[Επίσημο] Samsung 360 H1 & M1

Απάντηση

panakart

panakart's Avatar: HTC Windows Phone 8X
GPRS Member
Περιοχή: Μυτιλήνη
Παράθεση από paylos_2009 >
γεια σας μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι εβαλα τα android με καρτα αλλα θελω να το γυρισω οπως ηταν στην αρχη μπορει να μου πει καποιος τι να κανω??? ευχαριστω

αν θελει καποιος ας απαντησει και σε μας ρε παιδια!!!!
Σβησε ολα τα partitions απο την καρτα μνημης και κανε ενα μονο fat32 για να γινει οπως ηταν πριν.Και απλα κανε boot με το odin το αρχεια tar της limo rom.

Ξέρει κανένας πως βγαίνει το 3g απο το android???Δεν το βρίσκω.

Από Ομάδα Διαχείρισης
Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.
Τελευταία τροποποίηση από sakiss: 21 Ιαν. 2012, 14:26.

panakart

GPRS Member
Παράθεση από panakart >
Σβησε ολα τα partitions απο την καρτα μνημης και κανε ενα μονο fat32 για να γινει οπως ηταν πριν.Και απλα κανε boot με το odin το αρχεια tar της limo rom.

Ξέρει κανένας πως βγαίνει το 3g απο το android???Δεν το βρίσκω.

Από Ομάδα Διαχείρισης
Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.
Ενας τροπος ειναι να προσθεσειις το widget power control και απο εκει να του τσεκαρεις την επιλογη 3g/2g για να το ενεργοποιεις και να το απενεργοποιεις οποτε θες.

vutsos

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη

......

RE pedia perasa androind pos mporw na ksanaperaso linux ???? mporite na me help
kai me ton androind den mou doulevei i sim !!! :/

Από Ομάδα Διαχείρισης:
Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με greeklish καθώς απαγορεύεται από τον Κανονισμό του Forum.
Τελευταία τροποποίηση από Sol_Ballads: 22 Ιαν. 2012, 13:21.

petraaan

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από panakart >
Ενας τροπος ειναι να προσθεσειις το widget power control και απο εκει να του τσεκαρεις την επιλογη 3g/2g για να το ενεργοποιεις και να το απενεργοποιεις οποτε θες.
Ωραία ευχαριστώ !!!! Μηπως ξέρεις γιατί μου βγάζει πάνω στην μπάρα κατεστραμένη καρτα SD?

panakart

GPRS Member
Παράθεση από petraaan >
Ωραία ευχαριστώ !!!! Μηπως ξέρεις γιατί μου βγάζει πάνω στην μπάρα κατεστραμένη καρτα SD?
Γιατι ειναι κατεστραμενη η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου σου.Δεν υπαρχει καποιο προβλημα αγνοησετο.

petraaan

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από panakart >
Γιατι ειναι κατεστραμενη η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου σου.Δεν υπαρχει καποιο προβλημα αγνοησετο.
Πως καταστράφηκε η εσωτερική μνήμη αφού δεν την πείραξα? Δεν έδωσα καμια εντολή για την ενεργοποίηση της (αν και το σκέφτηκα).
Και κάτι αλλο μην βάλει κανένας android σε 2gb κάρτα θα του κολλάει και δεν θα έχει χώρο για τίποτα.Ζορίζεται πολύ το κιν. Τουλάχιστον αυτό έχω πάθει εγώ !!!

Panakart τι μου προτείνεις να βάλω 8gb η 16gb και με την μπαταρία τι να κάνω? το φορτίζω ολη μέρα.Δοκίμασα διάφορα προγράμματα για την μπαταρία αλλα δεν κάνουν τίποτα!!!! Δώσε τα φώτα σου γιατί έχουμε μπλέξει!!!!

Παράθεση από vutsos >
RE pedia perasa androind pos mporw na ksanaperaso linux ???? mporite na me help
kai me ton androind den mou doulevei i sim !!! :/
Βγάλε το pin και θα στην αναγνωρίσει την SIM.
Αν θες να ξαναγυρίσεις σε LINUX κοίτα προιγούμενες σελίδες λένε το πώς!!!

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---
Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.
Τελευταία τροποποίηση από Sol_Ballads: 22 Ιαν. 2012, 13:23.

panakart

GPRS Member
Παράθεση από petraaan >
Πως καταστράφηκε η εσωτερική μνήμη αφού δεν την πείραξα? Δεν έδωσα καμια εντολή για την ενεργοποίηση της (αν και το σκέφτηκα).
Και κάτι αλλο μην βάλει κανένας android σε 2gb κάρτα θα του κολλάει και δεν θα έχει χώρο για τίποτα.Ζορίζεται πολύ το κιν. Τουλάχιστον αυτό έχω πάθει εγώ !!!

Panakart τι μου προτείνεις να βάλω 8gb η 16gb και με την μπαταρία τι να κάνω? το φορτίζω ολη μέρα.Δοκίμασα διάφορα προγράμματα για την μπαταρία αλλα δεν κάνουν τίποτα!!!! Δώσε τα φώτα σου γιατί έχουμε μπλέξει!!!!

Βγάλε το pin και θα στην αναγνωρίσει την SIM.
Αν θες να ξαναγυρίσεις σε LINUX κοίτα προιγούμενες σελίδες λένε το πώς!!!

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---
Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.
Δεν χρησιμοποιησες onenand rom μεσω της καρτας μνημης; Συνεπως την εχεις πειραξει.Μια 8αρα ειναι μια χαρα.Εμενα προσωπικα μου αρκει,αν θες ακομα μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο 16αρα.Για την μπαταρια δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.Θα λυθουν αυτα τα προβληματα τις επομενες μερες οπως και ολα τα υπολοιπα με camera κτλ.Εμενα μου κραταει 1.5 μερα με νορμαλ χρησ, τωρα εαν εχεις ενεργοποιημενο 3g wifi κτλ λογικο ειναι να τελιωνει μεσα σε ωρες.

petraaan

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από panakart >
Δεν χρησιμοποιησες onenand rom μεσω της καρτας μνημης; Συνεπως την εχεις πειραξει.Μια 8αρα ειναι μια χαρα.Εμενα προσωπικα μου αρκει,αν θες ακομα μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο 16αρα.Για την μπαταρια δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.Θα λυθουν αυτα τα προβληματα τις επομενες μερες οπως και ολα τα υπολοιπα με camera κτλ.Εμενα μου κραταει 1.5 μερα με νορμαλ χρησ, τωρα εαν εχεις ενεργοποιημενο 3g wifi κτλ λογικο ειναι να τελιωνει μεσα σε ωρες.
Ναι μεσω της καρτας μνημης το εκανα απλα εσυ μου ειπες οτι καταστραφηκε η εσωτερικη μνημη γιαυτο το λεω!!!Η καμερα μου εμενα δεν εχει προβλημα απλα εχω την εντυπωση οτι δεν τραβαει το ιδιο καλα!!!Οταν λες φτιαχνεται εννοεις οτι διορθωνεται η συγκεκριμενη εκδοση?δηλαδι θα χρειαστει παλι εγκατάσταση οταν βγει?

gkow

no avatar
Mobile Newbie
Μπορεί αν μου πει κάποιος σε τι τιμές κυμαίνεται;
Σκέφτομαι να το πουλήσω, αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου πει , είναι καλοδιατηρημένο πάντως.

panakart

GPRS Member
Παράθεση από gkow >
Μπορεί αν μου πει κάποιος σε τι τιμές κυμαίνεται;
Σκέφτομαι να το πουλήσω, αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου πει , είναι καλοδιατηρημένο πάντως.
Αν δεν το έχεις πειραξεί και είναι ακομα με limo σε καλη κατασταση μεχρι 80 το maximum.

petraaan

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από panakart >
Παιδια περασα την τελευτεα android rom απο της 24 δεκεμβριου και το τηλεφωνο εχει αποκτησει αξια!!Δουλευουν τα παντα χωρις κανένα προβλημα..Εχω κανει και overclock στα 800 ghz και το τηλεφωνο βαζει κατω σε παιχνιδια το wildfire s(δοκιμη στο asphalt 5).Αξιζει να δοκιμασεται..Δεν υπαρχει κανενας κυνδινος εκτος του να κρασαρετε την εσωτερικη μνημη και αυτον εφοσον ενεργοποιεισετε το emmc που δεν υπαρει λογος να το ρισκαρετε βεβαια!..
Panakart πως γινεται το οverclock στα 800?Α και κατι αλλο ενεργοποιησα την εσωτερικη μνημη, μου εγραψε οτι ηταν επιτυχης και οτι πρεπει να κανω reboot.Εκανα reboot αλλα δεν βλεπω διαφορα δηλαδι δεν γινεται να αποθηκευσω καποιο αρχειο στην emmc !!!Ξερεις γιατι?
Τελευταία τροποποίηση από petraaan: 28 Ιαν. 2012, 03:13.

gkow

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από panakart >
Η διαδικασια ειναι σχετικα απλη και δεν χρειαζεται τεχνικες γνωσεις.Χρειαζονται 2 προγραμματα: MiniΤool partition manager και odin.
1)Συνδεεις τo card reader με την καρτα μνημης στον υπολογιστη.
2)Ανοιγεις το MiniTool partition manager και κανεις 3 primary partitions στην καρτα μνημης,ενα fat32(label:sdcard) και δυο ext4(labels:data,cache),πατας Αpply.
3)Βαζεις την καρτα μνημης στο τηλεφωνο πατας το power το camera button και το το κουμπι που χαμηλωνεις την ενταση ταυτοχρονα και το τηλεφωνο μπαινει σε downloading mode.
4)Ανοιγεις το odin στο Pda επιλεγεις το αρχειο tar της rom και στο select nation κατω επιλεγεις vodafone greece.
5)Συνδεεις το τηλεφωνο στο υπολογιστη και πατας Start στο Odin.

Οdin : https://www.sugarsync.com/..._7558374_68569
MiniTool partition manager : http://download.cnet.com/M...=dl&tag=button
Αρχειο tar της τελευτεας rom : http://www.***************/?d=DG2NF2HF

Σημειωση : τα partitions παιζει σημαντικο ρολο η σειρα με την οποια θα τα δημιουργησετε.Το πρωτο partition πρεπει να ειναι fat32.
Φίλε ευχαριστώ για τις οδηγίες, εγώ θα το ξεκινήσω -σήμερα το μεσημέρι - έτσι χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις σε αυτά τα θέματα. Έχεις κάτι να προσθέσεις ; Μην κάνω καμία μλκια φοβάμαι και μετά μείνω από κινητό , ας πούμε πάνω ξέχασες να πεις πόσα mb βάζω σε κάθε
partition αλλά οκ το βρήκα από τους κάτω που ρώτησαν . Τώρα έχει μένει κάτι;
Ευχαριστώ .
EDIT:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί που το κάνετε android θέλετε πάλι να το γυρίσετε σε limo? π' ότι βλέπω με μια δυο ρυθμίσεις η μπαταρία κρατάει 1 μέρα.
Πραγματικά εγώ μόλις διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να βρω το καλώδιο για να συνδέσω το κινητό στο pc και έχω ξενερώσει απίστευτα, τι να πω , θα δω αν έχει κανένας φίλος .
Αν κάποιος πάντως που το έχει περάσει θέλει ανταλλαγή ας μου πει . Για την κατάσταση των κινητών και τα σχετικά θα τα πούμε πιο αναλυτικά .
Τελευταία τροποποίηση από gkow: 28 Ιαν. 2012, 11:08.

petraaan

no avatar
Mobile Newbie
ξερει κανενας αν το Η1 υποστηριζει micro sd class 10?

djvangelis

djvangelis's Avatar: Sony Ericsson T610
Mobile Member
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Παράθεση από gkow >
Πραγματικά εγώ μόλις διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να βρω το καλώδιο για να συνδέσω το κινητό στο pc και έχω ξενερώσει απίστευτα, τι να πω , θα δω αν έχει κανένας φίλος .
.
Αν είσαι από Θεσσαλονίκη μπορώ να σου χαρίσω εγώ ένα καλώδιο. Έχω 3!!!

Παράθεση από petraaan >
ξερει κανενας αν το Η1 υποστηριζει micro sd class 10?
Στο δικό μου που το δοκίμασα έπαιξε.

Από Ομάδα Διαχείρισης
Τελευταία τροποποίηση από sakiss: 30 Ιαν. 2012, 01:32.

gkow

no avatar
Mobile Newbie
Παιδιά μπήκα και γω στο club . Το έκανα android , Panakart ευχαριστώ πολύ φίλος και επίσης ευχαριστώ στο παιδί που έκανε το βίντεο . Μια ερώτηση όμως τώρα , πως αλλάζουμε γλώσσα; Σε εμένα έχει μισά ελληνικά και μισά κινέζικα .
Ty προκαταβολικά .
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης