζί σου ... θα ήταν προτιμότερο, να χρησιμοποιήσεις τον όρο αντιπροσωπευτικά ... αποτυπώνει καλύτερα αυτό που προσπαθείς να περιγράψεις ... ;) )

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

πολύ κρύα εκπομπή

πάνε να μοιάσουν τις αμερικανιές.

 

και εγω περιμενα κατι καλυτερο, με τοσες διαφημισεις ειχα την εντυπωση οτι θα δουμε κατι πιο ενδιαφερον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δίνεται η δυνατότητα στο κοινό να ψηφίσει ... το αποτέλεσμα θα είναι αυτό που θα αναδείξει το κοινό.. ειδικά από τη στιγμή που :

1. δεν υπάρχει ηλικιακός περιορισμός

2. (φαντάζομαι) μπορείς να ψηφίσεις όσες φορές θέλεις

 

Το αν διαφωνείς ή συμφωνείς με το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας, ναι.. οκ.. το καταλαβαίνω, και το αποδέχομαι .. δεν ήταν κι ότι πιο αναμενόμενο το " Μαζί σου" στη 1η θέση .. αλλά .. και πάλι .. ήταν μια ψηφοφορία που απευθυνόταν σε όλους τους τηλεθεατές ... !!!

 

('Οσο για την αναφορά περί αξιοπιστίας των αποτελεσμάτων ... λόγω, επαγγελματικής ιδιότητας, θα σου έλεγα, ότι χρησιμοποιείς λανθασμένα τον όρο ... και στην προκειμένη δεν συμφωνώ μαζί σου ... θα ήταν προτιμότερο, να χρησιμοποιήσεις τον όρο αντιπροσωπευτικά ... αποτυπώνει καλύτερα αυτό που προσπαθείς να περιγράψεις ... ;) )

 

OK sorry, έχεις δίκιο για τον όρο.

 

Τώρα το ότι απευθύνεται σε όλους τους τηλεθεατές, σημαίνει οτι όλοι έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν, όχι οτι ψηφίζουν. Πιστεύω συμφωνείς οτι η - συντριπτική θα έλεγα - πλειοψηφία αυτών που συμμετέχουν σε σε διαδικτυακές ψηφοφορίες είναι νέοι (ας πούμε 15-25). Αυτό σημαίνει οτι το δείγμα δεν είναι αντιπροσωπευτικό (για να μπω και λίγο στα χωράφια σου :p), άρα τα αποτελέσματα δεν είναι αντιπροσωπευτικά.

Link to comment
Share on other sites

OK sorry, έχεις δίκιο για τον όρο.

 

Τώρα το ότι απευθύνεται σε όλους τους τηλεθεατές, σημαίνει οτι όλοι έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν, όχι οτι ψηφίζουν. Πιστεύω συμφωνείς οτι η - συντριπτική θα έλεγα - πλειοψηφία αυτών που συμμετέχουν σε σε διαδικτυακές ψηφοφορίες είναι νέοι (ας πούμε 15-25). Αυτό σημαίνει οτι το δείγμα δεν είναι αντιπροσωπευτικό (για να μπω και λίγο στα χωράφια σου :p), άρα τα αποτελέσματα δεν είναι αντιπροσωπευτικά.

 

Σαφώς .. και όλοι οι τηλεθεατές έχουν δικαιώμα να ψηφίσουν ...

Το δείγμα από τη στιγμή που είναι τόσο "γενικό κι αόριστο" (και άρα μη καθορισμένο, με τις γνωστές στατιστικές μεθόδους επιλογής δείγματος) είναι λογικό να επηρεάζει και τα αποτελέσματα και το κατά πόσο αυτά είναι αντιπροσωπευτικά...!!

Τώρα όσον αφορά τον πληθυσμό... θα έλεγα ότι ανάλογα το θέμα των ψηφοφοριών ψηφίζει κι αντίστοιχη ηλικιακή ομάδα, ή / και όσοι έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ, όπως επίσης, θα λάμβανα υπόψη ότι ο διαγωνισμός ήταν ηλεκτρονικός ... άρα .. το ενδεχόμενο π.χ. της γιαγιάς μου να ψηφίσει, ήταν απίθανο !!!

Από κει και πέρα τώρα, το ότι αναλωνόμαστε στο αν ή όχι ήταν αντιπροσωπευτικό το δείγμα, ή αν ψηφίζουν 15-χρονα ή 55-χρονα, λίγη σημασία έχει τώρα πια ... τα αποτελέσματα κρίθηκαν προ πολλού .. Αν θιγόμαστε από αυτά, ας μπαίναμε στη διαδικασία τότε που ήταν οι ψηφοφορίες κι ας ψηφίζαμε ...!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...