Jump to content

Προβλημα με Ανοιγμα του pc.


tsoump
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λαπτοπ, δεν μπαινει στα windows κι ουτε καν εμφανιζει boot screen.

Ανοιγει το pc σε μια μπλε οθονη οπως προεγκαθιστουμε τα widnows. Ζηταει password key , και εχει τηλεφωνικη ενεργοποιηση. Ιντερνετ δεν μας βρισκεται .

Τι να κανω?

Οταν φτανω σε σημειο να πατησω επομενο συνεχιζει να γινει η εγκατασταση 30 ημερων. Αυτο το εμφανισε στο ασχετο.

Ακουω ιδεες !

 

Κατι με τον σκληρο μου κανει ή με καποιον ιο. Τα windows απο μονα τους να επανεγκαθιστουνται στο ακυρο , κουταμαρα μου ακουγεται.

 

 

Ευχαριστω!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ε κάνε τηλεφωνική ενεργοποίηση.

 

που είναι το κακό?

 

συνήθως έτσι συμβαίνει αν το ανοίξεις και μετά δε το δουλέψεις για καιρό χωρίς να έχεις κάνει ενεργοποίηση.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Θεμα αμελιας μου λες οτι ειναι?

Τι να σου πω, καπως παραξενο δειχνει, στο ασχετο.

Το τηλεφωνο το γνωριζουμε να δω αν οντως συμπιπτει με εκεινο?

 

Tnx

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το πρόβλημα δεν είναι των Windows 7

Παιδιά,σας παρακαλώ βοηθήστε με.Μου κόλλησε ο υπολογιστής πριν από δύο ώρες κατά την πλοήγηση μου στο Ίντερνετ.Προσπάθησα να το κλείσω αλλά δεν έκανε τίποτα (ούτε το Ctrl-Alt-Delete δεν λειτουργούσε).Τον έκλεισα από πίσω,τον ξανάνοιξα αλλά όταν πάει να μου δείξει τους χρήστες μου γράφει:"Out Of Frequency",κλείνει,κάνει restart και μετά μου δείχνει ένα κουτάκι των Windows 7 που λέει ότι ψάχνει για προβλήματα.Ούτε με αυτό,όμως,λύνεται το πρόβλημα.Προσπάθησα να ξαναεγκαταστήσω τα Windows 7 RC αλλά στο τελικό restart (πριν ανοίξουν) μου έβγαλε ξανά το παραπάνω σφάλμα; Τι να κάνω;;:cry: Είναι θέμα των Windows 7 ή είναι θέμα Hardware;:cry:

 

Σας παρακαλώ βοηθήστε.

P.s:Μπορώ να μπω στα Windows 7 μόνο με "Safe Mode".

P.s1:Μου βγάζει κάθετες γραμμές κατά τη διάρκεια του ανοίγματος του υπολογιστή και όταν το πρόγραμμα που έχουν τα Windows δεν βρίσκει τίποτα μου ανοίγει αλλά μου δείχνει τη μπάρα που έχουν τα Vista.

Προσπάθησα πριν από λίγο να ξαναεγκαταστήσω τα Windows 7 αλλά μου έγραψε:"Η εγκατάσταση δεν ολοκληρώθηκε επιτυχώς.Παρακαλούμε μην κάνετε restart αυτή τη στιγμή".Ο υπολογιστής κάνει ακόμα τα περίεργα του.Μόνο με "Safe Mode" μπορώ να μπω.Προσπάθησα να εγκαταστήσω τους "οδηγούς" της κάρτας γραφικών αλλά "κολλούσε" η εγκατάσταση.Μπορώ να βάλω το προηγούμενο λειτουργικό (Windows XP) που είχα πριν και να γίνουν όλα φυσιολογικά ή θα πρέπει να περάσει από Service; Το "Out Of Frequency" δεν καταλαβαίνω γιατί το βγάζει.:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το πρόβλημα λύθηκε με επιτυχία!! Η κάρτα γραφικών PCI Express είχε χαλάσει, αλλά ευτυχώς ο υπολογιστής είχε και δεύτερη κάρτα γραφικών όποτε δεν χρειάστηκε να αγοράσω καινούργια. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...